חפש מאמרים:
שלום אורח
06.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ערעור מעצר

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי04/08/2011990 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

לעיתים בית משפט מחליט לעצור אדם עד תום ההליכים בשל סיבות שונות. חשוב כי כל אדם העומד במצב כזה ידע ויבין מהו האפשרויות העומדות בפניו, על פיהן יחליט באיזו דרך לפעול.

כל אדם העומד במצב בו הוא נידון למעצר עד תום ההליכים, נמצא במצב לא נעים, מפחיד ומאיים: כעת לא רק מדובר על הליך פלילי, אלא גם על תקופת מעצר בבית מעצר. אנשים רבים מוצאים עצמם חסרי אונים מצב כזה, ובצדק.

 

עורך דין פלילי הנכנס לתמונה יכול לעזור לכם: דבר ראשון שיש לעשות, והחשוב ביותר, הוא לפנות לעורך דין פלילי המתמצה בהגשת ערעורי מעצר, אשר יגיש ערעור מעצר בגינכם.

אז מתי ניתן להגיש ערעור מעצר? איך מגישים? למי פונים? מתי אין אפשרות להגיש ערעור על מעצר?

 

נעצרתי בגין הטרדה מינית חמורה. בית המשפט החליט לעצור אותי עד תום ההליכים כיוון שעל פי הטענה אני מתגורר קרוב מדי למתלוננת ולשני עדים מרכזיים במשפט, מה שהעלה את החשש לשיבוש הליכי חקירה מצידי. למרות שהצעתי בבית המשפט לשהות במעצר בית אצל סבתי, המתגוררת בעיר אחרת הרחוקה ממקום מגוריה של המתלוננת, בית המפשט סרב להצעה. האם אאלץ להיות במעצר בבית מעצר עד תום ההליכים?

במקרה זה תוכל להגיש ערעור בבית משפט עליון (או מחוזי), באמצעות עורך הדין שלך, ולבקש חוות דעת נוספת לגבי החלטת בית המשפט לעצור אותך בבית מעצר עד תום ההליכים.

זהו בדיוק ערעור מעצר: הליך בו מבקשים בחינה נוספת של ההצהרות והראיות אשר הוצגו בדיון הארכת מעצר, על מנת למנוע מעצר של הנאשם עד תום ההליכים ולאפשר לו תנאי מעצר נוחים יותר כמו מעצר בית.

במידה והפתרון שלך נותן מענה הולם על טענותיה של התביעה ואין מניעה אחרת המונעת ממך להיות במעצר בית, כדאי להגיש ערעור על מעצר בבית המשפט.

בתום הדיון להארכת מעצר, הוחלט כי עליי לשהות בבית מעצר עד תום ההליכים מכיוון שאני מתגורר עם אמי התומכת בי, אשר ודאי לא תלשין אם אפר את תנאי מעצר הבית. האם הצהרת תמיכה בפומבי של אדם הקרוב אליי משמשת לסיבה מספקת להכניס אותי לתא מעצר במקום להיות בביתי עד לפסק הדין?

 

בית משפט מאפשר מעצר בית אך ורק אם הוא בטוח כי לא יהיה מצב בו יופרו תנאי השחרור. זהו תנאי ראשון והכרחי כאשר בוחנים אפשרות למעצר בית.

במקרה שלך צריך לבחון מהן האפשרויות אותן הצעת בעת הדיון להארכת מעצר: למשל מעצר בית עם איזוק אלקטרוני, בעזרתו ניתן לעקוב אחריך במידה ותפר את תנאי השחרור, ללא צורך בהסתמכות על אמך. או אפשרות של מעצר בית במקום אחר שאיננו ביתך (אצל קרובי משפחה, בת זוג וכד').

אם קיבלה התביעה את הטענה למנוע ממך מעצר בית מלא, אפשר להגיש ערעור מעצר, על מנת לבקש בחינה מחודשת של המקרה שלך.

בית המשפט החליט להשאיר אותי במעצר עד תום ההליכים לאחר תסקיר מעצר שבוצע בהוראתו, משום שכאשר נשאלתי בתסקיר האם אני מרגיש קורבן והאם יש בי תחושת נקמה, עניתי שכן. האם בכך חרצתי את דיני? אין אפשרות לנסות לטעון בכל זאת למעצר בית?

 

תסקיר מעצר מבוצע על יד גוף נייטרלי - שירות מבחן, במטרה לבדוק את אופיו של הנאשם, סביבת מגוריו והתנהלותו בחייו, על מנת לקבוע האם קיים סיכון כלשהו או מניעה מסוימת אם ישתחרר למעצר בית.

תסקיר מעצר הוא הליך חשוב ביותר ויש להתכונן אליו היטב באמצעות עו"ד פלילי, לפני ביצוע התסקיר בפועל.

במידה והמלצות התסקיר הורו על נקיטת מעצר עד תום ההליכים, ניתן להגיש ערעור על המעצר ולבקש תסקיר משלים. במקרה שלך למשל ניתן לקבוע פגישות קבועות עם פסיכולוג או פסיכיאטר, קיום מעצר הבית במקום אחר המרוחק מהמתלונן/ת או הוצאת צו הרחקה מהמתלונן/ת – כך שלא תהיה באפשרותך לסכן את המתלונן/ת, או לשבש הליכי חקירה.

במידה והנכם עומדים בפני מעצר עד תום ההליכים, פנו בהקדם לעורך דין פלילי והיוועצו בו לגבי האפשרות שלכם להגיש ערעור מעצר.

המידע שלפניכם הינו כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. המחברת אינה נושאת באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל ייעוץ מקצועי משפטי ו/או אחר לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

עו"ד פלילי, נגה ויזל, ייצוג מקצועי עם יחס אישי.

זומנת לחקירה ? הוגש נגדך כתב אישום ?

זה הזמן לקבל ייצוג הולם

052-3295296 03-6935310
מגדל המוזיאון ,רחוב ברקוביץ 4 תל אביב

  למידע מקיף אודות המשפט הפלילי בקרו בבלוג שלי

http://nogawiesel.com/

המידע שלפניכם הינו כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. המחברת אינה נושאת באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל ייעוץ מקצועי משפטי ו/או אחר לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עו"ד נוגה ויזל

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי25/08/111007 צפיות
כאשר אדם נחשד בעבירת אלימות, הוא יכול לסיים את הפרשה בגדר חשוד או להפוך לנאשם באם הפרקליטות החליטה להגיש נגדו כתב אישום על אלימות, עליו להתמודד עם הדבר ולהוכיח את חפותו בבית המשפט. בשביל זה צריך משרד עורכי דין המתמחה בעבירות אלימות.

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי17/08/111000 צפיות
רובנו אנשים שומרי חוק וסדר ולא מסתבכים עם החוק, בטח שלא בפלילים. יחד עם זאת, לעיתים קורה כי דווקא באופן הכי לא צפוי אנו עומדים בפני כתב אישום. כתב אישום על איומים הוא מצב בו כל אחד כמעט עשוי להיות מועמד לדין. האופי הישראלי, החום והמתח השוררים פה לעיתים מוציאים אותנו מכלינו ואנחנו צועקים, מקללים ומאיימים. ברוב המקרים זה מתחיל ונגמר בזה, אך במקרים קיצוניים, אנחנו עשויים לעמוד בפני כתב אישום על איומים.

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי11/08/11914 צפיות
"למה זה נחשב לעבירת מין ? מה כבר עשיתי ? זה היה בהסכמה. למה אני צריך להצדיק את עצמי ואת מה שקרה ? "

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי01/08/11866 צפיות
"אני לא מבין למה אני צריך להיות פה ולהסביר להם מה קרה. זה עניין שלי ושל חברים שלי." "מי הם שהם יחשדו בי שעשיתי את זה ויגידו לי כך וכך. מה אני חייב להם?"

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי01/08/11909 צפיות
כאשר אדם עומד בפני הליך פלילי, החוק מגן על זכויותיו ומאפשר לו לקבל את ההגנה הטובה ביותר, לצד ניהול משפט תקין. חלק מהליך זה נקרא שחרור בערבות. מהלך מהוגן בחוק, אשר יכול לקבוע איפה יבלה הנאשם את זמנו עד תחילת המשפט.

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי24/07/11949 צפיות
"למרות שהמשפט שלי הולך להיות מורכב וקשה, ברור לי שלא יחזיקו אותי במעצר עד שהוא יתחיל, אחרי הכול, מה זה. מכניסים מישהו למעצר לפני שקובעים אם הוא אשם ? "

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי14/07/11896 צפיות
התמודדות עם מערכת המשפט אינה התמודדות קלה. ככל שהעבירה המיוחסת לכם חמורה יותר, כך סביר להניח שתצטרכו להשקיע יותר אנרגיה ומשאבים, על מנת לסיים את הפרשה.

מאמרים נוספים בנושא פלילי

מאת: בנימין קלינגרפלילי01/09/19456 צפיות
אכיפה שיפוטית סימן ה' לחוק התכנון והבנייה: באחריות יחידת החקירה בוועדה המקומית לבצע חקירה בהתאם להנחיות ולכללים שמפורסמים מעת לעת על מנהל היחידה הארצית לאכיפת דיני התכנון והבניה. ובסיום החקירה להעביר לתובע את חומר החקירה להכרעה בדבר העמדה לדין והגשת כתב אישום.

מאת: אבי דוידיפלילי21/11/18451 צפיות
עורך דין פלילי בצפון מסביר על תנאים של שחרור בערבות ועל הסיכויים לאישור בקשת השחרור בערבות.

מאת: שירה אלהפלילי27/07/16895 צפיות
אדם בן 39, ללא עבר פלילי, מכר לחבריו סם מסוג חשיש בכמה הזדמנויות שונות. בית המשפט, בצעד חריג ביותר, החליט שלא להרשיע אותו, והסתפק בלשלוח אותו לבצע שירות לציבור.

מאת: אופירפלילי05/04/16893 צפיות
יש מסמכים שעבורם תרגום נוטריון הוא מתבקש והגיוני אך יש גם סוגים נוספים של תרגום נוטריון שמעט מפתיע שיש צורך לגביהם בתרגום מיוחד של נוטריון.

מאת: אלעד שנירפלילי17/03/161259 צפיות
הטרדות מיניות אינן נחלתם של מבוגרים בלבד, והן מתרחשות גם בקרב בני נוער. מהו היחס של החוק לקטין המטריד מינית? כיצד בית הספר מטפל באירוע הטרדה מינית? וכיצד ניתן לזהות שהילד שלך מוטרד מינית? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: elichai rubinפלילי14/03/161113 צפיות
לרבים מאיתנו, שאינם עורכי-דין ולא בקיאים בהבדלים משפטיים, המילה "פלילי" מתקשרת עם "דבר לא רצוי" או "מעשה רע". רובנו לא יודעים האם יש הבדל בין עבירה פלילית לעבירת תעבורה ומהו בכלל התחום בעריכת דין שנקרא "אזרחי". במאמר קצר זה, אנסה להסביר את ההבדלים ביניהם וכפי שתראו – ההבדלים משמעותיים מאד

מאת: אביב יועציםפלילי14/02/161056 צפיות
כתב אישום הינו המסמך שפותח את המשפט כנגד הנאשם והוא כולל מספר סעיפים קבועים ואת כל העובדות שנאספו כנגד המואשם, עדי התביעה והסעיפים בחוק שהופרו, כביכול, על ידו. ביטול המסמך מונע את ההגעה למשפט כך שאין ענישה וכל הטיפול בתיק מופסק. את הביטול ניתן לבצע בנקודות זמן שונות כאשר המוקדמת ביותר היא כאשר התיק עדיין נמצא בידי המשטרה ועדיין לא עבר לבית המשפט. כאן נלמד מעט יותר אודות אפשרויות הביטול השונות בנקודת זמן זו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica