חפש מאמרים:
שלום אורח
18.07.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

כל מה שיש לדעת על בית אבות סיעודי

זה יכול להיות תהליך מתמשך או לקרות ביום בהיר אחד. הזיקנה יכולה "ליפול" עלינו מבלי שנתכונן וקשה מאוד לשער מתי יגיע היום בו נעבור אל בית אבות. אם קשה לנו לדמיין את הרגע בו נעבור אל בית אבות, קשה שבעתיים לחשוב על הרגע בו הורינו יעמדו בהתלבטות הזו.

כאשר הורינו ניצבים בפני השאלה האם לעבור אל בית אבות חשוב ללוות אותם בתהליך זה.

לפני מעבר של הורים אל בית אבות חשוב לבחון מדוע ההורים רוצים לעבור לגור בבית אבות, ומה המצב הבריאותי שלהם. אם ההורים פעילים, צלולים וזקוקים רק לסביבת אנשים בני גילם, בית אבות רגיל הוא אופציה מצוינת עבורם. אולם במידה וההורים נמצאים במצב סיעודי או שרויים במצב בריאותי קשה לאחר ניתוח, בית אבות סיעודי יכול להיות האפשרות העדיפה. בית אבות סיעודי ערוך להענקת טיפול רפואי מתאים לקשישים המצויים במצב סיעודי. מצב סיעודי יכול להיות זמני כאשר מדובר בתקופת החלמה מניתוח או מנפילה, ואז הקשיש זקוק לעזרה צמודה בביצוע פעולות היום יום.

מצב סיעודי קבוע המחייב גם מעבר אל בית אבות סיעודי הוא מצב שבו הקשיש לא "חזר לעצמו" לאחר נפילה או ניתוח, או שמצבו הרפואי התדרדר באופן כזה המחייב אותו להסתייע באופן צמוד במטפל.

הבחירה לעבור אל בית אבות סיעודי היא לא פשוטה, והיא לרוב החלטה של ילדיו של הקשיש אשר פעמים רבות לא מסוגל להחליט בעצמו אם הוא מעוניין לעבור אל בית אבות סיעודי או לא.

בפני ילדיו של קשיש הנמצא במצב סיעודי עומדות שתי אפשרויות. האפשרות האחת היא להצמיד להורה הסיעודי מטפל או מטפלת אשר יוכל להימצא איתו לאורך שעות היממה. האפשרות השניה היא להכניס אותו אל בית אבות סיעודי. בית אבות סיעודי לעתים הוא האופציה הזולה יותר, אך הפחות עדיפה אם מעוניינים שהקשיש יהנה מטיפול צמוד. היתרון הגדול של בית אבות סיעודי הוא בסביבה החברתית והטיפולית המקיפה את הקשיש. ילדים רבים להורים המצויים במצב סיעודי מעדיפים שלא לסמוך על הטיפול הסיעודי האישי בגלל מקרים רבים של הזנחה והתעללות שצפים חדשות לבקרים באמצעי התקשורת, ולכן מעבירים את הוריהם אל בית אבות סיעודי.

כאשר מדובר בזוג קשישים אשר רק אחד מבני הזוג הוא סיעודי, מעבר אל בית אבות סיעודי יהיה פחות עדיף, כיוון שהקשיש שמצבו טוב יותר לא יוכל לעבור יחד עם בן או בת הזוג אל בית האבות. במצב זה עדיפה האפשרות של מתן טיפול סיעודי צמוד בידיו של מטפל סיעודי.

אם בעבר, כמות בתי האבות הסיעודיים בארץ הייתה מועטה יחסית ודלה באפשרויות הסיעודיות המוצעות לדייר הקשיש, הרי שכיום המצב הוא שונה וניתן למצוא בתי אבות סיעודיים רבים המציעים קשת רחבה של אפשרויות ודרכי טיפול בקשיש הסיעודי.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רעות בן דור

מאת: רעות בן דורתכשיטים13/12/101509 צפיות
עיצוב בדים ובגדים שונים באמצעות אבני סברובסקי

מאת: רעות בן דורעסקים - כללי13/12/101372 צפיות
כיצד שומרים על ניקיון בבית דירות?

מאת: רעות בן דוריופי וטיפוח - כללי13/12/101310 צפיות
על תהליך בניית ציפורניים על ידי קוסמטיקאית מקצועית

מאת: רעות בן דורבניין ואחזקה - כללי13/12/101743 צפיות
בטון מוחלק הוא שיטה של ריצוף שהולכת ותופסת תאוצה בשנים האחרונות.

מאת: רעות בן דורחוק ומשפט - כללי06/12/101339 צפיות
העובדות המעניינות והפרטים החשובים על תמא 38

מאת: רעות בן דורבניין ואחזקה - כללי06/12/101730 צפיות
החורף היא העונה החמה של טכנאי דודי שמש. מדוע וכיצד ניתן להיערך בהתאם?

מאת: רעות בן דורקוסמטיקה05/12/101404 צפיות
קוסמטיקאית טובה קשה למצוא, ומה לגבי קוסמטיקאית טובה בתל אביב?

מאמרים נוספים בנושא חברה ומדינה - כללי

מאת: בנימין קלינגרחברה ומדינה - כללי05/10/222464 צפיות
לא פעם אנו מתלבטים אם להחליף גג,לבנות גדר,פרגולה,גאקוזי, לסגור חניה או מחסן ולהשכיר אותו או לפעמים לפצל דירה אחת לשניים / שלוש ויותר. להשכירם אבכדי לקבל הכנסה חודשית. כן אז ייתכן ולקחתם סיכון והתחלתם לבצע עבודה הטעונה היתר, והופ הפיקוח הופיע. לא חשוב אם בגלל תלונה של שכן "נחמד" או מכל סיבה אחרת אתפ בבעייה וככל שלא תדעו מה זכויותכם וכיצד להתנהג אתם עלולים להסתבך. לנו במשרד קלינגר בנימין ניסיון רב בהתמודדות עם ביקורי פתע של הרשויות,צווי הפסקת עבודה,צווי הריסה מנהליים שיפוטיים ועוד.

מאת: בנימין קלינגרחברה ומדינה - כללי02/05/221938 צפיות
השקעה בקרקע חקלאית היא נושא שמעניין אנשים רבים וניתן לדון בו בהרבה מאוד אספקטים. קיימים היבטים רבים שצריך לבדוק לבחינת כדאיות השקעה בקרקע כזו ובמאמר זה נתמקד באחד הקריטריונים המרכזיים. ראשית, כשבאים להשקיע בקרקע חקלאית, חשוב לזכור את המובן מאליו, כי מדובר בהשקעה ספקולטיבית בהגדרה. קיים בה סיכון וגם המשקיע צריך להביא בחשבון שהרבה פעמים טווח השקעה עד להפקת תשואה ראוייה הוא ארוך יחסית – הוא לא טווח קצר! לרוב שינוי יעוד לא יתרחש בתוך שנים בודדות. אין בעובדה הזו בכדי לפסול את ההשקעה כקרקע כזו, אבל חשוב לזכור את הדבר.

מאת: אבי בכרחברה ומדינה - כללי28/11/211723 צפיות
גולדה מאיר (מאירסון) היא ללא ספק מיתוס יהודי, מיתוס ישראלי ומיתוס לאומי, גולדה היא לא רק מיתוס לאומי, גולדה הצליחה להתמקם מכוח אישיותה בתודעה כמיתוס בינלאומי חוצה מגזרים ומגדרים, אישיותה המרתקת וסיפור חייה הינם נרטיב לאומי, ציוני, ועולמי. דמותה ופועלה המרתקת מהווה לנו כיהודים החיים את העבר וההווה הציוני אבן דרך ודוגמה ומופת לאישה אשר הקדישה את חייה ופועלה לחלוטין לעם היהודי ושימשה אור לנשים בכל העולם כאישה אשר "עשתה את זה ובגדול" והגיעה למקומה ומיקומה הגבוהים כראשת ממשלה בזכות אישיותה ועשייתה בלבד ללא מורא ללא חסד או התחסדות ואת כל זה עשתה בעולם גברי ושוביניסטי במיוחד בשנים בהם חיה ופעלה.

מאת: בנימין קלינגרחברה ומדינה - כללי09/09/206644 צפיות
הרשות לאכיפה במקרקעין (היחידה הארצית לאכיפת דיני התכנון והבנייה לשעבר) היא יחידת סמך במשרד האוצר, כפופה לשר האוצר ופועלת כיחידה עצמאית. ייעודה הוא להיאבק בעבירות התכנון והבניה ולבצע פיקוח על הועדות המקומיות. ביום 19.6.2016 קיבלה ממשלת ישראל החלטה מספר 1559 "חיזוק אכיפת דיני התכנון והבנייה" מתוך הבנה שמדובר ביעד אסטרטגי של מדינת ישראל שעל רשויות המדינה להוביל על מנת להגן על התכנון והבנייה ולבצר את שלטון החוק. החלטת הממשלה שמה את היחידה לאכיפה במקרקעין בחזית המאבק בעבירות התכנון והבנייה, מעניקה אחריות, כלים ומשאבים לממש את האחריות המוטלת עליה. תיקון 116 לחוק התכנון והבנייה, העניק לרשות את הסמכויות הנרחבות לממש את האחריות כאמור.

מאת: אדיר בנימיניחברה ומדינה - כללי18/08/181970 צפיות
בתיאוריה הפוליטית שלו, שאף ז'אן ז'אק רוסו, ליישב בין האינדיבידואליזם הקיצוני שבו דגל, לבין השמירה על הסולידריות החברתית. רוסו האמין כי הרגש האנושי הטבעי הוא רגש של סולידריות בין בני אדם שהוא גם הבסיס לחיים בקולקטיב

בית המשפט העליון דן לאחרונה ודחה בקשת רשות ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו, כב' השופטת מ' סוקולוב מיום 18.10.2017. בגדרו של פסק הדין, נדחה ערעורו של המבקש על החלטתו של בית המשפט לעניינים מקומיים ברמת גן (כב' השופט העמית מ' בן-חיים), בע"א 39527-06-17, מיום 10.07.2017, שם נדחתה בקשתו של העותר להאריך את המועד להישפט על הודעת תשלום קנס, מיום 10.05.1998.

מאת: עומריחברה ומדינה - כללי23/05/172176 צפיות
חברות ואתרים גדולים בתחום הקניות אונליין (E-commerse) כמו איביי, אמזון, דיל אקסטרים, אליאקספרס, אתר Zipy הישראלי ודומיהם, החלו לאחרונה לחייב את הלקוחות שלהם להזין גם את המיקוד שלהם באזור הזנת הכתובת לפני ביצוע רכישה. אם בעבר עניין זה היה רשות בלבד, היום לא תוכלו להמשיך בתהליך הקניה שלכם אונליין אם לא תזינו

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica