חפש מאמרים:
שלום אורח
23.09.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

איחוד תיקים בהוצאה לפועל

כאשר מתנהלים כנגד החייב תיקים רבים בלשכת הוצאה לפועל והתשלומים החודשיים שעליו לשלם בגין כל חובותיו מצטברים לסכומים שאינו יכול לשלם מומלץ לשקול הליך של איחוד תיקים, במסגרתו תתנהל חקירה כלכלית וייקבע הסדר תשלומים ריאלי.

אדם שנפתחו כנגדו תיקי הוצאה לפועל על ידי גורמים שונים, יכול לבקש לאחד את כל התיקים ולשלם סכום חודשי קבוע לממונה על איחוד התיקים, המחלק אותו בין הזוכים השונים. סכום זה נקבע כך שהחוב ישולם במלואו בתוך זמן קצוב.

לרוב מופעלים כנגד החייבים הליכי גבייה שמקשים מאוד על חייהם ולעיתים לוחצים אותם לכדי קבלת החלטות פזיזות. עוד לפני הכניסה להליך, מומלץ להתייעץ עם עורכי דין בעלי ניסיון וידע עשיר בתחום הוצאה לפועל והליכי פשיטת רגל. עורך דין מקצועי ידע להסביר לכם היטב את היתרונות והחסרונות של הליך איחוד תיקים.

לא בכל המקרים ניתן לפתוח תיק איחוד, המקרים אשר אינם נכללים בצו איחוד תיקים הם: תיקי מזונות, שטרות להם קיימת התנגדות וטרם הוחלט בגינם במשפט (בהליכים), כל פסק דין שאיננו כספי וכן תיק הנפתח בגין משכנתא.

היתרון באיחוד הוא שאם לא יאוחדו התיקים, תתקיים חקירת יכולת על כל תיק ותיק בנפרד, וכך החייב יאלץ לשלם החזר חודשי עבור כל תיק בנפרד. איחוד תיקים יאפשר לחייב החזר חודשי אחד וקבוע בהתאם ליכולתו וכך בפועל ישלם סכום חודשי שהוא נמוך יותר עבור כל התיקים גם יחד.

החיסרון בפתיחת תיק איחוד הוא שהחובות לא נעלמים. הם עדיין קיימים ובנוסף מוטלות על החייב מגבלות, החייב  מוכרז כחייב מוגבל באמצעים, כלומר, מישהו שיש לו מגבלות מול הבנקים ולכן אסור לתת לו אשראי, כרטיסי אשראי, צ'קים וכדומה. כל זאת על מנת שלא תינתן לו האפשרות לצבור חובות חדשים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

עו"ד אבי קלינגהופר מעל עשור עוסק בתחום ההוצאה לפועל, עוסק בליטיגציה משפטית וייצוג חייבים וזכאים כאחד בכל הערכאות השיפוטיות, כולל ייצוג בפני ראשי ההוצאה לפועל.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אבי קלינגהופר

מאת: אבי קלינגהופרחוק ומשפט - כללי15/08/11876 צפיות
ההליכים בלשכת ההוצאה לפועל מתחילים בפתיחת תיק. יש לפנות למודיעין או למדור פתיחת תיקים בלשכה ולקבל טפסי "פתיחת תיק". כמו-כן יש לשלם אגרה. לאחר מכן יש למלא את הטפסים בהקפדה יתרה, שכן אי דיוק עלול להוביל לבעיה בגביית הכספים מהחייב.

מאת: אבי קלינגהופרחוק ומשפט - כללי27/06/111200 צפיות
לאחר קבלת צו העיקול, מודיע המוציא לפועל לממונה על מרשם הרכבים כי הרכב מעוקל. בנוסף לרישום העיקול, מסמיך הצו את הקבלן - המוציא לפועל, לבצע את תפיסת הרכב והבאתו למחסני לשכת ההוצאה לפועל.

מאת: אבי קלינגהופרחוק ומשפט - כללי26/06/11981 צפיות
רק במקרים חריגים יעוכב ביצועו של פסק-הדין, במיוחד כאשר מדובר בפסק-דין כספי. כך, למשל, יינתן עיכוב ביצוע כאשר המבקש מצליח להראות כי באם לא יעוכב פסק הדין, לא ניתן יהיה להשיב את המצב לקדמותו.

מאת: אבי קלינגהופרחוק ומשפט - כללי22/06/11866 צפיות
חייב שהוכרז כמוגבל באמצעים יהיה מנוע ליזום או לקחת חלק בהקמת תאגיד וכן לא יהיה רשאי עוד להמשיך ולהיות בעל עניין בתאגיד שבו כבר יש לו חלק. ראש ההוצאה לפועל יכול לתת לחייב היתר מיוחד לפעולות אלה למרות הגבלה זו הקבועה בחוק.

מאת: אבי קלינגהופרחוק ומשפט - כללי22/06/11831 צפיות
בקשה לפשיטת רגל ניתנת להגשה על ידי החייב בעצמו. מומלץ להסתייע בגורם מקצועי עם ניסיון מוכח בייצוג פושטי רגל, כדי לקבל את ההגנה הטובה ביותר.

מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט - כללי

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי19/08/21143 צפיות
https://www.tel-aviv.gov.il/Residents/Construction/DocLib1/%D7%A8%D7%A9%D7%99%D7%9E%D7%AA%20%D7%9E%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%9D%20%D7%9E%D7%A1%D7%95%D7%9B%D7%A0%D7%99%D7%9D%20%D7%A4%D7%A2%D7%99%D7%9C%D7%99%D7%9D.pdf

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי19/06/21371 צפיות
מדיניות אכיפת עבירות תכנון ובניה – הרשות לאכיפה במקרקעין מדיניות אכיפה הינה כלי מרכזי הנתון בתחום האכיפה באמצעותו מבטיח הגוף האוכף למקד את משאביו המוגבלים בעבירות המשמעותיות ביותר ובאופן האפקטיבי ביותר. מיקוד משאבי האכיפה לפי סדרי עדיפות קבועים מראש מאפשר הגברת אפקטיביות האכיפה באמצעות פעילות יזומה, צמצום המשאבים המופנים כלפי עבירות בעלות ערך נמוך יותר, והבטחת השוויון באכיפה. יובהר, כי מדיניות אכיפה היא מסמך המתווה את הדרך אך אינו מסמך מחייב, שלא מאפשר בחינה מחודשת, עדכון וסטייה ממנו במקרים שיש לכך הצדקה.

מאת: רוני הכהןחוק ומשפט - כללי28/01/21573 צפיות
על מנת להבין מדוע אדם ניגש על מנת לבצע תרגום של תעודות ומסמכים רשמיים מסוימים צריכים להבין את התהליכים שאותם עוברים אנשים ברחבי העולם כולו.

מאת: רוני הכהןחוק ומשפט - כללי15/01/21540 צפיות
מתי נדרש לפעולה של תרגום עבור תעודת לידה?

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי13/12/20844 צפיות
הרשויות ממשיכות בקצב רב בהוצאת צווי הריסה. מאמר שכדאי לקרוא אם ביצעת חריגות בניה , ביקרו או רוצים לבקר בנכס מטעם הפיקוח על הבניה/ הוועדה לתכנון ובניה או שכבר הוזמנת לשימוע או אולי כבר קיבלת צו הריסה. המאמר מיועד לכל העוסקים בתחום. עורכי דין, שמאים, מהנדסים, קבלנים, וועדי בתים, אדריכלים, מפקחי בניה ועוד.

מאת: עופר שלוחוק ומשפט - כללי08/10/20716 צפיות
הסכם מייסדים מוצלח בחברות סטארט אפ

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/20536 צפיות
תַּם עִדַּן הַסּוֹדִיּוֹת הַבַּנְקָאִית בִּשְׁוַויְץ בְּעִקְבוֹת הֶסְכֵּם חִלּוּפֵי מֵידַע אוֹטוֹמָטִיִּים

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica