חפש מאמרים:
שלום אורח
03.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

עומדים בתור בסופר ומרגישים חוסר שקט?

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי20/11/2011571 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מכירים את סוג האנשים האלה שכשהם צריכים לעמוד בתור הם נראים כאילו הם בלחץ תהומי ומתים כבר לסיים עם זה ולהמשיך הלאה?

אם אני עומד בתור ומרגיש בזבוז זמן ומת כבר שהסיוט הזה יגמר. יתכן ויש לי בעיה. יתכן ואני חי את חיי בלחץ מתמיד ללא יכולת רגיעה והרפיה.

מכירים את השלב הזה שבו התינוק זורק כל מה שיש לו רק כדי לבכות בשביל לקבל את מה שזרק חזרה? זהו תהליך בו התינוק לומד לאמן את השריר הפושט. השריר המתרווח. אם ההורים שלי לא פרגנו לי בתור תינוק את תהליך הלמידה הזה. וכאש זרקתי חפצים צעקו עלי. כעסו עלי או אפילו שדרו לי קוצר רוח. במוח של התינוק שבי קלטתי שהתנועה של – לפשוט את השרירים היא מצב לא נכון. זה הופך להיות מלווה אצלי בהתניה של פחד וכאב.

ואז כבן אדם מבוגר אין לי את היכולת להתרווח, לנוח, להרפות ולשחרר את השרירים והאיברים. אני כל הזמן חייב להיות בכיווץ. בשרירים כופפים = מאמץ. השרירים שלי חייבים לעבוד כל הזמן, להיות במאמץ. ברגע שאני רוצה לנוח, להרפות נכנס הפחד והכאב ואני לא מסוגל להתמודד איתם.

בחוויה שלי אם אנוח יקרה אסון. אני מגיע למצב כזה שאני לא מסוגל שלא להיות בעשייה. מבחינתי ניצול זמן הופך להיות עשיה. גם כאשר העשייה שלי היא חסרת משמעות. אני עושה על מנת לא לנוח.

באופן כללי כאשר אני עסוק בעשייה ובהפעלה של השרירים ללא הרפייתם. אני מתחיל לאגור מתח.  בתוך תוכי אני מתחיל להיות לא רגוע, חסר סבלנות פנימית. המתח הפנימי שלי עולה. כל כולי מכוונן עשייה. לא מסוגל להרפות. להירגע. לשחרר. אני במלכוד עצמי.

ואז כשאני מגיע לסתור בסופר אני לא מסוגל סתם לעמוד שם וליהנות מעצם העמידה בתור. אני הופך להיות עצבני והישרדותי וכל כולי מכוונן מטרה והיא לאת מהתור הזה כמה שיותר מהר. אחרי שיצאתי מהתור – אני מרגיש סיפוק והקלה. ובעצם אני לא מודע לזה שאני מפספס את החיים שלי. את ההנאות הקטנות שבדרך. ובעצם אני לא חיי את החיים בכלל. אלא משרת את החיים ללא יכולת בחירה.

אז מה אני יכול לעשות?

אם אני כבר בתור – אני יכול לתרגל נשימות עמוקות או להסיט את המחשבות שלי למחשבות חיוביות.

אבל אם אני באמת רוצה לעשות שינוי אמיתי ומהותי אני חייב ללמוד לשחרר לחץ. ללמוד להרפות את עצמי. ללמוד לפגוש את הצללים הפנימיים שבי שעולים כשאני עוצר ולא עושה כלום.

מטפל טוב יוכל לתמוך בכם בדרך אל החרות הפנימית שלכם – אל תוותרו על זה.

לחיי ההגשמה עצמית המלאה שלכם,

חני

בלוג – http://www.chany.co.il

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

חני בורנשטיין - מומחית להתפתחות אישית

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת חני בורנשטיין

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי23/09/123704 צפיות
דימוי עצמי הוא תוצר של כל התוכן שנולדתי איתו ושל החינוך שקיבלתי יחד עם התכנים שקלטתי מהסביבה. כיצד התייחסו אלי? איך החשיבו אותי? האם אמרו לי מילים טובות? באילו נסיבות? האם קיבלתי מגע אוהב? האם המגע היחיד שקיבלתי היה מכות?

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי13/08/12702 צפיות
לאדם עם ביטחון עצמי תקין, אין צורך בביטחון עצמי מופרז. אין לו צורך בגאווה. כבני אדם אנחנו מנסים להפגין משהו שאין לנו ולא משהו שיש לנו וטבעי לנו. על מנת לרכוש ביטחון עצמי אנחנו צריכים ללמוד להביא את הפנימיות שלנו החוצה. לבטא את האני הפנימי שלנו בצורה מלאה בלי להסתיר כלום.

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי13/08/12663 צפיות
לאדם עם ביטחון עצמי תקין, אין צורך בביטחון עצמי מופרז. אין לו צורך בגאווה. כבני אדם אנחנו מנסים להפגין משהו שאין לנו ולא משהו שיש לנו וטבעי לנו. על מנת לרכוש ביטחון עצמי אנחנו צריכים ללמוד להביא את הפנימיות שלנו החוצה. לבטא את האני הפנימי שלנו בצורה מלאה בלי להסתיר כלום.

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי05/08/12719 צפיות
אדם שחי ללא סיפוקים, לא יכול להיות אופטימיות. אדם שלא מצליח למלא את החסרים שלו לא יכול להיות אופטימי. אופטימיות נוצרת מחוויה של מלאות. במידה ואנחנו מגיעים עם חסר מהילדות. חסר בחום, חסר באהבה או חסר במילה טובה החסר הוא בילד אין אצלנו והוא זה שמנהל אותנו.

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי23/07/12618 צפיות
כיום אנחנו חיים במצב של חסר גדול בחום. חום ושייכות הם הכרחיים עבורנו כבני אדם. אנחנו לא מסוגלים להתקיים בלעדיהם. במידה ואין לנו חום ושייכות אנחנו עושים המרות לדברים אחרים שישמשו כפיצוי. לדג' אם אנחנו רוצים אהבה ואין לנו, אנחנו נוכל ללכת לאוכל. ודרך האוכל נמצא את הסיפוק.

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי16/07/12685 צפיות
אם גם כאשר אנחנו נמצאים בסביבה אוהדת, אנחנו חיים בתחושה של איום וללא יכולת לשינוי דפוסים והרגלים, זה אומר שאין לנו כלל גמישות נפשית. ושאנחנו מנוהלים באמצעות פחדים קדומים.

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי08/07/12568 צפיות
ככל שאנחנו יותר תלותיים רגשית באחרים, מצב הרוח שלנו מושפע מאנשים אחרים. הסביבה היא זאת שעושה לנו מצב רוח. הסביבה היא זאת שמשפיעה על מצב הרוח שלנו אם יהיה לנו מצב רוח טוב או שיהיה לנו מצב רוח לא טוב.

מאמרים נוספים בנושא אימון אישי

מאת: דרור אטריאימון אישי17/01/192001 צפיות
חושבים להגדיל את המשכנתא הקיימת ולהכניס לתוכה את כל ההלוואות הקיימות בעובר ושב ועוד מקומות אחרים.? בדיוק בשביל זה קיימת משכנתא לכל מטרה, אשר מטרתה היא להוות כסף זמין עבור האנשים, שמעוניינים להפוך את כל ההחזרים החודשיים שלהם להחזר חודשי אחד מוגדל של המשכנתא. מה זה בעצם משכנתא לסגירת חובות ?

מאת: דרור אטריאימון אישי12/01/191905 צפיות
עברתם פשיטת רגל וקיבלתם הפטר? עבר קצת זמן ואתם רוצים עכשיו לקחת משכנתא לסגירת חובות או משכנתא לקניית דירה? אתם כבר בטח מבינים שזה הולך להיות משימה מאוד קשה, היות והבנקים לא יכולים לסבול אנשים שעברו פשיטת רגל ולא מוכנים להסתכל עליהם בכלל.

מאת: דרור אטריאימון אישי01/01/191945 צפיות
אחד התהליכים המורכבים והקשים שניתן לעבור בחיים האלו זה ככל הנראה לעבור פשיטת רגל. הרוב חושבים שפשיטת רגל היא דבר שקורה רק לחברות גדולות, אבל האמת היא שזה בכלל לא נכון. הרבה פעמים גם אנשים פרטיים מגיעים לפשיטות רגל.

מאת: ירון שוראימון אישי05/06/173089 צפיות
האם אתם הולכים אחרי החלומות שלכם? ואיך למצוא את הייעוד המדויק עבורכם.

מאת: ירון שוראימון אישי31/03/172576 צפיות
איך תוכלו להרוויח יותר, מה הסיבות לכך שאתם לא מרוויחים את מה שאתם רוצים ואיך זה קשור לאהבה

מאת: ירון שוראימון אישי06/03/172679 צפיות
"המשימה" שהכי חשובה בחיים שלנו היא ללמוד לאהוב את עצמנו ללא תנאי.

מאת: דרור אטריאימון אישי19/02/172553 צפיות
אין על כך שום צל של ספק שלקיחת משכנתא איננה דומה להחלטה לקחת קורס פוטושופ. ייעוץ משכנתא היא עניין רציני מאוד מכיוון שרכישת נכס היא השקעה מאוד רצינית שמשנה את חייו של האדם. למרות שמדובר בהחלטה רצינית וחשובה, אין זה אומר שצריך להימנע מלעשות אותה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica