חפש מאמרים:
שלום אורח
25.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

התיקון

התיקון

זוגיות ביהדות

על פי תפיסת הקבלה זוגיות אינה גשמית כלל והיא מתחילה הרבה לפני חיינו הגשמיים. האיש והאישה, לפי היהדות, היו מחוברים בעולם העליון, המציאות בה היינו כולנו דבוקים באור האינסוף ונהנים מקבלה אינסופית מהבורא, אך ברגע שנשמותינו ירדו לעולם הזה הן התפצלו, חלק מהנשמה נכנסה לגוף גברי והחלק השני לגוף נשי.

אם כן, לכל אחד מאיתנו יש ניצוץ של נשמה אלוקית ולנפש השלמה יש שני חלקים – חלק זכרי וחלק נקבי. את החיבור מחדש של נשמותינו לכדי שלם אנו יכולים להשיג רק באמצעות הזוגיות, מפני שדרכה ובמהלך העבודה עליה, נוכל לתקן את עצמנו ולחזור לנחת האינסופית שחשו נשמותינו כשהיו מחוברות זו לזו בעולמות הרוחניים.

 מהו התיקון

כדי שנוכל להכיל את האושר והאהבה שטומנת בחובה הזוגיות עלינו לתקן את תפיסת עולמנו – להפסיק להיות אנוכיים ולרצות לתת לאחר, במקום לקבל לעצמנו.

ברגע שאנו מתמסרים לחלוטין למערכת היחסים הזוגית שלנו, שואפים לשלום בית וחיבור עמוק, אנחנו מסוגלים להניח את הצרכים שלנו בצד, להתמזג עם בן הזוג ולהתחיל לחשוב ביחד, לרצות ביחד ולעבוד ביחד.

קצת קשה לשנות את דפוסי המחשבה הקיימים ובמקום לדאוג לעצמנו תחילה, לחשוב על בן הזוג, אבל הנשמה שלנו, שזוכרת את חלקה השני אשר נמצא בבן הזוג, תאיץ בנו למצוא את בן הזוג ולהתאחד עמו. המשיכה הרוחנית אל אדם אחר והרצון שבוער בנו, לאחר שאנו מוצאים אותו, לשמר את תחושת האהבה הנפלאה הזו הם שיעזרו לנו להתגבר על אנוכיותנו ולסגל ראיית עולם אלטרואיסטית.

ברגע שנדע כיצד ליישם את זה בזוגיות, כיצד לתת במקום לקבל, נוכל ליישם זאת בכל חלק וחלק מחיינו ונשפיע על העולם על מנת לשנותו, לתקן אותו כפי שאנו מנסים לתקן את עצמנו.

התיקון, כפי שהוסבר, משמעו להפסיק לנסות לקבל לעצמנו, ולהתחיל לתת לאחרים כי מתוך הנתינה הזו אנו נרגיש נחת, סיפוק ואושר אמיתי ועמוק.

בזוגיות, לדוגמא, אנו מנסים לעיתים לשנות את בן הזוג שלנו כדי שהתנהגותו ומעשיו יועילו לנו – למשל, אנו דורשות מבן הזוג שינקה את הבית, יוריד את הזבל, יכין קפה וכו', מעשים שאנו מסוגלות לעשות לבד, אך מעדיפות שלא להטריח את עצמנו ומאמינות שבן הזוג אמור לשרת אותנו, להקל על חיינו ולבצע את מבוקשנו.

התיקון שעלינו לבצע בעצמנו יחל כשנפנים שבן הזוג לא חייב לנו דבר ואנו צריכות ללמוד לתת ולעזור לו במקום לדרוש שהוא יעזור לנו במטלות שונות. ברגע שניקח על עצמנו את עשיית הדברים הללו ונדחה את הצעתו לעזור, גם אם הוא מאוד רוצה, נרגיש יותר סיפוק בעתיד, כשבן זוגנו יעשה עבורנו את כל הדברים הללו גם בלי שנבקש, רק מתוך חיקוי התנהגותנו החיובית מפני שאנחנו לא ציפינו ממנו לדבר, והוא בכל זאת מילא את התפקיד הגברי שלו והעניק לנו ולכן יכולנו לקבל ממנו בצורה נכונה ומתוקנת.

מאת ענת יהל סימן טוב

מרכז בלב שלם / מרכז קבלה לנשים אימון ופיתוח אישי ברוח היהדות והקבלה

ענת יהל סימן טוב / מרכז קבלה לנשים אימון ופיתוח אישי ברוח היהדות והקבלה / התיקון
 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ענת יהל סימן טוב
מאמנת לחיזוק כוחות הנפש באשה שבך על פי מודל עץ החיים
מנחה סדנאות והרצאות ברוח היהדות והקבלה לנשים
טלפון - 077-5327141
נייד - 050-3404038

אימייל - ANAT521@NETVISION.NET.IL
אתר הבית :   www.anatsimantov.co.il
 

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ענת יהל סימן טוב

מאת: ענת יהל סימן טוב אימון לקריירה25/02/111164 צפיות
את מבולבלת ומחפשת כיוון חדש? רוצה לרענן את חייך? להגיע להגשמה עצמית בחיים בכלל ובעסקים בפרט? בקיצור – את רוצה ללמוד איך להצליח?

מאת: ענת יהל סימן טוב יהדות25/02/11770 צפיות
כשאנו מוצאות את הבן זוג שייעד לנו הבורא אנו מרגישות נחת, מרגישות שלמות יותר ומוכנות להתקדם הלאה מהחיים כנשים בודדות ולהתאחד עם בן הזוג

מאת: ענת יהל סימן טוב נישואין25/02/11875 צפיות
אתם אוהבים אחד את השני, יודעים שמצאתם את האחד או האחת שמשלימים אתכם וגורמים לכם להרגיש נפלא. בקרוב חייכם יהיו קשורים זה בחייה של זו וכבר לא תוכלו לחשוב על עצמכם או לפעול במנותק מאדם אחר. סגנון החיים החדש שמצפה לכם מעבר לפינה הוא מרגש אך דורש קצת הסתגלות, לא סתם אומרים ששנת הנישואין הראשונה הנה הכי קשה. הנה כמה נקודות למחשבה, 10 מדרגות להצלחה באהבה, שיעזרו לכם לבחון כמו שצריך מצבים זוגיים עתידיים ולפעול נכון במסגרת הנישואין שלכם

מאת: ענת יהל סימן טוב זוגיות ואהבה24/02/11786 צפיות
בהנחה שכולנו מבינות שכל מה שאנו רוצות זה שיהיה לנו טוב, שיהיה לבן הזוג שלנו טוב ושנחיה חיים מאושרים ידיו, עלינו לחשוב לפני שאנו מתחילות כל משפט ולהחליט האם המילים שאנו מתכוונות לומר יתרמו למטרת העל הזו או דווקא יגרעו ממנו וירחיקו בינינו בגלל שהן מהולות כעס ורוע.

מאת: ענת יהל סימן טוב זוגיות ואהבה22/02/11822 צפיות
הקבלה מלמדת אותנו שכדי להגיע להתעלות רוחנית ולהתקרב לבורא צריך לעבוד ביחד – למצוא את בן הזוג שיוכל לתמוך בעבודה הרוחנית שלנו ולהשלים אותה בעבודה הרוחנית שלו

מאת: ענת יהל סימן טוב זוגיות ואהבה22/02/11817 צפיות
כדי להבין את תפקיד האישה בזוגיות ואת כוחה, צריך להתעלות על המשמעות הגשמית של מושגים ולהבין אותם בהקשר הנכון – בהקשר הרוחני

מאת: ענת יהל סימן טוב אימון למערכות יחסים18/02/11881 צפיות
לשם שימור האהבה ותחזוק הקשר הזוגי כדי שימשיך לפרוח נדרשת עבודה, עבודה נכונה כזוג למען הזוגיות

מאמרים נוספים בנושא אימון למערכות יחסים

מאת: כרמי אומרואימון למערכות יחסים19/04/20144 צפיות
יואב התקשר אלי "יש לנו משבר בקשר. אשתי ראתה אותי יוצר קשר באתר הכרויות עם נשים אחרות. יש לי צורך להכיר נשים נוספות ואני רוצה לפתוח את הדברים ולשים אותם על השולחן. אנחנו התחתנו בגיל עשרים ולא התנסתי עם נשים נוספות. אני רוצה שהיא תבין את הצורך שלי". לאחר שיחה נוספת עם אשתו, שרצתה להכיר אותי בטלפון קבענו להיפגש למחרת.

מאת: ירון שוראימון למערכות יחסים24/12/172171 צפיות
שבע דרכים עיקריות להתקרב לאנשים רובן ככולן נשענות על מחקרים

מאת: ירון שוראימון למערכות יחסים03/12/171786 צפיות
איך לחיות את החיים הללו בלי לפגוע באחרים אך גם בלי לפגוע בעצמנו זה אחד האתגרים הגדולים בחיים

מאת: ירון שוראימון למערכות יחסים19/11/171833 צפיות
אם יש לכם יחסים לא טובים עם מישהו במשפחה שלכם, אל תחכו לרגע האחרון. תעבדו על היחסים הללו ותחסכו לכם ולסביבה שלכם שנים של כאב, כעסים ובזבוז אנרגיה אדירה.

מאת: אורלי גולד זנדברגאימון למערכות יחסים22/11/161262 צפיות
את נורא רוצה אהבה, למצוא את האחד שלך ולחיות איתו באושר ועושר.. אך מדוע זה לא קורה? מדוע את עדיין לבד? 6 שלבים ליצירת זוגיות.

מאת: ירון שוראימון למערכות יחסים17/07/16826 צפיות
זוג שהיה במשבר הגיע אלי לאימון וקיבל כלים איך לשפר את היחסים ביניהם. יש גם טיפים לכם הקוראים שתוכלו להתחיל ליישם מיידית.

מאת: רוני הכהןאימון למערכות יחסים11/05/161521 צפיות
לשמור על מערכת היחסים טובה ומתפקדת מצריך ביצוע של פעולות רבות כדי שמערכת היחסים תחזיק מעמד לאורכן של שנים רבות מבלי לחוש כי נמצאים במקום שבו לא רוצים להיות.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica