חפש מאמרים:
שלום אורח
10.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

רשלנות רפואית בצבא

מאת: נינה כהןרשלנות רפואית04/06/2012553 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק


כיצד נותן צה"ל מענה רפואי

על מנת לדעת כיצד יש לפעול במקרה של רשלנות רפואית בצבא חשוב להכיר את דרך הטיפול שמציע צה"ל למי שמשרת בו. בצה"ל קיים חיל רפואה שמפעיל מרפאות שונות בבסיסים ברחבי הארץ, אך אפשר גם לראות כיצד יש רופאים שמוסכמים מטעם הצבא לתת שירות רפואי לחיילים במצבים שונים. כך הופך הדבר לרשת שאמורה לכסות מגוון רחב של שירותיים רפואיים לכל חייל.

בין אם מדובר במרפאה של בסיס מסוים ובין אם מדובר בכל שירות רפואי שניתן בצורה אחרת הרי שרק היכרות יסודית של עו"ד מומחה ומנוסה עם המערכת הצבאית היא זו שיכולה לתרום למי שהרגיש את עצמו נפגע משירות רפואי במסגרת הצבאית. למרות שצה"ל הוא גוף גדול ומורכב מאוד הרי שמערך הרפואה שלו צריך לתת את הדין במקרים שבהם הייתה רשלנות רפואית.

הבירוקרטיה הצבאית יכולה להקשות על כל אחד

בישראל יש כבר לא מעט אנשים שהבינו כי ההתמודדות מול צה"ל היא לא דבר קל או נעים. די בכך שצה"ל רואה במשרתים בו כרכוש שלו על מנת להבין שמערכת היחסים יכולה להיות בעייתית מאוד הן מבחינת החייל הסדיר והן מבחינת איש המילואים. תהליכים לא מוכרים, בירוקרטיה שלא נגמרת ומכשולים שגוזלים זמן ואנרגיה יכולים להקשות על כל אדם מן הישוב.

במקרים רבים יכולים אנשים מסוימים לגלות כיצד הטיפול בהם נופל בין הכיסאות, כמו שאומרים. אם הדבר קשור לענייניו של איש מילואים לשעבר שכרגע אינו מצליח לכלכל את משפחתו בגלל רשלנות רפואית בצבא, הרי שהדבר מקומם מאוד. כחלק מהיותה של עו"ד מאירה זוהר מנוסה בתחום זה היא מדגישה עד כמה חשוב לתמוך בכל לקוח עד לרגע שבו התוצאות החיוביות אכן מגיעות.

התמחותו המקצועית של עו"ד העוסק בתחום

השילוב בין עולם הרפואה המסובך והמורכב לבין המערכת הצה"לית המאוד לא קלה לחדירה הוא כזה שיכול להפוך את חייו של התובע לגיהינום עלי אדמות. די ברור שגם אנשים בעלי השכלה רצינית אינם יכולים לעמוד לבדם מול מערכות עצומות ולכן ברגע שיש איש מקצוע מומחה שמאמין בצדקת דרכו ונשאר נאמן למטרה העניינים יכולים להפוך לקלים ולחיוביים הרבה יותר.

התמחותו של עו"ד בתביעות מסוג זה מראה עד כמה הוא יכול לבחון ברצינות סיכויים למחדלים רפואיים ועד כמה הוא יכול להוכיח קשר סיבתי לגבי יצירת נזק בלתי הפיך אצל מרשו. עו"ד מקצועי יגיש תביעה של רשלנות רפואית בצבא רק לאחר שאסף את כל החומר בצורה מסודרת, ניתח כל פרט לעומק והתייחס לחוות הדעת הרפואיות שיכולות להוות בסיס ראייתי לתביעה רצינית.


 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אקנה

אקנה הינה תופעה שכיחה בעיקר בקרב בני הנוער, תופעה הגורמת להם להתעסק עם עור הפנים ולעיתים אף לגרום לנזק בלתי הפיך,חשוב לגעת שאקנה ניתנת לטיפול יעיל ונכון. חשוב להקפיד לבצע את הטיפולים המתאימים אצל מומחים כיוון שטעויות בטיפול נאות עלולות להוביל לסימנים וצלקות בעור הפנים,אקנה עלולה להופיע גם אצל נשים שכבר אינן בגיל התבגרות ,עקב שינוי הורמונים בגוף.

אקנה יכולה להופיע בדרגות שונות, הראשונה שבהן היא הקלה ביותר ומאופיינת בנקודות שחורות ונקודות לבנות שומניות. במקרה זה, מומלץ לנקות את עור הפנים בסבון עדין ולעשות פילינג שיפתח את בלוטות החלב. לא מומלץ לשטוף את הפנים יותר מפעמיים ביום ולא לחטט בעור הפנים.

אקנה בדרגה שנייה, מאופיינת בפצעים אדומים ושטוחים ובנקודות שחורות ולבנות. מטרת הטיפול היא להפחית כמות החיידקים בעור ולמנוע החמרת הפצעים. מומלץ לנקות את עור הפנים בסבון עדין ולהשתמש באנטיביוטיקה מקומית שהותאמה על ידי מומחה, כמו כן כדאי להרחיק את השיער מאזור הפנים ולא למרוח בו חומרים שומניים אשר עלולים להגיע לעור הפנים.

אקנה בדרגה שלישית מופיעה על רוב שטח הפנים על ידי פצעים אדומיים ומוגלתיים. הטיפול מחסל חיידקים ומפחית את הדלקות בעור. גם כאן חשוב להשתמש בסבון פנים עדין ובאנטיביוטיקה מעט אגרסיבית. יש להקפיד לשטוף את הפנים במים פושרים ולא חמים מידי.

דרגה חמורה של אקנה תופיע בשילוב ציסטות עמוקות ותצריך טיפול מאסיבי יותר, על מנת להפחית את הדלקתיות בעור והקטנת כמות בלוטות החלב. הטיפול בסוג זה של אקנה יהיה משולב משחות אנטיביוטיות, סטרואידים, וגלולות (כאשר מדובר בנשים). חשוב להמעיט חשיפה לשמש, להרבות בספורט ולהשתמש בפילינג קילוף עור, עפ"י המלצת מומחה.

.

אתר שאפשר למצוא בו קוסמטיקאיות. מומלצות המטפלות באקנה.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת נינה כהן

מאת: נינה כהןמחשבים ניידים20/05/182612 צפיות
מחשבים ניידים הפכו בשנים האחרונות לחכמים ומסובכים ביותר. בניגוד למחשבים הנייחים, האנשים אשר מתכננים את המחשבים הניידים צריכים להתחשב במשקל ובגודל של כלל המערכת

מאת: נינה כהןרכב20/05/18772 צפיות
מהי פריקה עמוקה? איך פריקה עמוקה משנה את שיטת הפעולה של מצברים? איך מתחזקים ומנקים את המצבר במהלך ההפעלה?

מאת: נינה כהןמחשבים ניידים20/05/182610 צפיות
מחשבים ניידים הפכו לכלי העבודה העיקרי במאה העשרים ואחת ואף על פי שהניידות שלהם נוחה לנו, היא שמה אותם בסכנה. הרכיבים הדחוסים בתוך המחשב

מאת: נינה כהןמחשבים נייחים20/05/182599 צפיות
המטרה העיקרית של ממיר מתח היא להתאים את הזרם החשמלי למוצרי האלקטרוניקה שברשותך.

מאת: נינה כהןמחשבים ניידים20/05/182425 צפיות
מי מספק מטענים חלופיים למחשבים ניידים? מה היא העלות של מטען מקורי למחשב נייד? בכל כמה זמן מומלץ להחליף מטען לטאבלטים ומחשבים ניידים? היכן מומלץ לרכוש מטענים למחשב?

מאת: נינה כהןרכב20/05/18660 צפיות
היכן ניתן למצוא בוסטרים להתנעת הרכב?

מאת: נינה כהןרכב15/01/18520 צפיות
איזה סוגים של מצלמות יכולים להתאים לרכב פרטי? איך בוחרים את המצלמה המושלמת? ממי אפשר לקבל המלצות על מצלמות איכותיות

מאמרים נוספים בנושא רשלנות רפואית

מאת: עורך דין ירון מויאלרשלנות רפואית26/07/171272 צפיות
מערכת המשפט הישראלית מורכבת משלוש ערכאות: בית המשפט העליון, בתי המשפט המחוזיים ובתי משפט שלום. לצד אלו ישנן מספר ערכאות מקבילות: בית המשפט לעניינים מנהליים, בתי משפט למשפחה, בית משפט לתביעות קטנות, בית משפט לעניינים מקומיים ועוד. מורכבות מערכת המשפט ותחומי הסמכויות השונים של כל ערכאה מחייבת עורכי דין להתמקצע בתחומי משפט מסוימים, בכדי שיוכלו לספק ללקוחותיהם שירות מקצועי מתוך היכרות התחום באופן מעמיק על כל רבדיו.

מאת: שירה אלהרשלנות רפואית14/12/16760 צפיות
הדרך הנכונה להגיש תביעה ולדרוש פיצוי כספי בגין רשלנות רפואית בלידה היא לפנות למשרד עורכי דין עם ניסיון מעשי בטיפול בתביעות הקשורות לרשלנות רפואית בלידה... קרא עוד

מאת: עו"ד אסף אודיזרשלנות רפואית28/03/16847 צפיות
מה חשוב להכיר ולדעת כדי לבחור נכון עורך דין רשלנות רפואית? מעבר לניסיון, יש גורמים נוספים שצריך לקחת בחשבון.

מאת: עו"ד אסף אודיזרשלנות רפואית14/03/16807 צפיות
מהי רשלנות רפואית? מה הן הסיבות בגינן ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית כנגד הגוף הרפואי המטפל ומה הן תביעות הרשלנות הרפואית הנפוצות ביותר בישראל? כל מה שבאמת צריך לדעת על רשלנות רפואית בשורות שלפניכם.

מאת: שירה אלהרשלנות רפואית07/10/151744 צפיות
לא מעט מקרים של רשלנות רפואית חמורה הסתיימו במוות של המטופל. מיהו התובע בתביעת רשלנות רפואית במקרה כזה? על אילו נזקים ניתן לתבוע פיצויים? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית21/07/151088 צפיות
חברת הביטוח והמוסד הרפואי מעוניינים לחתום על הסכם פשרה כאשר הם יודעים שהתביעה תתקבל בבית המשפט. האם כדאי לחתום על הסדר פשרה?

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית25/03/151080 צפיות
לא כל מקרה של רשלנות רפואית גורר פיצוי כספי. עם זאת, מעניין לבדוק כיצד נקבע גובה הפיצוי בתביעות רשלנות רפואית בלידה ומה עלול להשפיע עליו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica