חפש מאמרים:
שלום אורח
25.07.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ניקוי ותחזוקת המחשב

מאת: שי יחזקאלמחשבים נייחים23/10/20118167 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

תחזוקת המחשב הוא אחד הנושאים החשובים ביותר שמשתמשים נוטים להתעלם ממנו. שמירה על ניקיון המחשב והגנה מפני תוכנות לא רצויות, וירוסים ורוגלות, וניקיון יסודי מאבק,עשוי ולמנוע תקלות חומרה ותוכנה ואף להאריך את אורך חיי המחשב. התעלמות מהנושא עלולה לגרום לכך שהבעיות יתגברו עד לקריסת המערכת.

חשוב לשמור על נקיון המחשב בעזרת תוכנות לניקוי, טכנאי מחשבים רבים ממליצים על תוכנות לניקוי, אולם אפשר לקבל תוצאות טובות מאד גם בעזרת מספר תוכנות חינמיות טובות שניתן להשתמש בהן כדי לשמור על המחשב במצב טוב.


מערכת הפעלה

הדבר החשוב הראשון שיש לדעת הוא לקבוע באיזו מערכת הפעלה אנו משתמשים. רוב המחשבים כיום משתמשים במערכת הפעלה  Windows 7, Windows Vista
או, Mac OS למרבה הצער, אני לא עובד עם מקינטוש בכלל, אז המאמר הזה יהיה מבוסס על סביבת Windows  ומחשבי PC

השתמשו במה שכבר מותקן על מחשבכם, תוכנות לאיחוי דיסק וניקוי דיסק

מתוך כל השלבים כאן, הדבר הפשוט ביותר שתוכלו לעשות הוא להשתמש בכלי המובנה במחשב, גשו אל תפריט התחל שעל שולחן העבודה, לחצו עליו, וביחרו את
"כל התוכניות" לאחר מכן לחצו על "אביזרים". תחת "אביזרים" בחרו את תיקיית "כלי המערכת", שם תמצאו את "מאחה הדיסק" ו"ניקוי דיסק".

מאחה הדיסק: השלבים: התחל> כל התוכניות> כלי מערכת> איחוי דיסק

כלי מאחה הדיסק מנקה את הזיכרון של המחשב בדיסק קשיח ומארגן את כל שברי הנתונים, הוא אינו מעביר או משנה את הקבצים פיזית או במקומות בפועל, רק את תמונת הנתונים כדי להחליק את העיבוד. זה צריך להיעשות במהלך ההשבתה וזה יכול לקחת זמן רב. Windows מאפשרת לתזמן את הפעולה לכל לשעה וליום שתבחרו.

ניקוי דיסק: השלבים: התחל> כל התוכניות> כלי מערכת> ניקוי דיסק

כלי ניקוי הדיסק יעזור לכם להיפטר מקבצים מיותרים, בתפזורת, וכן פריטים שונים ולא נחוצים שעשויים להיות מאוחסנים במחשב ללא ידיעתכם, באמצעות כלי זה תוכלו לבדוק מה מותקן ומאוחסן על מחשבכם ולבטל או למחוק את מה שאינו נחוץ.

באמצעות שני כלים אלה תוכלו לתחזק ולנקות באופן שותף את המערכת ההפעלה.

תוכנות נוספות

יש הרבה תוכנות ברשת האינטרנט שיציגו עצמן כתוכנות לניקוי ותחזוקה, אך יש להימנע מלהתקין אותן, מפני שהן
עלולות לפגוע במערכת ההפעלה, אם אינכם מכירים את התוכנה שמציעים לכם וטכנאי מחשבים לא המליץ לכם, פשוט מאוד - אל תתקינו!

רוב טכנאי המחשבים ימליצו על התוכנה  CCleaner לניקוי קבצים, זו אחת התוכנות הטובות ביותר, והוא כלי ניקוי נהדר.

ממגוון תוכנות האנטי וירוס, אני ממליץ רק על תוכנה אחת, Microsoft Security Essentials  מנסיוני המקצועי זהו האנטי וירוס הטוב ביותר והוא חופשי לשימוש, זהו אנטי וירוס שפותח על ידי מיקרוסופט, וקל ונוח לשימוש, יש לו מנגנון מובנה ערני לחסימה אם הוא מזהה וירוס או איום, האנטי וירוס יתריע על וירוס וידווח לכם לאחר מכן ואז תוכלו לסגור, לאשר או כמובן למחוק את האיום מהקובץ, לאנטי וירוס זה יש גם עדכון אוטומטי לתוכנה ולסריקת הוירוסים.

יש תוכנות אחרות ותוכניות שניתן לקבל אך צריך להתייחס אליהן בזהירות. לדוגמא: AdAware, Spybot Search
and Destroy, Blaster Spyware  ו Malware
Bytes לגבי תוכנות אלה מומלץ להתייעץ עם טכנאי מחשבים מוסמך.

אבק במחשב

הגיע הזמן ללכלך קצת את הידיים.

האבק במחשב מקצר את אורך החיים של המחשב, משבש את אופן פעולתה של מערכת ההפעלה, גורם להאטה של המחשב,
גורם להיתקעויות, ועלול אף לגרום לכיבוי של המחשב. לכן מומלץ לנקות את המחשב אחת לשלושה חודשים.

אני ממליץ לכם לנקות את המחשב בעזרת מברשת קטנה ו/או פן לשיער.

אז איך מנקים? אינכם צריכים להיות טכנאיי מחשבים כדי לנקות את המחשב? כל מה שצריך הוא להיות עדינים וזהירים עם המחשב בעת הניקוי.

על מנת לנקות את המחשב פעלו לפי השלבים הבאים:

1. נתקו את המחשב מחשמל והשתדלו להימנע מלטלטל את המחשב.

2. פתחו את המחשב, ברוב המחשבים הפתיחה היא בדופן השמאלי של המחשב, יש מספר ברגים החוצה כדי לפתוח.

3. בעזרת הפן על מצב של אויר קר נקו את המחשב מאבק , עדיף שתעשה את זה מחוץ לבית כדי להימנע מפיזור אבק באיזור המחשב.

4. בעזרת המברשת תנקה בעדינות את המאווררים שמורכבים וחזור על פעולת הפן בשנית .

5. סגור את הדופן בחזרה בעזרת הברגים שפירקת וחזר חזרה למקום.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אי אס פי סי מחשבים - שירותי מחשוב למגזר העסקי והפרטי. אנו נותנים תמיכה ושירות למשרדים ולקוחות עסקיים. תמיכת משתמשים. מתן פתרונות בתחום המחשוב האישי, כמו כן גם מתן פתרונות מחשוב לפרטיים. מכירה, תיקון ושדרוג מחשבים.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שי יחזקאל

מאת: שי יחזקאלתוכנה14/08/121166 צפיות
ווינדוס7 היא תוכנת מחשב לכל דבר אשר עשויה לקרוס בעקבות תחזוקה או שימוש לקוי. מערכת ההפעלה ווינדוס 7 מועדפת על המשתמשים יותר ממערכות הפעלה קודמות מכמה סיבות והבולטת שבניהן זה שמערכת ההפעלה ווינדוס 7 הרבה יותר יציבה ממערכות הפעלה קודמות.

מאת: שי יחזקאלמחשבים וטכנולגיה - כללי14/08/121149 צפיות
תיקון מחשבים הוא מצרך נפוץ בימים אלו. חלק גדול מהאנשים משתמשים במחשב במקום העבודה או בבית, אך מעטים מהם ברי מזל כדי להבין נכון את עקרון פעולה הטכנית של המערכת הממוחשבת ולהיות מסוגלים לתקן אותה לבד. ברוב המקרים של כשל טכני כזה או אחר במחשב אנו נאלצים להזמין את שירותיו של טכנאי מחשבים.

מאת: שי יחזקאלמחשבים ניידים14/08/12896 צפיות
חלק גדול מאיתו מעדיף לעבור לעבוד ממחשב נייח למחשב נייד בגלל הנוחות, הניידות והחופש לעבוד בו מכל מקום שנרצה. לעיתים אנו שוכחים עד כמה שמכשיר הזה עדין או שמתעלמים מהעובדה שכל חבלה במחשב ושימוש לקוי עשוי לגרום למחשב להספיק לעבוד. שזה אומר צריך לתקן אותו או להחליף חלקים ואולי גם בנוסף לזה אתם עשויים לאבד את המידע במחשב בעקבות הנזק. גם תיקון המחשב יקר ואם זה לא מספיק אתם גם תבזבזו זמן יקר על משהו שלא היה צריך לקרות. לכן חשוב תמיד לשמור עליו לפעול נכון במחשב.

מאת: שי יחזקאלאבטחת מידע02/06/128182 צפיות
מרבית התקלות התוכנה במחשב נגרמות לאחר חדירת תוכנות זדוניות למחשב ופוגעות בתפעולה השותפת עד לכדי קריסת המערכת ואיבוד נתונים. שואלים מי אשם? המשתמשים שהפקירו את מחשבם ולא דאגו להגן על המחשב כראוי.

מאת: שי יחזקאלחומרה02/06/121224 צפיות
כיום כמעט בכל בית או משרד יש יותר ממחשב אחד ולרוב רק מחשב אחד מחובר למדפסת, אך אם ברצוננו להדפיס מכל מחשב אחר שאינו מחובר ישירות למדפסת? במערכות ההפעלה יש אפשרות לקבוע את תצורת Windows כדי לשתף מדפסת ובאפשרותך להדפיס מכל מחשב שמחובר לרשת שלך למדפסת אחת או יותר. כדי לשתף מדפסת עם מחשבים נוספים בבית או במשרד אתה צריך להגדיר את המחשב שאליו מחוברת המדפסת ולאחר מכן להגדיר את המדפסת בכל שאר המחשבים שמחוברים באותה הרשת.

מאת: שי יחזקאלתוכנה23/10/111697 צפיות
האים אי פעם איבדתם את סיסמת הכניסה שלכם לווינדוס? ואם כן זה אומר שלא יכולתם להשתמש במחשב העבודה שלכם עד לפתרון הבעיה. בכל אופן חשוב לציין, שתמיד אפשר לאפס את סיסמת הכניסה במערכות הפעלה ווינדוס .

מאת: שי יחזקאלחומרה23/10/111094 צפיות
סוללת ה- CMOS היא זו שדואגת לספק זרם מחשב באופן קבוע על מנת לשמוע על ההגדרות הבסיסיות של המערכת , לעיתים הסוללה הסוללה אינה פועלת כראוי.

מאמרים נוספים בנושא מחשבים נייחים

מאת: נינה כהןמחשבים נייחים20/05/184294 צפיות
המטרה העיקרית של ממיר מתח היא להתאים את הזרם החשמלי למוצרי האלקטרוניקה שברשותך.

מאת: אשר אלבזמחשבים נייחים07/02/151894 צפיות
ישנם סוגים רבים של כרטיסי זיכרון , יש כאלה בעלי נפח אחסון רב ויש כאלה המכילי פחות מקום , כרטיסים אלו מאחסנים לרוב תמונות מסמכים ואו כל דבר אחר החשוב ללבנו , תקלה בכרטיס הזיכרון תגרום למידע החשוב

מאת: גילמחשבים נייחים26/05/144098 צפיות
כמה שהמחשב שלכם טוב, את זה נראה על המסך. הרצת המספר תוכנות במקביל, היכולת להדליק ולכבות בכמה שניות את המחשב, הרצת הסרט שוטפת- כל אלו באים לידי ביטוי על מסך המחשב שלכם.מסך שאינו ברזולוציה גבוהה ובחדות סבירה לא יעביר טוב את הנתונים, לא משנה כמה מהיר יהיה מעבד במחשב שבחרתכם.

מאת: Y4PCמחשבים נייחים10/11/137685 צפיות
התקלה הנפוצה ביותר במחשב נגרמת על ידי אבק שנדבק לחלקי המחשב ויוצר קורוזיה או אבק שנתקע במאווררים של המחשב וגורם לעבודה לא תקינה של המאווררים ובכך הם אינם מוציאים את האוויר החם מחלקי המחשב. כתוצאה מכך חלקי המחשב מתחממים והבלאי שלהם עולה.

מאת: ספיר קוסקימחשבים נייחים25/07/127765 צפיות
כל אחד מאתנו יודע שיש לו את המכשיר אליו הוא מחובר כמעט עשרים וארבע שעות ביממה, וכאשר אנו נמצאים בו רצוי לא להתקרב אלינו.

מאת: BA BAמחשבים נייחים21/12/119609 צפיות
המדריך הסאטירי הבא נכתב כתוצאה מריבוי פניות אלי במטרה שאתקן לאנשים את המחשב וזאת למרות שאינני כבר מתעסק בתחום טכנאי PC אלא יותר אפשר לומר מתנדב בתמיכה טכנית באתר המצוין וואלה פורום תמיכה מחשבים

מאת: ארון לאמב הול תאדמחשבים נייחים20/09/118164 צפיות
מאז המצאת האינטרנט, יותר ויותר מערכות ותוכנות הופכות את התקנתן על המחשב למיותרת. כמעט כל תוכנה ניתן למצוא באינטרנט תוך שימוש בה ללא התקנתה הישירה על המחשב...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica