חפש מאמרים:
שלום אורח
14.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

חוות דעת מומחה לכספים

חוות דעת מומחה בענייני כספים נדרשת במגוון רחב מאוד של סיטואציות. לא תמיד מדובר במתן תמיכה לכתב טענות כלשהו, אם כי זהו המקרה הקלאסי.  פעמים רבות נחוץ הדבר במהלך העסקים הרגיל לצורך עניינים הקשורים לניהול השוטף של העסק לצורך הוכחת עניין כספי השנוי במחלוקת.
הדבר יכול להיות בענייני ריביות על אשראי ספקים/לקוחות, אשראי בנקאי וחובות שונים לרבות הלוואות חוץ בנקאיות לטווח קצר או בענייני נזקים כתוצאה מהפרת הסכמי שיתוף פעולה שוטף כגון הסכם ייצור בו צד א' מייצר וצד ב' משווק כאשר הצדדים מתחייבים הדדית לייצור ושיווק כמות חודשית מינימלית במחירים מסוימים שנקבעו מראש או למחזור עסקאות חודשי מינימלי למשך תקופה שנקבעה מראש.
במקרים אלו,  יש צורך במומחה על מנת לאמוד את הנזקים הכספיים שנגרמו כתוצאה מאי עמידה בתנאי הסכם- כאשר ההסכם עשוי להיות בכתב או בעל פה- כעולה מהנוהג בין הצדדים על פני תקופה ניכרת.
לעתים זקוקים למומחה כדי לפתור בעיות תזרימיות בניהול השוטף ולייעל תהליכים קיימים ויש צורך בפורמט חוות הדעת על מנת להציג את אפשרויות ההבראה בפני ההנהלה  באורח מקצועי.
יש מקרים בהם זקוקים לתכנית עסקית או להערכת שווי החברה והמוניטין שלה על מנת לקבל החלטות אסטרטגיות כמו כניסה לתחום חדש, הרחבת עסק קיים, עדכון הידע אודות המתחרים והשוק לשיפור התחרותיות ועוד.
אך עדיין ברוב המקרים, נדרשת חוות דעת מומחה בעיקר במצבים של התנהלות משפטית  כגיבוי, חיזוק ולרוב כביסוס העיקרי לכתב הטענות- אם כהגנה או כתביעה, שכן חוות הדעת מבססת את האמור בכתב הטענות ומציגה תמונה כלכלית של המצב הכספי הנדון תחת הטענות וההנחות התומכות בטענות על פי נסיבות המקרה הספציפי.
חשוב מאוד שחוות הדעת תהיה מבוססת ככל האפשר. בתי המשפט עמוסים והשופטים נתקלים רבות  בכתבי טענות שאינם מבוססים דיים. על חוות הדעת להסתמך בעיקר על מסמכי צד ג' ופחות על טענותיו  הסוביקטיביות של מזמין חוות הדעת, שכן הסתמכותה על מסמכים בלתי תלויים במזמין חוות הדעת מבססת את אמינותה בעיני קוראיה, ובית המשפט בכללם.
הדבר לא תמיד מוצא חן בעיני מזמין חוות הדעת שכן מסמכי צד ג' אינם תמיד זמינים ולעיתים לא רק טורח רב כרוך בהשגתם אלא גם ממון. אך התועלת מהשגתם לרוב עולה עשרות מונים על עלותם ועל הטירחה הרבה שהושקעו בהשגתם והדבר מוכיח את עצמו שוב ושוב ועומד יפה במבחן המציאות.
כמו כן, על מזמין חוות הדעת להמציא למומחה את כל הנתונים הרלבנטיים לנושא, הן בעל פה והן בכתב, על מנת שהלה יקבל את התמונה המלאה של נסיבות המקרה ויבסס את חוות דעתו על פי נסיונו במקרים דומים ולא רק על החוק היבש.
לסיכום, גורמים רבים משפיעים על חוות הדעת ויש לזכור להמציא את כולם למומחה  על מנת שיערוך את חוות הדעת נטובה ביותר עבור הלקוח תחת הנסיבות.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

בעלת תואר ראשון בחשבונאות וכלכלה- האוניברסיטה העברית, ירושלים.
18שנות ניסיון בתחומי החשבונאות והכלכלה ועשרות הצלחות בעקבות מתן חוות דעת מומחה בתחומי בדיקות בנקים, הערכות שווי ואומדן נזקים כספיים (כגון למוניטין)לפירמות מובילות במשק וללקוחות פרטיים.
 יוצאת BIG 4, נמנית על רשימות המומחים של בית המשפט המחוזי בתל אביב, של ההסתדרות הציונית העולמית ושל משרד המשפטים. הוזמנה לדיוני ועדת חוקה חוק ומשפט בנושא הלוואות חוץ בנקאיות.03-6475937

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת סגולה אלטמן

מאת: סגולה אלטמןפיננסים וכספים - כללי 21/05/09941 צפיות
יתרונות מוסד הבוררות בכלל והבוררות העסקית בפרט על פני התדיינות משפטית רגילה ואופיו של הליך הבוררות על קצה המזלג, בפרט בעת מיתון.

מאת: סגולה אלטמןגישור ובוררות21/05/09951 צפיות
יתרונות מוסד הבוררות בכלל והבוררות העסקית בפרט על פני התדיינות משפטית רגילה ואופיו של הליך הבוררות על קצה המזלג, בפרט בעת מיתון.

מאת: סגולה אלטמןגישור ובוררות21/05/09955 צפיות
יתרונות מוסד הבוררות בכלל והבוררות העסקית בפרט על פני התדיינות משפטית רגילה ואופיו של הליך הבוררות על קצה המזלג, בפרט בעת מיתון.

מאת: סגולה אלטמןגישור ובוררות21/05/09928 צפיות
מתי כדאי להיעזר בחו"ד מומחה לכספים ומה היא מניבה.

מאת: סגולה אלטמןעסקים - כללי21/05/09940 צפיות
מתי כדאי להיעזר בחו"ד מומחה לכספים ומה היא מניבה.

מאת: סגולה אלטמןבנקאות21/05/091281 צפיות
בימ"ש שלום קבע, כי חוב לבנק בגין יתרת חובה,שהנו חוב העומד לפירעון על פי דרישה ולא במועד שהוגדר מראש ע"י הצדדים, מתיישן בתוך 7 שנים מיום הדרישה הראשונה לפירעונו. לפיכך נדחתה תביעת הבנק.

מאת: סגולה אלטמןבנקאות21/05/091094 צפיות
עמלות הבנקים, הוצאות שכ"ט עו"ד והוצאות המשפט בהן בנק מחייב חשבון, בראי חוק הריבית

מאמרים נוספים בנושא שירותים לעורכי דין

מאת: יעקב רוזןשירותים לעורכי דין20/04/20317 צפיות
לעיתים בשל הסכמות עסקיות או בשל סכסוך עולה הצורך בשירותי תמלול משפטי מהיר ומקצועי. בין שמדובר בדיון בבית משפט שבו נצטרך להציג ראיות מוקלטות ומתומללות באופן מקצועי, ובין שמדובר בצורך לשמור תיעוד סדור של ישיבות ודיונים עסקיים של חברות או של מועצות - בחירה נכונה של חברה העוסקת בשירותי תמלול היא מרכיב חשוב בהצלחת ההגשה. בפוסט מקצועי הבנו את השיקולים שאמוריםלהנחות אתכם בבחירה של חברת שירותי תמלול לבית המשפט.

מאת: בנימין קלינגרשירותים לעורכי דין14/04/20356 צפיות
האדריכל שלך הגיש בקשה להיתר בניה בתל אביב ואתה מעוניין לדעת מה קורה בתיק? השכן שלך הגיש בקשה לשימוש חורג? גן ילדים אולי? קלינגר שמחה להציג בפנכם את המערכת המקוונת למידע על בקשות להתרי בניה בתל אביב. משרדנו מקדם בקשות להתרי בניה ולא מעט נעזר במערכת חדשה זו.

מאת: בנימין קלינגרשירותים לעורכי דין30/04/17963 צפיות
א. חוק סדר הדין הפלילי (מס') (הסדר מותנה - תשלום לוועדות מקומיות), התשע"ג-2013 ב. מטרת החוק ביום 2 באוגוסט 2012 פורסם ברשומות חוק סדר הפלילי (תיקון מס' 66), התשע"ב-2012, אשר עניינו סגירת תיק בהסדר (להלן – חוק הסדר מותנה או החוק). תחילתו של חוק הסדר מותנה הוא תשעה חודשים מיום פרסומו, ב - 2 במאי 2013. חוק הסדר מותנה מסמיך תובע לערוך, בתנאים מסוימים, הסדר עם חשוד, במסגרתו מודה חשוד בעובדות, ומסכים לקיים תנאים מתוך רשימה של תנאים המנויים בחוק.

מאת: בנימין קלינגרשירותים לעורכי דין11/01/17979 צפיות
במה עוסק קונסטרוקטור? עבודתו של הקונסטרוקטור (מהנדס בניין) היא תכנון הנדסי של מבנים כאשר בהגדרה של מבנה נכללות גם קונסטרוקציות לתעשייה, מבני מסחר, מפעלים, מבני ציבור וכדומה. מהנדסים רבים בוחרים להתמחות בחתך מסוים בשוק כגון : בתי מגורים, גורדי שחקים, מבנים תת קרקעיים, קונסטרוקציות פלדה ועוד. בפועל, קונסטרוקטור מתכנן את המבנה לאור תוכנית ארכיטקטונית ורצונותיו של הלקוח. בעבודת התכנון המהנדס לוקח בחשבון את תנאי השטח, הכוחות הפיסיקליים הפועלים על המבנה, תקנות בנייה וחוקי בנייה ופרמטרים נוספים. מהנדס

מאת: אופירשירותים לעורכי דין02/09/161312 צפיות
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

מאת: אופירשירותים לעורכי דין27/04/161085 צפיות
אחד הדברים העיקריים שמאפיינים את הנוטריון אל מול עורכי דין אחרים שלא קבלו הרשאה מהמדינה לספק שירותים משפטיים מיוחדים יותר, הוא זה שמציג אותו כאיש מקצוע שיכול ליצור אישורים שונים בהתאם למצבים משפטיים ולדרישות רלוונטיות של כל לקוח שלו.

מאת: אופירשירותים לעורכי דין30/12/151081 צפיות
זקוקים לתעודות מזהות, תארים ודיפלומות מתורגמות? מעוניינים לתרגם חוזה עסקי הזקוק לאישור תרגום נוטריוני? נוטריון בתל אביב יתרגם עבורכם את המסמכים הנדרשים, או יבחן תרגומים קיימים בטרם אישור המסמכים. לידיעה, בחלק לא קטן מהתנהלותכם עם מסמכים רשמיים – תידרש חותמת אפוסטיל נוטריונית לשם ווידוא נכונותם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica