חפש מאמרים:
שלום אורח
24.11.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הדרך למיגור הפסימיות ולחיים מתוך אופטימיות

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי05/08/2012774 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כשמתבוננים בעולם נתקלים בתופעה מעניינת. בני האדם נחלקים לאנשים אופטימיים ולאנשים פסימיים. ל2 בני אדם יכולה להיות אותם נסיבות חיים. אחד מהם יהיה אופטימי ואילו השני יהיה פסימי.

כאשר אדם מסתכל על חצי הכוס המלאה בחייו. כאשר אדם מסתכל על מה שיש לו הוא אופטימי. כאשר אדם מסתכל על חצי הכוס הריקה בחייו. כאשר אדם מסתכל על מה שעדיין אין לו - הוא פסימי.

רוב בני האדם משווים את עצמם לסביבה. אם הם חיים בסביבה שלכולם אותו הדבר, הם יהיו אופטימיים. אך במידה ויהיה להם פחות מלסביבתם הם יהיו פסימיים. כאשר אדם חי בסביבה שלולם יש את אותו הדבר ופתאום לאחד יש יותר, הוא כבר יפסיק להיות מרוצה.

נאמר וכל החברים שלי וכל תושבי השכונה שלי גרים בבניין ואני מרוצה. במידה ופתאום אחד מהחברים שלי בנה בית פרטי מפואר - אני כבר אפסיק להיות מרוצה וארצה כמהו.פתאום מה שיש לי כבר לא יספיק לי.

כאשר אנחנו חיים בחוויה של חסר אנחנו נחווה פסימיות. אנחנו לא יכולים להסתכל על מה שיש לאחרים ולנו אין ועדיין להיות מאושרים ואופטימיים. ההשוואה לאחרים וההתמקדות במה שאין לנו יוצרת חוויה של חסר. חוויה של פסימיות.

אדם שחי ללא סיפוקים, לא יכול להיות אופטימיות. אדם שלא מצליח למלא את החסרים שלו לא יכול להיות אופטימי. אופטימיות נוצרת מחוויה של מלאות.

במידה ואנחנו מגיעים עם חסר מהילדות. חסר בחום, חסר באהבה או חסר במילה טובה החסר הוא בילד אין אצלנו והוא זה שמנהל אותנו.

אנשים עם חסר רגשי מהילדות בחום ובאהבה הדבר היחיד שהם רוצים זה חום. אך הם לא מסוגלים לחשוף את החסר שלהם כיוון שהוא מלווה בהמון כאב, ולכן הם מחפשים פיצוי לחום שחסר להם דרך אוכל, רכוש, מין או כבוד. הבעיה היא שמה שאנחנו מחפשים זה לא הדבר האמיתי, רק "במקום" ולכן אנחנו לא יכולים להגיע בו לשובע אמיתי.אנחנו אף פעם לא שבעים. אנחנו כל הזמן רוצים עוד ועוד ועוד ולכן אין לנו את היכולת להיות אופטימיים ואנחנו נהיים יותר ויותר פסימיים.

בשביל להתחיל ליצור כלים לאופטימיות ולאושר אנו צריכים ללמוד לשחרר סודות. כל עוד שאדם שומר על סוד פנימי, הוא מקיף את עצמו בהגנות. וכשמישהו מתגונן הוא סגור עם עצמו ולא יכול להרפות ולהיות פתוח = להיות אופטימי ומאושר.

הסוד הבעייתי ביותר שלנו הוא זה שאנחנו חלשים ונזקקים.

אם בתור ילדים לא חווינו מספיק חום ואהבה, נוצרו בנו פחדים שאולי יזרקו אותנו. אולי כבר לא ירצו אותנו ולכן עשינו המרה. התחלנו להיות חזקים. התחלנו לפחד להראות חולשה. וכיוון שהרגשות שלנו נתפסים בעיננו כחולשה, כלאנו את הרגשות שלנו והתחלנו להסתיר אותם.

שמחה ואופטימיות נובעים מהעולם הרגשי שלנו וכאשר העולם הרגשי שלנו כלוא, אוטומטית אנחנו פסימיים. הרגשות שלנו לא באים לידי ביטוי, לא משתתפים בחיים שלנו. אנחנו מתביישים ברגשות שלנו ופוחדים שידעו עליהם ולכן אנחנו לא יכולים באמת להיות אופטימיים.

אנחנו יכולים להראות כאילו אנחנו אופטימיים. אבל בפנים אנחנו ממש לא מרגישים אופטימיות. בצורה כזאת, בעולם הרגשי שלנו אנחנו בפסימיות מלאה.

בשביל ללמוד להיות אופטימיים מבפנים. אופטימיים באמת. אנחנו חייבים לוותר על ההגנות שלנו. אנחנו חייבים לשחרר את העולם הרגשי שלנו ורק אז נוכל להיות אופטימיים. רק אדם שחי את החיים יכול לחוות שהכל באמת טוב לו ולהיות מאושר.

רק טוב,

חני

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

חני בורנשטיין - מומחית להתפתחות אישית

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת חני בורנשטיין

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי23/09/123769 צפיות
דימוי עצמי הוא תוצר של כל התוכן שנולדתי איתו ושל החינוך שקיבלתי יחד עם התכנים שקלטתי מהסביבה. כיצד התייחסו אלי? איך החשיבו אותי? האם אמרו לי מילים טובות? באילו נסיבות? האם קיבלתי מגע אוהב? האם המגע היחיד שקיבלתי היה מכות?

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי13/08/12744 צפיות
לאדם עם ביטחון עצמי תקין, אין צורך בביטחון עצמי מופרז. אין לו צורך בגאווה. כבני אדם אנחנו מנסים להפגין משהו שאין לנו ולא משהו שיש לנו וטבעי לנו. על מנת לרכוש ביטחון עצמי אנחנו צריכים ללמוד להביא את הפנימיות שלנו החוצה. לבטא את האני הפנימי שלנו בצורה מלאה בלי להסתיר כלום.

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי13/08/12706 צפיות
לאדם עם ביטחון עצמי תקין, אין צורך בביטחון עצמי מופרז. אין לו צורך בגאווה. כבני אדם אנחנו מנסים להפגין משהו שאין לנו ולא משהו שיש לנו וטבעי לנו. על מנת לרכוש ביטחון עצמי אנחנו צריכים ללמוד להביא את הפנימיות שלנו החוצה. לבטא את האני הפנימי שלנו בצורה מלאה בלי להסתיר כלום.

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי23/07/12662 צפיות
כיום אנחנו חיים במצב של חסר גדול בחום. חום ושייכות הם הכרחיים עבורנו כבני אדם. אנחנו לא מסוגלים להתקיים בלעדיהם. במידה ואין לנו חום ושייכות אנחנו עושים המרות לדברים אחרים שישמשו כפיצוי. לדג' אם אנחנו רוצים אהבה ואין לנו, אנחנו נוכל ללכת לאוכל. ודרך האוכל נמצא את הסיפוק.

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי16/07/12728 צפיות
אם גם כאשר אנחנו נמצאים בסביבה אוהדת, אנחנו חיים בתחושה של איום וללא יכולת לשינוי דפוסים והרגלים, זה אומר שאין לנו כלל גמישות נפשית. ושאנחנו מנוהלים באמצעות פחדים קדומים.

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי08/07/12612 צפיות
ככל שאנחנו יותר תלותיים רגשית באחרים, מצב הרוח שלנו מושפע מאנשים אחרים. הסביבה היא זאת שעושה לנו מצב רוח. הסביבה היא זאת שמשפיעה על מצב הרוח שלנו אם יהיה לנו מצב רוח טוב או שיהיה לנו מצב רוח לא טוב.

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי24/06/12674 צפיות
כשאני שואלת אנשים מה הם רוצים מהחיים, לרוב אני מקבלת תשובה מעורפלת מאד. הם לא יודעים מה לומר לי. וכמובן, ששום דבר לא הולך באמת להשתנות בחייהם. אין להם כיוון. אין להם שום ידיעה לגבי הרצון שלהם. הם יודעים שרע להם ושלא טוב להם אבל אין להם מושג מה כן. אל תחכו שהחיים יגידו לכם מה אתים רוצה. זאת האחריות שלכם להחליט.

מאמרים נוספים בנושא אימון אישי

מאת: בנימין קלינגראימון אישי04/08/20325 צפיות
קלינגר בנימין המרכז ל רישוי עסקים והתרי בניה כתובת חשמונאים 100 | תל אביב - יפו טלפון 0523888813 סלולרי 0528887900 פקס 036990134 אימייל klinger_b@bezeqint.net אדריכלים ומעצבי פנים עו"ד מקרקעין עורך דין פלילי משרד אדריכלים ומהנדסי בנין המתמחים בהליך הוצאת רישיונות בניה ורישוי עסקים .כל המומחים תחת קורת גג אחת. מחלקה מובילה בהסדרת חריגות בניה, ביטול צווי הריסה והפסקת בניה

מאת: דרור אטריאימון אישי17/01/192190 צפיות
חושבים להגדיל את המשכנתא הקיימת ולהכניס לתוכה את כל ההלוואות הקיימות בעובר ושב ועוד מקומות אחרים.? בדיוק בשביל זה קיימת משכנתא לכל מטרה, אשר מטרתה היא להוות כסף זמין עבור האנשים, שמעוניינים להפוך את כל ההחזרים החודשיים שלהם להחזר חודשי אחד מוגדל של המשכנתא. מה זה בעצם משכנתא לסגירת חובות ?

מאת: דרור אטריאימון אישי12/01/191991 צפיות
עברתם פשיטת רגל וקיבלתם הפטר? עבר קצת זמן ואתם רוצים עכשיו לקחת משכנתא לסגירת חובות או משכנתא לקניית דירה? אתם כבר בטח מבינים שזה הולך להיות משימה מאוד קשה, היות והבנקים לא יכולים לסבול אנשים שעברו פשיטת רגל ולא מוכנים להסתכל עליהם בכלל.

מאת: דרור אטריאימון אישי01/01/192029 צפיות
אחד התהליכים המורכבים והקשים שניתן לעבור בחיים האלו זה ככל הנראה לעבור פשיטת רגל. הרוב חושבים שפשיטת רגל היא דבר שקורה רק לחברות גדולות, אבל האמת היא שזה בכלל לא נכון. הרבה פעמים גם אנשים פרטיים מגיעים לפשיטות רגל.

מאת: ירון שוראימון אישי05/06/173175 צפיות
האם אתם הולכים אחרי החלומות שלכם? ואיך למצוא את הייעוד המדויק עבורכם.

מאת: ירון שוראימון אישי31/03/172655 צפיות
איך תוכלו להרוויח יותר, מה הסיבות לכך שאתם לא מרוויחים את מה שאתם רוצים ואיך זה קשור לאהבה

מאת: ירון שוראימון אישי06/03/172771 צפיות
"המשימה" שהכי חשובה בחיים שלנו היא ללמוד לאהוב את עצמנו ללא תנאי.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica