חפש מאמרים:
שלום אורח
13.04.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ארדואן דורש התנצלות? ישראל חייבת לסרב - מאת יורי גנקין

מאת: יורי גנקיןפוליטיקה 30/08/20111070 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

ארדואן דורש התנצלות? ישראל חייבת לסרב -  יורי גנקין

פיגועי הטרור הקשים שאירעו בדרך לאילת גבו את חייהם של שישהאזרחים ושני לוחמים אך מעבר לכך הם היו בבחינת תזכורת לכך שבחודשיםהאחרונים חווינו לא יותר משקט מדומה. על אזרחי מדינת ישראל וקברניטיה להביןכי אין כל סיכוי להידברות עם החמאס או עם ארגוני הטרור האחרים הפועליםברצועה. בסופו של יום מדובר על משחק סכום אפס – או אנחנו או הם – כך זהתמיד היה וכך זה גם ימשיך. כל ניסיון ללכת באפיק אחר פירושו כישלון ידועמראש.

מדינת ישראל היא המדינה היחידה בעולם המאפשרתלאויביה להפר את שגרת חייהם של אזרחיה באמצעות ירי טילים מתמשך. בעוד תושביבירת הנגב, אשדוד, אשקלון והישובים הסמוכים לעזה נתונים תחת איום מתמידבמציאות בלתי נסבלת – ממשיכה הממשלה להפגין את אוזלת ידה ולבגוד בייעודההעיקרי – לספק ביטחון לאזרחי מדינת ישראל. לא ייתכן שאנשים החיים במרחק שעהמתל אביב הופכים לברווזים במטווח מבלי שתגיע תגובה הולמת למען יראווייראו. המציאות הבלתי נסבלת מחייבת פעולה מאסיבית ואינטנסיבית שתהפוך אתשלטון החמאס לנחלת העבר ולשם כך – כל האמצעים כשרים, לפני ספטמבר ולאחריו.

בבואולתאר את תפיסת הביטחון של ישראל המשיל דוד בן גוריון את המסכסוךהערבי-ישראלי לזירת אגרוף שבה כל עימות מזוין כמוהו כסיבוב בודד בקרבהכולל. לדידו, היתרון הדמוגרפי המשמעותי של המדינות הערביות ביחס לישראלמעניק להן את הפריבילגיה להפסיד בסיבוב זה או אחר ולאגור כוחות בדרך לסיבובהבא. לישראל לעומת זאת אסור להפסיד אף סיבוב כי גם הפסד אחד יספיק בכדילמחוק את ישראל מהמפה. למרות שחלפו קרוב ל-60 שנה מאז שהדברים הללו נכתבועושה רושם שהם תקפים בימינו יותר מתמיד.

מלבד הפיגוע עסקההשבוע מדינת ישראל בסוגיה מזרח תיכונית נוספת: שאלת ההתנצלות בפני טורקיה.חשוב להעמיד את הדברים על דיוקם כבר מהרגע הראשון – טורקיה לא מחפשת הבעתצער על מותם של אזרחיה במהלך המשט. טורקיה מחפשת התנצלות פומבית שתאלץ אתמדינת ישראל לקחת אחריות על מעשים שהיא אינה אשמה בהם – כפי שגם קבע דו"חועדת פאלמר. באותה הזדמנות חגיגית תדרוש טורקיה מישראל להעביר פיצוייםלמשפחות ההרוגים ואם זה לא מספיק אז התנצלות ישראלית תכתיר את ארדואןלמנהיג אזורי נוסח נאצר – ארדואן ייתפס כגיבור שהצליח להשפיל את ישראלולגרום לה לרדת על ברכיה.

בימים האחרונים שמעתי לא מעטאנשים מדברים על כך שישראל צריכה לשים את האגו בצד ולהתנצל בפני הטורקיםלמען שיפור היחסים בטווח הארוך. צריך להגיד את האמת – זוהי לא יותרמנאיביות מסוכנת הנובעת בראש ובראשונה מקריאה מוטעית של האקלים המזרחתיכוני. במזרח התיכון ויתורים והתנצלויות התפרשו כמעט תמיד כחולשות אותן ישלנצל ויפה שעה אחת קודם. סט הערכים והנורמות שעליהם מבוסס המזרח התיכוןשונה במהותו מזה המערב-אירופאי והאמריקאי – אין מקום לויתורים ובדרך כלל גםאין מקום לפשרות.

התנצלות ישראלית לא תוביל כמובןלהשמדתה של ישראל ויכול להיות שלאחריה גם יסתמן שיפור ביחסים עם טורקיה אךבתנאים שהציב ארדואן נכון לעכשיו אסור לממשלת ישראל להגמיש את עמדתה. ישנםרגעים בדברי ימיה של אומה שבהם עליה להציב קווים אדומים – זהו אחד הרגעיםהאלה.

ראש הממשלה הטורקי מנסה לרקוד על שתי חתונותמקבילות: כולנו זוכרים את החיבוקים החמים בינו לבין בשאר אסד אך לפני מספרחודשים אך מהרגע בו פרצו מהומות הדמים בסוריה מאיים ארדואן לנקוט צעדיםכנגד המשטר הסורי על מנת למצוא חן בעיני המערב ולשוות לארצו תדמית של מדינהנאורה הרואה עין בעין עם ארצות הברית ועם חברי האיחוד האירופי שלשעריו היאמבקשת להתקבל. לא רחוק היום בו יידרש ארדואן לתת את הדין על המשחק הכפולאותו הוא משחק, בינתיים אסור למדינת ישראל לשחק לידיו.

לפוסטים נוספים היכנסו לבלוג שלי - ריאל פוליטיק, הבלוג של יורי גנקין


 תגיות המאמר: ישראל, טורקיה


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מתמחה במתן ייעוץ תקשורתי ובתחום המיתוג העסקי והאישי, בכתיבת תכנים ובניהול ממשקי מדיה חברתית.בוגר תואר שני בדיפלומטיה ותואר ראשון במדע המדינה ותקשורת באוניברסיטת תל אביב.
מרצה ומתרגל באוניברסיטת תל-אביב.


מנהל את הבלוג הפוליטי ריאל פוליטיק
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יורי גנקין

מאת: יורי גנקיןייעוץ עסקי09/03/121122 צפיות
בניית מותג היא מלאכה לא פשוטה וברור כי לא מדובר בדבר של מה בכך. ההפך הוא הנכון. בעולם של תחרות בלתי פוסקת הופך המיתוג לתהליך מאתגר ומרתק הטומן בחובו רעיונות יצירתיים שהופכים לדבר הגדול הבא

מאת: יורי גנקיןעסקים - כללי05/02/121342 צפיות
זה מכבר הגישה חברת קודאק בקשת Chapter 11 המהווה למעשה צעד מקדים לפשיטת רגל רשמית. ענקית הצילום שהוקמה אי שם ב-1880 הפכה בנקל למותג המוביל והבולט ביותר בעולם הצילום והייתה למעצמה עסקית של ממש.

מאת: יורי גנקיןשיווק ואסטרטגיה27/01/121189 צפיות
בעולם שבו אנו חיים הופכת התדמית המקוונת (והלא מקוונת) של העסק לחלק בלתי נפרד מהמהות שלו ועולם הרשתות החברתיות יכול להפוך את הקערה על פיה – לכאן או לכאן – בכל רגע נתון. ניהול משברים במדיה החברתית – איך עושים זאת נכון?

מאת: יורי גנקיןמיתוג27/01/121074 צפיות
בעידן של כותרות זוהרות וחוסר היכולת והרצון להתמקד בפרטים הקטנים, הופך שם המותג שלכם למרכיב חשוב מאין כמוהו בחייו של המותג ובתעודת הזהות שלו. השם שאותו תבחרו חייב להיות קצר וברור או במילים אחרות - כזה שלקהל היעד לא תהיה בעיה לזכור.

מאת: יורי גנקיןמיתוג21/01/121346 צפיות
בעוד יומיים ימלאו עשר שנים לאסון התאומים ששינה את פני העולם, לפיגוע הטרור הגדול ביותר בכל הזמנים. בין אלפי ההרוגים ועשרות אלפי הפצועים באותו יום קשה מנשוא, היה זה ראש עיריית ניו-יורק, רודי ג'וליאני, אשר הפך בין לילה מראש עיר מוצלח למיתוס בלתי נשכח.

מאת: יורי גנקיןייעוץ עסקי21/01/12946 צפיות
הפייסבוק הוא כבר מזמן לא רק עוד רשת חברתית – מדובר בעולם ומלואו המאפשר לכל אחד מאיתנו לשתף את חברינו ומכרינו בהתרחשות האחרונה מאתמול בערב, למצוא את האהבה החדשה וכמובן לייצר שיתופי פעולה מקצועיים ולמצוא עבודה

מאת: יורי גנקיןפרסום באינטרנט15/01/121031 צפיות
כפי שכבר כתבתי בפוסט הקודם שעסק בשאלה מדוע עורכי דין בכלל זקוקים למיתוג? , הנוכחות האינטרנטית של כל משרד עורכי דין, גדול כקטן, ברשת האינטרנט הינה בבחינת הכרח – בין אם בתור אתר מתעדכן ומלא בתכנים ובין אם בתור כרטיס ביקור בלבד. אז איך צריך להיראות אתר האינטרנט שלכם?

מאמרים נוספים בנושא פוליטיקה

מאת: אדיר בנימיניפוליטיקה 01/07/231419 צפיות
הרצון לרצות את כולם, הוא באיזשהו מקום שאיפה טבעית של האדם, ובוודאי לכל נבחר ציבור, אשר רוצה לגייס סביבו תמיכה רחבה, אהדה גדולה, ולגלוש על גלי האהבה של ההמון (אלא אם מראש בחר לעצמו אג'נדה קונטרוברסלית בהגדרה). אך לעיתים, לא רק בפוליטיקה, גם בחיים, אחת ההחלטות הכי קשות שיש לקבל היא החלטה "איזה גשר לחצות ואיזה גשר לשרוף". המדובר לעיתים בהחלטה בלתי נמנעת.

מאת: אדיר בנימיניפוליטיקה 18/08/181510 צפיות
העיסוק המדיני-פוליטי, על פי גישתו של אריסטו היא "האומנות השלטת" על כל האומניות האחרות; ברגע שמקבלים את ההנחה כי העיסוק הפוליטי הוא בגדר מעשה אומנות, הרי שמתוקף כך גם מתחייבת המסקנה שהכישרון לעסוק בתחום, אינו נרכש, אלא בהכרח מולד.

מאת: חגי הופרפוליטיקה 10/01/162813 צפיות
הימין מחזיק באידיאולוגיה של ארץ ישראל השלמה שהובטחה לאבות, והשמאל מחזיק באידיאולוגיה של הישמעות לחוק הבינלאומי המורה להשיב שטחים כבושים ולחובה המוסרית שלכל אדם יהיו זכויות בסיסיות, שכוללות גם זכות בחירה וייצוג, אבל אלה ואלה מכופפים את האידיאלים הנעלים שלהם בפני המציאות והריהם ריאליסטים-פרגמטיסטים.

מאת: חגי הופרפוליטיקה 05/07/152663 צפיות
ראשית אומר כי איני חושב שבדברים הבאים אחדש הרבה, שהרי הסכסוך הישראלי-פלסטינאי כה ממשוך שהכול כבר נאמר עליו ותמונת המצב ידועה. ובכל זאת.

מאת: אברהם פכטרפוליטיקה 12/12/138013 צפיות
בכנס, במכללה האקדמית נתניה, שעסקה בנושא של החלטת בג"צ, להדיח ראשי עיר מכהנים, עקב חשדות למעשי עבירה שנעברו לכאורה בתפקידם, השתתפו פרופ' פרידמן, שר המשפטים לשעבר, והשופט העליון אליהו מצא לשעבר. שניהם היו בדעה כי בג"צ הלך רחוק מדי, מעבר לסמכויותיו וגילה אקטיביזם שיפוטי מנוגד לחוק הכנסת. לדעתי – כשנוצר וואקום או לאקונה בחוק או איחור וגמגום מצד הכנסת, יכול בג"צ למלא את החור השחור בהתנהלות הציבורית ובמלחמה בשחיתות בפסיקה אקטיביסטית עד לחקיקה בכנסת.

מאת: אברהם פכטרפוליטיקה 16/05/131884 צפיות
שלטון חזק, שלטון בעל יכולת פעולה רחבה ללא סחיטה ואיומים מצד רסיסי מפלגות, הוא לטובת העם עם ארגז כלים דמוקרטי לשלטון יציב. אחוז חסימה של 4% - אינה המצאה רגעית וכבר דנים בסוגיה זו, מזה שני עשורים. חסימה של מפלגות קטנות – אינה פגיעה במיעוט ולא פגיעה בחופש ההתארגנות או הבעת דעה ועמדה. כדי להתמודד ולהשפיע, אפשר להתאחד, אפשר להתאגד ואפשר גם להצטרף כסיעה למפלגות קיימות. משילות טובה ונמרצת – היא גם צורך וגם הכרח.

מאת: ענת רובינרפוליטיקה 29/03/132197 צפיות
מאות לוביסטים פועלים בכנסת. האם פעולתם טובה היא או רעה?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica