חפש מאמרים:
שלום אורח
25.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מעקב סלולרי

מאת: גבע קרא עוזתרבות דיגיטלית05/03/20111066 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מכשירי הסלולר המתקדמים משמשים אותנו לדברים רבים: שיחות כמובן, הודעות טקסט, משחקים, הורדת אפליקציות ועוד. אחד השימושים שהופכים נפוצים יותר ויותר הם אלו שקשורים בשירותים מבוססי מיקום. המכשיר הסלולרי מאפשר לנו לבצע איכון מדוייק של המיקום שלנו באמצעות האנטנות הסלולריות, ולקבל מידע רלבנטי למיקום שלנו. שירותי ניווט הם המפוצים ביותר בתחום זה כמובן, אך מדי חודש צצים שירותים חדשים שמנצלים את המידע הזה.

שירות חדש שכזה, מאיים למדי, הוכרז השבוע בסין. ממשלת סין הודיעה כי היא עובדת על מערכת, שכבר נבדקה מבחינה טכנולוגית, שתאפשר לה לעקוב אחר מיקומם כל העת של 17 מיליון תושבים בבייג'ינג, לקוחות של חברת הסלולר הגדולה צ'יינה מובייל. המערכת תנטר בכל רגע נתון את המיקום שלהם, ותבדוק לאן מועדות פניהם, כמה זמן לוקח להם להגיע ממקום למקום, ובאיזו דרך הם עושים זאת.

בייגינג, כמו ערים רבות בסין, היא עיר מוכת פקקים. המערכת החדשה נועדה באופן רשמי לאפשר לממשלת סין לנטר את פקקי התנועה בעיק ואף לחזות אותם. במצעות המידע שיתקבל ניתן להעריך מתי ואיפה צפויים פקקים, ולהבין טוב יותר את דפוסי השימוש בתחבורה ציבורית. המידע עשוי גם לצמצם את הפקקים באמצעות הכוונת הרכבות וכלי הרכב, ובכך גם לצמצם את זיהום האוויר, שנובע מריבוי קניית המכוניות במדינה (סוזוקי אלטו היא הפופולרית ביותר).

עד כאן הכל טוב ויפה, אבל ממשלת סין אינה יודעה כמי ששומקת על פרטיות אזרחיה יותר מדי. מעקב כזה יכול לאפשר לה בקלות לנטר תנועות של גורמי אופוזיציה למשל, לאתר מי נפגש עם מי, ופאילו לאתר בעלים שבוגדים בנשים שלהם. מעקב כזה יכול ללמד את הממשלה מי הולך לאיזה בית קולנוע, לאיזה חנויות מזון הולך איזה אזרח ועוד. במדינה שבה כמעט כל העסקים הם בבעלות ממשלתית או חצי ממשלתית, למידע הזה יש ערך בלתי יסולא בפז.

לאזרחי סין, יש להניח, לא תינתן אופציה לבחור אם לאפשר את המעקב הממשלתי או לא. אם המערכת אכן תעבוד בהצלחה, אפשר להניח שמדינות טוטליטריות רבות בעולם ישושו לעשות בה שימוש, במיוחד לאור האירועים האחרונים בעולם, שמדאיגים כל דיקטטור באשר הוא. בסין יש אגב 850 מיליון קווי סלולר פעילים, ומכשירים מתקדמים בהחלט כמו אייפון ואחרים.

 תגיות המאמר: סלולר


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

גבע קרא עוז, יועץ ניו מדיה, סלולר ושיווק בפייסבוק

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת גבע קרא עוז

מאת: גבע קרא עוזאורטופדיה ופיזותרפיה02/10/13570 צפיות
אם אתם עובדים שעות ארוכות מדי יום מול המחשב ואם אתם נוטים לסבול מבעיות של כאבי גב, כאבי ראש או כאבי ידיים, שווה לכם לשקול להיעזר בשירותים של ייעוץ ארגונומי

מאת: גבע קרא עוזלימודי תעודה ומקצוע08/08/12521 צפיות
אם אתם מחפשים קורס מעניין שיכול גם להעשיר את ההשכלה שלכם וגם לתת לכם פתח למקצוע עתידי מבוקש ואם יש לכם נטייה לעולם האמנות והעיצוב, שווה לכם לשקול לקחת קורס עיצוב פנים.

מאת: גבע קרא עוזהשקעות28/05/12719 צפיות
אם אתם מחפשים דרך פשוטה וקלה להבנה להשקעה בשוק ההון, שווה לכם להכיר כלי השקעה שנקרא אופציות בינאריות. בניגוד לאופציות רגילות, אופציות בינאריות הן כלי השקעה שכל אחד יכול להבין אותו, גם אם אין לו ידע מוקדם בשוק ההון ונסיון רב בהשקעות בתחום, זאת מכיוון שמדובר בהשקעה שדורשת מהמשקיע לבחור בכל רגע נתון באחת משתי אופציות בלבד.

מאת: גבע קרא עוזתיירות ונופש - כללי16/05/12708 צפיות
בחנויות המיועדות למטיילים וכן באתרי אינטרנט שונים ניתן למצוא מימיות שהן למעשה מערכות שתייה מתקדמות שמיועדות למטיילים, וכן מימיות אשר מיועדות באופן ספציפי לרוכבי אופניים. אלו הן מימיות איכותיות, לא יקרות וברמה גבוהה.

מאת: גבע קרא עוזחינוך ולימודים - כללי16/05/12821 צפיות
לפני שנים אחדות עברה בישראל רפורמה משמעותית שנקראת רפורמת בכר. הרפורמה שינתה את מבנה החיסכון הפנסיוני בישראל והעבירה את האחריות לניהול הכספים מהבנקים לחברות ביטוח ולבתי השקעות. אחת התוצאות של הרפורמה הייתה עלייה משמעותית בביקוש לעובדים אשר מתמחים בנושאי הביטוח. כתוצאה מכך חלה עלייה גם במספר המכללות ברחבי הארץ אשר מעבירות קורס ביטוח, שמיועד להכשיר את העובדים בתחום זה.

מאת: גבע קרא עוזבניין ואחזקה - כללי16/05/12777 צפיות
תכנית המתאר הארצית לשיפוץ וחיזוק בניינים נגד רעידות אדמה – תמ"א 38, עומדת לעבור שינוי משמעותי בתקופה הקרובה. זאת, לאחר שהמועצה הארצית לתכנון ולבנייה החליטה להמליץ לממשלה לאשר תיקון נוסף לתכנית

מאת: גבע קרא עוזעבודה וקריירה - כללי12/04/12737 צפיות
אם יש לכם ראש למספרים - ואם אתם מחפשים מסלול לימודים שיוביל אתכם לקריירה בעלת אופקים רחבים - שווה לכם לשקול לקחת קורס הנהלת חשבונות.

מאמרים נוספים בנושא תרבות דיגיטלית

מאת: ציפורה בראביתרבות דיגיטלית19/07/182599 צפיות
המקום אליו מחוברים הילדים והצעירים בכלל וגם מבוגרים רבים הוא – הטלפון הנייד שלהם, החיבור הדיגיטלי שלהם לעולם. רק נסו לקחת אותו מהם. לא יעלה על הדעת!

מאת: רוני הכהןתרבות דיגיטלית08/12/171853 צפיות
הרבה יאמרו כי מן הרגע שבו הבית נעשה חכם ואינטראקטיבי עבור הדיירים שנמצאים בתוכו, כל בעלים של בית יכול למעשה להתחיל לקבל תפעול יותר נוח של המקום הזה שבו הוא גר ולשם כך ראוי לבצע עבור בית חכם השוואת מחיר חכמה גם כן.

מאת: ניב אבןתרבות דיגיטלית23/09/171647 צפיות
האם העולם הוירטואלי יהפוך להיות חלק בלתי נפרד מן העולם המעשי, ממש כמו טלביזיה משוכללת וטלפון חכם בכיס של כל בן אדם כמעט? קראו הלאה.

מאת: רוני הכהןתרבות דיגיטלית29/03/171519 צפיות
הדרך לשחרר קצת מן התחושות הטבעיות של הלחץ להספיק את הכל מבלי להוציא יותר מידי כסף על טיסות לחוץ לארץ וטיפולים אצל הפסיכולוג? פשוט נכנסים אל חדר מציאות מדומה שלוקח לכל יעד אפשרי.

מאת: אליתרבות דיגיטלית08/02/171104 צפיות
כרטיס ביקור דיגיטלי מדמה כרטיס ביקור "רגיל" אך עם יתרונות שיש לעולם הטכנולוגיה להציע כמובן. כרטיס דיגיטלי מתקדם במרבית המקרים מכרטיס רגיל וכלל הרבה יותר מידע ודרכי התקשרות עבור בעלי הכרטיס או מי שמקבלים אותו.

מאת: שאול כהןתרבות דיגיטלית29/06/151950 צפיות
בעולם המודרני המערבי, הנשלט באופן מאוד ברור על ידי האינטרנט והטלפונים הסלולאריים, המידע מעולם לא היה נגיש בצורה מהירה, פשוטה ונוחה יותר. לאורך כל ההיסטוריה האנושית לא היה לאדם גישה כל כך רחבה למידע. כשאנו מדברים על מידע, אין הכוונה רק לצד הטוב של העניין, אלא גם לצדדים אחרים ולתופעות לוואי שבאו איתו. אחת מתופעות הלוואי האלה היא – פורנו באינטרנט...

מאת: עדי גלתרבות דיגיטלית14/04/151305 צפיות
הקמתו של הרדיו בישראל הייתה בשנת 1940, בתקופת המנדט הבריטי שאז היה משודר מאניית אקסודוס שעגנה בחופי חיפה. אז היו אלו פעילי ההגנה ששידרו לתושבים בישראל והרדיו נקרא אז קול ישראל. לפני כן היו מספר שידורים לפרקי זמן קצרים כמו בשנת 1932 כשהיה אז יריד האביב שכונה יריד המזרח שעסק בתעשיה ומסחר כשאלפים מתושבי הארץ מכל הדתות הגיעו ליריד זה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica