חפש מאמרים:
שלום אורח
04.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

צריכים הלוואה לכל מטרה?

מאת: Tamir Groverהלוואות28/12/2011826 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

רבים אינם מבינים את הניסוחים הבנקאיים ואת המשמעותיות שלהם. מטרתו של מאמר זה היא לשפוך מעט אור על המשמעות של הניסוחים, כי יש להם משמעות כספית, אותה אתם היחידים שמשלמים בסוף כל חודש.

ראשית דבר, חשוב שתבינו, הלוואה לכל מטרה היא הלוואה יקרה יותר, בהכרח, לעומת הלוואה מכוונת. הלוואה מכוונת היא בדרך כלל מתאימה לשלוש אופציות, ללימודים, לדירה או לרכב . בשתי האופציות של רכישת דירה ורכישת רכב, מקבל הבנק ערבון עצום על ידי שיעבדו הנכס הנרכש או הרכב הנרכש בעזרת ההלוואה ובכך יורדת רמת הסיכון בצורה משמעותית ולכן הבנקים מוכנים להציע ריביות טובות יותר על הלוואות כאלו ולראייה, משכנתא, שהיא הלוואה המכוונת למטרת רכישת נכס נדל"ן בלבד, היא ההלוואה הזולה ביותר שניתן לקבל כיום. הלוואה לטובת לימודים מסוכנת לא פחות מהלוואה לכל מטרה אך ישנם הטבות רבות לסטודנטים והעובדה שהכסף הולך ישירות למטרת לימודים מביאה גופים כלכליים רבים להציע ריביות טובות על הלוואות אלו.

המשמעות הכלכלית

עקב אכילס של מרבית האנשים המתנהלים מול הבנקים בישראל, הוא השפה הכלכלית שאינה מוכרת לנו מחיי היום יום. רק אם אתם כלכלנים או בנקאיים, סביר להניח שתבינו את כל המונחים ותצליחו לקרוא בעניין את החוזים המתישים ואל כל ערימת הדפים עליה אנחנו נדרשים לחתום, כשאנחנו לוקחים הלוואה.

כמובן שאין מטרתו של מאמר זה להסביר ולהבהיר את ההסכמים ההלו וזה תפקידו של עורך דין לענייני חוזים והסכמים, אך מטרתנו שתבינו שיש לכל ניסוח משמעות כלכלית רצינית.

את השיח על מטרת ההלוואה כבר עשינו, אם אתם לוקחים הלוואה למטרת טיול, שיפוץ דירה, כיסוי מינוס או כל מטרה אחרת, צפו לריביות יקרות יחסית. דבר שני חשוב הוא עניין הריבית עצמה. בנקאים רבים שולפים מהשרוול את המונח פריים פלוס שניים למשל. הכוונה היא שאתם עתידים לשלם על ההלוואה שלכם את ריבית הפריים בתוספת שני אחוזים קבועים. לא כולם יודעים שהמיקוח שלכם צריך להיות על המרווח מהפריים, כדי להוזיל את ההלוואה, אל תתביישו להשוות ובדקו בכמה בנקים או חברות מימון מה המרווח הטוב ביותר מהפריים אותו הם יכולים להציע לכם.

כשהברז נסגר

המדיות השונות מוצפות כיום בהצעות להלוואות חוץ בנקאיות. הלוואה חוץ בנקאית היא הלוואה שניתנת דרך חברה חיצונית, שאינה קשורה לבנק והיא לא תלויה בשיקולי הבנק. גם אם לקחתם את מקסימום ההלוואות האפשריות מהבנק שלכם וברזי המזומן בסניף נסגרו עבורכם, תוכלו לבקש הלוואה חוץ בנקאית מחברות האשראי השונות.

כמובן שלחברות האשראי יש יתרון כלכלי עצום והן יודעות שכשהבנקים סוגרים ללקוח מסוים את ברזי המזומן הוא מצוי בלחץ רציני ולכן הן מנצלות את המצב ומציעות הלוואה חוץ בנקאית בריבית מפוצצת. אל תופתעו לשמוע על ריביות של 12 ואפילו 15 אחוזים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

בלוגר וכותב מאמרים בנושא, צרכנות פיננסית, הלוואות וכרטיסי אשראי.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת Tamir Grover

מאת: Tamir Groverתעודות סל28/06/1211593 צפיות
סליקה היא צורת תשלום של מחזיקי כרטיס אשראי הרוכשים מוצרים או שירותים דרך האינטרנט או בהזמנה טלפונית וגם בנקודות המכירה הממשיות. השימוש בכרטיסי אשראי עלה בשנים האחרונות עד כדי כך שהממשלה חוקקה לפני שנה את חוק הסליקה כדי לאפשר לחברות קטנות להיכנס לשוק הסליקה ולא לאפשר לחברות הגדולות ליצור לעצמן מונופול או שליטה בלעדית בתחום.

מאת: Tamir Groverהלוואות16/04/12721 צפיות
מתכננים להתחתן ואין לכם מושג איך להתמודד עם ההוצאות? מוכרחים להחליף את הרכב והמכירה של הישן לא תספיק לקניית אחר? בחיים, כמו בחיים, ישנן סיבות רבות בהן אנו זקוקים לתוספת כספית בלתי צפויה, שלא נערכנו אליה בהתאם, או כי ההכנסה השוטפת שלנו לא מספיקה לחסוך כסף לימים גשומים. למרבה המזל, קיימים היום סוגים שונים של פתרונות פיננסיים, אמינים ובטוחים, שמאפשרים לנו לצלוח גם גשרים בלתי צפויים בחיים, מבלי להכנס לחובות מעיקים.

מאת: Tamir Groverהלוואות13/02/12730 צפיות
הצורך בקבלת הלוואות אקספרס מתעורר ברגעים לא צפויים. בניגוד לסוגים אחרים של הלוואות, היתרון של הלוואות אקספרס הוא הזמינות והמיידיות שלהן. הלוואות אקספרס אינן מחייבות היערכות מקדימה מורכבת, ובעזרת גורמי מימון מובילים ניתן לקבל הלוואות כאלה תוך מספר שעות מרגע הבקשה היישר אל חשבון הבנק.

מאת: Tamir Groverהלוואות04/12/11864 צפיות
הלוואות חוץ בנקאיות הן הלוואות הניתנות על ידי תאגיד שאינו בנקאי, ביניהם חברות אשראי, חברות ביטוח וכן גופים פרטיים. הלוואות אלה הן דרך אלטרנטיבית להשגת אשראי שלא באמצעות מימון בנקאי. נושאים אלה הוגדרו בחוק הלוואות חוץ בנקאיות משנת 1993 התשנ"ג, המגיש את דבר החקיקה בתחום.

מאת: Tamir Groverהלוואות04/12/11843 צפיות
כן, התחבורה הציבורית בישראל היא לא תמיד פשוטה ונגישה כפי שראוי היה לצפות. האוטובוסים מאחרים, הרכבת לפעמים שובתת ולעיתים סתם לא מגיעה, גנבי האופניים חוגגים ודו גלגלי זה מסוכן... רובנו מחפשים להגשים את חלום ארבעת הגלגלים ולרכוש רכב חדש, אולם כידוע – מכוניות לא צומחות על העצים ופעמים רבות הן יקרות למדי. כיצד ניתן להשיג מימון רכב? האם הלוואה למימון רכב היא אפשרות סבירה? ומה נדרש לקחת טרם לקיחת הלוואה שכזו ? לפניכם כל המידע אודות מציאת מימון רכב בצורה נכונה ומושכלת.

מאת: Tamir Groverבנקאות17/10/111068 צפיות
כרטיס אשראי חוץ בנקאי מאפשר ללקוח לנצל מסגרת אשר אינה תלויה או קשורה לחשבון הבנק הרגיל שלו. העקרונות העומדים מאחורי האופציה הפשוטה הזו רבים, ומחזקים את הכוח של הלקוח לצורך מימוש הצרכים האישיים שלו. אותה מסגרת אשראי חוץ בנקאית למעשה מתקיימת במקביל למסגרת האשראי הרגילה של הבנק, ולא באה להחליפה. בתוך מסגרת זו ובעזרת כרטיס האשראי יכול הלקוח לנהל כספים אישיים או עסקיים, ולמעשה להימנע מפגיעה בתזרים הכללי אותו מקצה הבנק אליו הוא שייך.

מאת: Tamir Groverפיננסים וכספים - כללי 18/08/111074 צפיות
אם אתם מתלבטים בין כרטיסי אשראי חוץ בנקאיים לכרטיסי אשראי, המוצעים על ידי הבנקים, כדאי שתדעו כי כרטיסי אשראי חוץ בנקאיים כוללים במסגרתם יתרונות רבים, שאינם מוצעים על ידי הבנקים.

מאמרים נוספים בנושא הלוואות

מאת: עוזי פלגהלוואות30/05/20140 צפיות
חלק גדול של בעלי העסקים הקטנים והבינוניים, רואים בבנק את אחד הגורמים העיקריים האחראיים לקשיים הפיננסיים של העסק. בעלי העסקים האלה סבורים שהבנק צריך לעזור לעסק וללכת לקראתו. האם טענתם מוצדקת? ננסה לבדוק זאת בשורות הבאות

מאת: שלום כהןהלוואות13/07/161077 צפיות
הרבה אנשים נתקלים במהלך החיים בצורך לקחת הלוואה, אך יחד עם זאת נמנעים מלגשת לבנק כיוון שהם חוששים שמסגרת האשראי תיפגע, ועל כן מעדיפים להמשיך לדחות מגוון הוצאות הכרחיות- עובדה...

מאת: שלום כהןהלוואות13/07/16966 צפיות
רבים מבינים מהי הכוונה שעומדת מאחורי המילה "הלוואה" ואף מבינים באופן כללי את התנהלות הקבלה וההחזרה, אך יחד עם זאת אינם בקיאים בהבדלים שיש בין ההלוואות השונות, וזאת כי הלוואה היא סוג של מוצר...

מאת: שלום כהןהלוואות13/07/16825 צפיות
אתם רק חולמים על הלוואות מיידיות, אך מראש יודעים שאין לכם סיכוי לקבל כאלו בבנק? ובכן אין סיבה להתייאש, אין סיבה לוותר על המעבר לבית חדש, להחליף רכב, לטוס, להירשם השנה ללימודים, לשפץ את המרפסת וכדומה...

מאת: שלום כהןהלוואות12/07/16891 צפיות
אתם זקוקים להלוואה עוד היום? רק המחשבה על הבנק גורמת לכם להתייאש? לא יודעים מה לעשות ובטח שלא יכולים לחכות? ובכן אין לנו נס עבורכם, אלא מידע חשוב שיכול לסדר אתכם. כיום על מנת לקבל הלוואה, ניתן לבחור את...

מאת: שלום כהןהלוואות12/07/16844 צפיות
מצד אחד ניתן להיות ממורמרים על הבנק שמערים כ"כ הרבה קשיים על לקוח שמבקש הלוואה, אך מצד שני אם מסתכלים על התמונה הגדולה, יש להכיר לו תודה. לולא הבנק לא היה דורש מכל לקוח שרוצה הלוואה להיפגש עם נציג...

מאת: שלום כהןהלוואות12/07/16846 צפיות
כבר שנים שהבנק אינו היחיד שמעניק הלוואות וכבר שנים שניתן למצוא תשובה חיובית עבור הלוואה- היכן שהבנק ממהר לתת תשובה שלילית. חשוב להבין שבעוד שהבנק מברר לעומק על יכולת ההחזר שלכם ודורש לבטח את עצמו...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica