חפש מאמרים:
שלום אורח
22.01.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פעם היו פליטות פה בתקשורת היום...

מאת: אקמאקטואליה30/09/20091 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

במאמר הקודם, סקרנו את ריקודי ההלוך וחזור של אנשי תקשורת בכירים (כדוגמת: רזי ברקאי, רינה מצליח, בן כספית, יאיר לפיד ועפר שלח) בין תפקידים ככתבים לבין פרשנים ומביעי דעה.

כפי שכתבנו, זו אחת הסיבות שכתבים אלו נכשלים לא פעם בפיהם או בקולמוסם.

זה הזמן לגשת לבטן הרכה ולראות מה היו פליטות הפה של אנשי תקשורת אלה (בניגוד לאיש תקשורת אחר שכולנו מכירים את פליטת הפה שלו...)

בן כספית

מרץ 2006 : "פמיניזם זה כמו הסכסוך הפלשתינאי" מכריז בן כספית.

שירית בן ישראל, כתבה על אמירה זו של כספית תגובה הולמת:

"למה הוא לא שולט על פיו?. לעיתים, אני מרגישה שכספית מעתיק, ושלא בחן, את המניירות, השפה והקודים, הנהוגים ומקובלים על מגרשי הכדורגל, של בית"ר, מכבי, הפועל וכל השאר, אל מסך התוכנית. אז מי הוא בעצם מי?, אני תוהה, ביני לבין עצמי. הנשים הם הפלשתינאים, או אולי המחבלים המתאבדים, או אולי 72 הבתולות, והגברים הם היהודים?"

אוקטובר 2008: אתר חדשות מחלקה ראשונה – הכתב יואב יצחק

"בן כספית פרסם פרוטוקול מפגישת עמיר פרץ ודן חלוץ, מייד לאחר מלחמת לבנון השנייה אלא שבן כספית, שלא הצטיין בעבר בשמירה על מקורות, חוטא שוב למקורותיו...אלא שבן כספית, בניסיון מגושם לטשטש מהיכן קיבל את הפרוטוקול... מקשקש ברשימתו יתר על המידה, כאשר הוא כותב על קרב איתנים מתמשך "בין שני תתי-אלופים...השניים הם המזכיר הצבאי של השר תת-אלוף איתן דנגוט, וראש המטה של השר תת-אלוף מיכאל (מייק) הרצוג" בן כספית ממשיך: "בשיחה בין חלוץ לפרץ עולה שמו של תת-אלוף דנגוט. הנזק שנגרם לו כבד. יחד עם זאת, בבדיקה שקיימנו, עולה כי אין לתת-אלוף הרצוג קשר ישיר להעברת תמליל השיחה למעריב".

הנה כי כן בן כספית חוטא למקורותיו, כאשר הוא מקשקש וכותב למי אין קשר, לטענתו, להדלפה למעריב (לו עצמו) ומכוון בעצם למי כן... עיתונאי רציני יותר היה שומר על הקוד הבסיסי: לא מדברים על מקורות מידע, מטוב עד רע."

דצמבר 2005: תוכנית "ישראל בוחרת" בערוץ הראשון:

דיווח מאתר www.omedia.co.il

בתגובה לדברים שלל חה"כ בראכה את האנלוגיה בין ציבור המתנחלים ביו"ש לערבים הישראלים, ואמר: "אני לא מקבל שום אנלוגיה בין הקיום שלי לבין הקיום של המתנחלים. המתנחלים הם גוזלי אדמות. הם כובשים. וכל אנלוגיה היא הזויה ומופרכת".

המנחה בן כספית לא גינה כמתבקש את הכינויים בהם השתמש בראכה, אלא אף הסכים עמו תוך הפגנת דעה פוליטית אישית: "אני יחד איתך, דוחה את האנלוגיה הזו".

לעוד פנינים צפו במהדורת השבט סיקור חדשות סאטירי האוביקטיבית ביותר במדינה

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

השגות גם על בןכספית, יאירלפיד עוד ועוד.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אקמ

מאת: אקמשיפוצים28/02/111 צפיות
שאלות ותשובות בעניני התקנת מערכת טיהור מים אפורים. מה עושים עם הצינורות? מה אפשר לעשות עם מים אפורים? איך זה משפיע על הצימחיה בגינה?

מאת: אקמבית חכם24/01/111 צפיות
המאמר מסביר מה זה מים אפורים (Gray Water) והסוגים השונים ואיך אפשר לנצל אותם לטובת החיסכון במים. בנוסף יש גם סקירה של השימושים האפשרים בסוג מים ממוחזר.

מאת: אקמבניית אתרים13/06/101 צפיות
מה חשוב מה נצרך עבור הקמת אתר עסקי מוצלח ויעיל, האם אני צריך אתר תדמיתי או אפשר ללכת רק על מכירות? האם מכירות מתאימות לכל עסק? אולי עדיף שני אתרים? ולמה צריך להוציא כל כך הרבה עבור אתר כזה קטן?!

מאת: אקמבניית אתרים03/06/101 צפיות
אילו דגשים רצוי וכדאי ולפעמים אף חובה לשים בזמן שבונים אתר מכירות, בין אם האתר הוא בנוסף לחנות פיזית או אם החנות היא וירטואלית לחולטין. כאן מציעים לכם שלל נקודות שכדאי לשים לב אליהם מהצעד הראשון שעושים לקראת הכמת אתר אינטרנט.

מאת: אקמבניית אתרים20/05/101 צפיות
מהו הצורך ולמה כדאי לעמוד בתקן של הW3C ומה כל זה קשור לבניית אתרים ולקידום שלו במנועי החיפוש

מאת: אקמעיצוב אתרים13/05/101 צפיות
המאמר עוסק בדברים שצריכים לשים לב אילהם על מנת לבנות אתר אינטרנט נגיש ושימושי לכלל האוכלוסיה ולבעלי מגבליות בפרט על פי הסטנדרתים בין לאומים

מאת: אקמבניית אתרים03/05/101 צפיות
מהם השלבים הנחוצים לבניית אתר אינטרנט והאם יש צורך בליווי אישי

מאמרים נוספים בנושא אקטואליה

מאת: אברהם פכטראקטואליה05/01/2087 צפיות
בקשת החסינות בדקה ה-90 לא היתה מפתיעה, למרות הזעזוע המזויף שהשמיעו כמה מבקרים וכמה פוליטיקאים מובילים מאוכזבים ומתוסכלים. הבקשה לחסינות, שעדיין רחוקה מלהתבצע, נותנת לנתניהו מרווח נשימה מספיק כדי לנסות ולחזק את מעמדו בציבור שלו ובאלה שנמצאים על הגדר או לא החליטו, אם לחזור לשורות או להשאר תקועים בכחול לבן ואפילו ליברמן. והיה ויקבל חסינות – הדרך פתוחה לקדנציה נוספת ואפילו עם יתרון.

מאת: אברהם פכטראקטואליה04/01/20108 צפיות
העותרים לבג"צ כדי לפסול את נתניהו, מלהיות מועמד להרכיב ממשלה, בשל שלושה תיקים פליליים שטרם הוכרעו, טעו בשיקול דעתם שיוכלו למנוע את ההליך החוקתי – ציבורי באמצעים משפטיים. בג"צ אמר בין השיטין – מבלי לומר זאת בצורה ברורה שרק הציבור יכול להחליט מי ינהיג אותו, ואל לבית המשפט להכנס למגרש הפוליטי כשופט או בורר. הטענה של הפרשנים, שאדם עם שלושה כתבי אישום לא היה מתקבל לצבא או סיירת מטכ"ל, היא לא במקומה.

מאת: אברהם פכטראקטואליה24/12/19158 צפיות
הקרב על המינוי הזמני של מ"מ פרקליט המדינה יצא מפרופורציות מנהליות, למחוזות של מעמד משפטי קובע. שר המשפטים הזמני – רוצה למנות מ"מ זמני לפרקליט המדינה, והיועץ המשפטי לממשלה מתנגד שלא בוחרים במועמד שהוא הציע. על פי החוק היבש ועל פי הנוהל בשלטון החוק המסודר, שר המשפטים הוא בעל הסמכות במינוי. ושיהיה ברור – שר בממשלת מעבר, הגם שאולי זה תפקיד זמני עבורו, בזמן שהוא שר, כל הסמכויות שבידיו הן חוקיות והוא רשאי להחליט.

מאת: אברהם פכטראקטואליה17/12/19190 צפיות
הפוליטיקאים בגיבוי התקשורת האוהדת, הציפו את הרשתות והמדיה, בטענות שהליכוד מנע או טרפד אחדות, שזה שקר מוחלט. ההצעה שהגיש הליכוד, בראשות נתניהו, לפיו הוא יצא לנבצרות אחרי 6-5 חודשים ויאפשר לגנץ להיות ראש ממשלה משך שנתיים, היתה הצעה נדיבה חד-פעמית. למה? כי בפועל עקב הסירוב הטיפשי, הוא יכהן ממילא 6 חודשים ועוד יכולה להיות הפתעה. ההצעה לגנץ, דומה ומקבילה להצעה שקיבל בזמנו הנשיא קצב, וברוב טיפשותו ויהירותו, דחה אותה וחטף 7 שנים בפנסיון ממשלתי.

מאת: אברהם פכטראקטואליה02/12/19226 צפיות
האם השיטה עובדת. מה לגבי המפלגות שהראש קובע בלעדית. איפה השיטה הדמוקרטית באה לידי ביטוי נכון אם אין דמוקרטיה במפלגה – מה זכותה לבקר דמוקרטיה. נאמנות למפלגה – לרעיון לאידאולוגיה או למנהיג. הנשיא ריבלין – היועץ המשפטי לממשלה- איפה הם היו ואיך התבטאו כשנחקרו במשטרה. ולמה הם שותקים ומגינים על המערכת היום.

מאת: אברהם פכטראקטואליה24/11/19258 צפיות
פרופסור רות גביזון, משפטנית מוערכת ביותר. "באווירה הקיימת נתניהו לא יכול לקבל משפט הוגן". העליהום על נתניהו, אחרי שלוש שנות חקירה, ושלוש שנות הדלפות מגמתיות, אכן יוצרות אווירה, שאפשר להטיל ספק בהליך הוגן בהתאם לכללי הצדק הטבעי. ושלא תהיה אי הבנה בהבנת הנושא: נתניהו רחוק מלהיות טלית שכולה תכלת, וברוב מהלכי ההתנהלות שלו בפרשת המתנות, ובבזק וואלה – הוא לא יצא צדיק.

מאת: אברהם פכטראקטואליה16/11/19285 צפיות
כל הפרשנים מטעם, טוענים שסיקור חיובי בתקשורת, יכול להיות או מהווה בסיס לשוחד, אם למפרסם יש אינטרס עסקי. אז מה גורל או פרשנות – סיקור שלילי של השמצות, רכילויות, "פייק ניוז", פרסומים לא מחמיאים, האם מישהו עמד לדין על פרסום שלילי, האם גוף תקשורתי הואשם בביזיון, פגיעה בפרטיות, פגיעה בשם טוב, פרנסה או חדירה לפרטיות. אין תקדים משפטי בארץ או בעולם הדמוקרטי, להעמדה לדין על סיקור חיובי, או סיקור שלילי, להבדיל מפרסום שקרי מכוון, שיכול להפוך לתביעה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica