חפש מאמרים:
שלום אורח
14.04.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

שירות לאומי עם נוער בסיכון

החברה הישראלית מורכבת מרבדים שונים, אוכלוסיות שונות ומגוון גילאים. מערך השירות הלאומי בישראל שולח בנות ובני שירות לתוך הפסיפס הרחב של החברה הישראלית על מנת לתת יד, להגיש עזרה, להפריח חיוכים של תקווה ואור. נוער בסיכון הוא אחד מרובדי החברה בו עובדים מתנדבי הישרות הלאומי. שירות לאומי עם נוער בסיכון הינו חשוב, משמעותי ומיוחד. בוגרי שירות לאומי מספרים על שנות שירות לאומי עם נוער בסיכון איתם עבדו, כשנים משמעותיות, מספקות ומעצבות.

נערים רבים החיים בישראל, מגיעים לצערנו למקומות שליליים ואפלים, בדרך כלל על רקע של אלימות, עבריינות ומצוקה מבית הוריהם.  יחד עם זאת, ניתן למצוא גם נערים ונערות המגיעים ממשפחות נורמטיביות ומתגלגלים לשימוש בסמים ובאלכוהול, לשוטטות ברחובות ולמעשים פליליים.

גורמי ביטחון פנים, חינוך ורווחה עומלים יום וליל על מנת למנוע תופעה זו ולשקם את הנוער שנמצא בסיכון. בתוך גורמים אלו, משרתים בקודש גם מתנדבי ומתנדבות שירות לאומי, אשר משרתים בשירות לאומי עם נוער בסיכון.

שירות לאומי עם נוער בסיכון כולל עבודה עם בני נוער במסגרות חינוך ורווחה כמו: כפרי נוער, פנימיות, מפתני"ם, בתי ספר חלשים, מרכזי יום לנוער בסיכון, מרכזי גמילה לבני נוער המשתמשים בסמים, תוכניות טיפול ושיקום בקהילה, תנועות נוער מיוחדות ועוד. בני ובנות השירות המשרתים עם נוער בסיכון מלווים את הנערים בכל תחומי חייהם: חברתית, לימודית, רגשית ומעשית, והופכים הן לדמות להערכה ולחיקוי והן לאוזן קשבת ולב מכיל ומקבל.

על מנת לשרת עם נוער בסיכון, המתנדבים צריכים להיות בעלי תכונות ויכולות מיוחדות המתאימות לעבודה קשה ומורכבת זו. על המתנדבים להיות סמכותיים מצד אחד אך בעלי חום ואהבה מצד שני, בעלי יכולות רגשיות ונפשיות חזקות, היכולים להתמודד עם מצבים רגשיים מורכבים וקשים. בעלי יכולת הכלה וקבלה, הצבת גבולות, כוח סיבולת וסבלנות. המתנדבים צריכים להיות ערכיים, חינוכיים, מנהיגים.

עמותות השירות הלאומי השונות דואגות לרווחת המתנדבים המשרתים בהן. אי לכך,  מתנדבי שירות לאומי הבוחרים לעשות שירות לאומי עם נוער בסיכון, מקבלים הדרכה וליווי צמודים ע"י אנשי מקצוע כמו עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, פסיכיאטרים, קציני מבחן לנוער, מדריכי הנערים ואנשי חינוך, לכל אורך חודשי שירותם. בנוסף, לעולם אין נמצאים המתנדבים במצבי סיכון ומצוקה אל מול הנערים.

שירות לאומי עם נוער בסיכון נחשב שירות לאומי איכותי, מאתגר ובונה. עם זאת, העבודה עם נוער בסיכון הינה עבודה קשה, סזיפית, מאומצת, מלאה בקשיים רגשיים ונפשיים, מורכבת ובעלת תוצאות איטיות. מתנדבים ומתנדבות הבוחרים לעשות שירות לאומי עם נוער בסיכון הינם בעלי מוטיבציה ורצון גבוהים להשפיע, לשנות, להיות משמעותיים ולתרום תרומה אמיתית לנערים ונערות אשר גורלם התאכזר אליהם או אשר מצאו עצמם, מסיבות כאלו ואחרות, במצבים של סיכון, קושי ומצוקה. יחד עם זאת, חשוב לציין כי מאחר ועבודה עם נוער בסיכון היא עבודה קשה מאד ולא מתאימה לכל אחד, גם אנשים אשר אינם מתאימים לעבוד עם נוער בסיכון, יכולים למצוא שירות לאומי חשוב לא פחות ובעל עשייה רחבה ומשמעותית גם בתחומים ובמקומות אחרים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

האגודה להתנדבות - עושה לך שירות! שירות לאומי איכותי: 1-800-233-133

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת האגודה להתנדבות

מאת: האגודה להתנדבותעזרה והתנדבות05/07/111618 צפיות
בחירת מקום שירות לאומי הינו תהליך מורכב ומאתגר. מערך השירות הלאומי מפעיל מגוון תקנים במקומות שונים על פני רחבי הארץ, ואפילו בחו"ל. עמותת תפוח היא אחת מהעמותות המפעילות בני ובנות שירות לאומי בתקני הדרכת מחשבים בכל רחבי הארץ, ומאפשרת שירות לאומי ייחודי, מעניין ומאתגר.

מאת: האגודה להתנדבותחברה ומדינה - כללי30/05/111654 צפיות
אנשים בעלי צרכים מיוחדים הם אנשים אשר מראש יכולת ההשתלבות שלהם בחברה הנורמטיבית – קשה יותר, אם בכלל. מסיבה זו, הוקמו עמותות רבות למען קידום השתלבותם של אנשים בעלי צרכים מיוחדים בחברה הנורמטיבית ועידודם ליצירה ועצמאות. עמותות אלו, לרוב, מקבלות לשירותן גם בנות שירות לאומי העובדות עם החניכים.

מאת: האגודה להתנדבותעזרה והתנדבות24/05/111345 צפיות
זה למעלה משלושה עשורים, פועלות בנות שירות לאומי במגוון תחומים, עם מגוון אוכלוסיות ובכל רחבי הארץ, למען עשייה חברתית רחבה. חלק גדול מעשיה זו מתבטא בצורת גרעינים וצוותי שליחות אותם מפעילות ובהם פועלות בנות שירות לאומי.

מאת: האגודה להתנדבותעזרה והתנדבות16/05/112467 צפיות
מערך השירות הלאומי מעגן בתוכו תוכניות רבות ומגוונות, פרויקטים מיוחדים ותחומים שונים. אחת מתוכניות הדגל של השירות הלאומי היא שירות לאומי בטחוני – מודיעיני במשרד ראש הממשלה, אותה מפעילה עמותת השירות הלאומי: האגודה להתנדבות.

מאת: האגודה להתנדבותעזרה והתנדבות08/05/1110441 צפיות
שירות לאומי אזרחי הוקם לפני יותר מארבעים שנה, כמערך התנדבותי מצומצם המקביל לשירות צבאי, עבור בנות דתיות אשר קיבלו פטור משירות צבאי בגין סיבות של דת ומצפון.

מאת: האגודה להתנדבותעזרה והתנדבות02/05/112522 צפיות
שירות לאומי הינו מערך התנדבותי גדול אשר נועד לתת מענה לצעירים לאחר התיכון אשר קיבלו פטור משירות צבאי, ומעוניינים להעניק למולדת באמצעות שירות לאומי. במסגרת שירות לאומי ישנה אפשרות לשרת בתוך חווה טיפולית, כאשר עבודתם של בני ובנות שירות לאומי בחווה טיפולית היא בעיקר עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים.

מאת: האגודה להתנדבותעזרה והתנדבות26/04/112256 צפיות
ילדה קטנה מחבקת בובה מרופטת. היא לא עוזבת אותה, כאילו היו בה כוחות קסם המפזרים עליה ביטחון. קשיש תשוש נפש יושב על כסא שבור, ללא משעננת, בגב כפוף ומקל הליכה ישן. הוא מביט דרך משקפיו השרוטות בעיניים כלות ונוגות, מלאות בעצב וייאוש. נער מתבגר, נשען על הקיר בפינה, ידיו בכיסי מכנסיו הקרועים, שיערו יבש מאבק, פנו מביעות מצוקה. אישה עם תסמונת דאון, יושבת בצד, מחוייכת ומפוחדת כאחד.

מאמרים נוספים בנושא עזרה והתנדבות

מאת: בנימין קלינגרעזרה והתנדבות27/09/201177 צפיות
הרבה פעמים אדריכלים, מהנדסים נתקלים בפני צומת דרכים בהליך הרישוי המקוון ואין להם תמיד את מי לשאול. משרדנו מתמחה בהכנת וקידום בקשות להיתרי בניה וראינו לנכון לסייע ולתת תשובות לשאלות שנשאלות לאחרונה די הרבה . משרד בנימין קלינגר תמיד זמין ושמח לסייע במקרה וישנם שאלות נוספות או נדרש סיוע מול המערכת הבירוקרטית.

מאת: המרכז לגיוס כספיםעזרה והתנדבות26/12/139122 צפיות
המודעות בארץ לעולם הפילנתרופיה גוברת עם השנים, ובהתאם לכך, ההיקף של תרומות לעמותות ומלכ"רים מטעם אנשי עסקים וחברות עסקיות הולך וגדל. עם זאת, אחוז התרומות שמגיעות מטעמם ביחד לכלל התרומות לעמותות ולמוסדות ללא כוונות רווח, נותר נמוך בישראל, בייחוד בהשוואה למצב במדינות המערב, ובארצות הברית בפרט.

מאת: רוני מיכאלעזרה והתנדבות23/07/136857 צפיות
הסיוע של המדינה הוא גם בדמות 2 חוקים חשובים. האחד, חוק נגישות לנכים – כלומר כל מוסד ציבורי חייב להיות נגיש לנכים – במיוחד ישובים על כסא גלגלים.

מאת: דוד גרינברגעזרה והתנדבות09/06/132313 צפיות
נהוג לומר שהנוער של ימנו חסר ערכם ושכל מה שהוא עושה זה לשבת שעות מול המחשב או הטלויזיה. אז תתפלאו מסתבר שיש גם נוער אחר, מסתבר שבני הנוער צמאים למדריך ולדרך וכשיש מי שמנחה הם מתגייסים יוזמים ותורמים מעצמם - תוכנית סח"י - היא יוזמה התנדבותית עבור בני נוער - שתורמים ועושים למען הקהילה והחברה בישראל

מאת: עמותת שלעזרה והתנדבות31/07/128631 צפיות
עמותת של הינה עמותה המפעילה מתנדבי שירות לאומי בכל הארץ. הקטע הבא עוסק בראיון ותיאור השירות של אביבה מדבדב, המתנדבת בגן נוריות בקרית ביאליק.

מאת: daronetעזרה והתנדבות07/06/129117 צפיות
אזרחים מן השורה, שכירים, עצמאיים, בעלי עסקים וחברות רבות חורטים כולם על דגל תפישת עולמם את המעורבות הרבה בקהילה והנתינה עבור אלה הזקוקים לקבלה. ישנם גופים רבים אשר ניזונים מכספי תרומות אך בעיקר בולטות בנוף זה העמותות אשר פועלות ללא כוונת רווח אך עדיין מצליחות להתנהל ע"י מנהלים מעמדות מפתח בחזית התעשייה הישראלית. תרומות לעמותות אלו חשובות במיוחד ואף מעודדות ע"י המדינה באמצעות מתן החזרי מס.

מאת: אייל בן יהודיתעזרה והתנדבות26/04/128538 צפיות
הכותב עו"ד אייל בן יהודית יזם, שותף ומייסד עמותת מִלקוּת לעצמאות ( ע"ר) שחרטה על דיגלה לסייע למתמחים ועורכי דין עם מוגבלויות להתנסות בעבודה במשרד עורכי דין, באמצעות העסקתם במחלקה המשפטית בעמותה ומציאת מקומות להתמחות בתוספת התאמת מקום העבודה בסיוע משרד התמ"ת, ולסייע לעורכי הדין עם מוגבלויות להקים משרד בהעסקה עצמית או לשרוד בו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica