חפש מאמרים:
שלום אורח
18.07.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית- ההגדרה החוקתית

רשלנות רפואית המתייחסת למגוון רחב של מקרים בהם נגרם נזק גופני או נפשי למטופל עקב סטייה מרמת הזהירות הנדרשת במהלך קבלת שירות רפואי כזה או אחר, היא למעשה תחום משפטי המבוסס על ההגדרה הכללית של עלוות הרשלנות כפי שהיא מופיעה בסעיפים 35 ו-36 לפקודת הנזיקין. בהתאם לכך, תביעות רשלנות רפואיות מוגשות אך ורק במסגרת תביעות אזרחיות בהתאם לדיני הנזיקין המונהגים במדינת ישראל.

הסיבות בגינן ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית

הגשת תביעת רשלנות רפואית לצורך קבלת פיצוי כספי בגין הנזק הגופני או הנפשי אשר נגרם לאדם מסוים עקב שירות רפואי רשלני אותו הוא קיבל, מתאפשרת אך ורק במקרים בהם ניתן להוכיח קשר סיבתי בין מאפייני הרשלנות לבין הנזק הגופני או הנפשי הנגרם למטופל. ברוב המקרים, אנשים החווים נזק גופני או נפשי כתוצאה מרשלנות רפואית, נדרשים להציג חוות דעת רפואיות המאששות את החשדות לכך שקיים קשר סיבתי בין השירות הרפואי אותו הם קיבלו לבין מידתיות הנזק ממנו הם סובלים.

רשלנות רפואית עלולה להוביל לתוצאות הרות גורל עבור המטופל כגון נכות או חלילה מוות, ובחלק גדול מהמקרים, הרשלנות הרפואית מובילה לנזק בלתי הפיך הגורם לסבל, כאב ואף לעוגמת נפש בקרב המטופל. ישנם מקרים בהם הנזק הרפואי מוביל לאובדן כושר העבודה, ובכל אחד מהמצבים המתוארים לעיל, עומדת לרשות האדם החווה סוג של רשלנות רפואית, האפשרות לפיצוי כספי חד פעמי או קבוע באמצעות קבלת קצבה חודשית.

במדינת ישראל מוגשות מדי שנה מאות תביעות בגין רשלנות רפואיות, כאשר בין יתר תחומי הרשלנות הנפוצים ביותר נמצאות תביעות רשלנות בתחום הניתוחים הפלסטיים, רשלנות רפואית בכל הנוגע למעקב אחר ההיריון, רשלנות רפואית במהלך הלידה, רשלנות רפואית כתוצאה ממתן תרופות שגויות או מינוני תרופה שגויים ורשלנות הנובעת כתוצאה מאבחון לקוי של מחלות קשות.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

משרדנו עוסק בדרך קבע בייצוג והופעה בערכאות בתי המשפט השונות כאשר תחום התמחות עיקרי במשרד הינו בתחום רשלנות רפואית על כל היבטיו זאת בנוסף על תחומי הביטוח והנזיקין.
המשרד הוקם ומנוהל בפועל על ידי עורך דין אסף אודיז שהינו בעל ניסיון של שנים ממושכות ורבות בייצוג והופעה בערכאות השיפוטיות השונות של אלפי לקוחות, כאשר במשרד מועסקים עורכי דין נוספים המנוסים בייצוג נפגעי גוף בתחומי רשלנות רפואית,  תאונות דרכים, תאונות עבודה, רשלנויות שונות ומפגעים שונים בשטחם של רשויות מקומיות לרבות המדינה, מבוטחים בתחום ביטוחי הבריאות והחיים הפרטיים והציבוריים ובעיקר בביטוחי אובדן כושר עבודה, ביטוח סיעוד, ביטוח מחלות קשות, ביטוח חיים ומשכנתאות, ביטוח  מקיף לרכב וצד ג' וכן נפגעי רכוש ונזקי פח לרכב.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עו"ד אסף אודיז

מאת: עו"ד אסף אודיזרשלנות רפואית28/03/161782 צפיות
מה חשוב להכיר ולדעת כדי לבחור נכון עורך דין רשלנות רפואית? מעבר לניסיון, יש גורמים נוספים שצריך לקחת בחשבון.

מאת: עו"ד אסף אודיזרשלנות רפואית10/06/121158 צפיות
רפואת הפה והשיניים היא כיום כר עיסוק נרחב. ראשיתה עוד בעת העתיקה: קימות עדויות לפעילות זו בקרב עמים יורדי ים, הפיניקים, היוונים, ואף המצרים. אז כהיום עיקר עיסוקה היה באבחון, מניעה וטיפול במחלות ופציעות בשיניים, בלסתות, בגולגולת ובחלל הפה.

מאת: עו"ד אסף אודיזרשלנות רפואית28/05/121045 צפיות
רשלנות רפואית בהריון במובן המוכר לנו כיום לא היתה נפוצה כל כך בעבר הלא כל כך רחוק, בעיקר משום שעד מהלך המאה הקודמת הרפואה המערבית כולא היתה פרימיטיבית במושגיה כיום, ורפואת הריון משמעותית החלה להתפתח עקב בצד אגודל רק בעשרות השנים האחרונות.

מאת: עו"ד אסף אודיזרשלנות רפואית09/05/121041 צפיות
אומנם טיפולי השיניים נתפסים אצל רוב האוכלוסייה כדבר שבשגרה, אך לעתים הם כוללים פרוצדורות רפואיות מורכבות שלא בהכרח מסתיימות בתוצאה הרצויה.ישנם סוגים שונים של טיפולים ברפואת השיניים: טיפולים הנחוצים למטופל ולבריאותו וביניהם טיפולי שורש, סתימות או עקירות שיניים וטיפולים נוספים שנועדו לשקם את הפה. וישנם טיפולים בתחום רפואת השיניים שהינם טיפולים האלקטיביים וביניהם ניתן למצוא הליכים כדוגמת הלבנת שיניים ואורתודנטיה.

מאמרים נוספים בנושא רשלנות רפואית

מאת: עורך דין ירון מויאלרשלנות רפואית26/07/172270 צפיות
מערכת המשפט הישראלית מורכבת משלוש ערכאות: בית המשפט העליון, בתי המשפט המחוזיים ובתי משפט שלום. לצד אלו ישנן מספר ערכאות מקבילות: בית המשפט לעניינים מנהליים, בתי משפט למשפחה, בית משפט לתביעות קטנות, בית משפט לעניינים מקומיים ועוד. מורכבות מערכת המשפט ותחומי הסמכויות השונים של כל ערכאה מחייבת עורכי דין להתמקצע בתחומי משפט מסוימים, בכדי שיוכלו לספק ללקוחותיהם שירות מקצועי מתוך היכרות התחום באופן מעמיק על כל רבדיו.

מאת: שירה אלהרשלנות רפואית14/12/161789 צפיות
הדרך הנכונה להגיש תביעה ולדרוש פיצוי כספי בגין רשלנות רפואית בלידה היא לפנות למשרד עורכי דין עם ניסיון מעשי בטיפול בתביעות הקשורות לרשלנות רפואית בלידה... קרא עוד

מאת: עו"ד אסף אודיזרשלנות רפואית28/03/161782 צפיות
מה חשוב להכיר ולדעת כדי לבחור נכון עורך דין רשלנות רפואית? מעבר לניסיון, יש גורמים נוספים שצריך לקחת בחשבון.

מאת: שירה אלהרשלנות רפואית07/10/152813 צפיות
לא מעט מקרים של רשלנות רפואית חמורה הסתיימו במוות של המטופל. מיהו התובע בתביעת רשלנות רפואית במקרה כזה? על אילו נזקים ניתן לתבוע פיצויים? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית21/07/152105 צפיות
חברת הביטוח והמוסד הרפואי מעוניינים לחתום על הסכם פשרה כאשר הם יודעים שהתביעה תתקבל בבית המשפט. האם כדאי לחתום על הסדר פשרה?

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית25/03/152075 צפיות
לא כל מקרה של רשלנות רפואית גורר פיצוי כספי. עם זאת, מעניין לבדוק כיצד נקבע גובה הפיצוי בתביעות רשלנות רפואית בלידה ומה עלול להשפיע עליו.

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית11/12/141888 צפיות
יחסי רופא-מטופל צריכים לקיים את חובת הזהירות המושגית וזאת משום שאישה הכורעת ללדת סומכת על מומחיותו של הרופא. מהי התרשלות במהלך לידה?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica