חפש מאמרים:
שלום אורח
25.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

בטחון עצמי

מאת: ניצן כהןאימון לאיכות חיים14/05/20123055 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מהו הביטחון העצמי?, ממה הוא נבנה וממה הוא מעורער?איך נוצר בטחון עצמי? איך נתגבר על הפחדים?איך נדע שמה שאנחנו עושים הינו הדבר הנכון לעשות?

מהו בטחון עצמי?

בטחון עצמי הוא האמונה שלך בעצמך ובידע שלך, למעשה זוהי היכולת שלך להוכיח לאחרים את חוסר הידע שלהם בנושאים מסוימים, להיות מומחה תוכן, לדעת הכל מהכל (כמובן שאי אפשר לדעת ממש הכל, הרעיון הוא להיות גאון בתחומים בהם אתה מתעניין), עוד דבר הוא בעצם לרצות לדעת תמיד דברים, במילים פשוטות יותר, להיפתח לדברים חדשים, לצבור חוויות חדשות,למצוא חן בעיני הכלל ע"י כך שתחוו איתם חוויות תיסחפו אותם במסע חייכם. על כל אחד ואחד לפתח מנגנון כזה או אחר בו הוא מרגיש הכי שולט, עליו להתחיל במודעות העצמית שלו לעצמו ולאחר שהוא מודע לעצמו ומרגיש בשליטה מלאה, הוא יכול להתקדם שלב אחד קדימה ולהיפתח בפני הסביבה. כאשר הוא מרגיש חזק כלום לא ישבור אותו ואת רוחו ובכדי להרגיש חזק עליו לסגל לעצמו תורת חיים וממלכה משל עצמו בה הוא מרגיש שלם. ולאחר שזה קורה תוכל תמיד לצאת מהממלכה שלך ולחוות דברים חדשים ולחזור חזרה תמיד למקור הכח שלך, אך לעולם אל תשכח מאין באת ולאן אתה הולך, הרחק צרות מקרבתך ושמור קרוב דברים טובים ואהבות, שים את האגו בצד שכח ממנו, עשה את הדבר הנכון שהוא בעצם מה שקולך הפנימי אומר לך לעשות, אל תשכח! מקסימום תטעה וזה לא נורא, אם לא תטעה איך תלמד?

הידע שצוברים בחיים אינו מגיע מהמורה בכיתה או מהמרצה באוניברסיטה, אלא מהניסיון האישי שלך!

ברגע שתשחק את המשחק תצליח לעשות את הבלתי יאומן.

בטחון עצמי נבנה ע"י כך שאתה מאתגר את עצמך, פשוט תציב לעצמך יעדים כאלה ואחרים רצוי שיהיו גבוהים ואחרי שתשיג את יעדך ותפגע במטרות שהצבת לעצמך, הביטחון העצמי שלך יתחזק ממש באופן אוטומטי ולאחר שתצליח לעמוד בדרישותיהם של אחרים הבטחון העצמי יגדל עוד ועוד, אך זכור שלא תמיד קל הדבר מכיוון שאם היעדים שלך הם גבוהים כנראה שייקח לך זמן מה להשיג אותם.

אך אחרי שידך על העליונה ניצחת, כך ששום דבר לא יעמוד בדרכך, כל מכשול יהפוך בעצם למשחק ילדים.

תמיד תדאג שהסביבה בה אתה חי תדע מה אתה שווה ותמיד תהיה במגמה של רצון להתקדם ולהשתפר תמיד תהיה המוביל על מנת להוכיח להם שאתה יכול להתמודד עם הכלוששום דבר לא יעצור מבעדך להגיע אל יעדך.

לצערי,בחיים לא הכל ורוד ולעיתים גם מועדים או נכשלים בהשגת מטרות או בקביעת היעדים עצמם, לא נורא חבר, לא נורא, ככה תמיד תישאר בפרופורציות.

כל אחד טוב וחזק בדברים מסוימים וחלש בדברים אחרים, אך הרעיון הוא בעצם להתחזק במה שאתה חלש ולא על מנת להראות לסביבה שאתה תותח אלה להוכיח לעצמך שאתה מסוגל לעשות הכל וששום דבר ולו החולשה הקטנה ביותר לא תעצור בעדך להשיג את מבוקשך. יתרה מזאת תמיד תיקח את עצמך לקצה ונסה להגיע יותר גבוה מהפעם האחרונה וכשתגיע נסה להגיע יותר גבוה וכך הלאה עד שתחליט שמיצית את גבול היכולת שלך ושטוב לך היכן שאתה...

אך דע לעיתים שאי אפשר להשיג את הכל, ישנם דברים שלא נועדו לקרות!

וכשזה קורה, אל תוליך את עצמך שוללותתייאש מהכל, לעולם אל תאמר לעצמך "אני לא שווה כלום", "אני כשלון"או דברים מהסוג הזה, אדם נכשל אך ורק כשהוא מפסיק לנסות, כאשר אתה נופל מהסוס עלה עליו חזרה והמשך ברכיבה עד אשר תגיע ליעדך!!!

ואם ניסית מספר פעמים ולא השגת את יעדך, עליך לחזור לנקודת ההתחלה להבין היכן שגית ומה הסיבות שגרמו לכך ולהתחיל מחדש.

ולא חשוב כמה פעמים תיפול, "לעולם אל תיפול על פניך", לעולם אל תגיד אני לא מסוגל, מה חשבתי לעצמי וכו', תמיד כשתיפול תכין את עצמך בדרך למטה לנחיתה על הרגליים, זה לא סוף העולם, אחרי כל נפילה מגיעה התחייה ולאחר שאתה מצליח אין יותר מתוק מטעם הנצחון... באשר הוא.

גם כאשר תגיד לעצמך שאתה מנסה עד נקודה מסוימת ואז פורש זה לא נורא, גם אם לא תשיג את ההצלחה אל תשכח שהשגת את יעדך וכשאתה משיג את יעדך כמו שנכתב קודם לכן בעצם הצלחת.

כאשר אתה רוצה להגיע ליעד מסוים הכן לעצמך תחנות התרעננות והשג אותם בזה אחר זה, רצף של הצלחות יביא אותך אל היעד בבטחה, השגת מטרה בנויה מתתי מטרות.

זכור!!!

ההצלחה או הכישלון תלויים אך ורק בך, וככל שתשתדל יותר כך תצליח יותר.

אל תיתן למכשולים חולשות או מגרעות לעצור בעדך, היחיד שיגרום לך להיכשל בהשגת מטרותך הוא אתה ולא אף אחד אחר.

האם לדעתך תוכל לעמוד בקריטריונים האלה?

דע לך שאין הדבר קשה...

התחל בדברים קלים וצנועים ותעלה לאט לאט, וכשאני אומר קלים וצנועים אני מתכוון שתבחר במשימות פשוטות לפי עניות דעתך ולאט לאט תעלה את רמת הקושי, ממש כמו במשחק מחשב,ולאחר שתעשה כך תעלה את הקושי בהדרגה, אם תעשה כן לא תחווה כשלון בדרכך כי אם הצלחה בלבד.

תפעל שלב אחר שלב עפ"י מה שהגדרת לעצמך וכל העולם יהיה בידך.

לסיכום:

הרעיון של צבירה וחיזוק בטחון עצמי הוא ההתמדה במעשה ידיך ועפ"י הקריטריונים שלך בלבד, כאשר יהיה לך את זה אתה פשוט תחווה את זה, תמיד תוכל לשמוע דעות של אחרים אבל אל תיתן להם להוביל את דרכך, זכותו של כל אדם להביע דעה אך אין זו חובתך להסכים איתן, עשה מה שגורם לך להרגיש טוב ואל תשכח לעצור מדי פעם ולהביט לאחור.

בנה לך את הממלכה בה אתה מרגיש מלך העולם וטפח אותה מדי יום, תחשוב על זה כעל חווה בפייסבוק והגדל את שיטחה מפעם לפעם.

עשה את מה שטוב לך קודם כל! תגרום לכולם לרצות את מה שיש לך ולאחר שזה יקרה תגיד לי אם יש לך בטחון עצמי או לא.

זכור:"חוסר בטחון עצמי הוא השעבוד שלך לעניהם ולדעותיהם של האחרים והפחד מהלא נודע".

תרגל לעצמך:

הכן לעצמך רשימה של דברים שחששת לעשותם עד היום ובצע אותם בכל שבוע בזה אחר זה, סביר להניח שתבין שהשד אינו כל כך נורא ואפילו נחמד. לאחר שתנסה רשום לעצמך איך הרגשת.

מותר לחשוש אך כדאי לדעת ממה אתה חושש וכמו שאתה בודק מחירים בסופר תבדוק מדוע אתה חושש מלעשות את הדברים והדרך הכי טובה היא למעשה לעמוד מולם, להתנסות בהם.

וכמו שאמרנו... תמיד תוכל לחזור לנקודת ההתחלה.

שלכם תמיד

ניצן כהן

מאמן אישי ועסקי

מייל:nitzanadvisor@gmail.com

הכנסו לאתר: www.advisor-nc.co.il

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ניצן כהן

מאת: ניצן כהןאימון למערכות יחסים06/07/12854 צפיות
ברבות השנים אנחנו מתאהבים נשברים ומתאהבים מחדש. ולברי המזל מבנינו מוצאים אהבה ראשונה ואיתה הם מזקינים. אך מהי אהבה? האם אהבה היא הכח לתת מבלי הרצון לקבל חזרה? או אולי הכח לאהוב הוא הנתינה ההקרבה והתחושות המסחררות? אולי בדרך זו או אחרת האהבה היא נוסחת פלא? ובכן כל התשובות נכונות. במהלך חיי חוויתי הרבה תחושות, ניהלתי מספר מערכות יחסים בהן חוויתי שמחה, עצב, כעס, צחוק, אכזבה, אושר,סלחנות,טינה,שתלטנות, וותרנות,ועוד... בעצם התחושות שחוויתי על בשרי הוכיחו לי שכל בן/בת זוג הוא עולם בפני עצמו. אך מהי מערכת יחסים?, איך נדע שהבנאדם שהכרנו הוא בעצם האדם הנכון לבנות איתו מערכת יחסים כלשהי?

מאת: ניצן כהןאימון לאיכות חיים30/06/121109 צפיות
מכירים את זה שאתם חושבים על דבר כלשהו ואז הוא קורה...? שאתם חושבים על אדם כלשהו ומיד הוא מתקשר? ואז אתם אומרים אך "איזה חיים ארוכים יש לך", או שאתם חושבים על משהו מסוים ולפתע פתאום הוא מופיע לנגד עיניכם? ובכן בחיים שלנו קורים דברים שקשה להסביר לפעמים אך שמתי לב לדבר מה. אני טוען שהכל מושתת עפ"י התת מודע (מאמר בנפרד)שלנו, בעצם אנחנו אחראיים לגורלנו שלנו. קחו דוגמא, כאשר אדם רוצה משהו והוא מאמין בעצמו באמונה שלמה שהוא ישיג אותו, הוא ישיג אותו בסופו של דבר ויהי מה,אם יהיו מכשולים בדרך הוא יתגבר עליהם, גם אם יקח זמן רב בסופו של דבר הוא ישיג את יעדו ואת מבוקשו. הרעיון הוא בעצם שאם נחשוב טוב יהיה טוב.

מאת: ניצן כהןאימון אישי17/06/12803 צפיות
הייתי בשבת בסופרלנד, עם אשתי ועוד זוג חברים נכנסנו והתחלנו ליהנות, החלטנו לחזור קצת לילדות, למתוח את הגבולות שלנו ואז החלטנו לעלות על המתקן הקרוי "קומבה". קומבה זהו מתקן למעשה שאתה יושב חגור ומאובטח אך כל מה שמחבר בינך לבין המתקן הוא רק בחלק העליון של הכסא, מתקן הנוסע במהירות של 130 קמ"ש מטלטל ומעיף אותך. למעשה אתה מרגיש כמו טייס, הריגוש עצום, פחד והנאה ביחד פשוט מדהים. אבל חברים יקרים שנינו יודעים שלא באמת באתי לספר לכם על איך היה לי בסופרלנד אלה אני רוצה להביא אתכם לנקודה מסוימת שאולי לא שמתם לב אליה בחיי היום יום שלכם.

מאת: ניצן כהןאימון לאיכות חיים09/06/121120 צפיות
האם אתה מוביל או מעדיף שיובילו אותך ולא משנה מהם התוצאות. בכל אחד ואחד מאיתנו מסתתר מנהל מסתתר מפקד, מסתתר אדם שיודע להוביל, אך איך נגלה אותו?, איך אני יודע? תחשוב על זה לרגע, הלא כל אחד ואחד מאיתנו עושה דברים ביום יום, מסדר לו את העבודה, מטלות ומחויבויות כאלה ואחרות וכמובן מבצע אותם ומסמן עליהם ווי (v) . אך למעשה אנחנו לא שמים לב בכלל שברגע זה ניהלנו, זה בא בטבעיות כדרך אגב וחלק מהיום יום שלנו, רובנו אף פעם לא עצרנו לרגע לחשוב בעצם מה לעזאזל עשינו כאן עכשיו, איזה תהליך עברנו.

מאת: ניצן כהןאימון למערכות יחסים01/06/12880 צפיות
חיינו מלאים בכל כך הרבה שינויים חידושים צעדים נועזים והחלטות גדולות וחשובות. אבל איך לעזאזל נדע שאנחנו מוכנים להם??? אי פעם עצרתם לרגע לשאול אם אתם מוכנים לכך? להלן מספר דוגמאות: איך אתם יודעים שאתם מוכנים לבנות מערכת יחסים? איך אתם יודעים שאתם מוכנים לשינוי בקריירה? איך אתם יודעים שאתם מוכנים לעשות שינוי בחייכם? אני טוען שבנאדם מוכן לצעד מהותי בחייו אך ורק כאשר הוא מרגיש שהוא מספיק חזק כדי לספוג פגיעה או לנחול אכזבה מתוצאות הצעד הנועז שעשה. האם אתה מוכן להכנס למערכת יחסים?

מאת: ניצן כהןאימון לאיכות חיים25/05/12840 צפיות
במהלך חיינו אנחנו נתקלים בכל מיני מיקרים בהם אנחנו חושבים שאנחנו מבינים את העולם טוב מאוד, מבינים את הסובבים אותנו, ואפילו את אהובינו יותר טוב מהם עצמם, רק התחילו משפט... וכבר אנחנו יודעים את ההמשך שלו ואת כל הסיפור, ממש מדיומים.

מאת: ניצן כהןאימון אישי19/05/12897 צפיות
תת מודע הוא מעין רב חובל קטן אבל חזק שמוביל את ספינת חיינו לאן שהרוח לוקחת אותנו,ספינת חיינו חווה כל מיני סוגי רוחות,חלשות וחזקות רוחות צד, וסופות, רב החובל "תת מודע" יודע להשיט את הספינה בכל מזג האוויר באשר יהיה, הוא ידע להביא את הספינה עם מטענה ליעדה ובבטחה.

מאמרים נוספים בנושא אימון לאיכות חיים

מאת: דרור אטריאימון לאיכות חיים23/01/192199 צפיות
הבנק מסרב למשכנתא? הלכתם לבנקים ולא מצליחים לקבל משכנתא? אני האיש שלכם! צריכים מומחה שייכנס לתוך הנעליים שלכם וישיג עבורכם משכנתא? שמי מרטין בוקסדורף ובעשר השנים האחרונות- אני משיג משכנתאות בנקאיות עבור אנשים שלא מצליחים לקבל משכנתא בכוחות עצמם.

מאת: דרור אטריאימון לאיכות חיים16/02/172630 צפיות
אחת הקושיות הגדולות בתורה ובדת היהודית היא שצריך להודות לשם, על כל דבר שקורה לך בין אם זה טוב או רע. כלומר הכול מגיע לאדם מהקדוש ברוך הוא וצריך להודות על זה בכל מקרה. אז המצב הזה הוא משהו שצריך להוסיף עליו שאם יש דברים מטופשים שאתה הכנסת את עצמך אליהם, אז אף אחד לא אשם לך אלא רק אתה אשם ואף אחד לא גרם לך.

מאת: shmolikאימון לאיכות חיים27/04/161741 צפיות
המאמר ילמד כיצד לנצל את הזמן לטובה ולשפר את ההישגים בצורה הטובה ביותר בהתחשב בזמן.

מאת: shmolikאימון לאיכות חיים27/04/161694 צפיות
המאמר ילמד כיצד לנצל את הזמן לטובה ולשפר את ההישגים בצורה הטובה ביותר בהתחשב בזמן.

מאת: ברסלב מאיראימון לאיכות חיים16/02/162656 צפיות
אמרו חכמינו (שם) כל שהקב"ה חפץ בו, מדכאו ביסורין ! נשמע הזוי ? אם אוהבים אותי למה מכאיבים ומייסרים אותי ? פה צריך אמונה שכל זה להמתיק מעלי דינים ולהבין שזה כדי שאני יחפש דרכים חדשות ויפשפש במעשי וכדי שאני ישתנה לטובה, וכדי שאני יבוא נקי מעוון לחיי עולם הבא - הרי שילמתי עליהם כפרת עוונות בייסורים שסבלתי פה בעולם הזה תמשיכו לקרוא תראו מאמרי חז"ל נפלאים ומחזקים לקבל את הייסורים באהבה לחחים טובים ומאושרים).

קשה להצליח, קל להצליח, להצליח להיכשל, מה רע בלהצליח, להצליח בקושי, מה טוב בלא להצליח, מאמן אישי, קואצינג מומלץ: עכשיו אני רוצה לשאול את השאלה הבאה מה רע יכול לצאת לבן אדם מזה שהוא מצליח במשהו אז אני או מציג איזו מטרה, אז אני מניח שהתשובה הקלאסית תהיה שאם זה עושה לו טוב אז הוא תלוי בזה נכון? ש: יש גם את זה. אליעד: יפה אז איזה עוד היבט נגיד יש? ש: שהוא איבד את העניין. אליעד: איבד את העניין ואיזה עוד היבט יש? אז אני רוצה לתת היבט ספציפי אוקי, כשבן אדם מצליח במשהו או נגיד שיש משהו ...

איך למכור ללקוחות, דימויים של הלקוח, באיזה מילים למכור, איך לשכנע לקוחות, שיקוף של הלקוח, טעויות של אנשי מכירות, ייעוץ אישי, קואצ'ר מומלץ: שלום לכולם הפעם אני רוצה לדבר על עוד היבט בנושא של מכירות ללקוחות ושכנוע אנשים וההיבט הוא שימוש במילים של הלקוח, בתהליך המכירה כאשר באים למכור ללקוח את המוצר את השירות את מה שלא רוצים בעצם להשתמש במילים של הלקוח ואני אסביר גם למה זה טוב וגם למה זה לא טוב ומתי לא להשתמש דווקא במילים של הלקוח. אז קודם כל בגדול צריך לזכור שתהליך של מכירה בעצם ...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica