חפש מאמרים:
שלום אורח
07.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

כל מה שרציתם לדעת על מעצר בית

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי24/07/2011949 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

"למרות שהמשפט שלי הולך להיות מורכב וקשה, ברור לי שלא יחזיקו אותי במעצר עד שהוא יתחיל, אחרי הכול, מה זה. מכניסים מישהו למעצר לפני שקובעים אם הוא אשם ? "

נאשמים רבים, בעיקר כאלה העומדים בפני אשמה חמורה, כמו עבירות מין או אלימות, אינם יודעים שהחוק מאפשר מעצר עד תום הליכים. הם בטוחים שעד שלא נקבע שחור על גבי לבן, אשם. הם לא יצטרכו להיכנס לסטטיסטיקה או לרצות מאסר כלשהו.

טעות. הרבה פעמים נאשמים שעדיין לא התחיל משפטם, מוצאים עצמם במעצר, ללא שחרור בערבות. יש לכך סיבות רבות, התלויות באופי העבירה, חומרתה, התנהלות  חייו של הנאשם ומשתנים רבים אחרים.

כעורכת דין פלילית, המתמחה בעבירות מסוג זה, אני פועלת בשלב הקריטי הזה, על מנת לספק חלופות מעצר לנאשם ולהבטיח שישהה במעצר בית בתנאים שונים, על מנת לצמצם את הפגיעה הנפשית והפיזית של החשוד, לפני גזר הדין.

כשמדובר על מעצר בית, ישנם מספר סייגים וכל מקרה נמדד לגופו. באופן כללי, מעצר בית אומר שהנאשם אינו יכול לעזוב את ביתו, וכל יציאה מהמתחם שהוגדר, תהיה הפרה של תנאי השחרור שלו.

בית המשפט גזר עלי מעצר בית, עד המשפט לאחר שהוגש נגדי כתב אישום על אונס. אני אב לילד חולה, אשר חייב להגיע פעם בשבוע לטיפול רפואי בבית החולים. אין מי שיסיע אותו ויחכה איתו שם. אני אובד עצות. מה אוכל לעשות ?
במקרה כזה על עורך הדין המייצג אותך לבקש מעצר בית תחת תנאים, כלומר מעצר בית אשר יכלול יוצא מן הכלל, הגעה לבית החולים פעם בשבוע.

 זאת כמובן במידה ותוכיח כי אכן מדובר בצעד חובה וכי אין מי שיצליח לעשות זאת במקומך. יכול להיות כי בית המשפט ימנה לך אדם אשר ילווה אותך לבית החולים, על מנת לוודא שאינך מפר את תנאי השחרור.

בסופו של דבר, הכול תלוי באופי העבירה, בראיות העומדות נגדך ובהסתכלות בית המשפט. אם רואים בכך גורם מסכן, סביר להניח שלא יאשרו לך לעשות זאת, אך אם אתה זה שעשה זאת בעבר, באופן קבוע והדבר תלוי בבריאותו של בנך, סביר להניח שבאמצעות עורך דין פלילי טוב, תצליח לקבל מעצר בית אשר יאפשר להמשיך ולנהל חיי שגרה, מבלי לפגוע בחפים מפשע, בנך במקרה הזה.

אני יושב במעצר בית מלא למעלה מחמישה חודשים. האם התקופה שבה אני נמצא במעצר בית, נחשבת כתקופת ריצוי עונש, במידה ואכן אמצא אשם?

חשוב שתדע, מעצר בית מלא –לא נחשב חלק מהעונש. כלומר, אם תמצא אשם במשפט ותקבל תקופת מאסר בפועל, לא יבוצע קיזוז בגין התקופה שבה היית במעצר בית. יחד עם זאת, במעמד הטיעונים לעונש, יכול עורך דינך לציין זאת

אני במעצר בית מלא, ללא אפשרות לצאת לשום מקום.אינני בקו הבריאות, מה יקרה אם אצטרך משהו, ללכת לרופא, אם אחוש כאבים, למשל אם אחוש ברע ואפעיל את לחצן המצוקה שבביתי, האם שירותי האמבולנס יוכלו לפנות אותי לבית חולים?

במקרים בהם מדובר על טיפול או מעקב שניתן לקבוע מראש, יש להגיש בקשה דחופה לבית המשפט וליידע את התביעה, על מנת לקבל את הסכמתם. רצוי לעשות זאת בצורה מסודרת, על ידי הצגת מסמכים רפואיים והוכחה לחיוניות הטיפול.

במקרים בהם לא ניתן לצפות את האירוע, כמו למשל שאדם במעצר בית חש ברע או עובר התקף לב, יש לקבל בראש ובראשונה סיוע רפואי ובמקביל ליידע את עורך הדין שלך, כמה שיותר מהר על הנושא.

אם אתם נמצאים במעצר בית, חשוב מאוד שתדעו מה מותר ומה אסור ומה קובע החוק. אתם חייבים להיוועץ בעורך דין בכל צעד, על מנת שלא תגרמו לעצמכם נזק בלתי הפיך.

המידע שלפניכם הינו כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. המחברת אינה נושאת באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל ייעוץ מקצועי משפטי ו/או אחר לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

עו"ד פלילי, נגה ויזל, ייצוג מקצועי עם יחס אישי.

זומנת לחקירה ? הוגש נגדך כתב אישום ?

זה הזמן לקבל ייצוג הולם

052-3295296 03-6935310
מגדל המוזיאון ,רחוב ברקוביץ 4 תל אביב

  למידע מקיף אודות המשפט הפלילי בקרו בבלוג שלי

http://nogawiesel.com/

המידע שלפניכם הינו כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. המחברת אינה נושאת באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל ייעוץ מקצועי משפטי ו/או אחר לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עו"ד נוגה ויזל

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי25/08/111007 צפיות
כאשר אדם נחשד בעבירת אלימות, הוא יכול לסיים את הפרשה בגדר חשוד או להפוך לנאשם באם הפרקליטות החליטה להגיש נגדו כתב אישום על אלימות, עליו להתמודד עם הדבר ולהוכיח את חפותו בבית המשפט. בשביל זה צריך משרד עורכי דין המתמחה בעבירות אלימות.

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי17/08/111000 צפיות
רובנו אנשים שומרי חוק וסדר ולא מסתבכים עם החוק, בטח שלא בפלילים. יחד עם זאת, לעיתים קורה כי דווקא באופן הכי לא צפוי אנו עומדים בפני כתב אישום. כתב אישום על איומים הוא מצב בו כל אחד כמעט עשוי להיות מועמד לדין. האופי הישראלי, החום והמתח השוררים פה לעיתים מוציאים אותנו מכלינו ואנחנו צועקים, מקללים ומאיימים. ברוב המקרים זה מתחיל ונגמר בזה, אך במקרים קיצוניים, אנחנו עשויים לעמוד בפני כתב אישום על איומים.

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי11/08/11914 צפיות
"למה זה נחשב לעבירת מין ? מה כבר עשיתי ? זה היה בהסכמה. למה אני צריך להצדיק את עצמי ואת מה שקרה ? "

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי04/08/11991 צפיות
לעיתים בית משפט מחליט לעצור אדם עד תום ההליכים בשל סיבות שונות. חשוב כי כל אדם העומד במצב כזה ידע ויבין מהו האפשרויות העומדות בפניו, על פיהן יחליט באיזו דרך לפעול.

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי01/08/11866 צפיות
"אני לא מבין למה אני צריך להיות פה ולהסביר להם מה קרה. זה עניין שלי ושל חברים שלי." "מי הם שהם יחשדו בי שעשיתי את זה ויגידו לי כך וכך. מה אני חייב להם?"

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי01/08/11910 צפיות
כאשר אדם עומד בפני הליך פלילי, החוק מגן על זכויותיו ומאפשר לו לקבל את ההגנה הטובה ביותר, לצד ניהול משפט תקין. חלק מהליך זה נקרא שחרור בערבות. מהלך מהוגן בחוק, אשר יכול לקבוע איפה יבלה הנאשם את זמנו עד תחילת המשפט.

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי14/07/11896 צפיות
התמודדות עם מערכת המשפט אינה התמודדות קלה. ככל שהעבירה המיוחסת לכם חמורה יותר, כך סביר להניח שתצטרכו להשקיע יותר אנרגיה ומשאבים, על מנת לסיים את הפרשה.

מאמרים נוספים בנושא פלילי

מאת: בנימין קלינגרפלילי01/09/19456 צפיות
אכיפה שיפוטית סימן ה' לחוק התכנון והבנייה: באחריות יחידת החקירה בוועדה המקומית לבצע חקירה בהתאם להנחיות ולכללים שמפורסמים מעת לעת על מנהל היחידה הארצית לאכיפת דיני התכנון והבניה. ובסיום החקירה להעביר לתובע את חומר החקירה להכרעה בדבר העמדה לדין והגשת כתב אישום.

מאת: אבי דוידיפלילי21/11/18452 צפיות
עורך דין פלילי בצפון מסביר על תנאים של שחרור בערבות ועל הסיכויים לאישור בקשת השחרור בערבות.

מאת: שירה אלהפלילי27/07/16895 צפיות
אדם בן 39, ללא עבר פלילי, מכר לחבריו סם מסוג חשיש בכמה הזדמנויות שונות. בית המשפט, בצעד חריג ביותר, החליט שלא להרשיע אותו, והסתפק בלשלוח אותו לבצע שירות לציבור.

מאת: אופירפלילי05/04/16894 צפיות
יש מסמכים שעבורם תרגום נוטריון הוא מתבקש והגיוני אך יש גם סוגים נוספים של תרגום נוטריון שמעט מפתיע שיש צורך לגביהם בתרגום מיוחד של נוטריון.

מאת: אלעד שנירפלילי17/03/161259 צפיות
הטרדות מיניות אינן נחלתם של מבוגרים בלבד, והן מתרחשות גם בקרב בני נוער. מהו היחס של החוק לקטין המטריד מינית? כיצד בית הספר מטפל באירוע הטרדה מינית? וכיצד ניתן לזהות שהילד שלך מוטרד מינית? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: elichai rubinפלילי14/03/161113 צפיות
לרבים מאיתנו, שאינם עורכי-דין ולא בקיאים בהבדלים משפטיים, המילה "פלילי" מתקשרת עם "דבר לא רצוי" או "מעשה רע". רובנו לא יודעים האם יש הבדל בין עבירה פלילית לעבירת תעבורה ומהו בכלל התחום בעריכת דין שנקרא "אזרחי". במאמר קצר זה, אנסה להסביר את ההבדלים ביניהם וכפי שתראו – ההבדלים משמעותיים מאד

מאת: אביב יועציםפלילי14/02/161056 צפיות
כתב אישום הינו המסמך שפותח את המשפט כנגד הנאשם והוא כולל מספר סעיפים קבועים ואת כל העובדות שנאספו כנגד המואשם, עדי התביעה והסעיפים בחוק שהופרו, כביכול, על ידו. ביטול המסמך מונע את ההגעה למשפט כך שאין ענישה וכל הטיפול בתיק מופסק. את הביטול ניתן לבצע בנקודות זמן שונות כאשר המוקדמת ביותר היא כאשר התיק עדיין נמצא בידי המשטרה ועדיין לא עבר לבית המשפט. כאן נלמד מעט יותר אודות אפשרויות הביטול השונות בנקודת זמן זו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica