חפש מאמרים:
שלום אורח
15.04.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

איחוד תיקים ביטול איחוד תיקים

מאת: דני דיןייעוץ משפטי07/05/20091451 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הוצאהלפועל- מהו איחוד תיקים?

איחוד תיקים מאפשר לחייב לפרוע את חובותיו לכלל הנושיםבדרך של גבייה קולקטיבית, בתשלומים אשר ייקבעו בהתאם ליכולתו הכלכלית. משניתן צואיחוד תיקים, נעשים נושיו של החייב –
אף שלא מרצונם - שותפים להליך גבייהקולקטיבי אחד. מבחינה זו, קיים דמיון מסוים בין מנגנון איחוד התיקים לבין מוסדפשיטת הרגל.

מהוהיתרון בהליך איחוד תיקים?

המנגנון של איחוד תיקים נועד ליתן פתרון למצוקתו של חייב, אשר מספרנושים מנהלים נגדו הליכים במקביל במסגרת מערכת ההוצאה לפועל. כך למשל,במקרה
שהוצאו מספר פקודות מאסר נגד חייב, בשל חובותשונים.

מהוהחוק הרלוונטי לאיחוד תיקים?

ההוראות בנוגע לאיחוד תיקים מצויותכיום בפרק ז’3 לחוק הוצאה לפועל. הוראות אלו הוספו לחוק בשנת 1991 (חוקההוצאה לפועל (תיקון מס’ 12), התשנ"א-1991,  
ואילו קודם לכן הוסדר התחום במסגרתהתקנות.

באלומקרים יורה ראש ההוצאה לפועל על פיזור תיקים?

בדרךכלל כאשר ראש ההוצאה לפועל עורך חקירת יכולת, ומגלה כיהחייב הפר את הדרישות ההתנהגותיות החלות עליו. לדוגמא, במקרים בהם החייב יצר חובותנוספים
או לאחר שתיקיו כבר אוחדו ונפתחו נגדו עוד תיקים בהוצאה לפועל.

אםהחייב אינו עמוד בצו התשלומים ואינו מספק הסבר להתנהגותו או מציג חלופה אחרת לכיסויחובותיו, בנסיבות אלו, לעיתים יורה ראש ההוצאה לפועל, כי אין עוד מקום לספק למבקשאת הגנת תיק האיחוד. ההגנה על חייב במסגרת איחוד תיקים נועדה לחייבים העומדיםבתנאים שנקבעו בחוק ולא לאלה אשר מפירים אותם.

לרשותך מידע משפטי נוסף בתחום החובות,הוצאה לפועל,  פשיטת רגל ועוד.

באדיבות מדריך עורכי הדין - עורך דין הוצאה לפועל

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דני דין

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דני דין

מאת: דני דיןחינוך ולימודים - כללי03/05/09879 צפיות
גם בימים אלה, בהם חילוקי דעות כלכליים לא פשוטים בין משרד האוצר לחינוך והמורים, הנובעים בעיקר מטעמים כלכליים ומהטענה הצודקת אודות תגמול לא נאות למורים העוסקים במלאכה הלא פשוטה

מאת: דני דיןמוסדות לימוד03/05/09894 צפיות
עתידה של ההשכלה הגבוהה בישראל - כמו של מוסדות רבים בארץ - אינו ברור. הגרעונות עמוקים, הבירוקרטיה חונקת, המכללות קורצות מכל כיוון, ומעל לראש מרחפת וועדת מלץ ומסקנותיה מרחיקות הלכת.

מאת: דני דיןדיני תעבורה03/05/091141 צפיות
בכל יום מוזמנים מאות נאשמים לדיון בבתי המשפט לתעבורה בכל רחבי המדינה. ברוב הפעמים הזימון למשפט מתבצע ע"י השוטר שנתן את הדו"ח.

מאת: דני דיןדיני תעבורה03/05/091682 צפיות
דוח תנועה ... מה קורה במקרה שאני מסרב לחתום ...

מאמרים נוספים בנושא ייעוץ משפטי

מאת: בנימין קלינגרייעוץ משפטי13/07/20446 צפיות
בית המשפט זיכה בעל חברה אשר אשר השכירה נכס למכון קוסמטיקה ללא היתר. אף שיש לה כמה בעלי מניות, רק נגד אחד מהם נפתחו הליכים. בבית המשפט נחשף קשר חברי בין מפקח בעירייה לבין אחד מבעלי המניות. באשר לאכיפה בררנית והגנה מן הצדק קבע השופט כי מדובר באחד מאותם מקרים חריגים ונדירים המצדיקים את קבלת הטענה.

מאת: עו"ד אברהם זאדה הרפזייעוץ משפטי11/04/20564 צפיות
הגשתם בקשה להיתר בניה וקיבלתם סירוב? התקבלה החלטה בעניינכם ללא שנתנה לכם האפשרות לטעון את טענתכם? לא העניקו לכם הזדמנות לטעון את טענותיכם? מה ניתן לעשות במקרים כאלה ומהם זכויותיו של האזרח בפני הרשות ומהם חובותיה של הרשות?

מאת: tiloniייעוץ משפטי11/06/19726 צפיות
ישנם מקרים רבים בהם נגרמים לאנשים תמימים נזקי רכוש עקב רשלנות או אשמת צד שלישי. אלו נזקים שביכולתם להיגרם לדירה, לרכב, לעסק ולרכוש אחר, בדרכים שונות. אלו נזקים שעשויים להתרחש עקב אירועי שריפה, שיטפון, נזילות, שריפה, פריצה, אסונות טבע, ליקוי בניה ואחרים.

מאת: רוי ורלייעוץ משפטי25/01/19791 צפיות
זו הסיבה מדוע יש צורך ייתכן שתצטרך עזרה. המאמר להלן מספק עצות מצוינות כדי לעזור לך לנצח במקרה שלך פגיעה אישית.

מאת: נועם קוריס משרד עורכי דיןייעוץ משפטי24/06/171981 צפיות
רלה הגישה לתיק ההוצאה לפועל בקשה בטענת פרעתי וטענה בין היתר שנגבו ממנה סכומים עודפים ומופרזים שכלל לא היו צריכים להיגבות ובאופן מפתיע (או שלא) טענתה התקבלה ולאחר חישוב הסכומים שנגבו ביתר במהלך השנים, יצא דווקא שהבנק פתאום חייב לה מיליונים של שקלים.

מאת: אופירייעוץ משפטי02/09/161529 צפיות
לנוטריון יש מגוון תפקידים. בין היתר הוא צריך לאשר ולאמת מגוון מסמכים, ולו על מנת שאלו יהיו קבילים להוות ראיות בבית המשפט- אם בארץ ואם בחו"ל.

מאת: אופירייעוץ משפטי01/08/161244 צפיות
לנוטריון תפקיד משפטי חשוב במערכת המשפט הבינלאומי. סימוכין לכך, ניתן לראות עוד מתקופות קדומות, והחל משנות ה 70 הוקמה במדינת ישראל חוקת נוטריונים, תחת משרד המשפטים הממשלתי. לנוטריון יכולת לתת אישור משפטי בעל תוקף בינלאומי בכל הקשור לאישורי מסמכים ותרגומי מסמכים, אישורי תעודות, אימותי חתימה ואישורי חיים. לכל אישור שכזה תקיפות בינלאומית המאפשרת הבאת ראייה במידת הצורך במערכות מקבילות שמעבר לים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica