חפש מאמרים:
שלום אורח
14.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

בניית אתר אינטרנט נגיש

מאת: אקמעיצוב אתרים13/05/20101 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

השימוש באינטרנט הפך להיות חלק בלתי נפרד מחיינו. כל שאלה, כל מידע שאנו צריכים מחכה לנו ברשת. האדם הממוצע משתמש באינטרנט באופן יומיומי. גם חוויות והנאות יש ברשת. אך בדיוק כמו כל דבר בעולם, שנהיה נפוץ, יש חלק לא קטן באוכלוסיה שמתקשה להשתמש בו.

החלק הזה הוא אוכלוסיית המבוגרים ובעלי המוגבלויות. אנשים אלו מתקשים בפעולות שלאדם הממוצע נראות פשוטות ביותר. כך נוצר פער בין החשיפה של אוכלוסיה זו למידע הקיים ברשת, לבין החשיפה לה זוכה האדם הממוצע.

בתחום זה ישנה בשורה למבוגרים ולבעלי המוגבלויות. באמצעות בניית אתר אינטרנט נגיש,יכולים אתרי האינטרנט להתאים את עצמם,לצרכים של אוכלוסיה זו ובכך לסייע להם להחשף למידע הרב הקיים ברשת ולהנות מחווית הגלישה ככל אדם.

בניית אתר באינטרנט נגיש מישמת מספר עקרונות המתאימים לאנשים מבוגרים או בעלי מוגבלות.

יתרונותיו של אתר נגיש הם במתן אפשרות להשתלב בחווית הגלישה באופן שיוויוני בעבור כלל הגולשים, דבר המקנה ערך מוסרי- חברתי גבוה ביותר וכניסות רבות יותר של גולשים אל האתר.

בעת בניית אתר נגיש ישנה תשומת לב מרבית לצרכי הגולשים, בעלי המוגבלויות, הכוללת מספר עקרונות היוצרים יחדיו אתר נח לגלישה, כגון: גודל גופן, שילוב תמונות ומלל וכד'.

אחד מעקרונות אלו הוא עקרון העיצוב האוניברסאלי.

עיצוב אוניברסאלי קובע שתבנית העיצוב באתר צריכה להיות קבועה ונגזרת מעקרונות עיצוב קבועים ואוניברסליים. עיצוב זה מקנה נוחות לכל באי האתר ובמיוחד לבעלי צרכים מיוחדים. אפשרות למתן תיקונים וחזרה אחורה בכל שלב מבלי לאבד מידע, הינה חלק מעקרון העיצוב האוניברסלי, כך אנשים עם בעיות קוגנטיביות ובעיות זיכרון או אנשים עם מגבלות הגורמות לקושי בהקלד יכולים תמיד לחזור אחורה ולבצע שינויים .

בניית אתרי אינטרנט נגישים תכלול טכנולוגיה מסייעת ומתחשבת במוגבלויות שונות.

הפעלת האתר תהיה קלה ונוחה ותכלול עבור כבדי הראיה אפשרות לכפתורי לחיצה גדולים במיוחד. עבור אנשים הסובלים מהאטה ביכולת הקוגנטיבית יוכלו להיעזר לדוגמה באפשרות שליטה בזמנים מוגדרים באתר כגון בעת צפייה בסרטון, או בקובץ "פלאש" אשר ניתן לעצור אותו, לחזור אחורה ולצפות בו שוב.

בבניית אתר נגיש נתחשב בצורך בכותרות קצרות וברורות ובהגשת מידע ברור וקל להבנה ולהעברת המסר, אשר יעניק נוחות שימוש והבנה מרבית לגולשי האתר על רובדיהם השונים. לצורך כך במקרים רבים יכלל באתר הסבר קולי, המאפשר לכבדי ראיה להחליף את הקריאה הנמנעת מהם, בשמיעה.

אתר נגיש יותאם לתוכנות התמיכה לבעלי מוגבלויות הקיימות בשוק, כך שכל מבקר באתר יוכל להנות מהגלישה באתר, במידה שווה.

בניית אתר נגיש מוסיפה לעסק נדבך חברתי מוסרי, ומעבר לכך היא מאפשרת לגולשים נוספים לבקר באתר בנוחות. בעל עסק הדואג שאתרו יהיה נגיש, מקנה לעסקו יתרון משמעותי הן מבחינה עיסקית והן מבחינה חברתית.

חברת מייקרוסופט ביצעה מחקר בו עלה כי 62% מכלל אוכלוסיית הגולשים באינטנרט זקוקה לאתרים נגישים ברמה כזו או אחרת. נתון זה מבהיר את הפוטנציאל הגלום בבניית אתר נגיש למען בית העסק.

יתרון משמעותי נוסף בבניית האתר היא בכתיבת הקוד שלו. בכתיבת הקוד של אתר נגיש ישנה הקפדה מירבית על תקניות של הקוד, דבר המאפשר גישה נוחה, ברורה וקלה גם ממכשירי טלפון ניידים בעלי גלישה סלולארית וגם ממחשבי כף יד, כך שגולשים מסוגלים לגלוש באתר בקלות,ולהיחשף אליו ממקורות שונים נוספים במהלך כל שעות היום ומכל מקום בו הם שוהים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

השגות גם על בןכספית, יאירלפיד עוד ועוד.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אקמ

מאת: אקמשיפוצים28/02/111 צפיות
שאלות ותשובות בעניני התקנת מערכת טיהור מים אפורים. מה עושים עם הצינורות? מה אפשר לעשות עם מים אפורים? איך זה משפיע על הצימחיה בגינה?

מאת: אקמבית חכם24/01/111 צפיות
המאמר מסביר מה זה מים אפורים (Gray Water) והסוגים השונים ואיך אפשר לנצל אותם לטובת החיסכון במים. בנוסף יש גם סקירה של השימושים האפשרים בסוג מים ממוחזר.

מאת: אקמבניית אתרים13/06/101 צפיות
מה חשוב מה נצרך עבור הקמת אתר עסקי מוצלח ויעיל, האם אני צריך אתר תדמיתי או אפשר ללכת רק על מכירות? האם מכירות מתאימות לכל עסק? אולי עדיף שני אתרים? ולמה צריך להוציא כל כך הרבה עבור אתר כזה קטן?!

מאת: אקמבניית אתרים03/06/101 צפיות
אילו דגשים רצוי וכדאי ולפעמים אף חובה לשים בזמן שבונים אתר מכירות, בין אם האתר הוא בנוסף לחנות פיזית או אם החנות היא וירטואלית לחולטין. כאן מציעים לכם שלל נקודות שכדאי לשים לב אליהם מהצעד הראשון שעושים לקראת הכמת אתר אינטרנט.

מאת: אקמבניית אתרים20/05/101 צפיות
מהו הצורך ולמה כדאי לעמוד בתקן של הW3C ומה כל זה קשור לבניית אתרים ולקידום שלו במנועי החיפוש

מאת: אקמבניית אתרים03/05/101 צפיות
מהם השלבים הנחוצים לבניית אתר אינטרנט והאם יש צורך בליווי אישי

מאת: אקמאקטואליה30/09/091 צפיות
משפטים שנאמרו ע"י עיתונאים (בעיקר בן כספית) שאחר כך התבררו כשקר גס או סתם שטותיות מביכות ומה שבטוח חוסר אוביקטיביות של עיתונאי.

מאמרים נוספים בנושא עיצוב אתרים

מאת: אליעיצוב אתרים27/12/171942 צפיות
גרפיקאים ומעצבי אתרים נתקלים לא פעם באותה הבעיה – מציאת תמונות מתאימות לעבודה שהם מבצעים ובעיקר תמונות שיש אפשרות חוקית לעשות בהן שימוש מבלי לעבור על חוק זכויות יוצרים בארץ או בעולם. על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בתמונות יהודיות או בעלות הקשר לישראל.

מאת: רוני הכהןעיצוב אתרים18/10/161257 צפיות
אז איך בדיוק מצליחים לעבור את כל השלבים שכוללים תכנון אתר, עיצוב אתר ובנייה בפועל שלו כולל קידום בצורה טובה? עובדים לפי הכללים הבאים.

מאת: amirdadon90עיצוב אתרים16/08/161797 צפיות
"לא מחליפים סוס מנצח" אומר המשפט, אך משפט קצת מוכר יותר מדבר על כך שתמונה שווה אלף מילים. חברו את שני המשפטים הללו יחד, וקבלו את התובנה כי עם גיבוי של סטודיו מקצועי לעיצוב גראפי, יש ברשותכם את הכלי החזק ביותר - המפגש של המילים, המסר שלכם, עם כוחה של תמונה.

מאת: Gwebsiteעיצוב אתרים21/12/152142 צפיות
הקמת אתר אינטרנט לעסק עלול להיות מבלבל חיפוש אחר מעצבי אתרים במיוחד בשנת 2015 עם התחרות בעולם הפרסום לעסקים באינטרנט. הבחירה קשה בין כל האפשרויות שיש לעסק חדשלפרסום באינטרנט ולרוב הכל קצת לא ברור במאמר זה אשתדל לסקר כמה שיותר על האפשריות לפרסום עסקים באינטרנט.

מאת: Gwebsiteעיצוב אתרים21/12/151804 צפיות
קידום אתרים בגוגל והקשר לעיצוב אתרים אז מה הקשר בין קידום אורגני בגוגל לעיצוב אתרים? יש קשר הדוק! עיצוב אתרים על ידי חברות עיצוב אתרים אשר אינן מתחשבות קידום אתרים בגוגל מחוסר ידע כמובן! ואופן קוד האתר אינו מותאם לדרישותיו של מנוע החיפוש גוגל.

מאת: Gwebsiteעיצוב אתרים21/12/151762 צפיות
שימוש בתבניות מעוצבות זוהי התחלה טובה לכל אתר אל תחשבו שיעצבו לכם אתר מ-0 בתשלום מינימלי רוב האתרים מתחילים בתבנית אך עדיין יש עוד הרבה עבודה במיוחד כשמדובר בתבנית פרימיום בשפה האנגלית מתחילה מלאכת הגיור לעיברית כלומר- תכנות התבנית לעיברית!.

מאת: Gwebsiteעיצוב אתרים21/12/151487 צפיות
מה זה HTML? HTML השפה שדפים האינטרנט נכתבים ב-- למעשה, ה-HTML הוא הקיצור של שפת mark-up היפרטקסט. אבל מה זה אומר? היפר הוא ההפך ליניארי. תוכנות מחשב מיושנות היו בעבר ליניארית - כלומר, יש להם סדר מסוים . אבל עם שפה "היפר" כגון HTML,המשתמש יכול ללכת לכל מקום בדף האינטרנט בכל עת.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica