חפש מאמרים:
שלום אורח
06.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

חשיבות תסקיר מעצר בהחלטת בית המשפט

מאת: מיכאל רומנסקיפלילי02/03/20121107 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

נציג המדינה מציג בבית המשפט את כל חומר החקירה המצוי בידיו ומביא בפניו את כלל הסיבות המצדיקות את מעצרו של הנאשם ובהן הראיות לכאורה ועילת המעצר. בנוסף לזאת, נציג המדינה מנסה לטעון כי על פי הנסיבות, לא ניתן להסתפק בחלופת מעצר.

לאחר שנציג המדינה מסיים את דבריו, עולה לטעון עורך הדין של הנאשם. עורך הדין מצידו, מנסה להציג את עמדת הנאשם ולהסביר מדוע אין ראיות לכאורה ואין עילת מעצר, ומדוע יש להסתפק בחלופת מעצר.

החוק קובע כי ישנה חובה לשקול חלופת מעצר והתפיסה הרווחת היא כי בית המשפט יחליט על מעצר רק במקרים בהם לא ניתן להשיג את יעדי המעצר באמצעות שחרור בערובה. בשנת 1998 נקבע כי לבית משפט יינתן שיקול דעת לבקש משירות המבחן להגיש תסקיר מעצר.

עורך דין המתמחה בתחום המעצרים מתעקש על כך שבית משפט יפנה את הנאשם לשירות המבחן ולביצוע תסקיר מעצר, ומנסה לשכנע את בית המשפט כי ישנו צורך להפנות את הנאשם לתסקיר מעצר. המטרה המרכזית של עורך הדין היא להסביר לבית המשפט ששיקום הנאשם ולא האינטרס הציבורי היא התוצאה הטובה ביותר עבורו.

מהו תסקיר מעצר?

תסקיר המעצר עשוי לסייע לבית המשפט להחליט אם אפשר להסתפק בחלופת מעצר. התסקיר מעגן בתוכו את הנסיבות האישיות של הנאשם, את מצבו הכלכלי והמשפחתי, את סיכוייו לשיקום, את החלופות האפשריות למעצר ולשחרור או המלצות בנוגע לתנאים מיוחדים לשחרור בערבות.


לתסקיר שרות המבחן חשיבות גבוהה משום שהוא עשוי להשפיע במידה רבה על החלטת בית המשפט. על כן מומלץ לפנות לעורך דין פלילי מנוסה ומיומן בתחום המעצרים כדי לקבל הדרכה והכנה ראויה לפני המפגש עם שרות המבחן.

התסקיר מהווה תוספת משמעותית ליתר העובדות והנסיבות שהביאו הצדדים בפני בית המשפט, ובתוך כך לתסקיר משמעות חשובה מאוד. בית המשפט מתחשב בחוות הדעת המקצועית של שירות המבחן וזאת מאחר שהתסקיר גובש ועובד על ידי קצין המבחן לאחר ביצוע שיחות עם הנאשם ועם בני משפחתו ולאחר שהוא הביא את כלל הנסיבות האינדיבידואליות של הנאשם.

תסקיר מעצר , ובייחוד תסקיר מעצר ראשון הוא חשוב ביותר. מתוקף תפקידי כעורכת דין מנוסה בתחום הפלילי הייתי עדה למקרים רבים בהם תסקיר המבחן היווה גורם משפיע על הכרעת הדין. עוד למדתי, כי נאשמים שקיבלו הכנה ראוייה מעורך דין מקצועי, לפני פגישתם הראשונה עם שירות המבחן, הצליחו לשנות את חוות דעתם של קציני המבחן מקצה לקצה -מתסקיר שלילי לתסקיר חיובי.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

...

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מיכאל רומנסקי

מאת: מיכאל רומנסקירכב30/06/144323 צפיות
אחת למספר שנים, זה קורה. דגם משמעותי של אחת מיצרניות הרכב המובילות בעולם יוצא לשוק, ומציע שורה ארוכה של חודשים שמאפשרים לו להתבלט בו. כזה בדיוק הוא המקרה של דגם אאוטלנדר phev, מבית מיצובישי, אשר נכנס לקטגורייה של כלי הרכב החשמליים ההיברידיים הנטענים. כפי שתראו מיד, מדובר ברכב יעיל, חסכוני, בטיחותי ומאובזר לעילא ולעילא.

מאת: מיכאל רומנסקירכב29/06/144339 צפיות
קבלו את מיצובישי אאוטלנדר phev החדשנית. המכונית, שמגיעה אלינו ומצטרפת אל מכוניות הדור החדש שקשה להתעלם מהן, היא מכונית מיוחדת במינה. מיצובישי זו, שנחשבת למכונית פורצת דרך, מציעה לנו עיצוב מיוחד במינו וגם לא מעט פינוקים, הלוקחים בה חלק.

מאת: מיכאל רומנסקיביטוח רכב29/06/146883 צפיות
לצד לא מעט ביטוחים, המוצעים בשוק הביטוחים כיום, אפשר גם למצוא שלל של פוליסות ביטוח המיועדות לבעלי הרכבים. אילו סוגים של ביטוחי רכב עומדים לרשותנו ומה כולל, במסגרתו, כל אחד מהם? התשובה, לפניכם.

מאת: מיכאל רומנסקיהלוואות29/06/144344 צפיות
בנק ירושלים הוא אחד הותיקים בישראל, שעה שהוא פועל החל מ-1963. במהלך השנים, הוא עבר לא מעט תמורות: ב-1998, הפך ברישיונו של בנק ישראל לבנק מסחרי, אשר בין תחומי ההתמחות שלו ניתן למנות נדל''ן, שוק ההון ובנקאות בין לאומית. כעת, משיק הבנק שירות חדש, שמתאים כמו כפפה ליד למאפיינים של העת הנוכחית. המדובר הוא בשירות המאפשר ללקוחות כל הבנקים לקבל דרך בנק ירושלים הלוואות, בסכומים גבוהים, בהליך פשוט המבוצע דרך האינטרנט.

מאת: מיכאל רומנסקירכב29/06/144249 צפיות
יצרנית הרכב יונדאי, המוכרת היטב לצרכני הרכב בישראל, מספקת מזה שנים ארוכות מבחר כלי רכב חסכוניים ויעילים. לאחר לא מעט שנים שבהן התרחק הנהג הישראלי מכלי רכב קטנים וקומפקטיים, הרי שכיום המצב שונה למדי.

מאת: מיכאל רומנסקירכב29/06/144382 צפיות
חברות הרכבים מעמידות לרשותנו כיום שלל של דגמים, המספקים מענה לצרכים שונים. אפשר למצוא רכבי שטח איכותיים, מכוניות משפחתיות טובות וגם מכוניות מיני נפלאות, הנחשבות לפופולאריות. בחברת יונדאי, אחת החברות המובילות בשוק כיום, מוצעות לכם שתי מכוניות טובות, מכוניות מיני משוכללות, המשלבות במסגרתן את כל מה שצריך להיות במכוניות. בין אם זו יונדאי i10 או אולי יונדאי i20, מדובר במענה מצוין לצרכים שונים. מה מאפיין כל אחת ממכוניות אלו? על כך, לפניכם.

מאת: מיכאל רומנסקיביטוח דירה27/06/147800 צפיות
מבין שלל הביטוחים, שאותם מציעות לנו חברות הביטוח, ישנו ביטוח דירה. ביטוח זה, הכולל במסגרתו, שני ביטוחים שונים: ביטוח מבנה וביטוח תכולה, מוצע בטווח רחב של מחירים, הנקבעים בהתאם לפרמטרים שונים. אם אתם מעוניינים לרכוש ביטוח דירה, הנה, לפניכם, פרטים חשובים ומידע שיעזור לכם בבחירה.

מאמרים נוספים בנושא פלילי

מאת: בנימין קלינגרפלילי01/09/19456 צפיות
אכיפה שיפוטית סימן ה' לחוק התכנון והבנייה: באחריות יחידת החקירה בוועדה המקומית לבצע חקירה בהתאם להנחיות ולכללים שמפורסמים מעת לעת על מנהל היחידה הארצית לאכיפת דיני התכנון והבניה. ובסיום החקירה להעביר לתובע את חומר החקירה להכרעה בדבר העמדה לדין והגשת כתב אישום.

מאת: אבי דוידיפלילי21/11/18451 צפיות
עורך דין פלילי בצפון מסביר על תנאים של שחרור בערבות ועל הסיכויים לאישור בקשת השחרור בערבות.

מאת: שירה אלהפלילי27/07/16895 צפיות
אדם בן 39, ללא עבר פלילי, מכר לחבריו סם מסוג חשיש בכמה הזדמנויות שונות. בית המשפט, בצעד חריג ביותר, החליט שלא להרשיע אותו, והסתפק בלשלוח אותו לבצע שירות לציבור.

מאת: אופירפלילי05/04/16893 צפיות
יש מסמכים שעבורם תרגום נוטריון הוא מתבקש והגיוני אך יש גם סוגים נוספים של תרגום נוטריון שמעט מפתיע שיש צורך לגביהם בתרגום מיוחד של נוטריון.

מאת: אלעד שנירפלילי17/03/161259 צפיות
הטרדות מיניות אינן נחלתם של מבוגרים בלבד, והן מתרחשות גם בקרב בני נוער. מהו היחס של החוק לקטין המטריד מינית? כיצד בית הספר מטפל באירוע הטרדה מינית? וכיצד ניתן לזהות שהילד שלך מוטרד מינית? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: elichai rubinפלילי14/03/161113 צפיות
לרבים מאיתנו, שאינם עורכי-דין ולא בקיאים בהבדלים משפטיים, המילה "פלילי" מתקשרת עם "דבר לא רצוי" או "מעשה רע". רובנו לא יודעים האם יש הבדל בין עבירה פלילית לעבירת תעבורה ומהו בכלל התחום בעריכת דין שנקרא "אזרחי". במאמר קצר זה, אנסה להסביר את ההבדלים ביניהם וכפי שתראו – ההבדלים משמעותיים מאד

מאת: אביב יועציםפלילי14/02/161056 צפיות
כתב אישום הינו המסמך שפותח את המשפט כנגד הנאשם והוא כולל מספר סעיפים קבועים ואת כל העובדות שנאספו כנגד המואשם, עדי התביעה והסעיפים בחוק שהופרו, כביכול, על ידו. ביטול המסמך מונע את ההגעה למשפט כך שאין ענישה וכל הטיפול בתיק מופסק. את הביטול ניתן לבצע בנקודות זמן שונות כאשר המוקדמת ביותר היא כאשר התיק עדיין נמצא בידי המשטרה ועדיין לא עבר לבית המשפט. כאן נלמד מעט יותר אודות אפשרויות הביטול השונות בנקודת זמן זו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica