חפש מאמרים:
שלום אורח
18.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

נשירת שיער והתקרחות אצל גברים

מאת: oren aנשירת שיער12/05/2011768 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בס"ד

התקרחות / נשירת שיער מהסוג הנפוץ ביותר אצל גברים היא התקרחות אנדרוגנית, כנראה בעקבות רמות גבוהות של ההורמון DHT בקרקפת. הטיפול החומרי הטוב ביותר למלחמה בהתקרחות לגברים לדעתי הוא שלושה דברים: תרופת פרופסיה, תרופת מינוקסידיל ושמפו ניזורל. בטיפולים עם שלושתם המון אנשים ראו תוצאות ואפילו צמיחת שיער מחדש. ישנם עוד סוגי נשירת שיער והתקרחות, מאמר זה יעסוק בהתקרחות מהסוג האנדרוגני אצל גברים בלבד. על מנת לדעת מהי סוג הנשירה או ההתקרחות יש להיפגש עם רופא עור!

ההורמון DHT הוא מטבוליט פעיל ביולוגית של ההורמון הגברי טסטוסטרון. ההורמון DHT נוצר כאשר האנזים אלפא 5 רידרוקס בא במגע עם ההורמון הגברי טוסטסטרון , וכך הטסטוסטרון מומר להורמון DHT. רמות גבוהות של ההורמון DHT בקרקפת יכולות לגרום לנשירת שיער או התקרחות.

פרופסיה היא תרופה המיועדת לגברים הסובלים מהתקרחות אנדרוגנית (סוג ההתקרחות / נשירת שיער הנפוץ ביותר אצל גברים) . פרופסיה עובדת על ידי ניטרול של פעילות האנזים אלפא 5 רידרוקס, ובכך מקטינה את רמות ההורמון DHT. אצל חלק מהגברים שנטלו פרופסיה בנוסף לעצירת הנשירה, התחילה צמיחת שיער מחדש! פרופסיה מיועדת לגברים בלבד.

מינוקסידיל היא תרופה לעידוד צמיחת שיער על אף נוכחות ההורמון DHT בקרקפת. מינוקסידיל היא תרופה גם לנשים הסובלות מתופעת נשירת שיער מהסיבה האנדרוגנית, בגירסה של ה 2% לנשים ו 5% לגברים. מינוקסידיל היא תרופה למריחה, לעומת פרופסיה שהיא כדורים.

שמפו ניזורל הוא שמפו אנטי דלקתי. ישנם מספר מחקרים המעידים כי החומר הפעיל שיש בשמפו ניזורל יכול לעזור בהתקרחות אנדרוגנית. בנוסף לכך, השמפו מטפל בדלקתיות, קשקשים וגירודים שלעיתים מלוות במהלך התהליך.

איך יתכן שיצמח שיער מחדש במקומות שכבר הקריחו? התשובה היא פשוטה. לפעמים רק נראה שהמקומות הקריחו, אבל האמת היא שהזקיק שיער עדין חי, ואם האדם יקבל את הטיפול המתאים נגד נשירת שיער או התקרחות, הזקיק שיער יוכל להשתקם ולהצמיח שיער מחדש!

לסיכום, ניתן לטפל כיום נשירת שיער והתקרחות אנדרוגנית. כדאי להיבדק אצל רופא עור על מנת לדעת מהי סוג ה נשירת שיער או ההתקרחות שהאדם סובל ממנה ומהם דרכי הטיפול המתאימות לו.


 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת oren a

מאת: oren aנשירת שיער18/04/13903 צפיות
נשירת שיער והתקרחות הם תופעות מוכרות בכל העולם ובהיסטוריה האנושית. בעבר, נהגו לטפל בתופעה באמצעות פאה נוכרית. נפולאון שהיה קיסר צרפתי היה ידוע בתור אדם קירח שלבש פאה נוכרית על מנת להסתיר את הקרחת. השיער הוא כמו מסגרת של הפנים של האדם, ובלעדיו האדם נראה שונה לגמרי. אנשים רבים ברחבי העולם סובלים מהתקרחות או נשירת שיער, וגם סבלו בעבר. בעבר ניסו לפתור את הבעיה בעזרת פתרונות נחותים כגון פאות, השאלה שנשאלת היא, האם גם מתקרחים בשנות ה 2000 צרכים להשתמש בפאות בשביל להסתיר את הפדיחה, או שכבר קיים פיתרון

מאת: oren aבריאות הנפש16/12/111051 צפיות
דיכאון היא מחלה המתאפיינת במצב רוח של עצבות רוב שעות היום , לתקופה המתמשכת לפחות בערך שבועיים ומעלה. דיכאון עלול לפגוע ברמות שונות באיכות החיים של האדם (תלוי בסוג ובחומרה של הדיכאון) , עד כדי מצב שהאדם הסובל מהבעיה יגיע למצבים של נדודי שינה ובעיות שינה, חוסר מוטבציה ואנרגיה, ריגשות אשמה, חוסר תקווה, התנתקות חברתית, נטייה לבכי, עצבות, לעיתים עצבנות בקלות, לעיתים עם הדיכאון מלווה גם הפרעות חרדה, במחקרים חמורים גם מחשבות על התאבדות, פציעה עצמית ואפילו נסיונות התאבדות.

מאת: oren aשיער23/11/112359 צפיות
החלקת שיער ביתית מאפשרת לנשים להפוך את שיערם לשיער חלק באופן נוח ופרטי בביתם. איך עושים את זה? כמה זה עולה? מה הם השיטות לעשות החלקת שיער ביתית? כל זה במאמר הבא. החלקת שיער היא נושא מאוד מאוד רחב, ישנם דרכים רבות לבצע החלקת שיער, בינהם גם החלקות שיער כימיות שבדרך כלל נעשות במספרות ובדרך כלל נשארות לתקופת זמן ארוכה.

מאת: oren aשיער19/11/11949 צפיות
החלקת שיער הוא תחום בו הרבה נשים ברחבי העולם מתעסקים בו, וגם תחום שהרבה נשים בעולם התעסקו בו בעבר. בעבר, אנשים שרצו להחליק את שיערם, השתמשו בשיטות מיושנות כגון "אבו עגילה" - המבוססת על מתיחת השיערות סביב רול. ישנם גם נשים שהיה להם אומץ לגהץ את השיער שלהם עם מגהץ שיער לבגדים (לפני המצאת מחליק השיער החשמלי). כתבה זו תעסוק בשיטות על מנת לבצע החלקת שיער ביתית.

מאת: oren aשיער15/07/111112 צפיות
שיער חלק הוא שיער בעל מבנה של שיערות חלקות וישרות, כמעט ללא סילסול או תילתול. המון אנשים בעולם רוצים שיער חלק, והטכנולוגיה והחברות מנסות כל הזמן למכור מוצרים שיאפשרו למעוניינים להשיער מראה שיער חלק. מכשיר נפוץ מאוד להחלקת שיער נקרא מחליק שיער. בכתבה זו נעסוק במכונת מחליק שיער.

מאת: oren aשיער13/07/112018 צפיות
נשים רבות ברחבי העולם חפצים במראה שיער חלק, איך מה לעשות שהם נולדו הם שיער גלי או מתולתל? ישנם אנשים רבים עם שיער מקורזל או מתולתל מאוד שמאוד לא מסתדרים עם השיער וגם הם מעוניינים במראה שיער חלק. מה עושים? ומה הטכנולוגיה של היום מאפשרת לנו בנושא של מראה שיער חלק? איך אפשר להחליק את השיער? הכל במאמר הבא.

מאת: oren aנשירת שיער10/06/111520 צפיות
פרופסיה היא תרופת מרשם הניתנת לגברים הסובלים מתופעת התקרחות אנדרוגנית. התקרחות אנדרוגנית היא תופעה שרוב הגברים הסובלים מהתקרחות סובלים ממנה. התקרחות אנדרוגנית היא מצב בו ההורמון דיהידרו טסטסטרון משחק תפקיד "חשוב" בהרס זקיקי השיער הרגישים אליו.

מאמרים נוספים בנושא נשירת שיער

מאת: nirנשירת שיער18/08/19858 צפיות
אין צורך להיבהל כששערותיך מתחילות להיתפס במברשת או במסרק, או סותמות את הביוב לאחר שחפפת את שערך . כל אדם מאבד בממוצע בין 50 ל-100 שערות ביום. אך תחת כל שערה שנושרת צומחת מאותו זקיק שערה חדשה.

מאת: nirנשירת שיער18/08/19756 צפיות
בכל רגע נתון כ-10% מסך השערות נמצאים במצב מנוחה. לאחר כ-2-3 חודשים, השיער הנמצא במנוחה נושר ושיער חדש מתחיל לצמוח במקומו. משך צמיחה זה 2-6 שנים. כל שיערה צומחת כ-1 ס"מ לחודש במהלך שלב זה. כ- 90% של שיער הגולגולת נמצא בשלב צמיחה בכל רגע נתון.

מאת: orya peryנשירת שיער06/08/18794 צפיות
ישראל היא מהמדינות המובילות בעולם בהקרחת שיער, מדענים טוענים שאין סיבה נראית לעין וכנראה שרק העניין הגנטי הוא זה שקובע את מסלול חיינו אך עם ההתקדמות הטכנולוגית והמחירים הזולים בטורקיה כנראה שהפתרון הטוב ביותר הוא השתלת שיער. במאמר זה נתייחס לטכנולוגיה שפתרה את הסבל הנמשך של הקרחים והמקריחים. אז אם גם אתה סובל מנשירת שיער כדי לך לקרוא את המאמר.

מאת: ירון כהןנשירת שיער25/03/18502 צפיות
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ,באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

מאת: webetterנשירת שיער31/01/16962 צפיות
איך להיפטר מהשיער המיותר בקלות, ובטכנולוגיה הכי מתקדמת שיש

מאת: ורדנשירת שיער21/01/151581 צפיות
בערכת איי רולר יש מספר מוצרים שיחד נותנים את הפתרון היעיל ביותר להחייאת והצמחת שיער מחדש.

מאת: ורדנשירת שיער21/01/15940 צפיות
התקרחות היא תכונה גנטית נרכשת מסב לאב ולבן וכו', ונגרמת בשל קיומו של הורמון בשם דהידרו-טסטוסטרון DHT, שהוא הורמון "הבן" של הורמון הטסטסטורון הגברי.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica