חפש מאמרים:
שלום אורח
07.03.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

איך לשמור על המחשב

מאת: שי יחזקאלאבטחת מידע02/06/20128107 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מרבית המשתמשים מאמינים כי אם יתקינו תכונת אנטי וירוס חנמית במחשבם אז הם מוגנים. אך זו טעות מוחלטת. קרוב למחצית אם לא יותר מהמחשבים אינם מוגנים כראוי באמצעות תוכנות הגנה להגנה מפני רוגלות ווירוסים. ואינם מטופלים בתחזוקה השותפת של הרכיבי המחשב. במידה והמשתמשים היו מגנים כראוי על מחשבם, קרוב לבדי שלא הייתם צריכים להתמודד בכל פעם מחדש עם בעיות במחשב.

במאמר זה אפרט כיצד להגן על המחשב מפני תוכנות זדוניות ולאחר התיחסות רצינית, הפנמה וביצוע. מחשבך עשוי להיות מוגן!

משתמשי קצה צריכים לפחות שלושה הגנות על מנת להיות מוגנים מפני תוכנות זדוניות כגון וירוסים ורוגלות. אם חסר לך אחד מהן מחשבך בסיכון.

שלושת התוכנות שאתה חייב:


    • Firewall פעיל
    • אנטי וירוס
    • הגנה מפני רוגלות (אנטי ספייוור)

אם תהיה חסרה לך אחת משלושת התוכנות במחשב, אז בשלב מסויים מחשבך יהיה נגוע בתוכה זדונית.

1. חומת אש (פיירוול – firewall) היא תוכנת של מיקרוסופט שנועדה להפחית ואף לחסום לגמרי כניסת פורצים והאקרים שמטרתם לרוב לחדור אל פרטיותינו ולמידע שבמחשב, יותר מזה הגורמים האלו מנסים לגרום לנזקים לקבצים השונים ועד לכדי ביצוע פעולת בלתי חוקיות.

חשוב שיהיה לכם תוכנת חומת אש טובה על מנת לחסום את נסיונות הגישה של גורמים זרים. חשוב לציין שחומת האש אינה הופכת את המחשב לבלתי חדיר. אך חומת אש חשובה לא פחות מאנטי וירוס ואנטי ספייוור.

חומת האש של מייקרוסופט שמגיעה במערכות הפעלה XP- SP2 ומעלה וכן במערכות הפעלה ויסטה ו-7 . בנוסף ישנם חברות שמספקות הגנה דומה לזו של חומת האש שמגיעה במערכות ההפעלה של מיקרוסופט.

חשוב להיות בטוחים שחומת האש במחשבכם פועלת ועל כך אפרט את סדר הפעולות

להפעלת חומת האש. לחץ על התחל > ולאחר מכל לחיצה על לוח בקרה, לאחר מכן לחץ על מערכת ואבטחה, לאחר מכן לחץ על חומת האש של Windows ובצד יופיע "הפעל או בטל את חומת האש של Windows. יש ללחוץ על זה ולהפעיל את חומת האש.

2. אנטי וירוס, הגנה מפני וירוסים. מטרתן של תוכנות אנטי וירוס הינה זיהוי של וירוסים או תוכנות זדון המנסים לחדור או אילו שכבר חדרו ולנטרל אותם. תוכנת אנטי וירוס טובה מסוגלת אף לשחזר ולתקן קבצים שנפגעו מהשפעת הוירוס.

תחומי האחריות של תוכנת אנטי וירוס הוא טיפול ושמירה על תוכן וקבצי תוכנות, בדיקת דואר ואתרי אינטרנט בהם גולש המשתמש.

מהו וירוס מחשב? תוכנה שנועדה לפגוע בפעולה תקינה של תוכנות המחשב השונות בפרט מערכת הפעלה. וירוס הוא למעשה תוכנה המריצה פקודות מחשב זדוניות. תוכנה זו חודרת למחשב ללא ידיעת המשתמש, ונועדה לפגוע בתוכנות אחרות במחשב וכך לגרום לשיבושים עד כדי קריסת המערכת ואף לאיבוד נתונים חשובים הנמצאים על המחשב. וירוס המחשב מסוגל בקלות לעבור ממחשב למחשב דרך רשת האינטרנט או דרך חיבורי USB או דרך כונן האופטי.

בנוגע להתקנת תוכנת הגנה מפני וירוסים, משתמשים מעוניינים לשמור על מחשבם אך הבעיה מתחילה כאשר משתמשים מנסים לחסוך כסף ומתקינים על המחשב תוכנות הגנה חינמיות ללא התייעצות מוקדמת עם איש מחשבים מקצועי. יש עשרות תוכנות הגנה חינמיות ברשת שניתן להוריד ברשת אך כמעט אף אחת מהן לא תיתן הגנה מלאה למחשבך. אני לא טוען שתוכנות אילו אין עושות את עבודתן, אך רובן אינן מספקות הגנה בזמן אמת. ולעיתים המשתמשים מתעלמים לחלוטין מהודעת תוכנת האנטי וירוס לסיום תקופת הניסיון החינמי שלה ובכך מפקרים את מחשבם חסוף ללא כל הגנה.

לכן מומלץ לא לנסות לחסוך בכל הקשור בהגנת מחשבך. ישנם תוכנות רבות שמספקות הגנה טובה על מחשבך תמורת שתשלום שנתי קבוע . אתה מוזמן להקליד בגוגל את מילת החיפוש "anti-virus-software-review" לסקירת המצלות אנטי וירוס.

חשוב לציין שתוכנות אילו מספקות הגנה טובה למשך תקופת פעילותן ויש לחדשן בתשלום בכל סיום תקופה אחרת מחשבך שוב יהיה חשוף לאיומים.

אם בכל זאת אתה מעוניין לחסוך כסףולקבל הגנה מושלמת על מחשבך, המלצתי היא על התקנת תוכנת האנטי וירוס של מיקרוסופט בעצמה. אין צורך לרכוש תוכנה זו, ניתן להורידה בכל זמן מהאתר הרשמי של מיקרוסופט ולהתקינה אחת ולתמיד על מחשבכם. לאחר התקנת תוכנה זו אין צורך בחידוש רישיון או צורך בעדכון התוכנה אך חשוב לבדוק מפעם לפעם שהאנטי וירוס אכן פועל. להורדת התוכנה הקלד בגוגל את מילת החיפוש "microsoft security essentials"

3. הגנה מפני רוגלות (אנטי ספייוור) נועד ללהגן על מחשבך מפני תוכנות רוגלה.

מה זה בעצם ספייוור- רוגלה, תוכנת ריגול. תוכנה שמטרתה לרגל אחרי פעולות המשתמש במחשב. תפקידה של תוכנת הרוגלה הוא לאסוף מידע שנמצא על המחשב לרוב היא אוספת מידע אודות הרגלי הגלישה של המשתמש על מנת להתאים לו פרסומות. תוכנת הרוגלה לומדת את הרגלי הגלישה של המשתמש, באיזה אתרי אינטרנט הגולש מבקר אילו תוכנות הוא משתמש ואיזה שעות הוא משתמש במחשב ועוד.. כמובן שכל המידע שנאסף עובר לגורם זר ובכך פוגע בפרטיות המשתמש יותר מזה תוכנות אילו גורמות לאטיות ומעמיסה על המחשב.

כיצד תוכנות הספייוור מגיעות אלינו? הן יכולות להגיע דרך תוכנה שאתם מתקינים (כמו תוכנת שיתוף קבצים), דרך קודקים לפורמט וידיאו, דרך התקנת סרגלי כלים.

כיצד ניתן לזהות ספייוור. תוכנת רוגלה משנה את דף הבית למשל, כאשר המשתמש נכנס לאתר מסויים מיד הוא מופנה לאתר אחר, ספייוור אחרי לכך שפתאום קופצים לך באנרים פרסומיים ללא קשר באיזה אתר אתה גולש, חמור יותר זה כאשר הרוגלה משתילה עוגיות של affiliate marketing הן גורמות לך שכאשר תבצע רכישה באינטרנט, חלק מהסכום של הרכישה מגיע לבעל תוכנת הספייוור כעמלה.

ישנם תוכנות רבות המספקות הגנה מפני תוכנות רוגלה. כפי שהמלצתי על אנטי וירוס טוב של מיקרוסופט, אנטי וירוס זה גם מספק את שירות ההגנה מפני רוגלות ובמידה והחלטתם להתקין את האנטי וירוס של Microsoft Security Essentials אז אתם מוגנים מפני וירוסים ורוגלות.

לסיום, Windows Defender של מיקרוסופט, זוהי תוכנה בסיסית שקיימת במערכת ההפעלה שתפקידה לבצע סריקת תוכנות זדוניות ברקע ללא התערבות המשתמש.

שי יחזקאל טכנאי מחשבים | תמיכה טכנית | תיקון מחשב

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אי אס פי סי מחשבים - שירותי מחשוב למגזר העסקי והפרטי. אנו נותנים תמיכה ושירות למשרדים ולקוחות עסקיים. תמיכת משתמשים. מתן פתרונות בתחום המחשוב האישי, כמו כן גם מתן פתרונות מחשוב לפרטיים. מכירה, תיקון ושדרוג מחשבים.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שי יחזקאל

מאת: שי יחזקאלתוכנה14/08/121132 צפיות
ווינדוס7 היא תוכנת מחשב לכל דבר אשר עשויה לקרוס בעקבות תחזוקה או שימוש לקוי. מערכת ההפעלה ווינדוס 7 מועדפת על המשתמשים יותר ממערכות הפעלה קודמות מכמה סיבות והבולטת שבניהן זה שמערכת ההפעלה ווינדוס 7 הרבה יותר יציבה ממערכות הפעלה קודמות.

מאת: שי יחזקאלמחשבים וטכנולגיה - כללי14/08/121106 צפיות
תיקון מחשבים הוא מצרך נפוץ בימים אלו. חלק גדול מהאנשים משתמשים במחשב במקום העבודה או בבית, אך מעטים מהם ברי מזל כדי להבין נכון את עקרון פעולה הטכנית של המערכת הממוחשבת ולהיות מסוגלים לתקן אותה לבד. ברוב המקרים של כשל טכני כזה או אחר במחשב אנו נאלצים להזמין את שירותיו של טכנאי מחשבים.

מאת: שי יחזקאלמחשבים ניידים14/08/12868 צפיות
חלק גדול מאיתו מעדיף לעבור לעבוד ממחשב נייח למחשב נייד בגלל הנוחות, הניידות והחופש לעבוד בו מכל מקום שנרצה. לעיתים אנו שוכחים עד כמה שמכשיר הזה עדין או שמתעלמים מהעובדה שכל חבלה במחשב ושימוש לקוי עשוי לגרום למחשב להספיק לעבוד. שזה אומר צריך לתקן אותו או להחליף חלקים ואולי גם בנוסף לזה אתם עשויים לאבד את המידע במחשב בעקבות הנזק. גם תיקון המחשב יקר ואם זה לא מספיק אתם גם תבזבזו זמן יקר על משהו שלא היה צריך לקרות. לכן חשוב תמיד לשמור עליו לפעול נכון במחשב.

מאת: שי יחזקאלחומרה02/06/121189 צפיות
כיום כמעט בכל בית או משרד יש יותר ממחשב אחד ולרוב רק מחשב אחד מחובר למדפסת, אך אם ברצוננו להדפיס מכל מחשב אחר שאינו מחובר ישירות למדפסת? במערכות ההפעלה יש אפשרות לקבוע את תצורת Windows כדי לשתף מדפסת ובאפשרותך להדפיס מכל מחשב שמחובר לרשת שלך למדפסת אחת או יותר. כדי לשתף מדפסת עם מחשבים נוספים בבית או במשרד אתה צריך להגדיר את המחשב שאליו מחוברת המדפסת ולאחר מכן להגדיר את המדפסת בכל שאר המחשבים שמחוברים באותה הרשת.

מאת: שי יחזקאלתוכנה23/10/111648 צפיות
האים אי פעם איבדתם את סיסמת הכניסה שלכם לווינדוס? ואם כן זה אומר שלא יכולתם להשתמש במחשב העבודה שלכם עד לפתרון הבעיה. בכל אופן חשוב לציין, שתמיד אפשר לאפס את סיסמת הכניסה במערכות הפעלה ווינדוס .

מאת: שי יחזקאלמחשבים נייחים23/10/118126 צפיות
תחזוקת המחשב הוא אחד הנושאים החשובים ביותר שמשתמשים נוטים להתעלם ממנו. שמירה על ניקיון המחשב והגנה מפני תוכנות לא רצויות, וירוסים ורוגלות, וניקיון יסודי מאבק,עשוי ולמנוע תקלות חומרה ותוכנה ואף להאריך את אורך חיי המחשב. התעלמות מהנושא עלולה לגרום לכך שהבעיות יתגברו עד לקריסת המערכת.

מאת: שי יחזקאלחומרה23/10/111061 צפיות
סוללת ה- CMOS היא זו שדואגת לספק זרם מחשב באופן קבוע על מנת לשמוע על ההגדרות הבסיסיות של המערכת , לעיתים הסוללה הסוללה אינה פועלת כראוי.

מאמרים נוספים בנושא אבטחת מידע

מאת: ליאת מנדלסוןאבטחת מידע28/09/142476 צפיות
מחפש שירותי מחשוב לעסקים? מעוניין בפתרונות חכמים אשר יועילו בצורה משמעותית לעסק שלך? ובכן, אתה נמצא במקום הנכון. בשנים האחרונות ניתן לראות כיצד הטכנולוגיה נתנה אותותיה ואם בעבר בעלי עסקים נאלצו להתמודד עם "חוות שרתים" (חווה אשר אילצה את בעלי העסקים לסבול מהוצאות שונות הן בשמירה על חדר השרתים והן בתחזקו) הרי שכיום הדבר מיותר לחלוטין ופשוט לא קיים כמעט.

מאת: ליאת מנדלסוןאבטחת מידע05/08/142158 צפיות
מחשוב מענן אומר למעשה משהו פשוט: יש ברשותך עסק, סביר להניח שיש בו מספר של מחשבים, הגיע הזמן שתחשוב כיצד להגן עליהם מבלי באמת להצטרך "ללכת לאיבוד", מבלי להרגיש אבוד בתוך עולם עם מושגים ונתונים שאינך מכיר כיוון שזה בדיוק היתרון של מחשוב ענן. הוא פשוט, מובן ומעניק את מלוא הצרכים שאתה זקוק להם.

מאת: ליאור מזוראבטחת מידע02/12/137610 צפיות
הרשתות החברתיות הביאו לאחד השינויים היסודיים ביותר באופן שבו אנו מתקשרים ברשת האינטרנט מאז המצאתו של הדואר האלקטרוני. אתרים אלה מציעים דרך זמינה ונפוצה לשמור על קשר עם חברים ומשפחה בשיתוף תמונות, קטעי וידיאו, כתבות ומידע בכלל. רבים פונים לאתרי הרשתות חברתיות כדי לקדם את הקריירה שלהם או מסיבות מקצועיות אחרות כמו חיפוש עובדים ועוד . הפרופיל ברשת החברתית מזהה אותנו עם החברים שלנו, התגובות שלנו באתרים שונים ובפורומים ולהזדהות מול אתרים יותר פרטיים ואישיים.

מאת: שי ברסאבטחת מידע05/07/131265 צפיות
למי מיועד קורס אבטחת מידע? מה כוללת תכנית לימודי קורס אבטחת מידע בלימודי ההייטק?

מאת: אייל מנקראבטחת מידע08/04/131441 צפיות
בעידן של ימינו, כשלא מפסיקים לשמוע על מתקפות סייבר, פריצות לאתרים והאקרים שרק משכללים את שיטותיהם מדי יום, אין לנו מנוס מלנסות להגן על האתרים שלנו. כדי שנוכל לאבטח את אתרינו, ובתוכם כמובן אתרי וורדפרס, יש להקפיד על מספר עקרונות חשובים. אבטחה של אתרי וורדפרס חשובה מאוד - במיוחד לאור העובדה שפשטותם של אתרים אלו מאפשרים לכל אחד לנהל אותם, גם למי שלא מבין בכל תחומי האינטרנט והמחשבים, ולכן לא מודע לסיכונים הטמונים בשימוש ברשת.

מאת: אייל מנקראבטחת מידע26/02/131516 צפיות
סוגיית האבטחה ברשת האינטרנט נהיית חשובה יותר ויותר בעבור בעלי אתרים ברחבי עולם ובישראל בפרט, וזאת לנוכח הפריצות המרובות שהאקרים מנסים לבצע כל יום ויום. בארץ למרבה הצער השרתים יותר חשופים יחסית להתקפות האקרים, וזאת משום שרבים מעוניינים לפגוע באזרחים ישראלים. יש מספר דרכים לוודא את אבטחת האתר, כשאחת הפשוטות בהן היא פשוט לבנות אתרים על בסיס מערכת וורדפרס. וורדפרס היא מערכת לניהול תוכן, שמלבד מגוון יתרונותיה היא גם בעלת יכולות גבוהות מבחינת אבטחה.

מאת: משה יוריאבטחת מידע07/10/127716 צפיות
בהנחה וכבר קניתם אתר ברשת, בחרתם לו עיצוב, הזנתם אליו תוכן טוב והשקעתם בו מחשבה, זמן וכסף - רצוי לבחון אחסון אתרים. כל אתר ברשת, קטן או מסחרי, צריך להיות מאוחסן על פני שרתים. שרת כזה הוא סוג של מחשב על שלא כמו מחשב PC שמאפשר לגבות כמות אדירה של קבצים להרחבה בנושא הכנסו לאתר.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica