חפש מאמרים:
שלום אורח
03.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

חוות דעת מומחה לכספים

מאת: סגולה אלטמןגישור ובוררות21/05/2009905 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

חוות דעת מומחה בענייני כספים נדרשת במגוון רחב מאוד של סיטואציות. לא תמיד מדובר במתן תמיכה לכתב טענות כלשהו, אם כי זהו המקרה הקלאסי.  פעמים רבות נחוץ הדבר במהלך העסקים הרגיל לצורך עניינים הקשורים לניהול השוטף של העסק לצורך הוכחת עניין כספי השנוי במחלוקת.
הדבר יכול להיות בענייני ריביות על אשראי ספקים/לקוחות, אשראי בנקאי וחובות שונים לרבות הלוואות חוץ בנקאיות לטווח קצר או בענייני נזקים כתוצאה מהפרת הסכמי שיתוף פעולה שוטף כגון הסכם ייצור בו צד א' מייצר וצד ב' משווק כאשר הצדדים מתחייבים הדדית לייצור ושיווק כמות חודשית מינימלית במחירים מסוימים שנקבעו מראש או למחזור עסקאות חודשי מינימלי למשך תקופה שנקבעה מראש.
במקרים אלו,  יש צורך במומחה על מנת לאמוד את הנזקים הכספיים שנגרמו כתוצאה מאי עמידה בתנאי הסכם- כאשר ההסכם עשוי להיות בכתב או בעל פה- כעולה מהנוהג בין הצדדים על פני תקופה ניכרת.
לעתים זקוקים למומחה כדי לפתור בעיות תזרימיות בניהול השוטף ולייעל תהליכים קיימים ויש צורך בפורמט חוות הדעת על מנת להציג את אפשרויות ההבראה בפני ההנהלה  באורח מקצועי.
יש מקרים בהם זקוקים לתכנית עסקית או להערכת שווי החברה והמוניטין שלה על מנת לקבל החלטות אסטרטגיות כמו כניסה לתחום חדש, הרחבת עסק קיים, עדכון הידע אודות המתחרים והשוק לשיפור התחרותיות ועוד.
אך עדיין ברוב המקרים, נדרשת חוות דעת מומחה בעיקר במצבים של התנהלות משפטית  כגיבוי, חיזוק ולרוב כביסוס העיקרי לכתב הטענות- אם כהגנה או כתביעה, שכן חוות הדעת מבססת את האמור בכתב הטענות ומציגה תמונה כלכלית של המצב הכספי הנדון תחת הטענות וההנחות התומכות בטענות על פי נסיבות המקרה הספציפי.
חשוב מאוד שחוות הדעת תהיה מבוססת ככל האפשר. בתי המשפט עמוסים והשופטים נתקלים רבות  בכתבי טענות שאינם מבוססים דיים. על חוות הדעת להסתמך בעיקר על מסמכי צד ג' ופחות על טענותיו  הסוביקטיביות של מזמין חוות הדעת, שכן הסתמכותה על מסמכים בלתי תלויים במזמין חוות הדעת מבססת את אמינותה בעיני קוראיה, ובית המשפט בכללם.
הדבר לא תמיד מוצא חן בעיני מזמין חוות הדעת שכן מסמכי צד ג' אינם תמיד זמינים ולעיתים לא רק טורח רב כרוך בהשגתם אלא גם ממון. אך התועלת מהשגתם לרוב עולה עשרות מונים על עלותם ועל הטירחה הרבה שהושקעו בהשגתם והדבר מוכיח את עצמו שוב ושוב ועומד יפה במבחן המציאות.
כמו כן, על מזמין חוות הדעת להמציא למומחה את כל הנתונים הרלבנטיים לנושא, הן בעל פה והן בכתב, על מנת שהלה יקבל את התמונה המלאה של נסיבות המקרה ויבסס את חוות דעתו על פי נסיונו במקרים דומים ולא רק על החוק היבש.
לסיכום, גורמים רבים משפיעים על חוות הדעת ויש לזכור להמציא את כולם למומחה  על מנת שיערוך את חוות הדעת נטובה ביותר עבור הלקוח תחת הנסיבות.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

בעלת תואר ראשון בחשבונאות וכלכלה- האוניברסיטה העברית, ירושלים.
18שנות ניסיון בתחומי החשבונאות והכלכלה ועשרות הצלחות בעקבות מתן חוות דעת מומחה בתחומי בדיקות בנקים, הערכות שווי ואומדן נזקים כספיים (כגון למוניטין)לפירמות מובילות במשק וללקוחות פרטיים.
 יוצאת BIG 4, נמנית על רשימות המומחים של בית המשפט המחוזי בתל אביב, של ההסתדרות הציונית העולמית ושל משרד המשפטים. הוזמנה לדיוני ועדת חוקה חוק ומשפט בנושא הלוואות חוץ בנקאיות.03-6475937

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת סגולה אלטמן

מאת: סגולה אלטמןפיננסים וכספים - כללי 21/05/09911 צפיות
יתרונות מוסד הבוררות בכלל והבוררות העסקית בפרט על פני התדיינות משפטית רגילה ואופיו של הליך הבוררות על קצה המזלג, בפרט בעת מיתון.

מאת: סגולה אלטמןגישור ובוררות21/05/09923 צפיות
יתרונות מוסד הבוררות בכלל והבוררות העסקית בפרט על פני התדיינות משפטית רגילה ואופיו של הליך הבוררות על קצה המזלג, בפרט בעת מיתון.

מאת: סגולה אלטמןגישור ובוררות21/05/09933 צפיות
יתרונות מוסד הבוררות בכלל והבוררות העסקית בפרט על פני התדיינות משפטית רגילה ואופיו של הליך הבוררות על קצה המזלג, בפרט בעת מיתון.

מאת: סגולה אלטמןעסקים - כללי21/05/09916 צפיות
מתי כדאי להיעזר בחו"ד מומחה לכספים ומה היא מניבה.

מאת: סגולה אלטמןשירותים לעורכי דין21/05/091024 צפיות
מתי כדאי להיעזר בחו"ד מומחה לכספים ומה היא מניבה.

מאת: סגולה אלטמןבנקאות21/05/091256 צפיות
בימ"ש שלום קבע, כי חוב לבנק בגין יתרת חובה,שהנו חוב העומד לפירעון על פי דרישה ולא במועד שהוגדר מראש ע"י הצדדים, מתיישן בתוך 7 שנים מיום הדרישה הראשונה לפירעונו. לפיכך נדחתה תביעת הבנק.

מאת: סגולה אלטמןבנקאות21/05/091072 צפיות
עמלות הבנקים, הוצאות שכ"ט עו"ד והוצאות המשפט בהן בנק מחייב חשבון, בראי חוק הריבית

מאמרים נוספים בנושא גישור ובוררות

מאת: tiloniגישור ובוררות11/02/18725 צפיות
כשבאים לדון בנושא גישור לאחר בגידה, עולה השאלה האם לתת מקום לאמוציות ולהבעת רגשות או שמא יש להישאר מקצועיים ודידקטיים ולהתעסק רק בתחום החוזי של הסכם שלום בית או גישור?

מאת: tiloniגישור ובוררות04/01/18691 צפיות
הפנייה הראשונית אל המגשר היא פנייה טלפונית של אחד מבני הזוג אל מגשר מקצועי השייך לרשימת המגשרים המורשית של משרד המשפטים, למרות שאין חובה חוקית להיכלל ברשימה זו, הרי שמוטב לפנות לאיש מקצוע מוסמך ואמין.

מאת: tiloniגישור ובוררות01/12/17848 צפיות
כאשר הנישואים שלנו מגיעים לסיום אנחנו צריכים להחליט מהי הדרך הכי טובה להיפרד. תהליך של גישור גירושין יכול לסייע לנו להתגרש באווירה טובה וחיובית יותר

מאת: shlomy גישור ובוררות17/07/161035 צפיות
גירושין הוא אחד המאבקים הקשים הדורש משאבים נפשיים וכספיים רבים, הליך גישור בגירושין מבטיח לשני הצדדים את כל הזכויות בתהליך מהיר בלי בירוקרטיה והוצאות מיותרות

מאת: דוד סונינוגישור ובוררות24/06/151855 צפיות
המאמר מבוסס על עבודת הגמר שלי משנת 1990, ועל קורס שהעברתי באוניברסיטה בנושא. עבודת הגמר שלי היתה אבן דרך לביסוס מערכת הגישור. אולם תהליך השלמה שונה מתהליך הגישור. המאמר מנסה לשרטט את הדרך היעילה כדי לפתור באופן סופי סיכסוכים.

מאת: שירלי אנגלמןגישור ובוררות16/06/151245 צפיות
עו"ד שירלי אנגלמן, עורכת דין גירושין וענייני משפחה, מגשרת ומנחת סדנאות מתגרשים. (לשאלות וליצירת קשר בדואר אלקטרוני: s.mishpati@gmail.com ) (למאמר המלא ומידע נוסף באתר אינטרנט: www.get-net.co.il ). טלפון: 077-2010-298.

מאת: Yoniגישור ובוררות21/05/151733 צפיות
הדרך הנכונה והבריאה ביותר להתגרש היא חתירה אל הסכם המשרת את טובת שני הצדדים, הסכם הוגן המוסכם על שני הצדדים ומבוסס על גישור ותקשורת תקינה. כאשר שני הצדדים משתפים פעולה על התהליך, נכונים לפשרות ופועלים לסיום מהיר של התהליך הדברים יהיו הרבה יותר פשוטים בעבור שני הצדדים. חשוב להבהיר כי גישור גירושין משרת את טובת שני הצדדים, המגשר מחויב בהתייחסות שווה לזכויות של שני הצדדים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica