חפש מאמרים:
שלום אורח
10.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

לעבור לבית אבות סיעודי

יום אחד זה עלול לקרות לכל אחד מאיתנו. מחלה, נפילה או שבר בגיל מבוגר יכולים להפוך אותנו לקשישים סיעודיים בעל כורחנו הזקוקים לעזרה סיעודית צמודה ולפיקוח. זה יכול לקרות ללא התרעה מוקדמת ולמרות שהיינו בריאים מרבית חיינו. במקרה כזה, מעבר אל בית אבות סיעודי היא אופציה שיש לקחת בחשבון. בית אבות סיעודי הוא אינו בית אבות רגיל ומאפשר טיפול צמוד של צוות בית אבות לקשיש הזקוק לעזרה סיעודית.

מהו בית אבות סיעודי?

בית אבות סיעודי מיועד לאוכלוסיה מבוגרת. הכוונה היא לקשישים שנמצאים במצב סיעודי, בין אם מצב זמני בעקבות החלמה מניתוח או במצב סיעודי קבוע בעקבות שבץ או התדרדרות במצב הבריאותי. קשיש סיעודי הוא קשיש המתקשה בביצוע פעולות יום יומיות פשוטות וזקוק לעזרה צמודה בביצוע פעולות אלו.

בית אבות סיעודי מסוגל לספק את העזרה הסיעודית הדרושה, המשמעות היא ליווי צמוד של  מטפלת סיעודית, רופא וגם פעולות משלימות כדוגמת פיזיותרפיה או ריפוי בעיסוק.

במעבר אל בית אבות סיעודי מבטיח לעצמו הקשיש כי יטופל בצורה הצמודה והמקיפה ביותר. אם כך, מדוע לא לפנות פשוט אל בית אבות רגיל?

בית אבות סיעודי - יחי ההבדל הקטן

הבחירה במגורים בתוך בית אבות סיעודי, יכולה לעתים להיחשב כתמוהה. מדוע לעבור אל בית אבות סיעודי ולא אל בית אבות רגיל? התשובה אינה פשוטה ואין קביעה חד משמעית בעניין. יש הסבורים כי בית אבות סיעודי יכול לתת מענה לקשיש הנמצא באופן קבוע ומתמיד במצב סיעודי, והוא אלטרנטיבה פחות טובה כאשר מדובר בקשיש הנמצא רק באופן זמני במצב סיעודי. הסיבות לכך הן בעיקרן סיבות של חשש להתדרדרות במצבו של הקשיש הנמצא באופן זמני במצב סיעודי עד כדי כך שבסופו של דבר יגיע למצב סיעודי מוחלט.

בתוך  בית אבות רגיל מתרחשות פעילויות חברתיות שונות ומגוונות המעבירות בהנאה את שגרת יומו של הקשיש. בביצוע פעילויות שונות אלו הוא לא נזקק לעזרה מגורם חיצוני. זה ההבדל המהותי בין מגורים בסביבת בית אבות סיעודי לבין בית אבות רגיל.

בית אבות סיעודי - או נטל כלכלי?

מעבר אל בית אבות, סיעודי או שאינו בית אבות סיעודי, מכיל בתוכו גם שיקולים כלכליים שונים. המעבר כולל גם "ויתור" על סכום כסף נכבד והשקעתו בדירה חדשה בתוך בית האבות. במידה והקשיש לא חסך סכום כסף מספיק, הוא עתיד לגלות כי זו תהייה משימה כלכלית לא פשוטה העלולה להותיר אותו נסעד על ידי ילדיו, וזאת במידה והם מסוגלים לקחת עליו אחריות כלכלית.

על כן, מעבר אל בית אבות סיעודי מעלה שאלות חשובות שיש לשאול את עצמנו בטרם נהפוך אנו לקשישים סיעודיים. הבירור המקדים, החיסכון לאורך זמן והקדמת המחשבה למעשה יכולים להקל עליכם את המעבר אל בית אבות סיעודי.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רעות בן דור

מאת: רעות בן דורתכשיטים13/12/101072 צפיות
עיצוב בדים ובגדים שונים באמצעות אבני סברובסקי

מאת: רעות בן דורעסקים - כללי13/12/10980 צפיות
כיצד שומרים על ניקיון בבית דירות?

מאת: רעות בן דוריופי וטיפוח - כללי13/12/10941 צפיות
על תהליך בניית ציפורניים על ידי קוסמטיקאית מקצועית

מאת: רעות בן דורבניין ואחזקה - כללי13/12/101353 צפיות
בטון מוחלק הוא שיטה של ריצוף שהולכת ותופסת תאוצה בשנים האחרונות.

מאת: רעות בן דורחוק ומשפט - כללי06/12/10933 צפיות
העובדות המעניינות והפרטים החשובים על תמא 38

מאת: רעות בן דורבניין ואחזקה - כללי06/12/101353 צפיות
החורף היא העונה החמה של טכנאי דודי שמש. מדוע וכיצד ניתן להיערך בהתאם?

מאת: רעות בן דורקוסמטיקה05/12/101015 צפיות
קוסמטיקאית טובה קשה למצוא, ומה לגבי קוסמטיקאית טובה בתל אביב?

מאמרים נוספים בנושא חברה ומדינה - כללי

מאת: אדיר בנימיניחברה ומדינה - כללי18/08/18552 צפיות
בתיאוריה הפוליטית שלו, שאף ז'אן ז'אק רוסו, ליישב בין האינדיבידואליזם הקיצוני שבו דגל, לבין השמירה על הסולידריות החברתית. רוסו האמין כי הרגש האנושי הטבעי הוא רגש של סולידריות בין בני אדם שהוא גם הבסיס לחיים בקולקטיב

בית המשפט העליון דן לאחרונה ודחה בקשת רשות ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו, כב' השופטת מ' סוקולוב מיום 18.10.2017. בגדרו של פסק הדין, נדחה ערעורו של המבקש על החלטתו של בית המשפט לעניינים מקומיים ברמת גן (כב' השופט העמית מ' בן-חיים), בע"א 39527-06-17, מיום 10.07.2017, שם נדחתה בקשתו של העותר להאריך את המועד להישפט על הודעת תשלום קנס, מיום 10.05.1998.

מאת: עומריחברה ומדינה - כללי23/05/171142 צפיות
חברות ואתרים גדולים בתחום הקניות אונליין (E-commerse) כמו איביי, אמזון, דיל אקסטרים, אליאקספרס, אתר Zipy הישראלי ודומיהם, החלו לאחרונה לחייב את הלקוחות שלהם להזין גם את המיקוד שלהם באזור הזנת הכתובת לפני ביצוע רכישה. אם בעבר עניין זה היה רשות בלבד, היום לא תוכלו להמשיך בתהליך הקניה שלכם אונליין אם לא תזינו

מאת: אדיר בנימיניחברה ומדינה - כללי28/02/17860 צפיות
רבים מאלו המתמודדים ולעתים אף זוכים להגיע לעמדות שלטוניות בכירות, הם בעלי רזומה מאוד עשיר שכביכול יש בו כדי "להכשירם לתפקיד"; בישראל הרקע הצבאי היה בעבר מאוד דומיננטי בכל הנוגע למשרות ההנהגה. סיפורו של הקיסר גלבה מלמד אותנו שכישורים תיאורתיים אינם מספיקים, כפי שההיסטוריה הוכיחה לנו פעם אחר פעם במהלך הדרך מאז ועד ימינו אנו.

מאת: אברהם פכטרחברה ומדינה - כללי26/02/161342 צפיות
ניר סומך, קצין מג"ב ירה במטריד אשתו האובססיבי שלושה כדורים, בטענה של הגנה עצמית. בית המשפט המחוזי – הרשיע אותו בהריגה במקום רצח, אך לא קיבל את טענת ההגנה העצמית. בית המשפט העליון, בצעד נדיר, אך קלאסי, מבחינה משפטית, התערב בממצאים עובדתיים, התערב במסקנות ובפרשנות וזיכה את הנאשם, לאחר שלוש שנים בכלא, לאחר שקיבל את טענת ההגנה העצמית. בית המשפט המחוזי, ננעל על קונספציה שגויה, התעלם מעקרון "חזקת החפות" ועקרון "הספק הסביר", והרשיע את קצין המג"ב.

מאת: אבי דוידיחברה ומדינה - כללי03/12/151729 צפיות
ייעוץ זוגי או משפחתי, הוא בדרך כלל דבר מבורך. אך עם זאת, אין ליועץ כל סמכות משפטית, וכל הכרעותיו - הם בגדר המלצה בלבד. לעומת זאת, מגשר בחיפה מחזיק בסמכויות, אשר אותן יגבה בית המשפט. משמעות הדבר, היא שבעצם ההגעה אל המגשר, ניתן למנוע את ההגעה להליכים המשפטיים. במילים אחרות, ההסכם או הפשרה אשר יתקבלו מהדיון אצל המגשר, יזכו בתוקף מאת בית המשפט לענייני משפחה ויהיו קבילים לכל דבר.

מאת: אבי דוידיחברה ומדינה - כללי04/11/151534 צפיות
צעירים רבים מחפשים עבודות בארצות הברית, אין זה סוד. קצת אחרי הצבא, בוחרים הם לנסוע למדינות רחוקות, במטרה להרוויח כסף גדול במעט זמן. משום שלרוב מדובר בעבודות הכרוכות במכירה אינטנסיבית, נמצא כי רק מעטים הצעירים שמצליחים להתמיד בעבודות הללו יותר מכמה חודשים. לאחר מכן, חלקם חוזרים לארץ וחלקם ממשיכים ל"טיול הגדול".

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica