חפש מאמרים:
שלום אורח
01.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

שחרור בערבות

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי01/08/2011908 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כאשר אדם עומד בפני הליך פלילי, החוק מגן על זכויותיו ומאפשר לו לקבל את ההגנה הטובה ביותר, לצד ניהול משפט תקין. חלק מהליך זה נקרא שחרור בערבות. מהלך מהוגן בחוק, אשר יכול לקבוע איפה יבלה הנאשם את זמנו עד תחילת המשפט.

עורך הדין שלי אמר לי שבימים הקרובים אעמוד לדיון שחרור בערבות, אינני מבין את המושג ואיך זה מתנהל. מה זה בעצם שחרור בערבות ?  
המשטרה או בית המשפט, רשאים לקבוע את שחרורו בכל מיני תנאים והגבלות, בניהם גם דרישה הפקדת דמי ערבות. כלומר כסף שיופקד, על מנת להבטיח שהנאשם לא ימלט לפני תחילת המשפט הפלילי.

אני עומד בפני משפט פלילי בגין עבירת אונס, נקבע לי דיון בערבות. לפי הבנתי הפרקליטות רוצה למנוע כל שחרור בערבות או להעמיד תנאי של דמי ערבות גבוהים מאוד. אין לי אמצעים כספיים, האם זה אומר שאשב במעצר עד למשפט ?
דמי הערבות נקבעים לפי אופי וחומרת העבירה, סיכויי של הנאשם להימלט או לשבש הליכי משפט ויכולתו הפיננסית. מטרתה של הפרקליטות היא תמיד למנוע או להחמיר עם דמי הערבות ופה בדיוק נכנס תפקידו של עורך דין פלילי. עליו להוכיח בדיון כי אין כל סיבה למנוע ממך להשתחרר בערבות ולעשות הכול על מנת להפחית את דמי השחרור בערבות, על ידי נקיטת צעדים אחרים, כמו למשל צו עיכוב יציאה מהארץ או התייצבות במשטרה אחת לתקופה.

במידה ואתה אדם ללא אמצעים לעמוד בתנאי הערבות, עוד צעד שניתן לבקש, שחרור ערבות על ידי צד ג. כלומר אדם או גוף, אשר נותנים ערובה מכיסם

אני צריך לחתום לחבר על שחרור בערבות, האם אני צריך לשים לב לסעיפים הקטנים כמו כן, האם יש הגבלה עם מספר הפעמים שאדם יכול לחתום על ערבות לאדם אחר?

כשמדובר על שחרור בערבות, הדבר הראשון שצריך לשים לב זה על מה חותמים ולא לחתום ללא אישור עורך דין פלילי. אין לחתום בצורה עיוורת, שהרי כל הפרה של תנאי השחרור יכולה להוביל למימוש דמי הערבות.

חשוב מאוד לשים לב לסעיפים המגדירים את תנאי השחרור, למשל האם יש מגבלה  להגיע לשטח מסוים או ליצור קשר עם אדם מסוים, האם יש הגבלות או תנאים נוספים שיש לשים אליהם לב.

באופן עקרוני אין הגבלה על מספר הפעמים שניתן לחתום ערבות לאדם אחר, אך חותם הערבות צריך להיות ללא עבר פלילי.

אני עומד בפני דיון שחרור ערבות, אך אינני מבין מדוע אני צריך ייצוג של עורך דין בדיון. הרי בית המשפט מחליט לפי מה שניצב לפניו.
אם יש שלב במשפט הפלילי בו חיונית נוכחותו של עורך דין פלילי, זהו שלב השחרור בערבות. מעמד זה יכול לקבוע לא רק האם תשב במעצר או תשוחרר, אלא גם מה גובה הפיקדון שתאלץ אתה או מי מטעמך להפקיד ומהם ההגבלים אשר יגדירו את תנאי השחרור.

פה צריך עורך דין אשר יודע לנמק בצורה הגיונית ומשכנעת מדוע בכלל לשחרר אותך, מה מחזיק אותך פה ומבטיח שתתייצב לחקירות ולמשפט עצמו ולמה יש לפסוק לך דמי ערבות מינימאליים.

ככל שהעבירה קשה יותר ולחשוד עבר פלילי רחב יותר, כך קשה יותר תפקידו של עורך הדין,אך גם בעבירות ראשונות, ישנו סיכוי טוב שללא ייצוג נכון לא תשתחרר בערבות.

עומדים בפני שחרור בערבות ? אתם חייבים עורך דין אשר ייצג אתכם בצורה הטובה ביותר

המידע שלפניכם הינו כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. המחברת אינה נושאת באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל ייעוץ מקצועי משפטי ו/או אחר לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים

 

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

עו"ד פלילי, נגה ויזל, ייצוג מקצועי עם יחס אישי.

זומנת לחקירה ? הוגש נגדך כתב אישום ?

זה הזמן לקבל ייצוג הולם

052-3295296 03-6935310
מגדל המוזיאון ,רחוב ברקוביץ 4 תל אביב

  למידע מקיף אודות המשפט הפלילי בקרו בבלוג שלי

http://nogawiesel.com/

המידע שלפניכם הינו כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. המחברת אינה נושאת באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל ייעוץ מקצועי משפטי ו/או אחר לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עו"ד נוגה ויזל

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי25/08/111006 צפיות
כאשר אדם נחשד בעבירת אלימות, הוא יכול לסיים את הפרשה בגדר חשוד או להפוך לנאשם באם הפרקליטות החליטה להגיש נגדו כתב אישום על אלימות, עליו להתמודד עם הדבר ולהוכיח את חפותו בבית המשפט. בשביל זה צריך משרד עורכי דין המתמחה בעבירות אלימות.

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי17/08/11998 צפיות
רובנו אנשים שומרי חוק וסדר ולא מסתבכים עם החוק, בטח שלא בפלילים. יחד עם זאת, לעיתים קורה כי דווקא באופן הכי לא צפוי אנו עומדים בפני כתב אישום. כתב אישום על איומים הוא מצב בו כל אחד כמעט עשוי להיות מועמד לדין. האופי הישראלי, החום והמתח השוררים פה לעיתים מוציאים אותנו מכלינו ואנחנו צועקים, מקללים ומאיימים. ברוב המקרים זה מתחיל ונגמר בזה, אך במקרים קיצוניים, אנחנו עשויים לעמוד בפני כתב אישום על איומים.

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי11/08/11913 צפיות
"למה זה נחשב לעבירת מין ? מה כבר עשיתי ? זה היה בהסכמה. למה אני צריך להצדיק את עצמי ואת מה שקרה ? "

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי04/08/11990 צפיות
לעיתים בית משפט מחליט לעצור אדם עד תום ההליכים בשל סיבות שונות. חשוב כי כל אדם העומד במצב כזה ידע ויבין מהו האפשרויות העומדות בפניו, על פיהן יחליט באיזו דרך לפעול.

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי01/08/11866 צפיות
"אני לא מבין למה אני צריך להיות פה ולהסביר להם מה קרה. זה עניין שלי ושל חברים שלי." "מי הם שהם יחשדו בי שעשיתי את זה ויגידו לי כך וכך. מה אני חייב להם?"

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי24/07/11948 צפיות
"למרות שהמשפט שלי הולך להיות מורכב וקשה, ברור לי שלא יחזיקו אותי במעצר עד שהוא יתחיל, אחרי הכול, מה זה. מכניסים מישהו למעצר לפני שקובעים אם הוא אשם ? "

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי14/07/11895 צפיות
התמודדות עם מערכת המשפט אינה התמודדות קלה. ככל שהעבירה המיוחסת לכם חמורה יותר, כך סביר להניח שתצטרכו להשקיע יותר אנרגיה ומשאבים, על מנת לסיים את הפרשה.

מאמרים נוספים בנושא פלילי

מאת: בנימין קלינגרפלילי01/09/19453 צפיות
אכיפה שיפוטית סימן ה' לחוק התכנון והבנייה: באחריות יחידת החקירה בוועדה המקומית לבצע חקירה בהתאם להנחיות ולכללים שמפורסמים מעת לעת על מנהל היחידה הארצית לאכיפת דיני התכנון והבניה. ובסיום החקירה להעביר לתובע את חומר החקירה להכרעה בדבר העמדה לדין והגשת כתב אישום.

מאת: אבי דוידיפלילי21/11/18449 צפיות
עורך דין פלילי בצפון מסביר על תנאים של שחרור בערבות ועל הסיכויים לאישור בקשת השחרור בערבות.

מאת: שירה אלהפלילי27/07/16893 צפיות
אדם בן 39, ללא עבר פלילי, מכר לחבריו סם מסוג חשיש בכמה הזדמנויות שונות. בית המשפט, בצעד חריג ביותר, החליט שלא להרשיע אותו, והסתפק בלשלוח אותו לבצע שירות לציבור.

מאת: אופירפלילי05/04/16890 צפיות
יש מסמכים שעבורם תרגום נוטריון הוא מתבקש והגיוני אך יש גם סוגים נוספים של תרגום נוטריון שמעט מפתיע שיש צורך לגביהם בתרגום מיוחד של נוטריון.

מאת: אלעד שנירפלילי17/03/161254 צפיות
הטרדות מיניות אינן נחלתם של מבוגרים בלבד, והן מתרחשות גם בקרב בני נוער. מהו היחס של החוק לקטין המטריד מינית? כיצד בית הספר מטפל באירוע הטרדה מינית? וכיצד ניתן לזהות שהילד שלך מוטרד מינית? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: elichai rubinפלילי14/03/161111 צפיות
לרבים מאיתנו, שאינם עורכי-דין ולא בקיאים בהבדלים משפטיים, המילה "פלילי" מתקשרת עם "דבר לא רצוי" או "מעשה רע". רובנו לא יודעים האם יש הבדל בין עבירה פלילית לעבירת תעבורה ומהו בכלל התחום בעריכת דין שנקרא "אזרחי". במאמר קצר זה, אנסה להסביר את ההבדלים ביניהם וכפי שתראו – ההבדלים משמעותיים מאד

מאת: אביב יועציםפלילי14/02/161053 צפיות
כתב אישום הינו המסמך שפותח את המשפט כנגד הנאשם והוא כולל מספר סעיפים קבועים ואת כל העובדות שנאספו כנגד המואשם, עדי התביעה והסעיפים בחוק שהופרו, כביכול, על ידו. ביטול המסמך מונע את ההגעה למשפט כך שאין ענישה וכל הטיפול בתיק מופסק. את הביטול ניתן לבצע בנקודות זמן שונות כאשר המוקדמת ביותר היא כאשר התיק עדיין נמצא בידי המשטרה ועדיין לא עבר לבית המשפט. כאן נלמד מעט יותר אודות אפשרויות הביטול השונות בנקודת זמן זו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica