חפש מאמרים:
שלום אורח
15.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מישהו מקשיב לי או שרק שומעים אותי???

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי27/10/2011520 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כמה פעמים הרגשתם ששומעים אתכם טכנית אך לא באמת מקשיבים לכם? לא באמת קולטים את מה שאתם רוצים להעביר?

כמה פעמים יצא לכם להיתקל במשפט "אתה לא באמת שומע אותי? ממישהו קרוב לכם? אולי באמת רק שמעתם בלי להקשיב...

במידה ואין לנו בעיות שמיעה אנחנו יכולים לשמוע. אבל להקשיב? זה כבר סיפור אחר...

להקשיב זה לתת תשומת לב למה שאנחנו שומעים. כאשר אנחנו קשובים לצלילים שמגיעים אלינו אנחנו מוסיפים לפעולת השמיעה הטכנית של האוזניים גם את הלב. להקשיב עם לב פתוח, זאת ההקשבה הכי מדהימה שיכולה להיות לבן אדם.

ככל שאנחנו מחוברים יותר למהות שלנו יכולת ההקשבה שלנו גדלה. ככל שאנחנו יותר בתדמית קשה לנו יותר להקשיב. אנחנו מסוגלים לשמוע. מסוגלים להשמיע אך לא להקשיב.

בשביל להקשיב באמת אנחנו חייבים להיות נטולי שיפוטיות וביקורת. כל עוד שאנחנו בתדמית אנחנו מלאים בשיפוט וביקורת פנימיים. גם כאשר לכאורה אנחנו לא מביאים את זה לידי ביטוי חיצוני, מבפנים השיפוטיות והביקורת עובדים במלא המרץ.

על מנת להקשיב באמת לאדם שמולנו אנחנו צריכים להשוות תדר לתדר ממנו הוא מדבר. אם הוא מביא את הכאב שלו ואנחנו בתדמית, לא נוכל להשוות את התדר הרגשי שלנו ולהתחבר לכאב שלו. נוכל לשמוע בראש. אך לא ברגש.

על מנת להשוות תדרים רגשיים ולהתחבר לכאב של הזולת אנחנו צריכים לפתוח את הלב. כאשר אנחנו בתדמית אנחנו לא יכולים לפתוח את הלב. יש סביב הלב שלנו שריון. ואנחנו יכולים לשמוע דרך שמיעה טכנית או דרך שמיעה של המוח. הבנה של מה שמי שמולנו אומר אך לא תחושה וחווייה. אנחנו גם מסוגלים לשמוע לזולת ולהבין את הכאב שלו מתוך תחושת עליונות. אנחנו מלמעלה. אנחנו המטפלים. התומכים. אין לנו את המסוגלות לפתוח את הלב ולהיות בגובה העיניים של מי שמולנו.

בשביל להיות מסוגלים לפתוח את הלב ולהקשיב באמת מתוך נתינת מקום לזה שמולנו עלינו להתחבר חזרה למהות שלי. ככל שאני יותר קרוב למהות שלי, יכולת ההקשבה שלי עולה. ככל שאני יותר מחובר לעצמי וקשוב לקולות הפנימיים שלי אני יותר יכול להקשיב גם לזולת.

ואיך מתחברים חזרה למהות שלנו ומסירים את התדמית?

זאת דרך ארוכה. אך כיוון שהתדמית באה על מנת להסתיר את החלקים הפחות מוצלחים ונעימים שלנו, את החולשות שלנו. דבר ראשון שאנחנו יכולים לעשות זה להתחיל לחשוף חולשות.

לדג' אם אני צריך להראות כל הזמן שאני מושלם בהכל – אני אסכים לעצמי להיחשף כלא יודע הכל. או כלא מוצלח בהכל. להתחיל לשתף בכישלונות שלנו. בחולשות שלנו. בקשיים שלנו.

להתחיל לצמצם את הפער מהבפנים שלנו לבחוץ, למה שאנחנו מנסים לשדר. לא תאמינו כמה אנרגיה מיותרת תשתחרר ואת מקומה תתפוס תחושת חרות וחופש פנימיים.

לחיי ההגשמה עצמית המלאה שלכם,

חני.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

חני בורנשטיין - מומחית להתפתחות אישית

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת חני בורנשטיין

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי23/09/123720 צפיות
דימוי עצמי הוא תוצר של כל התוכן שנולדתי איתו ושל החינוך שקיבלתי יחד עם התכנים שקלטתי מהסביבה. כיצד התייחסו אלי? איך החשיבו אותי? האם אמרו לי מילים טובות? באילו נסיבות? האם קיבלתי מגע אוהב? האם המגע היחיד שקיבלתי היה מכות?

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי13/08/12714 צפיות
לאדם עם ביטחון עצמי תקין, אין צורך בביטחון עצמי מופרז. אין לו צורך בגאווה. כבני אדם אנחנו מנסים להפגין משהו שאין לנו ולא משהו שיש לנו וטבעי לנו. על מנת לרכוש ביטחון עצמי אנחנו צריכים ללמוד להביא את הפנימיות שלנו החוצה. לבטא את האני הפנימי שלנו בצורה מלאה בלי להסתיר כלום.

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי13/08/12673 צפיות
לאדם עם ביטחון עצמי תקין, אין צורך בביטחון עצמי מופרז. אין לו צורך בגאווה. כבני אדם אנחנו מנסים להפגין משהו שאין לנו ולא משהו שיש לנו וטבעי לנו. על מנת לרכוש ביטחון עצמי אנחנו צריכים ללמוד להביא את הפנימיות שלנו החוצה. לבטא את האני הפנימי שלנו בצורה מלאה בלי להסתיר כלום.

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי05/08/12735 צפיות
אדם שחי ללא סיפוקים, לא יכול להיות אופטימיות. אדם שלא מצליח למלא את החסרים שלו לא יכול להיות אופטימי. אופטימיות נוצרת מחוויה של מלאות. במידה ואנחנו מגיעים עם חסר מהילדות. חסר בחום, חסר באהבה או חסר במילה טובה החסר הוא בילד אין אצלנו והוא זה שמנהל אותנו.

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי23/07/12630 צפיות
כיום אנחנו חיים במצב של חסר גדול בחום. חום ושייכות הם הכרחיים עבורנו כבני אדם. אנחנו לא מסוגלים להתקיים בלעדיהם. במידה ואין לנו חום ושייכות אנחנו עושים המרות לדברים אחרים שישמשו כפיצוי. לדג' אם אנחנו רוצים אהבה ואין לנו, אנחנו נוכל ללכת לאוכל. ודרך האוכל נמצא את הסיפוק.

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי16/07/12695 צפיות
אם גם כאשר אנחנו נמצאים בסביבה אוהדת, אנחנו חיים בתחושה של איום וללא יכולת לשינוי דפוסים והרגלים, זה אומר שאין לנו כלל גמישות נפשית. ושאנחנו מנוהלים באמצעות פחדים קדומים.

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי08/07/12581 צפיות
ככל שאנחנו יותר תלותיים רגשית באחרים, מצב הרוח שלנו מושפע מאנשים אחרים. הסביבה היא זאת שעושה לנו מצב רוח. הסביבה היא זאת שמשפיעה על מצב הרוח שלנו אם יהיה לנו מצב רוח טוב או שיהיה לנו מצב רוח לא טוב.

מאמרים נוספים בנושא אימון אישי

מאת: דרור אטריאימון אישי17/01/192121 צפיות
חושבים להגדיל את המשכנתא הקיימת ולהכניס לתוכה את כל ההלוואות הקיימות בעובר ושב ועוד מקומות אחרים.? בדיוק בשביל זה קיימת משכנתא לכל מטרה, אשר מטרתה היא להוות כסף זמין עבור האנשים, שמעוניינים להפוך את כל ההחזרים החודשיים שלהם להחזר חודשי אחד מוגדל של המשכנתא. מה זה בעצם משכנתא לסגירת חובות ?

מאת: דרור אטריאימון אישי12/01/191931 צפיות
עברתם פשיטת רגל וקיבלתם הפטר? עבר קצת זמן ואתם רוצים עכשיו לקחת משכנתא לסגירת חובות או משכנתא לקניית דירה? אתם כבר בטח מבינים שזה הולך להיות משימה מאוד קשה, היות והבנקים לא יכולים לסבול אנשים שעברו פשיטת רגל ולא מוכנים להסתכל עליהם בכלל.

מאת: דרור אטריאימון אישי01/01/191968 צפיות
אחד התהליכים המורכבים והקשים שניתן לעבור בחיים האלו זה ככל הנראה לעבור פשיטת רגל. הרוב חושבים שפשיטת רגל היא דבר שקורה רק לחברות גדולות, אבל האמת היא שזה בכלל לא נכון. הרבה פעמים גם אנשים פרטיים מגיעים לפשיטות רגל.

מאת: ירון שוראימון אישי05/06/173112 צפיות
האם אתם הולכים אחרי החלומות שלכם? ואיך למצוא את הייעוד המדויק עבורכם.

מאת: ירון שוראימון אישי31/03/172601 צפיות
איך תוכלו להרוויח יותר, מה הסיבות לכך שאתם לא מרוויחים את מה שאתם רוצים ואיך זה קשור לאהבה

מאת: ירון שוראימון אישי06/03/172706 צפיות
"המשימה" שהכי חשובה בחיים שלנו היא ללמוד לאהוב את עצמנו ללא תנאי.

מאת: דרור אטריאימון אישי19/02/172577 צפיות
אין על כך שום צל של ספק שלקיחת משכנתא איננה דומה להחלטה לקחת קורס פוטושופ. ייעוץ משכנתא היא עניין רציני מאוד מכיוון שרכישת נכס היא השקעה מאוד רצינית שמשנה את חייו של האדם. למרות שמדובר בהחלטה רצינית וחשובה, אין זה אומר שצריך להימנע מלעשות אותה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica