חפש מאמרים:
שלום אורח
18.07.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

גובה הפיצוי בתביעות רשלנות רפואית בלידה

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית25/03/20152074 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

פיצוי בנזיקין ניתן בתביעות רשלנות רפואית בלידה רק כאשר נגרם לתובע נזק וכאשר השופט מזהה קשר סיבתי בינו לבין התנהגות המזיק. המשמעות היא שלא כל מקרה של מתן שירותים רפואיים תוך סטייה מרמת הזהירות הסבירה גורר פיצוי כספי. רשלנות רפואית נקבעת רק אם הסטייה גורמת נזק למטופל, שלא היה נגרם אלמלא הסטייה, וכאשר בית המשפט בוחן את יסודות עוולת הרשלנות לפי חובת הזהירות, התרשלות וגרימת נזק. יחד עם זאת, מעניין לא פחות לבדוק כיצד נקבע גובה הפיצוי בתביעות רשלנות רפואית בלידה ומה עלול להשפיע עליו.

הגורם הראשון המשפיע על גובה הפיצוי בתביעות רשלנות רפואית בלידה הוא גיל היולדת. ככל שגיל היולדת נמוך יותר, כך צפוי הפיצוי לעלות. בית המשפט בודק האם ליולדת נגרם נזק פיזי וגוזר מתוך הממצאים את המשמעות הכלכלית. עיקר הפיצויים ניתנים עבור מקרים של קרע ברחם, כריתת רחם, איבוד חצוצרה או שחלה, קרע של הרקטום, עיקרות וכן הלאה. בית המשפט מבין כי היולדת צפויה לסבול מהנזק למשך שנים והוא קובע את הפיצוי גם לפי יכולת הילודה בעתיד.

גובה הנכות הרפואית וגובה השכר במשפחה

גורם שני ולא פחות חשוב המשפיע על הפיצוי בתביעות רשלנות רפואית הוא גובה הנכות הרפואית ובעיקר משמעותה התפקודית. לא כל נכות רפואית היא בעלת השלכות זהות. יש נכויות קשות וחמורות יותר, המונעות לחלוטין כל אפשרות של תפקוד תקין. מנגד, קיימות גם נכויות יחסית קלות המאפשרות חזרה לשגרה. בית המשפט חייב לבדוק את גובה הנכות הרפואית על פי חוות דעת מומחה ולהסיק מתוך הנתונים על המשמעות התפקודית.

לבסוף, גובה הפיצוי בתביעות רשלנות רפואית בלידה נקבע גם על פי רמת השכר וההכנסה במשפחה. בהיבט הזה בודק בית המשפט את גובה השתכרותה של היולדת וגם את גובה ההשתכרות של הבעל. ככל שרמת ההכנסה גבוהה יותר, כך צפוי גם גובה הפיצוי לגדול. במילים אחרות, מטרת הפיצוי היא לאפשר לבני הזוג להמשיך בשגרת חייהם בצורה דומה ככל האפשר לאופן בו עשו זאת לפני הרשלנות.


 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אלעד שניר

מאת: אלעד שנירדיני משפחה17/03/161377 צפיות
החלטתם להתגרש ואתם מעוניינים לסיים את הסאגה מהר ככל האפשר. מהי הדרך המהירה ביותר להתגרש? כיצד ניתן להימנע מסכסוכי גירושין ממושכים וכואבים? והאם ניתן להתגרש תחילה ורק אחר כך לדון בסוגיות הנלוות לגירושין? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: אלעד שנירפלילי17/03/162572 צפיות
הטרדות מיניות אינן נחלתם של מבוגרים בלבד, והן מתרחשות גם בקרב בני נוער. מהו היחס של החוק לקטין המטריד מינית? כיצד בית הספר מטפל באירוע הטרדה מינית? וכיצד ניתן לזהות שהילד שלך מוטרד מינית? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: אלעד שנירחוק ומשפט - כללי13/03/161304 צפיות
יש כמה אפשרויות הרלוונטיות עבור אזרחים שנפגעו מלשון הרע והוצאת דיבה.

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית21/07/152105 צפיות
חברת הביטוח והמוסד הרפואי מעוניינים לחתום על הסכם פשרה כאשר הם יודעים שהתביעה תתקבל בבית המשפט. האם כדאי לחתום על הסדר פשרה?

מאת: אלעד שנירחוק ומשפט - כללי09/06/151315 צפיות
עו"ד המעוניין לקבל רישיון נוטריון צריך להגיש הצהרה לועדת הנוטריונים הכוללת פרטים אישיים וחתימה על מספר נקודות חיוניות. מה צריכה לכלול הרצאה זו?

מאת: אלעד שנירחוק ומשפט - כללי24/02/151449 צפיות
חוק הנוטריונים מפרט את סמכויות הנוטריון וקובע כי רישיון נוטריון יכול להינתן רק על ידי ועדת הממונה על ידי שר המשפטים. מהם תפקידי הנוטריון?

מאת: אלעד שנירדיני משפחה02/02/151323 צפיות
הליך הגירושין הוא לא הליך פשוט וכדאי לטפל בו בעדינות רבה. כדי לפתוח בהליך הגירושין עלינו להחליט האם לפנות לבית הדין הרבני או לבית הדין לענייני משפחה. האם זה משנה?

מאמרים נוספים בנושא רשלנות רפואית

מאת: עורך דין ירון מויאלרשלנות רפואית26/07/172270 צפיות
מערכת המשפט הישראלית מורכבת משלוש ערכאות: בית המשפט העליון, בתי המשפט המחוזיים ובתי משפט שלום. לצד אלו ישנן מספר ערכאות מקבילות: בית המשפט לעניינים מנהליים, בתי משפט למשפחה, בית משפט לתביעות קטנות, בית משפט לעניינים מקומיים ועוד. מורכבות מערכת המשפט ותחומי הסמכויות השונים של כל ערכאה מחייבת עורכי דין להתמקצע בתחומי משפט מסוימים, בכדי שיוכלו לספק ללקוחותיהם שירות מקצועי מתוך היכרות התחום באופן מעמיק על כל רבדיו.

מאת: שירה אלהרשלנות רפואית14/12/161789 צפיות
הדרך הנכונה להגיש תביעה ולדרוש פיצוי כספי בגין רשלנות רפואית בלידה היא לפנות למשרד עורכי דין עם ניסיון מעשי בטיפול בתביעות הקשורות לרשלנות רפואית בלידה... קרא עוד

מאת: עו"ד אסף אודיזרשלנות רפואית28/03/161782 צפיות
מה חשוב להכיר ולדעת כדי לבחור נכון עורך דין רשלנות רפואית? מעבר לניסיון, יש גורמים נוספים שצריך לקחת בחשבון.

מאת: עו"ד אסף אודיזרשלנות רפואית14/03/161794 צפיות
מהי רשלנות רפואית? מה הן הסיבות בגינן ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית כנגד הגוף הרפואי המטפל ומה הן תביעות הרשלנות הרפואית הנפוצות ביותר בישראל? כל מה שבאמת צריך לדעת על רשלנות רפואית בשורות שלפניכם.

מאת: שירה אלהרשלנות רפואית07/10/152813 צפיות
לא מעט מקרים של רשלנות רפואית חמורה הסתיימו במוות של המטופל. מיהו התובע בתביעת רשלנות רפואית במקרה כזה? על אילו נזקים ניתן לתבוע פיצויים? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית21/07/152105 צפיות
חברת הביטוח והמוסד הרפואי מעוניינים לחתום על הסכם פשרה כאשר הם יודעים שהתביעה תתקבל בבית המשפט. האם כדאי לחתום על הסדר פשרה?

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית11/12/141888 צפיות
יחסי רופא-מטופל צריכים לקיים את חובת הזהירות המושגית וזאת משום שאישה הכורעת ללדת סומכת על מומחיותו של הרופא. מהי התרשלות במהלך לידה?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica