חפש מאמרים:
שלום אורח
03.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

כמה עולות קרנות נאמנות

מאת: Michal Cohenקרנות נאמנות31/12/20128036 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

לקרנות הנאמנות הסטוריה ארוכה. הראשונה הוקמה בשנת 1868, באנגליה, אולם לישראל הגיעה בשורה זו רק בשלהי שנות הארבעים של המאה שעברה, עם קרן הנאמנות הראשונה בארץ מטעם בנק לאומי, שנקראה "פיא". כיום מגלגל ענף זה של קרנות נאמנות כמה עשרות מליארדים של שקלים מדי שנה, ויש להן השפעה גדולה, הן על שוק ההון, וכמובן שעל הציבור, המשקיע בהן.

קרנות נאמנות- סיכויים וסיכונים

קרנות נאמנות הן אפיק השקעה מבטיח למדי. הן מציעות למשקיע גישה למסחר בניירות ערך שונים, ואפשרות של תשואה גבוהה בעקבות מסחר זה. היתרון הבולט הוא כי אם אתם מעוניינים להשקיע, לא נדרשת מכם הבנה בורסאית כל שהיא, מאחר וכספכם מנוהל על ידי מומחים בתחום, מנהלי הקרן. באופן זה, תוכלו לסחור במניות, באופציות, באגרות חוב או במטבע זר, מבלי שיידרשו מכם הבנה של התחום, או זמן רב מול מחשב וטלפון. יש מי שיעשה זאת עבורכם.

יחד עם זאת, חשוב לזכור כי קרנות נאמנות הן גוף כלכלי לכל דבר, וכאמור גם מגלגל כמה עשרות מיליארדי שקלי מדי שנה. הסיבה לכך היא, כי ברגע בו השקעתם כסף בקרן נאמנות מסוימת, אתם הופכם לשותפים: על כל רווח ותשואה נגבית עמלה, ובנוסף תדרשו לשלם דמי ניהול למנהל הקרן ולנאמן. לכן, כשאתם בודקים את האפשרויות השונות העומדות בפניכם, בדקו גם מה ישאר לכם ביד, לאחר ניכוי עמלות אלו, דמי ניהול, דמי הצטרפות ועוד.

אז כמה באמת עולה להשקיע בקרן נאמנות?

מחיר יחידה בקרן נאמנות, נקבע על פי השווי הנקי של סך כל נכסי הקרן. כלומר, כמה כסף יש לקרן, לאחר קיזוז כל ההתחייבויות שלה. לסכום זה מוסיפים את הוצאות הקנייה המחולקות במספר היחידות של הקרן. עלות רכישה של יחידה בקרן, הוא מחיר היחידה, בתוספת שיעור ההוספה של אותה הקרן. שיעור הוספה זה הוא תגמול או שכר שמקבל מנהל הקרן, ואינו נכלל בסכום הכספי שהשקעתם בקרן הנאמנות. מחיר המכירה, במקרה ורציתם לפדות את היחידות שברשותכם, נקבע לאחר קיזוז העמלות וההתחייבויות השונות, והוא עומד על סך נכסי הקרן ביום הפדיון, מחולק למספר היחידות אשר בקרן. המחיר מחושב מדי יום, בימים בהם מתקיים מסחר בבורסה לניירות ערך, ומבוססים על המחירים בהם נקנו ונמכרו נכסי הקרן. האמירה נכסים מתייחסת לניירות הערך עצמם- מניות, אגרות חוב וכדומה.

ברגע שהשקעתם בקרן נאמנות, כספכם עובר לפקדון הקרן. בתמורה לכסף שהפקדתם בקרן, תנפיק לכם קרן הנאמנות יחידות השתתפות, אותן תוכלו לראות בחשבון ניירות הערך בסניף הבנק שלכם. זוהי האסמכתא שלכם, על בעלות במספר יחידות בקרן הנאמנות.

את קרנות הנאמנות רוכשים (וגם פודים), באמצעות מנהל ההשקעות או מנהל הקרן, בבנק בו בחרתם להשקיע בקרן נאמנות כל שהיא. חשוב לציין, כי קרנות הנאמנות המנוהלות על ידי יועץ השקעות בבנק, אינן קרנות נאמנות של הבנק, אלא רק מנוהלות על ידי יועץ מטעם הבנק. אותו מנהל השקעות, מתנהל מול הבורסה, ופועל בהתאם למדיניות קרן הנאמנות, סוחר במניות, או באגרות החוב וכדומה, קונה ומוכר, לפי כדאיות ומצב שוק ההון.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מיכל כהן, בלוגרית בענייני צרכנות ופעילה חברתית

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת Michal Cohen

מאת: Michal Cohenקרנות נאמנות31/12/127999 צפיות
הדעות סביב קרנות נאמנות חלוקות מאד. ישנם כאלו שיספרו על תשואות גבוהות במיוחד בעקבות השקעה בקרן נאמנות זו או אחרת, אחרים יספרו דברים אחרים לגמרי. אז מה הנכון? האם בכלל כדאי להשקיע בקרן נאמנות, ואם כן אז באיזו? קרנות נאמנות בעד ונגד- כל השיקולים.

מאת: Michal Cohenשוק ההון31/12/12602 צפיות
שוק ההון עבר מהפך די דרמטי בשנים האחרונות. וועדת בכר גרמה לשינויים משמעותיים בשוק ההון. שינויים אלו השפיעו ישירות על חברות לניהול קרנות נאמנות, בתי השקעות, וכן על הבנקים. הקמה וניהול של בית השקעות היתה יחסית קלה בימים עברו, ואולי בשל כך ישנם כל כך הרבה בתי השקעות בישראל. הדבר דרש גיוס לקוחות, גישה לבורסה והמסחר בה, לרוב באמצעות מחשב, רשיון לניהול העסק, והבנה וידע של התחום. כיום פני הדברים שונים והמרוויח העקרי הוא דווקא הלקוח, המקבל בית השקעות מקצועי ובפיקוח הדוק.

מאת: Michal Cohenשוק ההון31/12/12969 צפיות
חברת כיל, כימיקלים לישראל בע"מ, הנה חברה בינלאומית העוסקת בהפקת חומרים כימיקליים מסוגים שונים. זוהי חברת בת של החברה לישראל אשר נמצאת בשליטתה של משפחת עופר והיא אף מהווה חברת אם לחברות רבות אחרות, בארץ ובעולם, העוסקות בפיתוח תרכובות כימיקליות, ביניהן, חברת מפעלי ים המלח המוכרת. חברת כיל וחברות הבת שלה, מפיקות כימיקלים כגון אשלג, ברום, מגנזיום, דשנים, פוספטים ועוד.

מאת: Michal Cohenשוק ההון31/12/12828 צפיות
מניית רציו יהש הינה מניה השייכת לחברת רציו חיפוש נפט שהוקמה בשנת 1992 ומטרתה היא חיפוש של נפט וגז טבעי והפקה שלהם בישראל. רציו חיפושי נפט נרשמה כשותפות מוגבלת בשנת 1993 והינה שותפות מוגבלת בין רציו חיפושי נפט בע"מ לבין השותף המוגבל שהוא רציו נאמנויות בע"מ. יחידות ההשתתפות של החברה רשומות לצורך מסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב וכלולות במדד תל אביב 100 מחודש יולי של שנת 2010.

מאת: Michal Cohenהשקעות31/12/12520 צפיות
אם גם אתם עדיין מנהלים את תיקי ההשקעות שלכם דרך סניף הבנק בו מתנהל חשבונכם, ייתכן ואתם משלמים עמלות גבוהות יותר ומקבלים פחות ממה שתוכלו לקבל בבית השקעות מקצועי. כיום, בניגוד לדעה הרווחת הטוענת כי עדיף לרכז את כל הכספים במקום אחד, השקעות דרך בתי השקעות הינן ההשקעות היעילות ביותר עבור כל אדם ויכולות לספק לו תוצאות הרבה יותר טובות.

מאת: Michal Cohenהשקעות31/12/12581 צפיות
כאשר לקוח מעוניין לנהל תיק השקעות עליו לשים לב למספר פרמטרים. חשוב להבין כי ניהול השקעות נכון ואמין לא רק מבטיח אחוזי הצלחה גבוהים יותר, אלא גם מצמצם סיכונים ומפחית עלויות.

מאת: Michal Cohenפיננסים וכספים - כללי 31/12/12560 צפיות
מטרת החיסכון היא לשמור סכומי כסף מסוימים לשימוש עתידי, בין אם באופן אישי או על ידי אחד מבני המשפחה. חיסכון לא חייב להיות צבירת כסף בבנק וכיום נהוג להשקיע בתכניות פנסיה או בתכניות המוצעות על ידי הבנקים. לכל אחת משיטות החיסכון יתרונות וחסרונות אחרים, אותם חשוב להכיר לפני שמתחילים להפריש יתרת רווח מההכנסה הפנויה.

מאמרים נוספים בנושא קרנות נאמנות

מאת: גיא חזןקרנות נאמנות18/07/182477 צפיות
אין בכוונתי להיכנס לכל מדדי הסיכון אותם יש לחשב או אליהם צריך להתייחס. פרט ל 2 מדדים פשוטים שכדאי להביא בחשבון בעת בחירת קרן הנאמנות – מדד היחס ומדד הממוצע הענפי!

מאת: גיא חזןקרנות נאמנות19/07/161095 צפיות
ההיסטוריה של ההשקעה אוהבת לחבוט בקרנות הנאמנות ובמנהליהם. במרבית המקרים בצדק רב. התוצאות והביצועים לא תמיד משיגים את התוצאה הרצויה והתשואות מפגרות אחר מדדי היחס הרלוונטיים.

מאת: גיא חזןקרנות נאמנות10/11/151531 צפיות
מאחר וכפי שאתם יודעים החינוך הפיננסי בארץ (מסתבר שגם בעולם הרחב) שואף לאפס – שוב נתקלתי באדם עם בורות פיננסית שלא באשמתו.

מאת: גיא חזןקרנות נאמנות12/11/137852 צפיות
בית השקעות לא יחזיק עבור לקוחותיו קרנות נאמנות של המתחרים – בית ההשקעות לא יודה כי מחלקת ההשקעות שלו פחות טובה מהמחלקה של בתי השקעות מתחרים.

מאת: Michal Cohenקרנות נאמנות31/12/127999 צפיות
הדעות סביב קרנות נאמנות חלוקות מאד. ישנם כאלו שיספרו על תשואות גבוהות במיוחד בעקבות השקעה בקרן נאמנות זו או אחרת, אחרים יספרו דברים אחרים לגמרי. אז מה הנכון? האם בכלל כדאי להשקיע בקרן נאמנות, ואם כן אז באיזו? קרנות נאמנות בעד ונגד- כל השיקולים.

מאת: Tal Zolbergקרנות נאמנות14/02/128008 צפיות
החוק במדינת ישראל מגן עלינו ומחייב את כל המעסיקים במדינה לפתוח לעובדים שלהם קרן נאמנות מיד לאחר שאלו צברו חצי שנה של וותק במקום עבודתם. קרנות נאמנות, או קרנות פנסיה, היו עד לפני כמה שנים מנוהלות דרך הבנקים, כמעט באופן גורף. לפני מספר שנים יצא תיקון בחוק שמאפשר לכל המעסיקים להוציא את קרנות הנאמנות וקרנות הפנסיה אל מחוץ לבנקים ובכך נפתחה תחרות רחבה יותר שמאפשרת ללקוחות להרוויח הרבה יותר מהחיסכון שהם צוברים.

מאת: גיא חזןקרנות נאמנות06/12/118032 צפיות
השקעה באמצעות קרנות נאמנות פופולארית מאוד עקב הנוחות שבה. קרן הנאמנות מצהירה מראש היכן היא משקיעה את הכספים ומכאן רק נותר לבחון פרמטרים פיננסים ולשלוח הוראת קניה. אפילו אין צורך במגבלת שער (לימיט).

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica