חפש מאמרים:
שלום אורח
26.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

לאיזה קול פנימי אתה מקשיב?

מאת: דיאנה בן צביאימון אישי07/07/2012709 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כמה פעמים קיבלת החלטה לעשות שינוי בחיים שלך, לצאת לדרך חדשה, לדרך של הגשמה ומימוש עצמי אבל בפועל לא באמת ביצעת אותה. למה?

כשאנחנו מקבלים החלטה לעשות שינוי, לעשות משהו חדש, להפסיק לעשות דבר מסוים שאינו מקדם אותנו, ישנו דבר שעוצר אותנו מלהתקדם הלאה - מיד מתחילה להתנהל בראש שלנו שיחה פנימית, שיחה שמתנהלת על ידי שני קולות. אני קוראת לזה קול חיובי וקול שלילי. לצערנו הרב, הקול שלילי הוא פי כמה וכמה יותר חזק ויותר משפיע מאשר הקול החיובי.

גם לזה יש סיבה - המוח שלנו זוכר אירועים שליליים, מכשולים, טעויות, נפילות וגם הצלחות שעברנו בחיים בעצמנו אוש מענו מאנשים אחרים, אך הזיכרון של הדברים השליליים הוא יותר עוצמתי מאשר של הדברים החיוביים, המוח שלנו מפתח סוג של הגנה על מנת שלא נעבור שוב את אותו הכאב שעברנו כתוצאה האירועים השליליים.

לכן, כשאנחנו מחליטים לשעות שינוי, מציבים מטרה בעלת משמעות, מיד עולה לנו הקול פנימי השלילי שאומר - אולי לא כדאי לך? ולמה שתצליח הפעם? ומה יהיה אם זה לא יצליח? ואם זה לא יעבוד? ולמה אתה צריך לעשות שינוי? לפחות אתה מכיר את  מה שאתה עושה היום, למה להתחיל מחדש? וכן הלאה.

הקול הפנימי השלילי מעלה שאלות שליליות ומכשילות, וכתוצאה מכך גם התשובות שאנחנו מקבלים מכשילות ואינן מקדמות. כבר דיברתי באחד הסרטונים שלי על החשיבות של שאלות איכותיות ומקדמות. אם עדיין לא יצא לך לצפות בסרטון, הנה הקישור :

http://www.youtube.com/watch?v=RiWLtQWWghU

מרוב שהקול השלילי הוא עוצמתי, אנחנו וכמעט ולא שומעים את הקול החיובי שצועק לנו אתה יכול, לך על זה, אתה תצליח. גם אם אנחנו שומעים אותו, אנחנו פשוט מתעלמים ממנו ושוב מנסים להגן על עצמנו על מנת לא להיכשל, לא לעשות טעות ולא ליפול.

אז מה עושים? כיצד ניתן להיפטר מהקול השלילי?

להשתיק אותו!

אני בטוחה שאתה אומר - זה כל כך פשוט להשתיק אותו. ואני מסכימה לחלוטין. זהו תהליך לא פשוט ומאתגר, אבל ניתן לביצוע.  אנחנו צריכים להרגיל את עצמנו להתעלם מהקול השלילי על מנת לשמוע את מה שלקול החיובי יש לנו לומר. אחת הדרכים לעשות זאת היא על ידי כך שנשאל את עצמנו שאלות מקדמות ומלאות השראה

אני אסביר את זה על ידי שיתוף הסיפור האישי שלי - כשאני החלטתי לעשות שינוי, להתפטר מעבודה ולעשות את מה שאני באמת אוהבת לעשות, מיד הופיע הקול השלילי - ואם זה לא יצליח? יש לך עבודה מסודרת, ומה אם האנשים שאומרים לך לא לעשות את זה צודקים? ומה יגידו האחרים?

הוא היה מאוד חזק. אבל מצד שני שמעתי גם את הקול החיובי שאמר לי - את יכולה, את תעשי את זה בגדול.

כך זה נמשך תקופה מסוימת אבל כל פעם שעלה שוב הקול השלילי, פשוט השתקתי אותו. שאלתי את עצמי שאלות מקדמות:

  • · ומה יהיה אם אני לא אעשה את הצעד הזה?
  • · מה אני אפסיד במקרה הזה?
  • · מה הדבר הגרוע שיכול לקרות לי?
  • שאצטרך למצוא עבודה חדשה?

בגלל השאלות המקדמות, גם היה לי יותר קל לשמוע את הקול החיובי ולהשתיק את הקול השלילי. מאז אני פשוט אימצתי את הגישה הזו של להשתיק את הקול השלילי כל פעם שאני מקבלת החלטה חדשה או מציבה לעצמי מטרה שהיא מאתגרת, על ידי שאלות מקדמות שעוזרות לי לשמוע את הקול החיובי.

והדבר השני ויותר חשוב הוא שכאשר אנחנו נותנים לקול הפנימי השלילי להשפיע עלינו, אנחנו מכניסים את עצמנו למצב של פחד וספק וזה מעיד על מצב אנרגטי נמוך ולא מאוזן. על מנת שנוכל לשמוע את הקול הפנימי שלנו חשוב להיות במצב אנרגטי מאוזן.

איך עושים זאת? איך מאזנים את המצב האנרגטי?

בדיוק על זה נדבר בסדנה ביום רביעי הקרוב, 11.07.הנה הקישור עם כל הפרטים:

http://www.holisticare.co.il/sadnadiana

דיאנה בן צבי

מורה דרך להגשמה עצמית

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דיאנה בן צבי

מורה דרך להגשמה עצמית

http://www.DianaBenZvi.com/ten-tips-about-self-fulfillment

לקבלת סדרת 10 טיפים "כיצד לפרוץ דרך ולהגישם את עצמך" בחינם, במתנה ממני, תיכנס לקישור שלמעלה, תרשום שם ומייל והם יישלחו אליך, כל 4 ימים טיפ

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דיאנה בן צבי

מאת: דיאנה בן צביאימון לאיכות חיים11/05/151064 צפיות
באנו לעולם הזה כדי לחיות את החיים במלואם, ליהנות מהעשייה היום יומית שלנו ולקבל כל יום כמתנה ענקית. באנו לעולם הזה עם ארגז כלים – כישורים ומיומנויות שפיתחנו, כישרונות מולדים, חלומות, שאיפות.

מאת: דיאנה בן צביאימון אישי05/05/151060 צפיות
מונוטוניות זו לא מילה גסה אבל איפה שיש מונוטוניות, אין שם חיים, אין שם אנרגיה, זרימה. בהגדרה של המילון מונוטוניות הכוונה למשהו מעייף וזה אכן כך. הסיבה שיצאת מההרצאה כי הדיבור של המרצה היה מונוטוני ומעייף נורא!

מאת: דיאנה בן צביאימון אישי - כללי13/04/151401 צפיות
אם אנחנו מנהלים חיים מונוטוניים כאשר כל יום חוזר על עצמו, מה שקורה לנו שאנחנו נכנסים למצב של שגרה, של חוסר משמעות, של חוסר צמיחה והתפתחות. הרבה פעמים מצב של שגרה מלווה ברגשות כמו תסכול, דיכאון, כעס ועצבים – בגלל אותה השגרה המשעממת.

מאת: דיאנה בן צביאימון מנהלים02/03/151131 צפיות
יש לכם חלום להיות מאמנים או מטפלים, אתם יודעים עמוק בפנים שזאת הדרך שלכם שהייתם רוצים לבחור, לבנות ולחיות אותה. מה מונע מכם להגשים את החלום? מה עוצר אתכם כבר עכשיו לקום ולהתחיל להיות מאמנים או מטפלים.

מאת: דיאנה בן צביאימון מנהלים02/03/151083 צפיות
יש לכם חלום להיות מאמנים או מטפלים, אתם יודעים עמוק בפנים שזאת הדרך שלכם שהייתם רוצים לבחור, לבנות ולחיות אותה. מה מונע מכם להגשים את החלום? מה עוצר אתכם כבר עכשיו לקום ולהתחיל להיות מאמנים או מטפלים.

מאת: דיאנה בן צבידיאטה28/12/141347 צפיות
נושא של אנרגיה זהו אחד הנושאים החשובים ביותר על מנת שנוכל ליצור לעצמנו חיים של הצלחה, הגשמה, צמיחה והתפתחות. אני מאמינה שללא אנרגיה נכונה, ללא מצב אנרגטי נכון לא באמת נוכל להוציא את מלוא הפוטנציאל שלנו, לעשות מעשים גדולים ולהשיג את המטרות הגדולות שלנו, להיות האדם שאנחנו רוצים להיות. הכל למעשה זה אנרגיה. החיים שלנו תלויים באנרגיה ויטאלית שלנו, בחיות וחיוניות שלנו, במצב האנרגטי שלנו.

מאת: דיאנה בן צביאימון לחינוך08/10/142500 צפיות
העולם רץ קדימה, רץ ומתפתח, רץ ומתקדם – אבל ישנה בעיה אחת גדולה ומרכזית עם התפתחות זו – אכן יש לנו מכשירים הכי משוכללים שבעולם, הכל נהיה ממוחשב, קל להגיע לכל מקום, קל להשיג כל דבר לא משנה איפה אנחנו נמצאים – עידן המידע והאינטרנט מאפשרים לנו לקבל אינפורמציה על כל דבר שנרצה – בקליק אחד בלבד. אבל למרות כל ההתפתחות הזו העולם נאשר מאחור – 1000 שנים ומעלה.

מאמרים נוספים בנושא אימון אישי

מאת: בנימין קלינגראימון אישי04/08/20898 צפיות
קלינגר בנימין המרכז ל רישוי עסקים והתרי בניה כתובת חשמונאים 100 | תל אביב - יפו טלפון 0523888813 סלולרי 0528887900 פקס 036990134 אימייל klinger_b@bezeqint.net אדריכלים ומעצבי פנים עו"ד מקרקעין עורך דין פלילי משרד אדריכלים ומהנדסי בנין המתמחים בהליך הוצאת רישיונות בניה ורישוי עסקים .כל המומחים תחת קורת גג אחת. מחלקה מובילה בהסדרת חריגות בניה, ביטול צווי הריסה והפסקת בניה

מאת: דרור אטריאימון אישי17/01/192389 צפיות
חושבים להגדיל את המשכנתא הקיימת ולהכניס לתוכה את כל ההלוואות הקיימות בעובר ושב ועוד מקומות אחרים.? בדיוק בשביל זה קיימת משכנתא לכל מטרה, אשר מטרתה היא להוות כסף זמין עבור האנשים, שמעוניינים להפוך את כל ההחזרים החודשיים שלהם להחזר חודשי אחד מוגדל של המשכנתא. מה זה בעצם משכנתא לסגירת חובות ?

מאת: דרור אטריאימון אישי12/01/192194 צפיות
עברתם פשיטת רגל וקיבלתם הפטר? עבר קצת זמן ואתם רוצים עכשיו לקחת משכנתא לסגירת חובות או משכנתא לקניית דירה? אתם כבר בטח מבינים שזה הולך להיות משימה מאוד קשה, היות והבנקים לא יכולים לסבול אנשים שעברו פשיטת רגל ולא מוכנים להסתכל עליהם בכלל.

מאת: דרור אטריאימון אישי01/01/192230 צפיות
אחד התהליכים המורכבים והקשים שניתן לעבור בחיים האלו זה ככל הנראה לעבור פשיטת רגל. הרוב חושבים שפשיטת רגל היא דבר שקורה רק לחברות גדולות, אבל האמת היא שזה בכלל לא נכון. הרבה פעמים גם אנשים פרטיים מגיעים לפשיטות רגל.

מאת: ירון שוראימון אישי05/06/173375 צפיות
האם אתם הולכים אחרי החלומות שלכם? ואיך למצוא את הייעוד המדויק עבורכם.

מאת: ירון שוראימון אישי31/03/172853 צפיות
איך תוכלו להרוויח יותר, מה הסיבות לכך שאתם לא מרוויחים את מה שאתם רוצים ואיך זה קשור לאהבה

מאת: ירון שוראימון אישי06/03/172974 צפיות
"המשימה" שהכי חשובה בחיים שלנו היא ללמוד לאהוב את עצמנו ללא תנאי.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica