חפש מאמרים:
שלום אורח
29.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

שירות לאומי במד"א

מערך השירות הלאומי הוא מערך גדול ומגוון. אחד המקומות המשמעותיים בשירות הלאומי הוא שירות לאומי במד"א – מגן דוד אדום. שירות לאומי במד"א הוא שירות של הצלת חיים והינו משמעותי במערך ההצלה של מדינת ישראל.

מד"א – מגן דוד אדום הוא ארגון העוסק בהצלת חיים וסיוע רפואי במקרים של תאונות, מכל סוג שהוא (תאונות דרכים, תאונות עבודה, מריבה אלימה, וכד'), במקרים של אסונות טבע כמו רעידות אדמה, סופות קשות, התמוטטות של מבנים וכד', במקרים של פיגועים ושל אירועים בלי נפגעים וכן במקרים פרטיים בהם נזקקים לסיוע רפואי מהיר כמו התקף לב, לידה, התקף אפילפטי וכד'.

ארגון מד"א מעסיק חובשים, פרמדיקים, מגשי עזרה ראשונה (מע"רים) ונהגי אמבולנס, אשר עוברים קורסים שונים המעניקים להם ידע מקצועי בתחום העזרה הראשונה והרפואה הדחופה. בנוסף, מד"א מפעיל מתנדבים המסייעים במתן עזרה ראשונה בעת אירוע וכן בעבודה משרדית בארגון.

מד"א מפעיל מערך אמבולנסים בכל רחבי הארץ אשר נמצאים בכוננות למקרי חירום ומוזנקים בעת אירוע למקום האירוע, ומשם לבית החולים, תוך כדי נתינת טיפול רפואי ראשון לנפגעים.

לפני שנים אחדות, פתח ארגון מד"א את שעריו לבני ובנות שירות לאומי. מתנדבי השירות הלאומי משתלבים במד"א במגוון תפקידים:

תפקידי חובשים ומע"רים באמבולנסים – בתפקיד זה עוברים בני ובנות השירות הלאומי קורס חובשים בסיומו הם מקבלים תעודת חובש המשרתת אותם גם בתום שנות השירות הלאומי. לאחר ההכשרה, מצטרפים המתנדבים לעבודה במשמרות באמבולנסים, ומסייעים במתן עזרה רפואית ראשונה בעת אירוע.

תפקידי מוקדנים במוקד של רפואה דחופה – חלק מהמתנדבים משתלבים במוקד של מד"א. מתנדבים המשרתים במוקד עוברים הכשרה למתן עזרה ראשונה טלפונית, והם מוסמכים להעניק סיוע רפואי דחוף לאנשים הפונים למוקד. בנוסף, המוקדנים מוסמכים לתחקר אנשים המתקשרים למוקד על מנת להזמין אמבולנס ולדווח על אירוע. המוקדנים קולטים את המידע, רושמים את הפרטים, מסייעים באופן מיידי בטלפון מזניקים אמבולנס במקרה הצורך.

תפקיד אדמיניסרטיבי משרדי מד"א – ישנם בני ובנות שירות לאומי הבוחרים לשרת במד"א בעבודה משרדית אדמיניסרטיבית, ומשתלבים בעבודה משרדית במשרדי מד"א.

שירות לאומי במד"א הוא שירות מציל חיים. מתנדבים רבים המתעניינים בתחום הרפואה הדחופה, ובתחום הרפואה בכלל, ומעוניינים להיות משמעותיים בהצלת חיים ובסיוע רפואי דחוף, בוחרים לשרת במד"א.

שירות לאומי במד"א דורש אומץ, חוזק נפשי, יכולת הכלה, יכולת התמודדות עם לחץ ועם מצבים קשים, יכולת התנהלות תחת לחץ, והכי חשוב רצון אמיתי להציל חיים. שירות לאומי במד"א עשוי להיות מתיש וקשה, אך הוא בהחלט מספק ובעל משמעות גדולה, הן עבור החולים והנפגעים, והן עבור המתנדבים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

האגודה להתנדבות - עושה לך שירות! שירות לאומי איכותי: 1-800-233-133

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת האגודה להתנדבות

מאת: האגודה להתנדבותעזרה והתנדבות05/07/111173 צפיות
בחירת מקום שירות לאומי הינו תהליך מורכב ומאתגר. מערך השירות הלאומי מפעיל מגוון תקנים במקומות שונים על פני רחבי הארץ, ואפילו בחו"ל. עמותת תפוח היא אחת מהעמותות המפעילות בני ובנות שירות לאומי בתקני הדרכת מחשבים בכל רחבי הארץ, ומאפשרת שירות לאומי ייחודי, מעניין ומאתגר.

מאת: האגודה להתנדבותחברה ומדינה - כללי30/05/111179 צפיות
אנשים בעלי צרכים מיוחדים הם אנשים אשר מראש יכולת ההשתלבות שלהם בחברה הנורמטיבית – קשה יותר, אם בכלל. מסיבה זו, הוקמו עמותות רבות למען קידום השתלבותם של אנשים בעלי צרכים מיוחדים בחברה הנורמטיבית ועידודם ליצירה ועצמאות. עמותות אלו, לרוב, מקבלות לשירותן גם בנות שירות לאומי העובדות עם החניכים.

מאת: האגודה להתנדבותעזרה והתנדבות24/05/11974 צפיות
זה למעלה משלושה עשורים, פועלות בנות שירות לאומי במגוון תחומים, עם מגוון אוכלוסיות ובכל רחבי הארץ, למען עשייה חברתית רחבה. חלק גדול מעשיה זו מתבטא בצורת גרעינים וצוותי שליחות אותם מפעילות ובהם פועלות בנות שירות לאומי.

מאת: האגודה להתנדבותעזרה והתנדבות16/05/111929 צפיות
מערך השירות הלאומי מעגן בתוכו תוכניות רבות ומגוונות, פרויקטים מיוחדים ותחומים שונים. אחת מתוכניות הדגל של השירות הלאומי היא שירות לאומי בטחוני – מודיעיני במשרד ראש הממשלה, אותה מפעילה עמותת השירות הלאומי: האגודה להתנדבות.

מאת: האגודה להתנדבותעזרה והתנדבות08/05/113701 צפיות
שירות לאומי אזרחי הוקם לפני יותר מארבעים שנה, כמערך התנדבותי מצומצם המקביל לשירות צבאי, עבור בנות דתיות אשר קיבלו פטור משירות צבאי בגין סיבות של דת ומצפון.

מאת: האגודה להתנדבותעזרה והתנדבות02/05/111613 צפיות
שירות לאומי הינו מערך התנדבותי גדול אשר נועד לתת מענה לצעירים לאחר התיכון אשר קיבלו פטור משירות צבאי, ומעוניינים להעניק למולדת באמצעות שירות לאומי. במסגרת שירות לאומי ישנה אפשרות לשרת בתוך חווה טיפולית, כאשר עבודתם של בני ובנות שירות לאומי בחווה טיפולית היא בעיקר עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים.

מאת: האגודה להתנדבותעזרה והתנדבות26/04/111716 צפיות
ילדה קטנה מחבקת בובה מרופטת. היא לא עוזבת אותה, כאילו היו בה כוחות קסם המפזרים עליה ביטחון. קשיש תשוש נפש יושב על כסא שבור, ללא משעננת, בגב כפוף ומקל הליכה ישן. הוא מביט דרך משקפיו השרוטות בעיניים כלות ונוגות, מלאות בעצב וייאוש. נער מתבגר, נשען על הקיר בפינה, ידיו בכיסי מכנסיו הקרועים, שיערו יבש מאבק, פנו מביעות מצוקה. אישה עם תסמונת דאון, יושבת בצד, מחוייכת ומפוחדת כאחד.

מאמרים נוספים בנושא עזרה והתנדבות

מאת: המרכז לגיוס כספיםעזרה והתנדבות26/12/138179 צפיות
המודעות בארץ לעולם הפילנתרופיה גוברת עם השנים, ובהתאם לכך, ההיקף של תרומות לעמותות ומלכ"רים מטעם אנשי עסקים וחברות עסקיות הולך וגדל. עם זאת, אחוז התרומות שמגיעות מטעמם ביחד לכלל התרומות לעמותות ולמוסדות ללא כוונות רווח, נותר נמוך בישראל, בייחוד בהשוואה למצב במדינות המערב, ובארצות הברית בפרט.

מאת: רוני מיכאלעזרה והתנדבות23/07/134735 צפיות
הסיוע של המדינה הוא גם בדמות 2 חוקים חשובים. האחד, חוק נגישות לנכים – כלומר כל מוסד ציבורי חייב להיות נגיש לנכים – במיוחד ישובים על כסא גלגלים.

מאת: דוד גרינברגעזרה והתנדבות09/06/131370 צפיות
נהוג לומר שהנוער של ימנו חסר ערכם ושכל מה שהוא עושה זה לשבת שעות מול המחשב או הטלויזיה. אז תתפלאו מסתבר שיש גם נוער אחר, מסתבר שבני הנוער צמאים למדריך ולדרך וכשיש מי שמנחה הם מתגייסים יוזמים ותורמים מעצמם - תוכנית סח"י - היא יוזמה התנדבותית עבור בני נוער - שתורמים ועושים למען הקהילה והחברה בישראל

מאת: עמותת שלעזרה והתנדבות31/07/127761 צפיות
עמותת של הינה עמותה המפעילה מתנדבי שירות לאומי בכל הארץ. הקטע הבא עוסק בראיון ותיאור השירות של אביבה מדבדב, המתנדבת בגן נוריות בקרית ביאליק.

מאת: daronetעזרה והתנדבות07/06/128277 צפיות
אזרחים מן השורה, שכירים, עצמאיים, בעלי עסקים וחברות רבות חורטים כולם על דגל תפישת עולמם את המעורבות הרבה בקהילה והנתינה עבור אלה הזקוקים לקבלה. ישנם גופים רבים אשר ניזונים מכספי תרומות אך בעיקר בולטות בנוף זה העמותות אשר פועלות ללא כוונת רווח אך עדיין מצליחות להתנהל ע"י מנהלים מעמדות מפתח בחזית התעשייה הישראלית. תרומות לעמותות אלו חשובות במיוחד ואף מעודדות ע"י המדינה באמצעות מתן החזרי מס.

מאת: אייל בן יהודיתעזרה והתנדבות26/04/127747 צפיות
הכותב עו"ד אייל בן יהודית יזם, שותף ומייסד עמותת מִלקוּת לעצמאות ( ע"ר) שחרטה על דיגלה לסייע למתמחים ועורכי דין עם מוגבלויות להתנסות בעבודה במשרד עורכי דין, באמצעות העסקתם במחלקה המשפטית בעמותה ומציאת מקומות להתמחות בתוספת התאמת מקום העבודה בסיוע משרד התמ"ת, ולסייע לעורכי הדין עם מוגבלויות להקים משרד בהעסקה עצמית או לשרוד בו.

מאת: daronetעזרה והתנדבות28/03/128371 צפיות
פנים רבות כל-כך יש להעברת תרומה לעמותה ,החל מקיום מצוות הצדקה שהיא מהמצוות החשובות במסורתו של העם היהודי, המשך בקיום ההחלטות האישיות שלנו לגבי הענקת מתן (בסתר או שלא בסתר) לאחר ולנזקק או בניסיון שלנו כפרטים בחברה להשפיע על סוג הגופים והארגונים הפועלים בתוכה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica