חפש מאמרים:
שלום אורח
16.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מעורב? לא בכל מחיר / אורי אורבך

מאת: צו פיוסחברה ומדינה - כללי14/06/20111483 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

ח"כ אורי אורבך לא מתלהב מהחינוך המשותף לתלמידים דתיים וחילוניים : "איזה בוגר בדיוק רוצים בתי הספר המשותפים לייצר? לבתי הספר הללו יש תמיד לוק יותר חילוני".

בתור מי שעוסק רבות בנושא החינוך במסגרת תפקידך, מה אתה חושב על בתי הספר המשותפים? ניסיון מוצלח מבחינתך?

"אני מברך על המגמה של שינויים בחינוך, לצד פתיחות גדולה יותר כלפי היהדות. עצם הניסיון לטלטל את המערכת טיפה, להעניק יותר אפשרויות בחירה, הוא טוב בעיניי. אבל אני חסיד של החינוך הציבורי, וכמה שאני שמח שהיהדות מעניינת אזרחים ישראלים, אני לא בטוח שזו השיטה להקנות אותה".

אבל אתה תמיד כותב נגד מה שקורה במערכת החינוך הדתית, שמתבדלת ונעשית פרטית.

"זהו בדיוק: בדרך כלל, כשמדברים על בתי ספר משותפים מדובר בבתי ספר אליטיסטים, עם נטייה פרטית. מעבר לכך, אני סבור שהריטואל של 3 תפילות ביום, הלכה, קודם ליהודה עמיחי, אחרת זה "עיקר חסר מן הספר". בכלל הלוק של בתי הספר האלה תמיד פחות דתי מבחינת המחוייבות של דת והלכה".

אז בעצם אתה חושש לילד הדתי, לא לחברו החילוני.

"כל ילד צריך לראות את בית הוריו כמודל, לפחות מבחינה דתית. חינוך דתי דורש מיומנויות, לימוד. אני חושב שיש אלמנט מסויים של אילוף ושינון בחיים של ילד דתי, שהוא דווקא ראוי בעיניי. ילד דתי מחונך לאהבת תורה, לא רק ל'יהדות כתרבות'. החשיבות של לברך, ליטול ידיים, להתפלל כל בוקר, אלה דברים שעבור אדם מאמין אינם רק תרבותיים, אלא הם חלק מהאג'נדה החינוכית שלו. בבית הספר משותף, היסודות הללו עלולים ללכת לאיבוד.אני חושב שבתי הספר האלה מאבדים אופציה שלמה, לכן אני מסתייג".

מה אתה חושב על הרעיון של שר החינוך להוסיף לימודי יהדות ובמקביל, לימודי ערבית?

"שיפסיק לקרוא 'הארץ'. ובנימה רצינית: לי חשוב שיהיה חינוך ללאומיות ויהדות. כל שר שנכנס לתפקידו מנסה להראות מי הוא, להציג את עצמו אינטלקטואלית ורוחנית. זו אמירה שפירושה: זה אני וזה מה שחשוב לי. אבל השר סער עושה עוד הרבה דברים טובים ומפתח עוד מספר תכניות חוץ מלימודי היהדות".

איפה אתה למדת?

"אני למדתי 3 שנים בחינוך העצמאי, אח"כ בבית ספר 'נצח ישראל' בפתח תקווה, ובישיבת נחלים".

כלומר למדת בחדר?? זה סקופ! אורי אורבך התחיל בחיידר. חטפת מכות סרגל?

"אני לא. אבל הייתה שיטה כזו. בהחלט".

במה אתה מברך את תלמידי בתי הספר כולם?

"ראשית, שיפתחו את השפה שלהם, את המחשבה והיצירתיות, אבל לא על חשבון לימוד שיטתי ומעמיק של המקורות התרבותיים והרוחניים שלהם: התנ"ך, העברית, וכמובן שיביאו הרבה פרסים בתחרויות בינלאומיות בכימיה ופיזיקה. אנחנו זקוקים לזה".


אורי אורבך הוציא לאחרונה שלושה ספרי ילדים חדשים: "מה מברכים על גלידה?" "חכמינו לימינו" ו"הכלב מוקצה" בהוצאת אחוזת בית ובית אל.


מתוך אתר הארגון צו פיוס .

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת צו פיוס

מאת: צו פיוסחברה ומדינה - כללי16/04/12869 צפיות
כנגד ארבעת הבנים הישראלים דיברה תורה חכם, מה הוא אומר – "מה העדות החוקים והמשפטים, אשר ציווה אלוקינו אתכם": הוא המתחזק צמא הידע. הוא חוקר ודורש לדעת כל תג יהודי. הוא לא מבקר בלי הרף על "תורה ועבודה", תוך הבאת ציטטות בלתי נגמרות..

מאת: צו פיוסחברה ומדינה - כללי23/02/12968 צפיות
אז אחרי ההצעה, ההתרגשות, האירוסין, והזמן שלקח לי לעכל את זה שאני מתחתנת, הגיעה גם השאלה החשובה והגדולה: איפה נגור?

מאת: צו פיוסדתות17/01/127448 צפיות
התמונה של עת הרצון בשעת נעילת שערי שמיים הייתה נפלאה. עם ישראל על נשיו וילדיו עומדים זקופים בבגדים לבנים כשעיניהם חתומות בקרקע אך לבם פונה כלפי שמיא בתחינה ובבקשה למחילה וכפרה. עם קול תרועת השופר בצאת הצום, הלכה התמונה והתרוקנה והשאירה את היכל הקודש יתום מאנשים שחזרו לשגרת חייהם לפחות עד החג הבא.

מאת: צו פיוסצדק חברתי21/12/111116 צפיות
כשאני באה לכתוב על חיינו כחרדים אני רוצה לעשות סדר בדברים למי שלא ממש מכיר ולא יודע להבדיל בין הסוגים השונים שבין חובשי הכיפות. לחלוני המתבונן מן הצד כולם נראים פחות או יותר אותו הדבר, הוא יכול להצביע על הבדלים קלים ותו לא. אבל לחרדי ההבדלים האלו הם תהומיים, כמעט כמו חילוני-חרדי. אז בואו נעשה סדר בדברים:

מאת: צו פיוסדתות15/12/117275 צפיות
בישראל 2011 תלמידים אתיופים לא נכנסים לכיתות לימוד בבתי ספר. ולא חלילה בפריפריה, שמה תנוח דעתנו על משכבה ונקבל חצי נחמה... ”כי זה קרה בפריפריה, זה מערב פרוע שמה הם תקועים במאה ה-19 לא פלא. מזל שבעירנו הנאורה לעולם לא יקרה דבר שכזה.”

מאת: צו פיוסדתות30/11/112752 צפיות
אלול הוא חודש המכונה במסורת היהודית "חודש הרחמים והסליחות", מכיוון שהוא מקדים את ראש השנה ויום כיפור. הביטוי הכי נפוץ בחודש זה הוא "שנה טובה", ביטוי העולה בכל מפגש משפחתי, חברתי, בשיחות עם חברות האינטרנט והסלולאר שנזכרות גם הם לעשות את השנה ליותר טובה ומציעות לך דילים "משתלמים במיוחד", קבלת אסמסים מהקאנטרי שלך המברך אותך לשנה טובה ולא שוכח לצרף הודעת תזכורת "המנוי שלך נגמר בעוד... תגיע לחדשו",

מאת: צו פיוסדת ומדינה09/11/111046 צפיות
הגיעה השעה להוציא את היהדות משליטת החרדים. כאשר היהדות נשלטת על ידי חרדים אלו שלא אוהבים אותם חשים עצמם פטורים מערכי היהדות. וממש לא בצדק. הערבות ההדדית לדוגמה.

מאמרים נוספים בנושא חברה ומדינה - כללי

מאת: אדיר בנימיניחברה ומדינה - כללי18/08/18631 צפיות
בתיאוריה הפוליטית שלו, שאף ז'אן ז'אק רוסו, ליישב בין האינדיבידואליזם הקיצוני שבו דגל, לבין השמירה על הסולידריות החברתית. רוסו האמין כי הרגש האנושי הטבעי הוא רגש של סולידריות בין בני אדם שהוא גם הבסיס לחיים בקולקטיב

בית המשפט העליון דן לאחרונה ודחה בקשת רשות ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו, כב' השופטת מ' סוקולוב מיום 18.10.2017. בגדרו של פסק הדין, נדחה ערעורו של המבקש על החלטתו של בית המשפט לעניינים מקומיים ברמת גן (כב' השופט העמית מ' בן-חיים), בע"א 39527-06-17, מיום 10.07.2017, שם נדחתה בקשתו של העותר להאריך את המועד להישפט על הודעת תשלום קנס, מיום 10.05.1998.

מאת: עומריחברה ומדינה - כללי23/05/171204 צפיות
חברות ואתרים גדולים בתחום הקניות אונליין (E-commerse) כמו איביי, אמזון, דיל אקסטרים, אליאקספרס, אתר Zipy הישראלי ודומיהם, החלו לאחרונה לחייב את הלקוחות שלהם להזין גם את המיקוד שלהם באזור הזנת הכתובת לפני ביצוע רכישה. אם בעבר עניין זה היה רשות בלבד, היום לא תוכלו להמשיך בתהליך הקניה שלכם אונליין אם לא תזינו

מאת: אדיר בנימיניחברה ומדינה - כללי28/02/17926 צפיות
רבים מאלו המתמודדים ולעתים אף זוכים להגיע לעמדות שלטוניות בכירות, הם בעלי רזומה מאוד עשיר שכביכול יש בו כדי "להכשירם לתפקיד"; בישראל הרקע הצבאי היה בעבר מאוד דומיננטי בכל הנוגע למשרות ההנהגה. סיפורו של הקיסר גלבה מלמד אותנו שכישורים תיאורתיים אינם מספיקים, כפי שההיסטוריה הוכיחה לנו פעם אחר פעם במהלך הדרך מאז ועד ימינו אנו.

מאת: אברהם פכטרחברה ומדינה - כללי26/02/161394 צפיות
ניר סומך, קצין מג"ב ירה במטריד אשתו האובססיבי שלושה כדורים, בטענה של הגנה עצמית. בית המשפט המחוזי – הרשיע אותו בהריגה במקום רצח, אך לא קיבל את טענת ההגנה העצמית. בית המשפט העליון, בצעד נדיר, אך קלאסי, מבחינה משפטית, התערב בממצאים עובדתיים, התערב במסקנות ובפרשנות וזיכה את הנאשם, לאחר שלוש שנים בכלא, לאחר שקיבל את טענת ההגנה העצמית. בית המשפט המחוזי, ננעל על קונספציה שגויה, התעלם מעקרון "חזקת החפות" ועקרון "הספק הסביר", והרשיע את קצין המג"ב.

מאת: אבי דוידיחברה ומדינה - כללי03/12/151788 צפיות
ייעוץ זוגי או משפחתי, הוא בדרך כלל דבר מבורך. אך עם זאת, אין ליועץ כל סמכות משפטית, וכל הכרעותיו - הם בגדר המלצה בלבד. לעומת זאת, מגשר בחיפה מחזיק בסמכויות, אשר אותן יגבה בית המשפט. משמעות הדבר, היא שבעצם ההגעה אל המגשר, ניתן למנוע את ההגעה להליכים המשפטיים. במילים אחרות, ההסכם או הפשרה אשר יתקבלו מהדיון אצל המגשר, יזכו בתוקף מאת בית המשפט לענייני משפחה ויהיו קבילים לכל דבר.

מאת: אבי דוידיחברה ומדינה - כללי04/11/151590 צפיות
צעירים רבים מחפשים עבודות בארצות הברית, אין זה סוד. קצת אחרי הצבא, בוחרים הם לנסוע למדינות רחוקות, במטרה להרוויח כסף גדול במעט זמן. משום שלרוב מדובר בעבודות הכרוכות במכירה אינטנסיבית, נמצא כי רק מעטים הצעירים שמצליחים להתמיד בעבודות הללו יותר מכמה חודשים. לאחר מכן, חלקם חוזרים לארץ וחלקם ממשיכים ל"טיול הגדול".

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica