חפש מאמרים:
שלום אורח
07.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

קרן נאמנות, מהו סוד כוחה

מאת: בני אלוןקרנות נאמנות29/11/20117879 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מהי קרן נאמנות? מהו סוד כוחה? נסו להשוות את קרן הנאמנות לקופונים, קבוצה מסוימת שמתאחדת יחדיו ומנצלת את גודלה להשקעה בשוק ההון, כיחידים לא תשיגו דבר, אך כחלק מקבוצת אנשים תזכו לכוח, יוקרה ומעמד. קרן נאמנות מאפשרת לכל אדם להשקיע בהתאם ליכולתו הכספית, צרכיו ודרישותיו, אין תנאי סף להשקעה, לא צריך הון התחלתי משמעותי אלא רק רצון ומוטיבציה להיות חלק מהצלחה.

קרן נאמנות מאפשרת למשקיע הפרטי להיות חשוף למגוון אפיקי השקעה תוך נטילת סיכון קטן יחסית, קרן נאמנות מבזרת את השקעותיה על פני מגוון רחב של אפיקי השקעה, במניות, בשקליות, במטבע זר, באגרות חוב ולא מתמקדת לעולם באפיק אחד מרכזי, מתוך הנחת עבודה כי ירידה מהותית באפיק זה או אחר לא תשפיע באופן כולל על כל תשואת הקרן וביצועיה. אתם רק מחליטים באיזו קרן נאמנות להשקיע ושאר העבודה נעשה בעבורכם, לכם רק נשאר להמתין וליהנות מתשואה נאה ומשקט נפשי.

קרן נאמנות גם מאפשרת בכל זמן ומצב לנייד את הכסף, לפדות או להשקיע עוד, אין הגבלה, תאריכי יעד, קנסות יציאה, אלא השוק כולו פתוח בפניכם, ובכל יום בו מתבצע מסחר בבורסה באפשרותכם לפדות את כספכם מקרן הנאמנות או להשקיע סכום כסף נוסף. כמו כן באפשרותכם לנייד את כספכם מקרן נאמנות אחת לשנייה בהתאם לצרכיכם האישיים, לעבור לקרן נאמנות עם ביצועים טובים יותר או בעלת סיכון גבוה יותר. אתם קובעים, השליטה בידכם.

קרן נאמנות מקבלת את שמה בהתאם לנתיב ההשקעה המרכזי, לדוגמא קרן נאמנות שמשקיעה 80% באגרות חוב ו-20% במניות תיקרא בשם קרן נאמנות 80%, 20% ומה שעוד יצוין הוא הגוף המפעיל את קרן הנאמנות בפועל, בית השקעות כזה או אחר.

מה שעוד מבדיל בין קרן נאמנות אחת לשנייה הוא התשקיף, מסמך המציג את מדיניות ההשקעה, האדם העומד בראש ניהול קרן הנאמנות, אפיקי ההשקעה, דמי הניהול וכו'. ובהתאם לתשקיף אתם יכולים להחליט באיזו קרן נאמנות ברצונכם להשקיע. תוכלו לבצע מעקב אחר תשואות הקרן היומיות באמצעות העיתונות הכתובה או אתרי אינטרנט פיננסים וכן דוחות פיננסים שנתיים ובהתאם לקבל החלטה מושכלת ונכונה, כל הנתונים פרושים בפניכם, אתם רק צריכים לדעת איפה להסתכל.

אינכם מחויבים כמובן לשים את כל הביצים בסל אחד אלא באפשרותכם לפצל את השקעותיכם בין מספר קרנות נאמנות וכך להשיג ביזור אופטימאלי ויעיל. קרן נאמנות תגזול מכם זמן מועט, אתם רק צריכים לבחור ושאר העבודה נעשית בידי מומחים לדבר. כמו כן מדובר בעלות נמוכה בהשוואה לשאר אפיקי השקעה, דמי הניהול נמוכים יחסית, אם תנסו לדוגמא לסחור בבורסה באמצעות תיק השקעות אישי דרך בית השקעות, תאלצו כמובן להוציא סכומים מהותיים יותר, טיפול אישי, עלות בהתאם.

השקעה בקרן נאמנות אינה מבטיחה הצלחה וודאית, אין דבר כזה בבורסה, פתאום השוק יכול לצנוח ודבר לא יעזור אך אין ספק כי מדיניות קרן הנאמנות ואפיקי ההשקעה משפיעים על גובה התשואה והסיכון, לדוגמא אם תשקיעו במסלול אגרות חוב שנחשב ליציב יחסית תשיגו תשואה נאה אך לא גבוהה במיוחד ואילו במקרה של השקעה במניות שנחשב למסלול ספקולטיבי יותר תוכלו להשיג תשואה גבוהה יותר, כגובה הסיכון כך גובה התשואה ביחס ישיר.

 תגיות המאמר: קרן נאמנות


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

בני אלון

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת בני אלון

מאמרים נוספים בנושא קרנות נאמנות

מאת: גיא חזןקרנות נאמנות18/07/182478 צפיות
אין בכוונתי להיכנס לכל מדדי הסיכון אותם יש לחשב או אליהם צריך להתייחס. פרט ל 2 מדדים פשוטים שכדאי להביא בחשבון בעת בחירת קרן הנאמנות – מדד היחס ומדד הממוצע הענפי!

מאת: גיא חזןקרנות נאמנות19/07/161096 צפיות
ההיסטוריה של ההשקעה אוהבת לחבוט בקרנות הנאמנות ובמנהליהם. במרבית המקרים בצדק רב. התוצאות והביצועים לא תמיד משיגים את התוצאה הרצויה והתשואות מפגרות אחר מדדי היחס הרלוונטיים.

מאת: גיא חזןקרנות נאמנות10/11/151533 צפיות
מאחר וכפי שאתם יודעים החינוך הפיננסי בארץ (מסתבר שגם בעולם הרחב) שואף לאפס – שוב נתקלתי באדם עם בורות פיננסית שלא באשמתו.

מאת: גיא חזןקרנות נאמנות12/11/137854 צפיות
בית השקעות לא יחזיק עבור לקוחותיו קרנות נאמנות של המתחרים – בית ההשקעות לא יודה כי מחלקת ההשקעות שלו פחות טובה מהמחלקה של בתי השקעות מתחרים.

מאת: Michal Cohenקרנות נאמנות31/12/128001 צפיות
הדעות סביב קרנות נאמנות חלוקות מאד. ישנם כאלו שיספרו על תשואות גבוהות במיוחד בעקבות השקעה בקרן נאמנות זו או אחרת, אחרים יספרו דברים אחרים לגמרי. אז מה הנכון? האם בכלל כדאי להשקיע בקרן נאמנות, ואם כן אז באיזו? קרנות נאמנות בעד ונגד- כל השיקולים.

מאת: Michal Cohenקרנות נאמנות31/12/128039 צפיות
לקרנות הנאמנות הסטוריה ארוכה. הראשונה הוקמה בשנת 1868, באנגליה, אולם לישראל הגיעה בשורה זו רק בשלהי שנות הארבעים של המאה שעברה, עם קרן הנאמנות הראשונה בארץ מטעם בנק לאומי, שנקראה "פיא". כיום מגלגל ענף זה של קרנות נאמנות כמה עשרות מליארדים של שקלים מדי שנה, ויש להן השפעה גדולה, הן על שוק ההון, וכמובן שעל הציבור, המשקיע בהן.

מאת: Tal Zolbergקרנות נאמנות14/02/128010 צפיות
החוק במדינת ישראל מגן עלינו ומחייב את כל המעסיקים במדינה לפתוח לעובדים שלהם קרן נאמנות מיד לאחר שאלו צברו חצי שנה של וותק במקום עבודתם. קרנות נאמנות, או קרנות פנסיה, היו עד לפני כמה שנים מנוהלות דרך הבנקים, כמעט באופן גורף. לפני מספר שנים יצא תיקון בחוק שמאפשר לכל המעסיקים להוציא את קרנות הנאמנות וקרנות הפנסיה אל מחוץ לבנקים ובכך נפתחה תחרות רחבה יותר שמאפשרת ללקוחות להרוויח הרבה יותר מהחיסכון שהם צוברים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica