חפש מאמרים:
שלום אורח
17.07.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

דר' ירון זיו על 12 השלבים של מדיטציית ה AUM

מאת: ירון זיואימון לאיכות חיים22/02/20111281 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מאת: דר' ירון זיו

שלב 1 : בחזרה לגיהינום
השלב ה-1 , הינו מרחב בטוח להוציאת כל השליליות שבכם, כל התסכוליכם, וכל השנאה הקיימת בתוככם. המטרה היא להתקרב לרגשותיכם ולאנשים. אתם עומדים ביציבות כמו סמוראי. נעמדים מול אדם אחר, עושים אגרופים. מסתכלים בעיניים של אותו אדם וצועקים בכל כוחכם: "אני שונא אותך!, אני שונא אותך!"וברציפות. באמצעות הצעקה תרוקנו את עצמכם ותפגשו כמה אנשים שאפשר. אין כל צורך להקשיב למה שהאדם האחר צועק. התמקדותכם היא בלהוציא את כל השליליות שבכם.

פעולות אלופותחות את הדלת לאהבה. אם ברצונכם להתקרב לאנשים, עליכםלהשקיע את כל האנרגיה שלכם בשלב זה. זהו השלב, שעוזר לפרוק את כל המתחיםשלכם, הפחדים שלכם, וחוסר הביטחון שלכם. שלב זה נותן לכם כוח לחוות אתעצמכם כמעין סופת רעמים צועקת.

שלב 2 :גן-עדן
בשלב זה אתם הופכים את האנרגיה שלכם לחלוטין. עם אותה העוצמה שבה הבעתם את השליליות שבכם אתם עכשיו אומרים: "אני אוהב אותך". אתם עומדים אל מול מישהו? החזיקואת הידיים, הביטו בעיניים ואמרו: "אני אוהב אותך" ואז חבקו אותו או אותה. הביעו את כל האהבה והערכה שיש בכם כלפי אנשים, לכו במיוחד לכל אלה שצעקתם עליהם רבות במהלך השלב ה-1.

אתם תרגישו מסופקים על ידי כך שתרשו לעצמכם להביע את אהבתכם כלפי אחרים ותשמעו שאחרים אוהבים אתכם גם כן.

שלב 3 :SECOND WIND
יחד עם כולם כאן אתם רצים עם ידיים למעלה, ברכיים מורמות גבוה וכפות רגליים שטוחות, ליצירת מגע עם האדמה. שלב זה הוא כמעט כמו לרוץ במקום. לא ייקחעוד זמן רב, עד שתחוו את ה- SECOND WIND.
כוח גופני חדש, קלילות בגופכם, שיסייעו לכם להמשיך לרוץ אפילו בקלות רבהיותר מקודם. עודדו את האחרים להישאר בקשר עמכם: הסתכלו אחד לשני בעיניים,השמיעו קול והרגישו את התמיכה.

אתם תרגישו את הכוח הגופני שלכם ואת יכולותיכם ללכת מעבר לגבולות שלכם.

שלב 4 : קונדליני
נתחיל עם הרגליים מקורקעות לרצפה וניתן לכל הגוף להתנער. יש להתחיל עםהירכיים, הברכיים ולאחר מכן לתת ליתר חלקי הגוף להמשיך. חשוב שתזכרו להשאיראת הראש והלסתות שלכם חופשיים ואת עיניכם עצומות.

שלב זה עוזר לשחרר את כל המתחים שבגוף. אתם יכולים להתגבר על קשיחותכם: הגופנית והמנטלית. תרגישו רעננים וחיים מחדש.

שלב 5 : בית משוגעים
תנועו, תנשמו ותשמיעו קולות. כל שתעשו יהיה בסדר: תקפצו, תזעמו, תצעקו ותצרחו, תבכו, תכו את המזרנים. כל מה שעליו להיות מובע - תנו לזה לצאת.השתגעו לחלוטין, משוגעים ככל שתוכלו להיות. היו מודעים שלא תפגעו בעצמכם ובאחרים. אתם יכולים להביע את הטירוף שלכם בעיניים עצומות, או שאתם יכולים להראות זאת האחד לשני.

רק כשאתם יכולים להביע את השיגעון שלכם, אתם נשארים שפויים.

שלב 6 : ריקוד חופשי
זהו הזמן לחגוג. תחושו כיצד אתם נהנים מעצמכם רוקדים עם עיניים פקוחות אועצומות. רקדו בצורה מרגיעה; תנו לגוף לנוע עם המוסיקה. כל מה שתרגישו,תביעו דרך הגוף שלכם ותחגגו את מי שלא תהיו.

בצעו את השלב הזה בצורה מוחלטת וההתלהבות תבוא מתוככם.

שלב 7 :בכי
הרשו לעצמכם לבכות. אתם אולי לא תרגישו בצורך מיידי לבכות , אבל תוכלו להשמיע קול קל של בכי. אתם חשבו על כל הכאב בחייכם, ועל כל מה שגרם לכםלעצב. חבקו את עצמכם בעדינות בידיים שלכם או שתחזיקו בשותף ותנו לדמעות לצאת החוצה.

בכי עוזר לכימיה של המוח להשתנות מדיכאון להרגשה טובה.

שלב 8 : צחוק
הפכו את האנרגיה שלכם ותצחקו. אם אתם חשים רציניים, עליכם להתחיל להתנהג כאילו אתם לא. תצחקו, זוזו, גחכו, השמיעו קול. תצחיקו את חבריכם. היועדינים, רכים ורגישים.

להיות מאושר זוהי זכותכם מלידה!

שלב 9 : ריקוד האוהבים
רקדו באופן רגיש, חושני וסקסי אחד עם השני או עם עצמכם. אתם אלו שתחליטו מהגורם לכם לטוב, ואתם יכולים לבחור להישאר או לזוז קדימה לחוויות נוספות עםמישהו אחר בכל עת.

ריקוד האוהבים הוא הצ'אנס עבורכם לחוות את הצד הסקסי שלכם.

שלב 10 : אום צ'אנטינג - כמרכז היקום
עמדו במעגל, הביטו באורו של הנר במרכז, ותזמרו את הצליל AUM. הצליל ממזג את החוויות שלכם מהמדיטציה. זהו צלילו של היקום.

בעודכם מזמרים את ה-AUM, תחושו שאתם והקיום זה אחד.

שלב 11 : שקט

שבו לבדכם, עם עיניים עצומות או פקוחות. תיהנו מלעשות כלום.

לשבת בשקט, לעשות כלום, האביב מגיע והעשב צומח מעצמו.

שלב 12 : נאמסטה
לכו לכולם, הביטו בעיניים האחד של השני, החזיקו את הידיים שלכם בצורה שלברכה הודית ותאמרו: "נאמסטה" (המשמעות - אני מכיר ומברך את הבודהא שבך).לאחר מכן תתחבקו ופגשו את כל מי שבחדר.

דר' ירון זיו - מייסד ומנהל מקצועי מרכז "מעוף" להתפתחות אישית, מחבר הספר "מסע קבוצתי"
לפוסטים ומאמרים נוספים בנושאי העצמה אישית - דר'
ירון זיו

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ד"ר ירון זיו – מייסד ומנהל מקצועי מרכז "מעוף" להתפתחות אישית, מחבר הספר "מסע קבוצתי". .
ד"ר לפסיכולוגיה קלינית (Newport University)
עובד סוציאלי (Yeshiva University,MSW)
יועץ ארגוני,(Polythecnic University, M.Sc )
עמית מחקר ומדריך במכון אלברט אליס בניו-יורק לתרפיה רציונלית אמוטיבית REBT
מטפל מוסמך בגישת הגשטלט מטעם מכון הגשטלט בקליבלנד אוהיו,
מטפל קוגניטיבי -התנהגותי מוסמך מטעם אוניברסיטת תל-אביב

כתובת האתר
www.maof-center.com.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ירון זיו

מאת: ירון זיואימון לרוחניות03/01/1212464 צפיות
כמו בתיאטרון, תפקיד הוא סדרת פעולות המנחות וקובעות את מה שמצופה מאתנו במצבים מסוימים. תפקידים יוצרים את האחידות ואת יכולת הניבוי של התנהגות ויוצרים ציפיות מהתנהגותם של חברים כלפי האחרים בתא הקבוצתי. כל התפקידים משרתים את צורכי הפרט והקבוצה. הפרט כבר מגיע לקבוצה עם "תפקיד" שעיצב ב"סגנון החיים", שפיתח בשנותיו הראשונות במשפחה שבה גדל {אדלר}. לפיכך אפשר לכנות תפקיד זה "תפקיד פסיכולוגי".

מאת: ירון זיופסיכולוגיה11/12/111833 צפיות
גורדון הלפורט דמות חשובה בפסיכולוגיה, בסיפורו רב ההשפעה אודות האישיות האנושית מדגיש את תפקיד ההומור בקידום "אובייקטיביות עצמית", ביטוי מגושם אולי אולם בכל זאת מונח יעיל לביטוי אספקט מרכזי בפסיכותרפיה.

מאת: ירון זיופילוסופיה14/11/119925 צפיות
ד"ר ירון זיו פיתח מודל המכונה "מודל המכתבים", והו הוא מציג תיאור מדויק של משוב בונה ותומך לעומת משוב ביקורתי ותוקף, ומסביר את מידת השפעתו על יכולת הלמידה של האדם את עצמו:

מאת: ירון זיואימון לאיכות חיים04/11/114364 צפיות
הפסיכולוגים ג'ו לופט והארי אינגראם {1970} היטיבו לתאר את התהליך במודל שבנו והידוע בשם "חלון ג'והרי". זה מודל גרפי של התנהגות בין אישית, המעוגנת במבחר תאוריות אישיות ופסיכולוגיה חברתית.

מאת: ירון זיואימון לאיכות חיים12/10/112151 צפיות
משוב הוא תקשורת מילולית או לא מילולית, המכוונת אל אדם או על קבוצה ומעבירה להם מידע על האופן שבו נתפשת התנהגותם על-ידי האחר, כיצד היא משפיעה על האחר ואילו תגובות היא מפיקה ממנו. התהליך של מתן משוב ושל קבלת משוב הוא אחד התהליכים החשובים ביותר בעבודה הקבוצתית.

מאת: ירון זיואימון למערכות יחסים07/10/111535 צפיות
לכבוד יום כיפור, החלטתי לגעת בנושא אשר לרוב איננו מעזים להתקרב אליו. אני מעוניין לקרוא תיגר על טרנד הסליחה, על האנשים אשר אומרים כל הזמן: "תסלח, הכל יהיה בסדר".

מאת: ירון זיואימון לרוחניות23/08/112658 צפיות
תחום הנחיית הקבוצות הופך בשנים האחרונות להיות אחד מן המקצועות המבוקשים ביותר בתחומי מדעי ההתנהגות. מובילי תהליכים המתרחשים בתוך קבוצה, חייבים להיות אנשים מיומנים ומקצועיים ביותר המבינים את התהליכים הבין אישיים והתוך-אישיים המתרחשים בתוך העבודה בקבוצות.

מאמרים נוספים בנושא אימון לאיכות חיים

מאת: בנימין קלינגראימון לאיכות חיים30/08/213986 צפיות
קנסות מינהליים עיריית תל אביב-יפו מפעילה צעדי אכיפה מינהליים ומשפטיים כנגד עבירות על חוק התכנון והבנייה ובכלל זה עבודה אסורה או שימוש אסור בנכס. ב-20 בדצמבר 2018 נכנסו לתקפן תקנות העבירות המינהליות [קנס מינהלי - תכנון ובנייה] תשע"ח 2018. על פי תקנות אלו, ניתן יהיה להטיל קנסות מינהליים על עבודה אסורה, שימוש אסור ועל אי קיום צווים מינהליים להפסקת עבודות או להפסקת שימוש.

מאת: דרור אטריאימון לאיכות חיים23/01/193226 צפיות
הבנק מסרב למשכנתא? הלכתם לבנקים ולא מצליחים לקבל משכנתא? אני האיש שלכם! צריכים מומחה שייכנס לתוך הנעליים שלכם וישיג עבורכם משכנתא? שמי מרטין בוקסדורף ובעשר השנים האחרונות- אני משיג משכנתאות בנקאיות עבור אנשים שלא מצליחים לקבל משכנתא בכוחות עצמם.

מאת: דרור אטריאימון לאיכות חיים16/02/173630 צפיות
אחת הקושיות הגדולות בתורה ובדת היהודית היא שצריך להודות לשם, על כל דבר שקורה לך בין אם זה טוב או רע. כלומר הכול מגיע לאדם מהקדוש ברוך הוא וצריך להודות על זה בכל מקרה. אז המצב הזה הוא משהו שצריך להוסיף עליו שאם יש דברים מטופשים שאתה הכנסת את עצמך אליהם, אז אף אחד לא אשם לך אלא רק אתה אשם ואף אחד לא גרם לך.

מאת: shmolikאימון לאיכות חיים27/04/162818 צפיות
המאמר ילמד כיצד לנצל את הזמן לטובה ולשפר את ההישגים בצורה הטובה ביותר בהתחשב בזמן.

מאת: shmolikאימון לאיכות חיים27/04/162672 צפיות
המאמר ילמד כיצד לנצל את הזמן לטובה ולשפר את ההישגים בצורה הטובה ביותר בהתחשב בזמן.

מאת: ברסלב מאיראימון לאיכות חיים16/02/163572 צפיות
אמרו חכמינו (שם) כל שהקב"ה חפץ בו, מדכאו ביסורין ! נשמע הזוי ? אם אוהבים אותי למה מכאיבים ומייסרים אותי ? פה צריך אמונה שכל זה להמתיק מעלי דינים ולהבין שזה כדי שאני יחפש דרכים חדשות ויפשפש במעשי וכדי שאני ישתנה לטובה, וכדי שאני יבוא נקי מעוון לחיי עולם הבא - הרי שילמתי עליהם כפרת עוונות בייסורים שסבלתי פה בעולם הזה תמשיכו לקרוא תראו מאמרי חז"ל נפלאים ומחזקים לקבל את הייסורים באהבה לחחים טובים ומאושרים).

קשה להצליח, קל להצליח, להצליח להיכשל, מה רע בלהצליח, להצליח בקושי, מה טוב בלא להצליח, מאמן אישי, קואצינג מומלץ: עכשיו אני רוצה לשאול את השאלה הבאה מה רע יכול לצאת לבן אדם מזה שהוא מצליח במשהו אז אני או מציג איזו מטרה, אז אני מניח שהתשובה הקלאסית תהיה שאם זה עושה לו טוב אז הוא תלוי בזה נכון? ש: יש גם את זה. אליעד: יפה אז איזה עוד היבט נגיד יש? ש: שהוא איבד את העניין. אליעד: איבד את העניין ואיזה עוד היבט יש? אז אני רוצה לתת היבט ספציפי אוקי, כשבן אדם מצליח במשהו או נגיד שיש משהו ...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica