חפש מאמרים:
שלום אורח
01.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הקשר בין שפת הגוף לשפה המדוברת


בין שפת הגוף לשפה המדוברת נמצא קשר רב-משמעות,

בייחוד בשפת המקורות.

 ביטוי הנשמע לאזנינו כצירוף מוצלח או, להבדיל, כדיבור מליצי שעבר זמנו, מתגלה כתיאור מדויק של תיקשור בתנועה,

המוגדר כשפת הגוף. יתרה מכך, אם נפרק את הרכיבים של הצירוף הלשוני, נקבל תמונה מוחשית של התנהלות נכונה בפעילות הגוף היומיומית.


ביטויים מוכרים כגון רוחב לב, רוחב יד, להטות שכם, לכרוע ללדת, קשה עורף, מלמדים קודם כל על תכונה אופיינית, ותכופות גם על תגובה טבעית שנבעה מן ההקשר הפיזי והתקבעה כקו אופי.


* ניקח לדוגמה את הביטוי 'קשה עורף' המאפיין אדם עקשן. העקשנות הכרונית אכן עלולה להתבטא בקשיות העורף

(וזקוקה לעיסוי דחוף...).


ידוע כיום כי התכווצות חוזרת של השריר מקבעת אותו בלי יכולת לשחררו בדרך פשוטה.
בהקשר מקביל, התנועה הרחבה של היד, וכמוה התחושה של הרחבת הלב, נותנת ביטוי לנינוחות הגופנית של מי שנותן מתוך נדיבות, ולבו פתוח לאחרים.


* השימוש הנכון בשכמות למטרת הרמה טוב עשרת מונים מהרמת משקל גדול במאמץ שמאותחל מכיוון הגב. כמה בעיות גב והסטות חוליות עדינות במרכזו היו נחסכות לנו אילו התכופפנו והיטינו שכם לשם אותה פעולה, כשעיקר העבודה מוטלת על השכמות, בלי לערב את הגב. להטות שכם במובן של 'לעזור' יכול להוות עזר רב לנתמך ולתומך כאחד.


* הנשים הבדוויות היולדות בכריעה (וכך גם נהוג כיום במערב בבתי חולים מתקדמים ביותר) מקלות על פעולת הלידה הטבעית, בלחיצה כלפי מטה, כמובן בזכות ההרגל של ישיבה מזרחית בעבודת הבית השגרתית. כיום התפשטות היוגה וכל שיטות ההגמשה המודרניות מכשירות את גוף האשה לאותה טכניקה טבעית, באם היא כורעת ללדת מתוך בחירה שלה (במקום לציית לתכתיבי הרפואה הממוכשרת).


לאחרונה נפרש כר נירחב לטיפוח הקשר גופ-נפש, עם חדירת תורות המזרח לתרבות הטיפול האלטרנטיבי, שלוקח חלק בחשיבה הירוקה המקרבת את האדם לטבע: הטבע הסביבתי וטבע האדם במקביל.
"דעות קדומות אינן רעות מעיקרן" - האמירה החכמה של מרטין בובר מתייחסת לדעה קדומה שהיא קודמת לדעה שנבסס לאחר שיקול דעת.


אם נלך עוד צעד בפירוש של 'דעה קדומה' נוכל לשאוב מהשפה הקדומה השראה 'מתקנת', על משקל 'רפואה מתקנת'. ההמחשה הלשונית הקדומה של שפת הגוף התפתחה בתנאים אותנטיים, כמובן בלי נזקי ה-STRESS האופייני לאורח החיים המודרני.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מטפל ומנחה רב תחומי - טיפול אורטופדי, אקרופיסורה, שוודי, תאילנדי , אבנים חמות, איורוודה, אנטי איגינג ועוד ...

054-5995749

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת david frisher

מאת: david frisherחינוך ולימודים - כללי22/05/09810 צפיות
ביחסי גופ-נפש מוכרת לכל העובדה כי האדם נולד כיצור בריא והתפתחותו מובטחת על בסיס נתוני פתיחה אידיאליים, לפחות במה שנוגע לכישוריו הגופניים. התינוק מפתח את הקואורדינציה בין אבריו ומשתמש בכל חושיו ל"תחזוקת" נתוניו הגופניים והמנטאליים כאחד. ההורים והסביבה נענים לדרישות ולצרכים שמובעים על ידי התינוק עצמו, ולמעשה הם לומדים ממנו ומתגובותיו הספונטניות מהו המעשה הנכון שעליהם לנקוט כדי לתמוך בהתפתחותו העצמאית.

מאת: david frisherחינוך ולימודים - כללי22/05/09897 צפיות
שלל הסדנאות המוצעות כיום לכל המתעניין בתרבות הגוף הוא עצום. החל בביו - אנרגיה, גשטאלט, פלדנקרייז, פילאטיס, ועד לאמנויות הלחימה מייבוא המזרח הרחוק, והרשימה ארוכה. איך ניתן למצוא את הידיים והרגליים בתוך המבחר הקאנוני וכן בענפים הנוספים חדשות לבקרים ?

מאת: david frisherספורט וכושר גופני - כללי20/04/09813 צפיות
בין שפת הגוף לשפה המדוברת נמצא קשר רב-משמעות, בייחוד בשפת המקורות. ביטוי הנשמע לאזנינו כצירוף מוצלח או, להבדיל, כדיבור מליצי שעבר זמנו, מתגלה כתיאור מדויק של תיקשור בתנועה, המוגדר כשפת הגוף. יתרה מכך, אם נפרק את הרכיבים של הצירוף הלשוני, נקבל תמונה מוחשית של התנהלות נכונה בפעילות הגוף היומיומית.

מאת: david frisherמתכונים ואוכל - כללי07/04/09837 צפיות
פסח ותזונה נכונה הסמליות הסגפנית של חג הפסח השתכחה מן הלב מאז יציאת מצריים. נסיבות היסטוריות ואילוצים הילכתיים עיצבו את סעודת החג לכלל ישראל לדורותיו. אין ערוך לסמליות המאחדת המתבטאת בקיום ליל הסדר, אם כהילכתו ואם בואריאציות שהתקבעו בכל עדה או משפחה, לפי הטעם, האיסורים, ורמת הדבקות בפולחן הדתי. --------------------------------------------------------------------------------

מאת: david frisherאורטופדיה ופיזותרפיה27/03/09835 צפיות
התערוכה המדוברת בעיר- תצוגת גופות כמעשה אמנותי - היא גלגול חדש לנושא גופני השנוי במחלוקת. במרכז המהפכות האמנותיות והתרבותיות בלטו מאז ומתמיד הנושאים החמים: דת, מין ומוות. בלי להרחיב במשברי התרבות שחוללו זרמים חדשניים דווקא בשל היותם פרובוקטיביים, הצופה הנייטרלי יכול להתמקד בהיבט הבריאותי של התערוכה, כחלק מהעמדת הפאתולוגיה לשירות הרפואה במדע המודרני. --------------------------------------------------------------------------------

מאת: david frisherאורטופדיה ופיזותרפיה24/03/09756 צפיות
בריאות - מיציבה להליכה העמידה כשלעצמה אינה מצב סטאטי. תוך עיצוב וייצוב העמידה הטובה לגוף מתרחשת תנועה פנימית של הגוף והנפש. ההתבוננות פנימה מחוברת לתנועות הגומלין המתמשכות לאורך עמוד השדרה על כל חוליותיו: מהראש לחוליות העורף והלאה עד האגן. משהו בחוליות הסרעפת משפיע על הנשימה ויורד לאגן המגיב בהתאם ליציבה הנכונה. מה יתרחש אם העמידה היציבה תהווה הכנה לצעד הבא, להליכה הנכונה? איך ייערך הגוף לקראת המעבר, בתחילה בסלואו מושן ובסופו של המהלך - תהפוך להרגל ?

מאמרים נוספים בנושא אורטופדיה ופיזותרפיה

מאת: יצחק בכראורטופדיה ופיזותרפיה18/06/18426 צפיות
כאב בברכיים בעת עלייה במדרגות הם לרוב התסמין הראשון של דלקת פרקים ניוונית במפרקים הללו, יתר הסימנים והתסמינים יופיעו מאוחר יותר. בין יתר הסימנים והתסמינים של דלקת פרקים ניוונית בברכיים נכלול חוסר נוחות, נוקשות, כאבים וקשיי תנועה במגוון מצבים כולל הליכה, עמידה, ישיבה ולבסוף גם במצב של שכיבה במיטה. החוקרים הצביעו על הכאב בברכיים בגלל שימוש במדרגות כסימן ראשון לדלקת פרקים ניוונית לאחר שעקבו במשך 7 שנים אחר 4,600 חולים עם סיכון לחלות בדלקת פרקים ניוונית.

מאת: רוני הכהןאורטופדיה ופיזותרפיה15/02/18561 צפיות
איך פועלים לשם שמירה על מצב בריאותי תקין גם על כסא גלגלים? קראו את הדברים החשובים הבאים.

מאת: orya peryאורטופדיה ופיזותרפיה28/12/17654 צפיות
ישנם מטופלים, אשר סובלים מבעיות קשות בכף הרגל, כך שמטופלים אלה, יצטרכו הזמנת מדרסים בהתאמה אישית במכונים אורתופדיים מומחים. למשל, גם אלה שיש להם מנח ביו סימטרי לקוי, חוסר איזון מבני לקוי יזדקקו להזמנת המדרסים בהתאמה והזמנה אישית. מדרסים אלה, בטווח הרחוק יותר, יהיו יעילים וישפרו את התחושה של המטופלים. תחול ירידה בתסמינים, שיפור הפעילות היום יומית וכן ההתאוששות תהיה מהירה יותר.

מאת: orya peryאורטופדיה ופיזותרפיה20/07/171623 צפיות
גם אם כבר התייאשתם מפיזיותרפיה, אל תמהרו ללכת לניתוח, היום ניתן כבר לטפל באמצעות גלי הלם שיסייעו רבות בהקלת הכאבים.. ישנם כאבים ובעיות שונו שניתן לטפל באמצעות גלי ההלם

מאת: רוני הכהןאורטופדיה ופיזותרפיה04/04/17895 צפיות
ישבתם שעות ארוכות במשרד מול המחשב וכעת הגב מתחיל לסמן על מאמץ יתר של עומס הנוצר עליו בגין ישיבה ממושכת ללא פעילות יעילה לגוף?

מאת: Yoniאורטופדיה ופיזותרפיה24/02/16953 צפיות
בואו נדבר על איכות חיים... ובכן, אין ספר כי מדובר בשאלה גדולה וכללית מאוד היכולה להשתמע לכיוונים רבים, במאמר זה נתמקד בשיפור איכות חיים בפן הבריאותי. שאנחנו מדברים על בריאות אנו מתייחסים לגוף ולנפש כאחד תוך הבנה כי האחד קשור באופן ישיר בשני.

מאת: עמית מלכאאורטופדיה ופיזותרפיה23/12/151105 צפיות
עיסוי רפואי הוא ביצוע פעולות עיסוי בעלות אופי פיזיותרפי על רקמות רכות, השלד, מפרקים, בלוטות לימפה וגידים באזורים שונים בגוף במטרה לגרום לשיפורים בריאותיים כגון: תפקוד טוב יותר של איבר, גמישות של שריר, חידוש רקמה אשר ניזוקה כתוצאה מפציעה, הקלה בכאבי שרירים וכדומה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica