חפש מאמרים:
שלום אורח
15.10.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

איך להפסיק לשפוט את עצמנו ואחרים?

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי03/06/2012568 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מוצאים את עצמכם שופטים אחרים?

מוצאים את עצמכם שופטים את עצמכם ללא הרף?

כיצד ניתן להפסיק לשפוט אנשים בהתאם למראה או להתנהגות שלהם?

טים היה איש מבוגר שישב ברכבת ליד בנו מייק בן ה25. מייק ישב ליד החלון והיה נראה מאושר מאד. הוא הוציא את ידיו מבעד לחלון, הרגיש את משב הרוח ואמר לאביו "אבא, תראה אנחנו עוברים ליד עצים מאד יפים". מול טים ובנו ישבו זוג והקשיבו למייק בהפתעה. לפתע צעק מייק "אבא, תראה את האגם הוא מדהים" הזוג היה מופתע מהתנהגותו של מייק. בכל זאת הוא בן 25 ולא ילד.

בסופו של דבר הם לא יכלו להתאפק ושאלו את האב "מדוע אינך לוקח את הבן שלך לטיפול אצל רופא"?

ענה להם טים, "אנחנו רק חוזרים עכשיו מבית החולים. מייק רק התחיל עכשיו לראות לראשונה בחייו".

אנחנו נוטים לשפוט אנשים אחרים בהתאם להתנהגות שלהם, בהתאם למראה שלהם ובהתאם למערכת השיפוט הפנימית שלנו. האם לא הגיע הזמן להפסיק לשפוט אנשים בהתבסס על ההנחות הפרטיות שלך?

הבעיה היא שהשיפוטיות שלנו לא נגמרת רק בשיפוט כלפי אחרים. אנחנו שופטים את עצמנו ללא הרף. שופטים את העשייה שלנו. את המראה שלנו. את ההתנהגות שלנו. את הדיבור שלנו. ואת מה לא???

שיפוטיות כלפי אחרים מזיקה בעיקר לעצמנו. בשביל להפסיק לשפוט אנחנו צריכים להגיע למקום של קבלת השונים מאיתנו, לקבל את האחר בדיוק כמו שהוא. השוני בין אחד לשני זה מה שמרכיב את היופי בעולם שלנו.

שיפוט כלפי אחרים, תמיד נובע מהשיפוט העצמי שלנו. ללא קבלה עצמית אמיתית, אנחנו מעבירים את חיינו בשיפוט עצמי ובשיפוט של הזולת. וכתוצאה מכך בסבל ובדידות.

תארו לעצמכם שכולנו היינו אותו הדבר. העולם היה משעמעם וחד גוני. השוני בינינו הוא זה שבסופו של דבר גורם לכל אחד ואחד מאיתנו להיות כה מיוחד. ולעולם שלנו להיות כה מגוון ומעניין.

על מנת להפסיק לשפוט אחרים אנחנו דבר ראשון צריכים לקבל את העובדה שהשיפוטיות שלנו מתבססות על ניסיון החיים הפרטיים שלנו ובהתבסס על האמונות האישיות שלנו. זה שאנחנו חווים את האחרים בצורה מסוימת, ממש לא אומר שהם באמת איך שאנחנו מצפים מהם להיות. ויותר מכן. השיפוטיות שלנו לרוב נובעת מקבלה אוטומטית של אמונות פנימיות שאספנו לעצמנו במהלך החיים.

מגיל קטן אנחנו רגילים שרק שופטים אותנו ומבקרים אותנו, זה גם הדפוס שאימצנו לעצמנו וזה גם הדפוס שאיתו אנחנו נגשים לחברה.

בנוסף, אנחנו צריכים גם להעלות המודעות שלנו לתהליך השיפוט שלנו. מתי אנחנו נוטים לשפוט אחרים? על מה בעיקר אנחנו נוטים לשפוט את האחרים? בשביל להגביר את המודעות שלנו אנחנו צריכים להבין את עצמנו ואת המחשבות שלנו.

לעיתים קרובות אנחנו נוטים לחשוב באופן שלילי ולכן אין זה מפתיע שבדרך כלל כך גם אנחנו שופטים אנשים אחרים. הרגילו את עצמכם להסתכל על אחרים בצורה חיובית. לחפש את החיובי אצל זולתכם. בכל סיטואציה תמיד תוכלו למצוא משהו חיובי לחשוב עליו. בתחילה זה יכול להיות קשה אך תרגול מתמיד יהפוך את זה להרגל חיובי בחייכם.

ובאותה המידה, ואולי חשוב יותר - הרגילו את עצמכם לומר "אז מה..." כאשר השיפוט הפנימי שלכם מתעורר. פשוט הפסיקו להזדהות עם הצנזור הפנימי שלכם ולומר "אז מה..." לקבל את עצם היותכם לא מושלמים. לקבל את עצמם היותכם אנושיים. הקבלה העצמית שלכם תפחית את השיפוט שלכם. הן כלפי עצמכם והן כלפי הזולת.

התהליך להפסקת השיפוטיות כרוך בהבנה גדולה יותר של עצמכם, בקבלה גדולה יותר של עצמכם וכתוצאה מכך גם קבלה גדולה יותר של הסביבה.

זכרו את דבריו של קרל יונג - "מה שמפריע לכם אצל זולתכם, יכול להוביל אתכם להבנה גדולה יותר של עצמכם".

לחיי ההתפתחות האישית שלכם,

חני בורנשטיין.

לתכנים נוספים בתחום ההתפתחות האישית לחצו כאן - http://www.chany.co.il/

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

חני בורנשטיין - מומחית להתפתחות אישית

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת חני בורנשטיין

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי23/09/123588 צפיות
דימוי עצמי הוא תוצר של כל התוכן שנולדתי איתו ושל החינוך שקיבלתי יחד עם התכנים שקלטתי מהסביבה. כיצד התייחסו אלי? איך החשיבו אותי? האם אמרו לי מילים טובות? באילו נסיבות? האם קיבלתי מגע אוהב? האם המגע היחיד שקיבלתי היה מכות?

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי13/08/12630 צפיות
לאדם עם ביטחון עצמי תקין, אין צורך בביטחון עצמי מופרז. אין לו צורך בגאווה. כבני אדם אנחנו מנסים להפגין משהו שאין לנו ולא משהו שיש לנו וטבעי לנו. על מנת לרכוש ביטחון עצמי אנחנו צריכים ללמוד להביא את הפנימיות שלנו החוצה. לבטא את האני הפנימי שלנו בצורה מלאה בלי להסתיר כלום.

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי13/08/12598 צפיות
לאדם עם ביטחון עצמי תקין, אין צורך בביטחון עצמי מופרז. אין לו צורך בגאווה. כבני אדם אנחנו מנסים להפגין משהו שאין לנו ולא משהו שיש לנו וטבעי לנו. על מנת לרכוש ביטחון עצמי אנחנו צריכים ללמוד להביא את הפנימיות שלנו החוצה. לבטא את האני הפנימי שלנו בצורה מלאה בלי להסתיר כלום.

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי05/08/12651 צפיות
אדם שחי ללא סיפוקים, לא יכול להיות אופטימיות. אדם שלא מצליח למלא את החסרים שלו לא יכול להיות אופטימי. אופטימיות נוצרת מחוויה של מלאות. במידה ואנחנו מגיעים עם חסר מהילדות. חסר בחום, חסר באהבה או חסר במילה טובה החסר הוא בילד אין אצלנו והוא זה שמנהל אותנו.

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי23/07/12555 צפיות
כיום אנחנו חיים במצב של חסר גדול בחום. חום ושייכות הם הכרחיים עבורנו כבני אדם. אנחנו לא מסוגלים להתקיים בלעדיהם. במידה ואין לנו חום ושייכות אנחנו עושים המרות לדברים אחרים שישמשו כפיצוי. לדג' אם אנחנו רוצים אהבה ואין לנו, אנחנו נוכל ללכת לאוכל. ודרך האוכל נמצא את הסיפוק.

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי16/07/12612 צפיות
אם גם כאשר אנחנו נמצאים בסביבה אוהדת, אנחנו חיים בתחושה של איום וללא יכולת לשינוי דפוסים והרגלים, זה אומר שאין לנו כלל גמישות נפשית. ושאנחנו מנוהלים באמצעות פחדים קדומים.

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי08/07/12496 צפיות
ככל שאנחנו יותר תלותיים רגשית באחרים, מצב הרוח שלנו מושפע מאנשים אחרים. הסביבה היא זאת שעושה לנו מצב רוח. הסביבה היא זאת שמשפיעה על מצב הרוח שלנו אם יהיה לנו מצב רוח טוב או שיהיה לנו מצב רוח לא טוב.

מאמרים נוספים בנושא אימון אישי

מאת: דרור אטריאימון אישי17/01/191136 צפיות
חושבים להגדיל את המשכנתא הקיימת ולהכניס לתוכה את כל ההלוואות הקיימות בעובר ושב ועוד מקומות אחרים.? בדיוק בשביל זה קיימת משכנתא לכל מטרה, אשר מטרתה היא להוות כסף זמין עבור האנשים, שמעוניינים להפוך את כל ההחזרים החודשיים שלהם להחזר חודשי אחד מוגדל של המשכנתא. מה זה בעצם משכנתא לסגירת חובות ?

מאת: דרור אטריאימון אישי12/01/191174 צפיות
עברתם פשיטת רגל וקיבלתם הפטר? עבר קצת זמן ואתם רוצים עכשיו לקחת משכנתא לסגירת חובות או משכנתא לקניית דירה? אתם כבר בטח מבינים שזה הולך להיות משימה מאוד קשה, היות והבנקים לא יכולים לסבול אנשים שעברו פשיטת רגל ולא מוכנים להסתכל עליהם בכלל.

מאת: דרור אטריאימון אישי01/01/191252 צפיות
אחד התהליכים המורכבים והקשים שניתן לעבור בחיים האלו זה ככל הנראה לעבור פשיטת רגל. הרוב חושבים שפשיטת רגל היא דבר שקורה רק לחברות גדולות, אבל האמת היא שזה בכלל לא נכון. הרבה פעמים גם אנשים פרטיים מגיעים לפשיטות רגל.

מאת: ירון שוראימון אישי05/06/172987 צפיות
האם אתם הולכים אחרי החלומות שלכם? ואיך למצוא את הייעוד המדויק עבורכם.

מאת: ירון שוראימון אישי31/03/172471 צפיות
איך תוכלו להרוויח יותר, מה הסיבות לכך שאתם לא מרוויחים את מה שאתם רוצים ואיך זה קשור לאהבה

מאת: ירון שוראימון אישי06/03/172574 צפיות
"המשימה" שהכי חשובה בחיים שלנו היא ללמוד לאהוב את עצמנו ללא תנאי.

מאת: דרור אטריאימון אישי19/02/172454 צפיות
אין על כך שום צל של ספק שלקיחת משכנתא איננה דומה להחלטה לקחת קורס פוטושופ. ייעוץ משכנתא היא עניין רציני מאוד מכיוון שרכישת נכס היא השקעה מאוד רצינית שמשנה את חייו של האדם. למרות שמדובר בהחלטה רצינית וחשובה, אין זה אומר שצריך להימנע מלעשות אותה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica