חפש מאמרים:
שלום אורח
06.12.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אבי מייזלס - הדיאטה לא עובדת לכם? נסו דיאטת אטקינס

מאת: אבי מייזלסדיאטה02/07/20121158 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

דיאטת אטקינס הקרויה על שמו של ד"ר רוברט אטקינס ז"ל היא אחת משיטות ההרזיה המוכרות ביותר בתבל. בראד פיט, קטרין זיטה ג'ונס וג'ניפראניסטון הם רק חלק קטן מהכוכבים ההוליוודים שהודו לא פעם כי הם עושים בהשימוש. במאמר שלפניכם נציג את מהות הדיאטה ויתרונותיה מחד אל מול הביקורות כנגדה מאידך.

אבי מייזלס

מאת: אבי מייזלס

מהי דיאטת אטקינס?

דיאטת אטקינס מתבססת למעשה על תפריט עשיר בשומנים וחלבונים בעוד שהפחמימות נעלמות מהתפריט כמעט לחלוטין. הרציונל שמאחורי השיטה אשר נולדה בראשית שנות ה-70 גורס כי הפחמימות שהופכים לתאי שומן, ולא השומנים עצמם, הם למעשה מרכיב המזון המשמין ביותר. הסיבה לכך אליבא ד'דוקטור אטקינס היא כי כיום לא מסוגל גוף האדם לעכל את כמות הפחמימות הרבה אותה אנו צורכים וזאת לאור העובדה שבעבר הרחוק היו בני האדם צורכים כמות פחמימות קטנה בהרבה.

דיאטת אטקינס מורכבת איפוא מארבעה שלבים: השלב הראשון כרוךבויתור מוחלט על הפחמימות והתמקדות בחלופות כמו בשר, דגים וגבינות. בשלב השני שמתחיל עת אתם נמצאים קרוב לחמישה קילוגרם ממשקל היעד מתווספים מעט פחמימות לתפריט. בשלב השלישי תהיו חייבים לקבוע את רף הפחמימות המתאים ביותר עבורכם (בהתייעצות עם תזונאי מומחה). בשלב הרביעי והאחרון המטרה היא לשמור על המשקל אליו הגעתם כאשר במידה ומתרחשת עלייה יש לחזור לשלב הקודם.

היתרונות שבדיאטת אטקינס

רוברט אטקינס האמין באמת ובתמים בכך שהפחמימות הינן בבחינת גורם ההשמנה מספר אחד בכל הנוגע לרכיבי המזון אותם אנו צורכים השכם וערב.חיזוק לטענתו זו של אטקינס ניתן למצוא בעובדה כי משרד הבריאות האמריקאי המליץ כבר לפני מספר שנים על צמצומה של כמות הפחמימות בתפריט היומי.

בנוסף, אחד היתרונות הבולטים בדיאטת אטקינס טמון בכך שמלכתחילה אין כל איסור על צריכתם מאכלים "מפתים" יותר כמו בשר או גבינות.ההפך הוא הנכון. בהקשר הזה יש חשיבות גדולה לאפקט הפסיכולוגי שכן עבור רבים, איסורים מהסוג הזה מהווים מכשול בדרך לתחילת הדיאטה.

הביקורת כנגד הדיאטה

מנגד,  גופים ומוסדות רבים העוסקים במתן ייעוץ בתחום הבריאות והתזונה פוסלים מכל וכל את דיאטת אטקינס משום שהיא סותרת הלכה למעשה את הכללים המקובלים בתחום. על פי הכללים הללו, השומנים חייבים להרכיב לכלהיותר 30% מכמות הקלוריות היומית. הפחמימות לעומת זאת תופסות חלק הרבה יותר משמעותי בתפריט שעליו ממליצים הגופים המדוברים.

יתרה מזאת, ניסויים רבים שנערכו בשיתוף עם בני אדם שעשו שימוש בדיאטת אטקינס הראו כי מדובר על שיטת הרזייה יעילה אך יעילותה באה לידיביטוי בעיקר בטווח הקצר. המבקרים אף מציינים כי לאורך השנים הרבה מאוד אנשים הפסיקו לעשות בה שימוש.

לבסוף, זכרו, בטרם תתחילו לעקוב אחרי ההוראות של אחת מהדיאטותהמוצעות לכם, בין אם מדובר בדיאטת אטקינס או בדיאטה אחרת, התייעצו עםמומחי תזונה מנוסים מן השורה הראשונה. אל תעשו דבר מבלי לקבל את חוות דעתםשל האנשים המכירים את החומר על בוריו.

אבי מייזלס, בעלים של רשתהמרפאות מייזלס דיאט, נטורופת מוסמך ובוגר בית הספר לרפואה משלימה ע"שזנבר. בעל תואר N.D מאוניברסיטת ברנדין (פלורידה, ארה"ב)

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
אבי מייזלס, נטורופת מוסמך ובוגר בית הספר לרפואה משלימה ע"ש זנבר. בעל תואר N.D., מוסמך ברפואה ביוקינטית ואירדיאלוג מוסמך. 20 שנות ניסיון במגוון תחומי הרפואה המשלימה. לפרטים נוספים: טלפון: 03-6911175/6 כתובת: יגאל אלון 120 תל אביב | מלון דן כרמל חיפה- שד' הנשיא 85
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אבי מייזלס

מאת: אבי מייזלסבריאות ורפואה כללי22/07/12775 צפיות
מי מאיתנו לא חווה רגעים קשים בחיים, כשהלחץ מתגבר והנפש מרגישה מעמסה? במקום לשבור את הכלים – קחו כמה שניות (או דקות לרציניים שביניכם) ותנו לנפש להרגע.

מאת: אבי מייזלסשינה 04/06/12807 צפיות
נדודי שינה היא אחת מן התופעות המעצבנות והמציקות ביותר. מי מאיתנו לא סובל מדי פעם מנדודי שינה, אשר הורסים לו את כל הלילה, וכמובן, את הבוקר שאחריו. נדודי שינה אשר מתרחשים לעתים רחוקות הן תופעה מעצבנת אך נסבלת. יחד עם זאת, נדודי שינה תדירים, אשר נמשכים זמן רב, יכולים להיות מסוכנים לאורח חיינו. נדודי שינה יכולים להיגרם פעמים רבות בגלל אורח החיים שלנו.

מאת: אבי מייזלסבריאות נשים07/05/12830 צפיות
הפסקת המחזור החודשי, קיים מצב המקיף כ-90% מהנשים הנקרא מנאפאוזה. זהו מצב של חוסר איזון הורמונלי, אשר נילווים לו סימפטומים כגון: גלי חום, כאבי ראש ונטייה לשינויים קיצוניים במצב הרוח.

מאת: אבי מייזלסדיאטה ותזונה26/04/121051 צפיות
דיאטה מהירה היא מושג אמביוולנטי במידה רבה. עבור רבים, מושג זה נשמע כמו פנטזיה בלתי מושגת, מעין חזון אחרית הימים. מן הצד השני, רבים מאמינים כי מדובר בשיטה אפקטיבית ומוצלחת להורדת משקל במהירות. בדומה למושגים דומים אשר מובילים לדעות קוטביות, התשובה היא איפשהו באמצע. קיימות דיאטות מהירות מסוגים שונים. בבואנו לבחור דיאטה מהירה, חשוב לנו לעמוד על כל דיאטה בפני עצמה, באופן ספציפי. קיימות שיטות טובות ויותר ושיטות טובות פחות. התפקיד שלנו הוא להבחין ביניהן.

מאת: אבי מייזלסדיאטה ותזונה10/02/12691 צפיות
ההזדקנות מחכה לכולנו, השנים שחלפו הפכו את גופנו לפגיע יותר בפני מחלות ותחלואים שונים. אם סברתם עד כה כי ההזדקנות הינה תופעה בלתי נמנעת, הרי שמחקרים מדעיים עדכניים מראים בוודאות כי זוהי מחלה כשאר המחלות, שניתן להלחם בה ואף להחזיר את המצב לאחור.

מאמרים נוספים בנושא דיאטה

מאת: אבי דוידידיאטה21/05/19801 צפיות
המלצות וטיפים לקראת דיאטה מהירה לגברים שמתחתנים בקרוב.

מאת: אבי דוידידיאטה08/01/191388 צפיות
עצות שימושיות לגברים שמחפשים דיאטה מהירה ללא תחושת רעב וללא הימנעות ממסעדות.

מאת: SEOMANדיאטה25/02/182360 צפיות
אם תמיד רציתם לדעת איך להוריד במשקל ולהישאר רזה, עכשיו גם אתם תוכלו להכיר את השיטה החדשה לירידה במשקל אשר הצליחה להטריף אלפי ישראלים הודות לתוצאות היפות אשר הצליחה להציג עבור כל אלו אשר התחילו להשתמש בה.

מאת: SEOMANדיאטה25/02/181746 צפיות
האם נמצאה שיטה חדשה לירידה במשקל אשר הצליחה לעזור לאלפי ישראלים לרדת במשקל בדרך הטבעית? עכשיו גם אתם יכולים לדעת איך מורידים במשקל בלי דיאטה וספורט.

מאת: SEOMANדיאטה15/01/18715 צפיות
מהי הדרך הטבעית לירידה במשקל ואיך גם אתם יכולים להתחיל להוריד במשקל 3-5 קילוגרם בחודש מבלי ללכת לחדר הכושר ולהרעיב את עצמכם במשך ימים שלמים? הכירו את שיטת ההרזיה ששיגעה את המדינה. נטור דיאט היא מעל לכל ספק אחת מהדיאטות החמות ביותר אשר הצליחה גם להגיע לידם של הסלבס ולקבל פידבקים רבים על הצלחתם של אלו אשר הצליחו לרדת במשקל בדרך הטבעית.

מאת: SEOMANדיאטה09/01/18686 צפיות
מהי הדרך הטובה ביותר לרדת במשקל באופן טבעי ואיך השימוש במוצרי הרזיה ודיאטות שונות יכולים להשפיע עלינו בטווח הקצר ובטווח הארוך? האם קיים פתרון אחד שיוכל להתאים לכל אחד? קיבלנו שאלות רבות בנוגע לאנשים אשר מחפשים את הפתרון הטוב ביותר אשר יעזור להם גם להוריד במשקל וגם לשמור על אורח חיים בריא לאורך זמן. אין ספק כי אלו הן רק חלק מהשאלות העתיקות ביותר אשר מניחות את דעתם של אלו החפצים בשינוי אמתי ומשמעותי בחייהם.

מאת: SEOMANדיאטה09/01/18489 צפיות
כמה זמן אתם כבר מנסים להוריד במשקל ולשמור על אורח חיים בריא? אם גם אתם חשבתם שניסיתם כבר הכל, חשוב שוב. כעת הדיאטה החדשה שהספיקה כבר לשגע את המדינה, יכולה להיות גם ברשותכם. דיאטת התרסיס או דיאטת הסלבס של נטור דיאט מציעה דרך חדשה להתמודד עם בעיית עודף המשקל. הודות לתרסיס ההרזיה והשימוש היומיומי בקפסולות, תוכלו גם אתם להוריד ממשקלכם באופן טבעי לאחר שתתחילו לאבד תיאבון ותרגישו תחושה של שובע ומלאות. אם כן, מה כדאי לדעת לפני שמתחילים ואיך זה עובד? הטיפים לירידה במשקל שיעזרו לכם להתחיל לחיות טוב יותר

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica