חפש מאמרים:
שלום אורח
16.08.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מים אפורים זורמים...

מאת: אקמבית חכם24/01/20111 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מים אפורים (Greywater או Gray Water) זהו שם כולל למעשה למי הביוב ה"נקיים". כלומר – מי הכביסה והרחיצה. מים אפורים בדרך כלל יורכבו מ50% עד 80% מי ביוב "נקי" והשאר מים רגילים.

שמם של המים האפורים נגזר מצבעם שהוא מן אפרפר. יש דעות ששמם הגיע מכך שהם מי "אמצע" לא מים לבנים = נקיים ולא מים שחורים = מלוכלכים אלא יצור ביניים – מים אפורים.לכן מים שיכילו אחוז גבוה של לכלוך יקראו מים אפורים כהים ומים כמעט נקיים יהיו מים אפורים בהירים. זו הסיבה שמי שטיפת הכלים ברוב המקרים לא יכולים להכלל בהגדרה של מים אפורים אלא אפורים כהים, ולכן השימוש בהם יהיה הרבה יותר זהיר.

במים אפורים ניתן להשתמש שימוש נוסף כגון: השקיית הגינה או הדחה של אסלות. אך חשוב לשים לב – השקיה עם מים מלוכלכים פוגעת באדמה ובמה שמתחתיה ולכן יש צורך לנקות את המים האפורים.לצורך כך קיימות מערכות שונות לטיפול במים אפורים – אשר מאפשרות שימוש חוזר במים. תהליך זה נקרא מיחזור מים אפורים.

באופן כללי מיחזור מים אפורים נמצא כיעיל ביותר וחסכוני ביותר עבור הצרכן הפרטי, לשימוש הביתי. גם בענף החקלאות קיים שימוש במים מושבים, אך שם תהליך הניקוי והשבת המים הוא ארוך ומסובך ואינו מתרכז דוקא במים אפורים.

כאשר רוצים לחסוך במים ובעליות יש לשים לב שמערכות המחזור לא יצרכו אנרגיה מרובה – שהרי אז יצא שכרינו בהפסדינו.לעיתים רבות מערכות למחזור מים אפורים מפותחות באופן לא מאושר ולא אחראי על ידי חובבנים – פעולה שיכול לפגוע בסביבה וליצור נזק בלתי הפיך לאקולוגיה באזור מצד אחד ומצד שני לגרור עלויות מיותרות עבור בעל המערכת. בכדי להנות ממחזור מים אפורים ברמה הגבוהה והחסכונית ביותר מומלץ לרכוש מערכת למחזור מים אפורים מגוף מקצועי עם אחריות.

שימושים אפשריים במים אפורים
השקיה
השקיה במים אפורים היא שימוש אפשרי, אך יש להקפיד על תהליך פירוק של המים כך שחומרים מסוכנים ופוגעניים לא יגיעו לגינה, הן לצמחי הנוי והן לצמחי מאכל. לשם כך יש צורך במערכת אנטי בקטריילית עם חיטוי וסינון של המים.
ההשקיה בדרך כלל לא תבוצע על ידי ממטרות, אלא על בטפטוף וזאת בכדי לא לתת למים לעבור חשופים מעל האדמה ובכך למנוע סיכון מיותר לסובבים. רצוי מאוד להקפיד שהטפטפות המובילות מים אפורים יהיו בצבע סגול, זהו סימון אוניברסלי למערכת השקיה של מים אפורים.

שימוש בתוך הבית
מים אפורים שמקורם בכיורים ובאמבטיות יכולים לשמש לשם שטיפה של בתי שימוש ואם הם נוקו היטב הם יכולים לשמש שוב לכביסה.
התקנת מערכת
בכדי להתקין מערכת מחזור טיהור מים אפורים יש צורך להפריד את הצנרת של הכיורים, הכביסה והמקלחת מן הצנרת היוצאת של השירותים ושטיפת הכלים. לכן ההמלצה הטובה ביותר היא לדאוג להפרדת צנרת כבר בשלב בנית הבית. עם זאת גם מי שלא דאג להפרדה כזו יכול להתקין מערכת למחזור מים אפוריםבביתו הקיים.יש לוודא שהמערכת מבצעת חיטוי וסינון למים ואוגרת את המים הנקיים. מערכת שאוגרת את המים לפני סינון וחיטוי חייבת להיות מרוקנת לפחות כל 24 שעות. לאחר 24 שעות נוצרים במים אפורים חיידקים מזיקים. מערכת שמסננת את המים ומעבירה אותם למיכל אחסון לאחר הסינון והחיטוי, מאפשרת לשמור את המים לאורך זמן.

כיום בישראל עדיין אין תקן למערכות של מים אפורים ולשימוש בהם, לכן ההמלצה הרווחת היא להשתמש במערכות שיש להן תו תקן אירופאי, אמריקאי או אוסטרלי. במדינות אלו קיים חוק המאפשר שימוש במים אפורים ולכן קיים תקן למערכות.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

השגות גם על בןכספית, יאירלפיד עוד ועוד.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אקמ

מאת: אקמשיפוצים28/02/111 צפיות
שאלות ותשובות בעניני התקנת מערכת טיהור מים אפורים. מה עושים עם הצינורות? מה אפשר לעשות עם מים אפורים? איך זה משפיע על הצימחיה בגינה?

מאת: אקמבניית אתרים13/06/101 צפיות
מה חשוב מה נצרך עבור הקמת אתר עסקי מוצלח ויעיל, האם אני צריך אתר תדמיתי או אפשר ללכת רק על מכירות? האם מכירות מתאימות לכל עסק? אולי עדיף שני אתרים? ולמה צריך להוציא כל כך הרבה עבור אתר כזה קטן?!

מאת: אקמבניית אתרים03/06/101 צפיות
אילו דגשים רצוי וכדאי ולפעמים אף חובה לשים בזמן שבונים אתר מכירות, בין אם האתר הוא בנוסף לחנות פיזית או אם החנות היא וירטואלית לחולטין. כאן מציעים לכם שלל נקודות שכדאי לשים לב אליהם מהצעד הראשון שעושים לקראת הכמת אתר אינטרנט.

מאת: אקמבניית אתרים20/05/101 צפיות
מהו הצורך ולמה כדאי לעמוד בתקן של הW3C ומה כל זה קשור לבניית אתרים ולקידום שלו במנועי החיפוש

מאת: אקמעיצוב אתרים13/05/101 צפיות
המאמר עוסק בדברים שצריכים לשים לב אילהם על מנת לבנות אתר אינטרנט נגיש ושימושי לכלל האוכלוסיה ולבעלי מגבליות בפרט על פי הסטנדרתים בין לאומים

מאת: אקמבניית אתרים03/05/101 צפיות
מהם השלבים הנחוצים לבניית אתר אינטרנט והאם יש צורך בליווי אישי

מאת: אקמאקטואליה30/09/091 צפיות
משפטים שנאמרו ע"י עיתונאים (בעיקר בן כספית) שאחר כך התבררו כשקר גס או סתם שטותיות מביכות ומה שבטוח חוסר אוביקטיביות של עיתונאי.

מאמרים נוספים בנושא בית חכם

מאת: nash didanבית חכם07/10/181304 צפיות
חימום והסקה היה צורך בסיסי של בני אדם מאז ומעולם. בעבר בעידן איש המערות בני אדם חיממו את הבית שלהם בעזרת מדורות. עם התקדמות הטכנולוגיה אמצעי החימום של האדם השתכללו והפכו להיות טכניות יותר כמו למשל חימום באמצעות קיטור, חימום באמצעות גז וגם חימום באמצעות אנרגיה חשמלית.

מאת: טלבית חכם22/04/181101 צפיות
כמה פעמים קרה לכם שיצאתם מהבית ולא הייתם בטוחים אם סגרתם את הדוד החשמלי, את האורות בחדר השינה או את תנור האפייה? עם מערכת בית חכם לא תיאלצו לשוב על עקבותיכם כדי לבדוק האם אתם צודקים או טועים.

מאת: טלבית חכם04/03/18999 צפיות
בשנים האחרונות, צמד המילים החמות ביותר בתכנון האדריכלות ועיצוב הבתים הוא "בית חכם".

מאת: טלבית חכם11/02/181054 צפיות
מערכות בית חכם מנצלות את הטכנולוגיות החדישות ומאפשרות שליטה, ניהול ובקרה מהטלפון החכם.

מאת: שלום כהןבית חכם03/01/181116 צפיות
כיום רבים מבינים כי חיבור של תריסי גלילה לבית חכם זהו דבר מובן מאליו. אף על פי כן, עד לא מזמן רבים לא ידעו כיצד לפעול בעניין. לפיכך כל אחד מכם צריך לוודא כי מתבצעת בחירה טובה יותר בכל הנוגע לדבר.

מאת: רוני הכהןבית חכם01/01/181100 צפיות
העניין של הנוחיות מוטל בספק כאשר צריכים בכל פעם לתפעל מכשיר אחר, מפני שדבר שכזה יוצר בזבוז של זמן יקר בהתעסקות בכל אחד מאלה. את כל זאת אמור לשפר השימוש עם מערכת של בית חכם כאשר מחיר בית חכם נעשה למשהו שבר השגה עבור כל אדם בעידן המודרני.

מאת: רוני הכהןבית חכם27/11/171260 צפיות
מדובר במערכת שמאפשרת חיים אחרים שבהם ישנו חיסכון של זמן יקר, ומכאן גם חיסכון אדיר בכסף שהולך לטמיון ללא תכנון נכון ויעיל יותר על ניהול הבית. האם מחיר בית חכם הוא כזה שמגיע רק לעשירי הארץ? כבר לא.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica