חפש מאמרים:
שלום אורח
25.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מה מעכב את הצמיחה בחייכם?

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי24/06/2012608 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מה שיפה בעבודת ההתפתחות האישית שכשאנחנו עושים מאמץ ממוקד לשיפור חלקים מחיינו, יש סיכוי מצוין שנצליח בטווח הארוך. יתכן ויש לכם הרבה זבל באמונות המגבילות שלכם שעליכם לנקות ולברר, יתכן ואתם מתחילים ממקום ממש נחות, אבל לאורך זמן זה לגמרי אפשרי להפוך חלקים בחייכם לטובים יותר.

יש לכם את הפוטנציאל להפוך מנזקקים לעשירים, מביישנים לבטוחים מבחינה חברתית, מחולים לבריאים. זה אומנם לא יהיה קל לעשות מעבר שכזה. אבל יש הרבה אנשים שעשו זאת. וזה אפשרי!

הבעיה היא שרוב האנשים אפילו לא יודעים בבירור מה הם רוצים. כיוון שהם לא מחליטים, אין להם לאן לנוע קדימה. להתרחק מהמקום שאתם נמצאים כיום, זאת אינה מטרה ספציפית. התודעה שלנו היא ממוקדת מטרה. ו"לא כאן" זאת אינה מטרה.

כשאני שואלת אנשים מה הם רוצים מהחיים, לרוב אני מקבלת תשובה מעורפלת מאד. הם לא יודעים מה לומר לי. וכמובן, ששום דבר לא הולך באמת להשתנות בחייהם. אין להם כיוון. אין להם שום ידיעה לגבי הרצון שלהם. הם יודעים שרע להם ושלא טוב להם אבל אין להם מושג מה כן. אל תחכו שהחיים יגידו לכם מה אתים רוצה. זאת האחריות שלכם להחליט.

ברגע שאינכם מחליטים, אתם ממשיכים את המצב הקיים ואתם משדרים שיותר מכל דבר אתם רוצים להמשיך לחוות את מה שאתם חווים כיום. וזה בעצם מה שאתם מקבלים לחייכם. אתם מקבלים את מה שאתם מבקשים.

בבסיס זה ממש פשוט לבצע החלטה. רוב האנשים מסבכים את התהליך. תשאלו ילד, מה הוא רוצה ליום ההולדת שלו והוא ימנה לכם רשימה ארוכה מאד של דברים. הוא פשוט מחליט. הוא לא דואג שמא זה לא הדבר הנכון. הוא פשוט מרגיש מה הכי מושך אותו ואת זה הוא רוצה. אם אתם נמשכים למשהו מסוים, כנראה שזה משהו שכדאי שתתמקדו לגביו.

בעיה נוספת, כשאנשים כבר מחליטים מה הם רוצים. לרוב הם לא באמת מבצעים בחירה אמיתית. הם בוחרים בפנטזיה.

ישנו פער עצום בין בחירה אמיתית לבחירה מזויפת.

בחירה מזויפת זה כשאתם מחליטים שאתם רוצים חוויה מסוימת, אבל לא מקבלים את השלכות החוויה. זה כמו שאתם מחליטים להרים צד אחד של המקל ללא הצד השני שלו. בין אם אתם רוצים או לא, הצד השני של המקל תמיד יגיע עם הצד הראשון. כאשר אתם מסרבים לקבל את השלכות החוויה הרצויה שלכם. אתם חוסמים ממנה להתממש בחייכם.

לדוגמא, אם הצבתם לעצמכם מטרה להיות מיליונרים, אך אינכם מקבלים את ההשלכות של להיות מיליונר. המטרה שלכם הופכת לפנטזיה בלבד. זאת לא מטרה אמיתית, זה פשוט בזבוז זמן.

החלטה אמיתית היא כאשר אתם מבררים לעצמכם מה הרצון שלכם, ואז אתם מבררים לעצמכם מה השלכות של הרצון הזה ומזמינים אותם לחייכם. תחשבו על זה כך - או שאתם מקבלים את המקל כולו או שאתם משמרים את המצב הקיים בחייכם.

ובדוגמא שלנו, אם אתם באמת רוצים מליון דולר. זה צריך לכלול קבלת החלטה אמיתית כיצד תנהלו את כספיכם, איך זה ישנה את מערכות היחסים שלכם עם הסובבים אתכם, כיצד זה ישפי על אורח חייכם וכך הלאה. זה כולל את קבלת כל ההשפעות הצפויות האפשריות ולזמן אותם לחייכם.

אם אינכם יכולים לקבל את ההשלכות האפשריות של הרצון שלכם, אז לא ביצעתם שום החלטה.

לסיכום: בשביל להגדיל את הצמיחה האישית בחייכם. עליכם לגבור על 2 מכשולים:

1. להחליט מה אתם רוצים.

2. לזהות, לקבל ולהזמין את ההשלכות האפשריות של הרצון שלכם.

כמובן שכל עוד אנחנו מונעים בתת מודע מתכנים שלא מודעים לנו. היכולת שלנו לבחור באמת ממקום נקי היא קטנה בהרבה.

על מנת לעבור תהליך אמיתי של מודעות וצמיחה אנחנו חייבים קודם להוציא את הצללים שלנו לאור ובכך לנקות את הרצון שלנו. להתחבר לרצון האמיתי שלנו ולא לרצון חיצוני שאול.

הרבה הצלחה,

חני בורנשטיין

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

חני בורנשטיין - מומחית להתפתחות אישית

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת חני בורנשטיין

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי23/09/123650 צפיות
דימוי עצמי הוא תוצר של כל התוכן שנולדתי איתו ושל החינוך שקיבלתי יחד עם התכנים שקלטתי מהסביבה. כיצד התייחסו אלי? איך החשיבו אותי? האם אמרו לי מילים טובות? באילו נסיבות? האם קיבלתי מגע אוהב? האם המגע היחיד שקיבלתי היה מכות?

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי13/08/12667 צפיות
לאדם עם ביטחון עצמי תקין, אין צורך בביטחון עצמי מופרז. אין לו צורך בגאווה. כבני אדם אנחנו מנסים להפגין משהו שאין לנו ולא משהו שיש לנו וטבעי לנו. על מנת לרכוש ביטחון עצמי אנחנו צריכים ללמוד להביא את הפנימיות שלנו החוצה. לבטא את האני הפנימי שלנו בצורה מלאה בלי להסתיר כלום.

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי13/08/12633 צפיות
לאדם עם ביטחון עצמי תקין, אין צורך בביטחון עצמי מופרז. אין לו צורך בגאווה. כבני אדם אנחנו מנסים להפגין משהו שאין לנו ולא משהו שיש לנו וטבעי לנו. על מנת לרכוש ביטחון עצמי אנחנו צריכים ללמוד להביא את הפנימיות שלנו החוצה. לבטא את האני הפנימי שלנו בצורה מלאה בלי להסתיר כלום.

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי05/08/12684 צפיות
אדם שחי ללא סיפוקים, לא יכול להיות אופטימיות. אדם שלא מצליח למלא את החסרים שלו לא יכול להיות אופטימי. אופטימיות נוצרת מחוויה של מלאות. במידה ואנחנו מגיעים עם חסר מהילדות. חסר בחום, חסר באהבה או חסר במילה טובה החסר הוא בילד אין אצלנו והוא זה שמנהל אותנו.

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי23/07/12586 צפיות
כיום אנחנו חיים במצב של חסר גדול בחום. חום ושייכות הם הכרחיים עבורנו כבני אדם. אנחנו לא מסוגלים להתקיים בלעדיהם. במידה ואין לנו חום ושייכות אנחנו עושים המרות לדברים אחרים שישמשו כפיצוי. לדג' אם אנחנו רוצים אהבה ואין לנו, אנחנו נוכל ללכת לאוכל. ודרך האוכל נמצא את הסיפוק.

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי16/07/12649 צפיות
אם גם כאשר אנחנו נמצאים בסביבה אוהדת, אנחנו חיים בתחושה של איום וללא יכולת לשינוי דפוסים והרגלים, זה אומר שאין לנו כלל גמישות נפשית. ושאנחנו מנוהלים באמצעות פחדים קדומים.

מאת: חני בורנשטייןאימון אישי08/07/12537 צפיות
ככל שאנחנו יותר תלותיים רגשית באחרים, מצב הרוח שלנו מושפע מאנשים אחרים. הסביבה היא זאת שעושה לנו מצב רוח. הסביבה היא זאת שמשפיעה על מצב הרוח שלנו אם יהיה לנו מצב רוח טוב או שיהיה לנו מצב רוח לא טוב.

מאמרים נוספים בנושא אימון אישי

מאת: דרור אטריאימון אישי17/01/191655 צפיות
חושבים להגדיל את המשכנתא הקיימת ולהכניס לתוכה את כל ההלוואות הקיימות בעובר ושב ועוד מקומות אחרים.? בדיוק בשביל זה קיימת משכנתא לכל מטרה, אשר מטרתה היא להוות כסף זמין עבור האנשים, שמעוניינים להפוך את כל ההחזרים החודשיים שלהם להחזר חודשי אחד מוגדל של המשכנתא. מה זה בעצם משכנתא לסגירת חובות ?

מאת: דרור אטריאימון אישי12/01/191687 צפיות
עברתם פשיטת רגל וקיבלתם הפטר? עבר קצת זמן ואתם רוצים עכשיו לקחת משכנתא לסגירת חובות או משכנתא לקניית דירה? אתם כבר בטח מבינים שזה הולך להיות משימה מאוד קשה, היות והבנקים לא יכולים לסבול אנשים שעברו פשיטת רגל ולא מוכנים להסתכל עליהם בכלל.

מאת: דרור אטריאימון אישי01/01/191765 צפיות
אחד התהליכים המורכבים והקשים שניתן לעבור בחיים האלו זה ככל הנראה לעבור פשיטת רגל. הרוב חושבים שפשיטת רגל היא דבר שקורה רק לחברות גדולות, אבל האמת היא שזה בכלל לא נכון. הרבה פעמים גם אנשים פרטיים מגיעים לפשיטות רגל.

מאת: ירון שוראימון אישי05/06/173046 צפיות
האם אתם הולכים אחרי החלומות שלכם? ואיך למצוא את הייעוד המדויק עבורכם.

מאת: ירון שוראימון אישי31/03/172532 צפיות
איך תוכלו להרוויח יותר, מה הסיבות לכך שאתם לא מרוויחים את מה שאתם רוצים ואיך זה קשור לאהבה

מאת: ירון שוראימון אישי06/03/172633 צפיות
"המשימה" שהכי חשובה בחיים שלנו היא ללמוד לאהוב את עצמנו ללא תנאי.

מאת: דרור אטריאימון אישי19/02/172511 צפיות
אין על כך שום צל של ספק שלקיחת משכנתא איננה דומה להחלטה לקחת קורס פוטושופ. ייעוץ משכנתא היא עניין רציני מאוד מכיוון שרכישת נכס היא השקעה מאוד רצינית שמשנה את חייו של האדם. למרות שמדובר בהחלטה רצינית וחשובה, אין זה אומר שצריך להימנע מלעשות אותה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica