חפש מאמרים:
שלום אורח
03.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מהו חוק הלוואות חוץ בנקאיות וכיצד ניתן לקבלן ?

מאת: Tamir Groverהלוואות04/12/2011862 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הלוואות חוץ בנקאיות הן הלוואות הניתנות על ידי תאגיד שאינו בנקאי, ביניהם חברות אשראי, חברות ביטוח וכן גופים פרטיים. הלוואות אלה הן דרך אלטרנטיבית להשגת אשראי שלא באמצעות מימון בנקאי. נושאים אלה הוגדרו בחוק הלוואות חוץ בנקאיות משנת 1993 התשנ"ג, המגיש את דבר החקיקה בתחום.

תקציר חוק הלוואות חוץ בנקאיות משנת 1993 – התשנ"ג

חוק הלוואות חוץ בנקאיות משנת 1993, התשנ"ג, מסדיר את הנושא של הלוואות הניתנות ללווה מחוץ למערכת הבנקאית, כלומר – על ידי גופים שאינם בנקים. הלוואות חוץ בנקאיות מוצעות על ידי גופי המימון הגדולים במדינה ומיועדות למגוון מטרות, ביניהן רכישת רכב, שיפוץ דירה, פירעון חובות, הקמת עסק, תשלום הוצאות רפואיות וכיו"ב. הלוואות חוץ בנקאיות טומנות בחובן מגוון יתרונות, ביניהם חיסכון ניכר בעלויות הגבוהות של ריבית ועמלות אותן גובים הבנקים. עם זאת, מסדיר החוק את פרטי ההתקשרות של הלווה עם הגופים המלווים מתוך רצון להגן עליו, בעיקר בכל הקשור לחברות פרטיות הפועלות בשוק האפור.

כך לדוגמא, מגדיר החוק, כי על המלווה לגלות גילוי מלא ללווה את כל פרטי ההסכם עליו אמור לחתום, ולאפשר לו לבדוק את ההסכם לעומק (גם אם יבקש להציגו בפני מומחה פיננסי כזה או אחר). כמו כן, החוק מגביל את שיעור הריבית על הלוואות חוץ בנקאיות. עם זאת, רבים הם הגופים הפיננסיים הגובים ריבית הגבוהה יותר מזו המוגבלת בחוק.

להלן הגופים המעניקים הלוואות חוץ בנקאיות

  1. חברות האשראי, המהוותאת הדרך המקובלת והפופולארית ביותר כיום לקבלת הלוואות חוץ בנקאיות. כךיכולים מחזיקי כרטיסי אשראי, בין אם אנשים פרטיים או גופים עסקיים, לקבלהלוואה מחברת האשראי בתנאים נוחים המותאמים ליכולת ההחזר שלהם. שיטה זו נחשבתקלה ונוחה במיוחד, היות ואינה כוללת בתוכה גם עבודת ניירת.
  2. הלוואות חוץ בנקאיותדרך קרנות הפנסיה וקופות הגמל. בדרך זו ניתן לקבל הלוואות חוץ בנקאיות עלחשבון הכספים שנצברו בקרנות וקופות אלה, המשמשים כבטוחות כנגד ההלוואה. בדרךזו ניתן לקבל סכומים גבוהים למדי, המוגבלים לתקרת הסכום שצבר הלווה בחסכון.
  3. חברות פקטורינג, מציעותהלוואות חוץ בנקאיות לעסקים קטנים, שטרם יכולים לקבל אשראי מהבנק (לרוב, עקבהימצאותם בתקופת הרצה). בדרך זו יכולים העסקים לזכות בתזרים מזומנים שוטףולהצליח לצבור תאוצה.
  4. חברות ליסינג, המיועדותאף הן לעסקים קטנים וחברות בתחילת דרכן.
  5. חממות הון, המיועדותליזמים עסקיים בתחילת דרכם, הפעילים בתחום ההייטק והטכנולוגיה.
  6. גופים פרטיים בשוקהאפור. זוהי הדרך האחרונה, עליה אפשר להמליץ בכל הקשור ללקיחת הלוואות חוץבנקאיות, היות וכרוכים בה סיכונים רבים, ריביות גבוהות והתקשרות עם גורמיםמפוקפקים בעולם התחתון.
  7. הלוואות חוץ בנקאיותדרך חברים וקרובי משפחה. אלה מהווים תחליף לפניה אל גופים חוץ בנקאיים, אולם דורשיםכמובן יחסים טובים ויכולת החזר מוכחת.

פירוט נוסף על הסכנות המצויות בלקיחת הלוואות חוץ בנקאיות בשוק האפור

לווים המגיעים אל חברות פרטיות בשוק האפור, ומבקשים הלוואות חוץ בנקאיות, הם בדרך כלל לווים שמצבם הכלכלי רעוע. במרבית המקרים, מגיעים לווים אלה כשכלו עבורם כל הקיצין, כשנכסיהם מעוקלים וכשהם נזקקים לסכומי כסף באופן מיידי. במצבים אלה נוטים הלווים לחתום על מסמכים דרקוניים שלא קראו לעומק, מבלי למסור את ההסכם למומחה בתחום ומבלי להתמקח על גובה הריבית, משך תקופת ההלוואה וגובה התשלום החודשי. במרבית המקרים, הגופים הפרטיים המציעים הצעת הלוואה זו מגדירים אותה כתקפה ליום אחד בלבד, מה שבוודאי מוסיף ללחץ החתימה.

-->

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

בלוגר וכותב מאמרים בנושא, צרכנות פיננסית, הלוואות וכרטיסי אשראי.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת Tamir Grover

מאת: Tamir Groverתעודות סל28/06/1211593 צפיות
סליקה היא צורת תשלום של מחזיקי כרטיס אשראי הרוכשים מוצרים או שירותים דרך האינטרנט או בהזמנה טלפונית וגם בנקודות המכירה הממשיות. השימוש בכרטיסי אשראי עלה בשנים האחרונות עד כדי כך שהממשלה חוקקה לפני שנה את חוק הסליקה כדי לאפשר לחברות קטנות להיכנס לשוק הסליקה ולא לאפשר לחברות הגדולות ליצור לעצמן מונופול או שליטה בלעדית בתחום.

מאת: Tamir Groverהלוואות16/04/12720 צפיות
מתכננים להתחתן ואין לכם מושג איך להתמודד עם ההוצאות? מוכרחים להחליף את הרכב והמכירה של הישן לא תספיק לקניית אחר? בחיים, כמו בחיים, ישנן סיבות רבות בהן אנו זקוקים לתוספת כספית בלתי צפויה, שלא נערכנו אליה בהתאם, או כי ההכנסה השוטפת שלנו לא מספיקה לחסוך כסף לימים גשומים. למרבה המזל, קיימים היום סוגים שונים של פתרונות פיננסיים, אמינים ובטוחים, שמאפשרים לנו לצלוח גם גשרים בלתי צפויים בחיים, מבלי להכנס לחובות מעיקים.

מאת: Tamir Groverהלוואות13/02/12728 צפיות
הצורך בקבלת הלוואות אקספרס מתעורר ברגעים לא צפויים. בניגוד לסוגים אחרים של הלוואות, היתרון של הלוואות אקספרס הוא הזמינות והמיידיות שלהן. הלוואות אקספרס אינן מחייבות היערכות מקדימה מורכבת, ובעזרת גורמי מימון מובילים ניתן לקבל הלוואות כאלה תוך מספר שעות מרגע הבקשה היישר אל חשבון הבנק.

מאת: Tamir Groverהלוואות28/12/11825 צפיות
רבים אינם מבינים את הניסוחים הבנקאיים ואת המשמעותיות שלהם. מטרתו של מאמר זה היא לשפוך מעט אור על המשמעות של הניסוחים, כי יש להם משמעות כספית, אותה אתם היחידים שמשלמים בסוף כל חודש.

מאת: Tamir Groverהלוואות04/12/11842 צפיות
כן, התחבורה הציבורית בישראל היא לא תמיד פשוטה ונגישה כפי שראוי היה לצפות. האוטובוסים מאחרים, הרכבת לפעמים שובתת ולעיתים סתם לא מגיעה, גנבי האופניים חוגגים ודו גלגלי זה מסוכן... רובנו מחפשים להגשים את חלום ארבעת הגלגלים ולרכוש רכב חדש, אולם כידוע – מכוניות לא צומחות על העצים ופעמים רבות הן יקרות למדי. כיצד ניתן להשיג מימון רכב? האם הלוואה למימון רכב היא אפשרות סבירה? ומה נדרש לקחת טרם לקיחת הלוואה שכזו ? לפניכם כל המידע אודות מציאת מימון רכב בצורה נכונה ומושכלת.

מאת: Tamir Groverבנקאות17/10/111067 צפיות
כרטיס אשראי חוץ בנקאי מאפשר ללקוח לנצל מסגרת אשר אינה תלויה או קשורה לחשבון הבנק הרגיל שלו. העקרונות העומדים מאחורי האופציה הפשוטה הזו רבים, ומחזקים את הכוח של הלקוח לצורך מימוש הצרכים האישיים שלו. אותה מסגרת אשראי חוץ בנקאית למעשה מתקיימת במקביל למסגרת האשראי הרגילה של הבנק, ולא באה להחליפה. בתוך מסגרת זו ובעזרת כרטיס האשראי יכול הלקוח לנהל כספים אישיים או עסקיים, ולמעשה להימנע מפגיעה בתזרים הכללי אותו מקצה הבנק אליו הוא שייך.

מאת: Tamir Groverפיננסים וכספים - כללי 18/08/111072 צפיות
אם אתם מתלבטים בין כרטיסי אשראי חוץ בנקאיים לכרטיסי אשראי, המוצעים על ידי הבנקים, כדאי שתדעו כי כרטיסי אשראי חוץ בנקאיים כוללים במסגרתם יתרונות רבים, שאינם מוצעים על ידי הבנקים.

מאמרים נוספים בנושא הלוואות

מאת: עוזי פלגהלוואות30/05/20138 צפיות
חלק גדול של בעלי העסקים הקטנים והבינוניים, רואים בבנק את אחד הגורמים העיקריים האחראיים לקשיים הפיננסיים של העסק. בעלי העסקים האלה סבורים שהבנק צריך לעזור לעסק וללכת לקראתו. האם טענתם מוצדקת? ננסה לבדוק זאת בשורות הבאות

מאת: שלום כהןהלוואות13/07/161076 צפיות
הרבה אנשים נתקלים במהלך החיים בצורך לקחת הלוואה, אך יחד עם זאת נמנעים מלגשת לבנק כיוון שהם חוששים שמסגרת האשראי תיפגע, ועל כן מעדיפים להמשיך לדחות מגוון הוצאות הכרחיות- עובדה...

מאת: שלום כהןהלוואות13/07/16966 צפיות
רבים מבינים מהי הכוונה שעומדת מאחורי המילה "הלוואה" ואף מבינים באופן כללי את התנהלות הקבלה וההחזרה, אך יחד עם זאת אינם בקיאים בהבדלים שיש בין ההלוואות השונות, וזאת כי הלוואה היא סוג של מוצר...

מאת: שלום כהןהלוואות13/07/16825 צפיות
אתם רק חולמים על הלוואות מיידיות, אך מראש יודעים שאין לכם סיכוי לקבל כאלו בבנק? ובכן אין סיבה להתייאש, אין סיבה לוותר על המעבר לבית חדש, להחליף רכב, לטוס, להירשם השנה ללימודים, לשפץ את המרפסת וכדומה...

מאת: שלום כהןהלוואות12/07/16891 צפיות
אתם זקוקים להלוואה עוד היום? רק המחשבה על הבנק גורמת לכם להתייאש? לא יודעים מה לעשות ובטח שלא יכולים לחכות? ובכן אין לנו נס עבורכם, אלא מידע חשוב שיכול לסדר אתכם. כיום על מנת לקבל הלוואה, ניתן לבחור את...

מאת: שלום כהןהלוואות12/07/16844 צפיות
מצד אחד ניתן להיות ממורמרים על הבנק שמערים כ"כ הרבה קשיים על לקוח שמבקש הלוואה, אך מצד שני אם מסתכלים על התמונה הגדולה, יש להכיר לו תודה. לולא הבנק לא היה דורש מכל לקוח שרוצה הלוואה להיפגש עם נציג...

מאת: שלום כהןהלוואות12/07/16846 צפיות
כבר שנים שהבנק אינו היחיד שמעניק הלוואות וכבר שנים שניתן למצוא תשובה חיובית עבור הלוואה- היכן שהבנק ממהר לתת תשובה שלילית. חשוב להבין שבעוד שהבנק מברר לעומק על יכולת ההחזר שלכם ודורש לבטח את עצמו...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica