חפש מאמרים:
שלום אורח
14.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ממה מושפע מצב הרוח שלך?

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי08/07/2012580 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כשאנחנו מרגישים טוב. יש לנו מצב רוח טוב. כשאנחנו מרגישים לא טוב. יש לנו מצב רוח לא טוב.

מצב הרוח שלנו משקף את המצב הרגשי שלנו. כאשר אנחנו עצמאיים רגשית, אנחנו אלה שמשפיעים ומחליטים איזה מצב רוח יהיה לנו.

ככל שאנחנו יותר תלותיים רגשית באחרים, מצב הרוח שלנו מושפע מאנשים אחרים. הסביבה היא זאת שעושה לנו מצב רוח. הסביבה היא זאת שמשפיעה על מצב הרוח שלנו אם יהיה לנו מצב רוח טוב או שיהיה לנו מצב רוח לא טוב.

אם עכשיו מישהו יעשה לי פרצוף חמוץ או שיאמר לי משהו פוגע. ההשפעה של זה על מצב הרוח שלי תלויה בתלות או בעצמאות הרגשיים שלי.

אם אני עצמאי רגשי, אולי זה יהיה לא קצת לא נעים. אך המצב רוח שלי לא ישתנה. השליליות של הזולת לא תדבק בי.

אך אם אני תלותי מבחינה רגשית. אני נכנס לבעיה. כיוון שמבחינתי, אם לא כולם מרוצים ממני, קיים פוטנציאל שידחו אותי. ואם ידחו אותי אין לי את המסוגלות לשרוד לבדי.

ולכן, ישר אני מייד בטוח שכנראה יש משהו בתוכי שהוא לא מספיק טוב. אני מרגיש מאוים שהחברה תדחה אותי וכמובן, שם אני מאוים אני לא מסוגל להיות במצב רוח טוב.

כשאין לי מספיק ביטחון בעצמי, בערך האבסולוטי שלי וביכולת שלי לשרוד ללא החברה אני תלותי ואז כל ביקורת שאני מקבל מכניסה אותי לפאניקה שמא משהו אצלי לא בסדר ושמא הולכים לדחות אותי.

כל סימן הכי קטן מאיים עלי. כשמישהו עובר לידי עם פרצוף חמוץ, אני מייד בטוח שאני הולך להינטש ואני רץ לבדוק מה הבעיה שלי. וכמובן שזה עושה לי מצב רוח לא טוב. ובאותה מידה, אם מישהו עובר לידי ומחמיא לי או מחייך אלי, אני מרגיש רצוי וזה נותן לי ביטחון שהחברה מרוצה ממני ולא תדחה אותי דבר שגורם למצב הרוח שלי לעלות.

וכך אני חי במטוטלת רגשית שמי שמנהל אותה זה החברה וצורת ההתייחסות שלה כלפי.

המטוטלת הרגשית שלנו מקצינה ככל שאנחנו חיים יותר בתדמית. ככל שה"אגו" שלנו גדול יותר. ככל שאנחנו שומרים יותר בקנאות על תחושת החשיבות העצמית שלנו.

ככל שיש לנו גאווה בכמות גדולה יותר, אגו גדול יותר - היכולת שלנו לשלוט על מצב הרוח שלנו קטנה יותר כיוון שאנחנו מתקשים לנוע מתחושה אחת לשנייה.

לדג' אם אותו אדם שאמר לי ביקורת, הגיע אלי והתנצל. במידה ואין לי גאווה, כרגע מצב הרוח שלי יוכל לחזור להיות חיובי. אבל אם אני חי בגאווה, יקח זמן רב עד שמצב הרוח שלי יחזור לקדמותו.

על מנת להיות בעלי הבית על מצב הרוח שלנו אנחנו חייבים ללמוד לאהוב את עצמנו ולקבל את עצמנו. אם אנחנו אוהבים את עצמנו אנחנו יכולים להיות בעלי הבית על הרגשות שלנו. אנחנו יכולים להכניס דברים לפרופורציות.

וחשוב מכך, אנחנו החשיבה וההבנה שלנו יכולים להשפיע על הרגשות שלנו. ללא קבלה עצמית אנחנו יכולים להיות במצב רוח שלילי ולהבין מבחינה רציונאלית שאין עילה של ממש במצב הרוח השלילי על זה. אבל ההבנה שלנו לא תחדור לרמת הרגשות והתחושות שלנו.

כאשר אנחנו מקבלים את עצמנו באמת, להבנה שלנו יש את הכוח ואת היכולת לנהל את העולם הרגשי ואת התחושות שלנו.

אז מה עושים אם אנחנו רוצים לחזור להיות בעלי הבית על מצב הרוח שלנו?

מה עושים אם נמאס לנו לנוע רגשית לפי יחס הסביבה אלינו?

חוזרים להיות בעלי הבית על העולם הרגשי שלנו.

לומדים לקבל את מה שאנחנו ולאהוב את עצמנו.

לומדים לחשוף את החולשות ואת הסודות והפחדים שלנו.

לומדים להכניס פרופורציות אמיתיות לחיים שלנו.

רק טוב,

חני בורנשטיין - מומחית להתפתחות אישית ולקבלה עצמית

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

חני בורנשטיין - מומחית להתפתחות אישית

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת חני בורנשטיין

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי23/09/123720 צפיות
דימוי עצמי הוא תוצר של כל התוכן שנולדתי איתו ושל החינוך שקיבלתי יחד עם התכנים שקלטתי מהסביבה. כיצד התייחסו אלי? איך החשיבו אותי? האם אמרו לי מילים טובות? באילו נסיבות? האם קיבלתי מגע אוהב? האם המגע היחיד שקיבלתי היה מכות?

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי13/08/12714 צפיות
לאדם עם ביטחון עצמי תקין, אין צורך בביטחון עצמי מופרז. אין לו צורך בגאווה. כבני אדם אנחנו מנסים להפגין משהו שאין לנו ולא משהו שיש לנו וטבעי לנו. על מנת לרכוש ביטחון עצמי אנחנו צריכים ללמוד להביא את הפנימיות שלנו החוצה. לבטא את האני הפנימי שלנו בצורה מלאה בלי להסתיר כלום.

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי13/08/12673 צפיות
לאדם עם ביטחון עצמי תקין, אין צורך בביטחון עצמי מופרז. אין לו צורך בגאווה. כבני אדם אנחנו מנסים להפגין משהו שאין לנו ולא משהו שיש לנו וטבעי לנו. על מנת לרכוש ביטחון עצמי אנחנו צריכים ללמוד להביא את הפנימיות שלנו החוצה. לבטא את האני הפנימי שלנו בצורה מלאה בלי להסתיר כלום.

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי05/08/12735 צפיות
אדם שחי ללא סיפוקים, לא יכול להיות אופטימיות. אדם שלא מצליח למלא את החסרים שלו לא יכול להיות אופטימי. אופטימיות נוצרת מחוויה של מלאות. במידה ואנחנו מגיעים עם חסר מהילדות. חסר בחום, חסר באהבה או חסר במילה טובה החסר הוא בילד אין אצלנו והוא זה שמנהל אותנו.

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי23/07/12630 צפיות
כיום אנחנו חיים במצב של חסר גדול בחום. חום ושייכות הם הכרחיים עבורנו כבני אדם. אנחנו לא מסוגלים להתקיים בלעדיהם. במידה ואין לנו חום ושייכות אנחנו עושים המרות לדברים אחרים שישמשו כפיצוי. לדג' אם אנחנו רוצים אהבה ואין לנו, אנחנו נוכל ללכת לאוכל. ודרך האוכל נמצא את הסיפוק.

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי16/07/12695 צפיות
אם גם כאשר אנחנו נמצאים בסביבה אוהדת, אנחנו חיים בתחושה של איום וללא יכולת לשינוי דפוסים והרגלים, זה אומר שאין לנו כלל גמישות נפשית. ושאנחנו מנוהלים באמצעות פחדים קדומים.

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי24/06/12645 צפיות
כשאני שואלת אנשים מה הם רוצים מהחיים, לרוב אני מקבלת תשובה מעורפלת מאד. הם לא יודעים מה לומר לי. וכמובן, ששום דבר לא הולך באמת להשתנות בחייהם. אין להם כיוון. אין להם שום ידיעה לגבי הרצון שלהם. הם יודעים שרע להם ושלא טוב להם אבל אין להם מושג מה כן. אל תחכו שהחיים יגידו לכם מה אתים רוצה. זאת האחריות שלכם להחליט.

מאמרים נוספים בנושא אימון אישי

מאת: דרור אטריאימון אישי17/01/192119 צפיות
חושבים להגדיל את המשכנתא הקיימת ולהכניס לתוכה את כל ההלוואות הקיימות בעובר ושב ועוד מקומות אחרים.? בדיוק בשביל זה קיימת משכנתא לכל מטרה, אשר מטרתה היא להוות כסף זמין עבור האנשים, שמעוניינים להפוך את כל ההחזרים החודשיים שלהם להחזר חודשי אחד מוגדל של המשכנתא. מה זה בעצם משכנתא לסגירת חובות ?

מאת: דרור אטריאימון אישי12/01/191931 צפיות
עברתם פשיטת רגל וקיבלתם הפטר? עבר קצת זמן ואתם רוצים עכשיו לקחת משכנתא לסגירת חובות או משכנתא לקניית דירה? אתם כבר בטח מבינים שזה הולך להיות משימה מאוד קשה, היות והבנקים לא יכולים לסבול אנשים שעברו פשיטת רגל ולא מוכנים להסתכל עליהם בכלל.

מאת: דרור אטריאימון אישי01/01/191968 צפיות
אחד התהליכים המורכבים והקשים שניתן לעבור בחיים האלו זה ככל הנראה לעבור פשיטת רגל. הרוב חושבים שפשיטת רגל היא דבר שקורה רק לחברות גדולות, אבל האמת היא שזה בכלל לא נכון. הרבה פעמים גם אנשים פרטיים מגיעים לפשיטות רגל.

מאת: ירון שוראימון אישי05/06/173112 צפיות
האם אתם הולכים אחרי החלומות שלכם? ואיך למצוא את הייעוד המדויק עבורכם.

מאת: ירון שוראימון אישי31/03/172600 צפיות
איך תוכלו להרוויח יותר, מה הסיבות לכך שאתם לא מרוויחים את מה שאתם רוצים ואיך זה קשור לאהבה

מאת: ירון שוראימון אישי06/03/172706 צפיות
"המשימה" שהכי חשובה בחיים שלנו היא ללמוד לאהוב את עצמנו ללא תנאי.

מאת: דרור אטריאימון אישי19/02/172577 צפיות
אין על כך שום צל של ספק שלקיחת משכנתא איננה דומה להחלטה לקחת קורס פוטושופ. ייעוץ משכנתא היא עניין רציני מאוד מכיוון שרכישת נכס היא השקעה מאוד רצינית שמשנה את חייו של האדם. למרות שמדובר בהחלטה רצינית וחשובה, אין זה אומר שצריך להימנע מלעשות אותה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica