חפש מאמרים:
שלום אורח
28.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אוגרים יותר מידי חפצים?

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי13/11/2011601 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אתם אוגרים יותר מידי חפצים? אתם מתקשים להיפרד מדברים? הבית שלכם מלא בערמות של דברים? יכול להיות שיש לכם קושי להיפרד.

יתכן והמוכר מהווה בשבילכם ביטחון. הדברים שרכשתם או שצברתם במהלך חייכם, הם מוכרים לכם ונותנים לכם תחושה של ביטחון.

כאשר אנחנו נמצאים במצב שבו דברים משתנים, אם אין לנו את הביטחון הפנימי אנחנו מאבדים ביטחון. כאשר דברים מוכרים לנו, הסביבה מוכרה זה נותן לנו אשליה של ביטחון גם כאשר בתוך תוכנו אין לנו ביטחון פנימי.

אם בתור ילדים קטנים לא הרגשנו שאנחנו יכולים לסמוך על ההורים שלנו. כיוון שבחוויה שלנו הם לא היו שם בשבילנו. לא באמת ראו אותנו או שלא היו פנויים עבורנו – אנחנו לאט לאט מפסיקים לסמוך על אחרים ולומדים לסמוך רק על עצמנו ולא על אף אחד אחר. כשאנחנו סומכים רק על עצמנו אנחנו חייבים להיות כל הזמן בשליטה.

לאנשים שיש קושי לשחרר או לאבד שליטה יש להם גם קושי להיפרד. כל פרידה מחייבת וויתור מסוים על השליטה שלי. אם אני בשליטה אני לא יכול להיפרד מדברים.

בחוויה שלנו פרידה היא נתק. וכאשר ישנו נתק אני לא יכול להיות בשליטה. על מנת ללמוד להיפרד מדברים, אנחנו חייבים קודם כל ללמוד לשחרר שליטה. ללמוד לוותר על השליטה שלנו. ללמוד לסמוך גם על אחרים ולא רק על עצמינו.

אדם שלא מצליח להיפרד מדברים הוא אדם שגם לא מצליח להתחיל. החיים שלו מאד מצומצמים והוא נע כל הזמן בתווך של הגבולות הבטוחים שלו. יש בתוכו חוויה פנימית שהוא לא יצליח להסתגל לשינוי ולכן עושה כל מאמץ לשמר ולהבטיח את הקיים. את המוכר.

על מנת להכניס לעצמנו גמישות נפשית לחיים ולהיות מסוגלים לשחרר שליטה ולהיפרד מהעבר. עלינו ראשית להיות מודעים. רוב האנשים שמתקשים להיפרד יהיו עיוורים לנטייה הזאת שלהם. לגביהם זה יהיה נורמאלי לחלוטין. הסביבה תהיה זאת שתשים לב לכך.

סתם בשביל הספורט, תשאלו את הקרובים לכם – איך אתם בקטע של אגירת חפצים. ותבדקו, אולי יש לכם בעיית שליטה? אולי יש בכם פחד פנימי שלא תסתדרו במצב של שינוי, במצב חדש?

זה אף פעם לא מאוחר לעבוד על הביטחון העצמי הפנימי שלכם.

לחיי ההגשמה עצמית המלאה שלכם,

חני

בלוג – http://www.chany.co.il

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

חני בורנשטיין - מומחית להתפתחות אישית

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת חני בורנשטיין

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי23/09/123700 צפיות
דימוי עצמי הוא תוצר של כל התוכן שנולדתי איתו ושל החינוך שקיבלתי יחד עם התכנים שקלטתי מהסביבה. כיצד התייחסו אלי? איך החשיבו אותי? האם אמרו לי מילים טובות? באילו נסיבות? האם קיבלתי מגע אוהב? האם המגע היחיד שקיבלתי היה מכות?

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי13/08/12699 צפיות
לאדם עם ביטחון עצמי תקין, אין צורך בביטחון עצמי מופרז. אין לו צורך בגאווה. כבני אדם אנחנו מנסים להפגין משהו שאין לנו ולא משהו שיש לנו וטבעי לנו. על מנת לרכוש ביטחון עצמי אנחנו צריכים ללמוד להביא את הפנימיות שלנו החוצה. לבטא את האני הפנימי שלנו בצורה מלאה בלי להסתיר כלום.

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי13/08/12660 צפיות
לאדם עם ביטחון עצמי תקין, אין צורך בביטחון עצמי מופרז. אין לו צורך בגאווה. כבני אדם אנחנו מנסים להפגין משהו שאין לנו ולא משהו שיש לנו וטבעי לנו. על מנת לרכוש ביטחון עצמי אנחנו צריכים ללמוד להביא את הפנימיות שלנו החוצה. לבטא את האני הפנימי שלנו בצורה מלאה בלי להסתיר כלום.

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי05/08/12716 צפיות
אדם שחי ללא סיפוקים, לא יכול להיות אופטימיות. אדם שלא מצליח למלא את החסרים שלו לא יכול להיות אופטימי. אופטימיות נוצרת מחוויה של מלאות. במידה ואנחנו מגיעים עם חסר מהילדות. חסר בחום, חסר באהבה או חסר במילה טובה החסר הוא בילד אין אצלנו והוא זה שמנהל אותנו.

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי23/07/12616 צפיות
כיום אנחנו חיים במצב של חסר גדול בחום. חום ושייכות הם הכרחיים עבורנו כבני אדם. אנחנו לא מסוגלים להתקיים בלעדיהם. במידה ואין לנו חום ושייכות אנחנו עושים המרות לדברים אחרים שישמשו כפיצוי. לדג' אם אנחנו רוצים אהבה ואין לנו, אנחנו נוכל ללכת לאוכל. ודרך האוכל נמצא את הסיפוק.

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי16/07/12682 צפיות
אם גם כאשר אנחנו נמצאים בסביבה אוהדת, אנחנו חיים בתחושה של איום וללא יכולת לשינוי דפוסים והרגלים, זה אומר שאין לנו כלל גמישות נפשית. ושאנחנו מנוהלים באמצעות פחדים קדומים.

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי08/07/12566 צפיות
ככל שאנחנו יותר תלותיים רגשית באחרים, מצב הרוח שלנו מושפע מאנשים אחרים. הסביבה היא זאת שעושה לנו מצב רוח. הסביבה היא זאת שמשפיעה על מצב הרוח שלנו אם יהיה לנו מצב רוח טוב או שיהיה לנו מצב רוח לא טוב.

מאמרים נוספים בנושא אימון אישי

מאת: דרור אטריאימון אישי17/01/191978 צפיות
חושבים להגדיל את המשכנתא הקיימת ולהכניס לתוכה את כל ההלוואות הקיימות בעובר ושב ועוד מקומות אחרים.? בדיוק בשביל זה קיימת משכנתא לכל מטרה, אשר מטרתה היא להוות כסף זמין עבור האנשים, שמעוניינים להפוך את כל ההחזרים החודשיים שלהם להחזר חודשי אחד מוגדל של המשכנתא. מה זה בעצם משכנתא לסגירת חובות ?

מאת: דרור אטריאימון אישי12/01/191902 צפיות
עברתם פשיטת רגל וקיבלתם הפטר? עבר קצת זמן ואתם רוצים עכשיו לקחת משכנתא לסגירת חובות או משכנתא לקניית דירה? אתם כבר בטח מבינים שזה הולך להיות משימה מאוד קשה, היות והבנקים לא יכולים לסבול אנשים שעברו פשיטת רגל ולא מוכנים להסתכל עליהם בכלל.

מאת: דרור אטריאימון אישי01/01/191943 צפיות
אחד התהליכים המורכבים והקשים שניתן לעבור בחיים האלו זה ככל הנראה לעבור פשיטת רגל. הרוב חושבים שפשיטת רגל היא דבר שקורה רק לחברות גדולות, אבל האמת היא שזה בכלל לא נכון. הרבה פעמים גם אנשים פרטיים מגיעים לפשיטות רגל.

מאת: ירון שוראימון אישי05/06/173084 צפיות
האם אתם הולכים אחרי החלומות שלכם? ואיך למצוא את הייעוד המדויק עבורכם.

מאת: ירון שוראימון אישי31/03/172572 צפיות
איך תוכלו להרוויח יותר, מה הסיבות לכך שאתם לא מרוויחים את מה שאתם רוצים ואיך זה קשור לאהבה

מאת: ירון שוראימון אישי06/03/172674 צפיות
"המשימה" שהכי חשובה בחיים שלנו היא ללמוד לאהוב את עצמנו ללא תנאי.

מאת: דרור אטריאימון אישי19/02/172548 צפיות
אין על כך שום צל של ספק שלקיחת משכנתא איננה דומה להחלטה לקחת קורס פוטושופ. ייעוץ משכנתא היא עניין רציני מאוד מכיוון שרכישת נכס היא השקעה מאוד רצינית שמשנה את חייו של האדם. למרות שמדובר בהחלטה רצינית וחשובה, אין זה אומר שצריך להימנע מלעשות אותה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica