חפש מאמרים:
שלום אורח
13.04.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פיצויים לעוזרת בית – מה חשוב לדעת

מאת: שירה דרורייעוץ פנסיוני01/02/20125222 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

רבים מאיתנה מתייחסים לעובדים שעתיים, עובדים ששכרם מחושב לפי שעת עבודה, כעובדים זמניים, מתחלפים, ולא בהכרח שמים דגש על הזכויות שלהם.

חשוב מאוד שתהיו מעורים בנושא ותדעו מראש שעובדי משק הבית שלכם זכאים למגוון זכויות ומחובתכם לדאוג להם לזכויות אלה, ביניהן: ביטוח פנסיוני החל מחצי שנה עבודה גם אם הם עובדים מספר שעות שבועיות בלבד ובנוסף, עובדי משק בית זכאים על פי חוק לפיצויי פיטורים לאחר 12 חודשי עבודה.

במידה ואתם שוקלים לפטר או החלטתם לפטר את עוזרת הבית שלכם, לפניכם מספר דברים שחשוב לקחת בחשבון בנושא של פיצויים לעוזרת בית.

שימו לב, שפיצויי פיטורים לעוזרת בית תקף במידה ואתם שוקלים לפטר אותה כעבור תקופה של שנת עבודה. אל תתעלמו מהזכויות שלה ומהחובות שלכם. אינכם רוצים להיות מחויבים בפיצויים רטרואקטיביים, כיוון שאז אתם עלולים לשלם הרבה יותר מכפי שחשבתם.

כיצד מחשבים פיצויים לעוזרת בית?

זו יכולה להיות המטפלת, המנקה או כל אדם שעובד אצלכם במסגרת עבודות משק הבית, ואם הגעתם לרגע הפרידה, חשוב מאוד שתחשבו בצורה נכונה והוגנת את דמי הפיצויים. על פי חוק, החישוב שנעשה לצורך פיצויי פיטורים הינו בגובה משכורת של חודש אחד לכל שנת עבודה לעובדים החל מהשנת 1983 ושבועיים בשנה על שנות העסקה לפי תאריך זה לעובדים ותיקים.

ואם עוזרת הבית עובדת לפי שעה?

שאלה זו רלוונטית, במיוחד כי מרבית עוזרות הבית עובדות לפי שעה, אך גם במקרה זה, כשהתשלום לעוזרת הבית שלכם מחושב על פי שעת עבודה, עוזרת הבית שלכם זכאית לימי פיצויים ביחס למספר השעות אשר עבדה בחודש. כך שגם בסיטואציה של עובדי משק בית זמניים הבסיס לחישוב נשאר פיצויים לעוזרת בית לפי חודש עבודה בשנה.

מתי עליכם לשלם פיצויים לעוזרת בית?

פיצויי פיטורים מגיעים לעוזרת בית שפוטרה על ידיכם משנת עבודה ואילך. במידה ועוזרת הבית התפטרה מעבודתה מרוצה או מתוך בחירתה, פיצויי הפיטורים יגיעו לה אך ורק בנסיבות מיוחדות כמו למשל, הידרדרות במצבה הבריאותי, שינוי מקום עבודה בעקבות נישואים או גירושים, הרעתה תנאי עבודה של עוזרת בית שיתכן והובילו לפיטוריה, כך שבמידה ועוזרת הבית שלכם התפטרה ולא פוטרה, יש לבחון כל מקרה לגופו.


 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

כתבת ועורכת תוכן

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שירה דרורי

מאת: שירה דרורילימודי שפות31/03/146493 צפיות
הורים רבים חוששים לשלוח את ילדיהם לחו"ל וכך ילדיהם מחמיצים חוויה משנת חיים והזדמנות להעניק לילדיהם חוויה לימודית מסוג אחר. לפניכם מספר דברים שחשוב לדעת על סאמר סקול, כדי להבין שמדובר בחוויה בטוחה לא פחות מאשר מעשירה

מאת: שירה דרורילימודים בחו"ל31/03/147298 צפיות
למרות שמחקרים כבר מראים שסינית הופכת לשפת האם המדוברת ביותר בעולם, אין ספק שמדובר בשפה מורכבת ומאתגרת ללמידה. אז איך בכל זאת מייעלים את הלימוד? שילוב בין מחקר של המדינה המרתקת, למידת השפה ומימושה אפשרי באמצעות לימודי סינית בסין.

מאת: שירה דרורימשפחה וזוגיות - כללי02/01/141506 צפיות
מדוע נושר השיער ואיך התזונה קשורה לזה? דברים חשובים על נשירת שיער ובריאות, הזנה והרגלים נכונים

מאת: שירה דרורימשפחה וזוגיות - כללי02/01/141175 צפיות
הורים רבים, שהילד שלהם אובחן כבעל הפרעות קשב וריכוז, לא יודעים כיצד להתמודד עמו על בסיס יומיומי. שגרה חשובה לכל ילד ובמיוחד לילדים עם הפרעות קשב וריכוז.

מאת: שירה דרוריתוספי מזון02/01/148997 צפיות
כאבי מחזור מתרחשים כתוצאה משינויים הורמונאליים שלמעשה גורמים להתכווצויות של התרחבות והצרת הרחם בזמן המחזור. כאבי מחזור נפוצים אצל נשים בכל הגילאים מגיל ההתבגרות ועד גיל המעבר

מאת: שירה דרוריעיצוב גרפי05/12/138097 צפיות
תהליך מיתוג של עסק מתחיל בבחירת לוגו לעסק. הלוגו יהפוך עד מהרה לסימן ההיכר והזיהוי של העסק ואנשים יזכרו אותך או את העסק שלך על פי הלוגו. החשיבות של הלוגו נובעת מכך שלהלוגו יתנוסס על גבי מודעות הפרסום, יככב באתר האינטרנט או יופיע על גבי כרטיסי ביקור מודפסים, בחותמת המייל. אין ספק שעיצוב הלוגו או הבחירה בלוגו מתוך תבנית הינה בחירה מיתוגית חשובה בעלת השפעה רבה לאורך זמן. לפניכם מספר החלטות שיש לקבל לפני ובעת בחירת לוגו לעסק.

מאת: שירה דרורילימודי שפות25/10/137695 צפיות
כמה סיבות למה סאמר סקול היא הבחירה הכי טובה שלכם לקיץ לנוער שלכם בבית. ספקו להם את החוויה והאווירה שמגיעה להם בקיץ הזה, כדי שיזכרו אותה לכל השנה.

מאמרים נוספים בנושא יעוץ פנסיוני

מאת: yoni romיעוץ פנסיוני25/06/182095 צפיות
מלגזה נחשבת לאחד מהכלים המשמעותיים ביותר איתה אנחנו יכולים לעבוד. זהו כלי רכב המהווה כלי עבודה חשוב ביותר.

מאת: articlestbdיעוץ פנסיוני20/08/172771 צפיות
מה המרכיבים העיקריים של כל עסק ולמה צריך לשמור על כולם.

מאת: שלום כהןיעוץ פנסיוני22/11/161621 צפיות
הבחירה באם להיענות להצעת משרד האוצר לנתב חלק מהכנסתכם השנתית להשקעה בקופת גמל להשקעה תישען מן הסתם במידה רבה על רמת הכדאיות הכלכלית בצעד זה. באופן לא מפתיע אותה רמת כדאיות כלכלית מושפעת באופן ניכר מקיומן או אי קיומן...

מאת: אבי דוידייעוץ פנסיוני20/09/161670 צפיות
מתי כדאי לבצע איתור כספים על שמי ומהם אותם חשבונות אבודים.

מאת: עשהאל דרייריעוץ פנסיוני07/08/161781 צפיות
הערכת משרד האוצר: 2.2 מיליארדי שקלים נמצאים בקופות הקטנות של חברות הגמל וממשיכים להניב להן רווחים רבים ללא מאמץ. כדאי לכם לפדות את כספכם כי אם לא תעשו זאת בקרוב תחויבו במס. הפעולה הקטנה שיכולה לחסוך לכם אלפי שקלים. לפני זמן מסוים משרד האוצר בדק ומצא ששלושה מיליונים של חשבונות קטנים ולא פעילים, השייכים לאנשים שמסיבות שונות לא פדו אותם, נמצאים בקופות הגמל.

מאת: kinneret ovיעוץ פנסיוני16/11/142835 צפיות
ייעוץ לפרישה מתייחס לתוכניות החיסכון לתקופה שלאחר הפרישה מהעבודה, לרבות חיסכון פנסיוני. ההיגיון העומד מאחורי תכניות אלו הנו הבטחת המשך הזרמת ההכנסות לאדם ולתלויים בו במקרה של הפסקת עבודה כתוצאה מפרישה, מוות או נכות. שירותי ייעוץ לפרישה מקצועיים ניתנים היום על ידי יועץ פנסיוני.

מאת: ליאוריעוץ פנסיוני10/06/144640 צפיות
לקראת פרישה לפנסיה, יש לבדוק דברים שונים אשר קשורים ליכולת לשמור על רמת החיים הנוכחית, בתקופה שלאחר הפנסיה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica