חפש מאמרים:
שלום אורח
12.06.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

לחימה-מקום בו לומדים דרך חיים

מאת: דוד דרפקאומנויות לחימה02/10/20091253 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

לאחר מלחמת העולם השניה,כאשר יפן ספגה מכה קשה והפסידה במלחמה,נאלץ העם היפני לחפש דרכים להתמודד עם התבוסה.תורת "הבושידו"-דרך הלוחם לא יכלה עוד לספק את העם.השלטון האמריקאי אסר על כל דבר שהתבסס על תורה זו. רבים ממורים עזבו את יפן וחיפשו את עצמם במדינות אחרות. בתקופה זו הופנה העם לשיטות מודרניות,אשר בראש ובראשונה ייצגו את עצמן לא כ"בושידו" אלה כ-"דו"-דרך. וזה בדיוק היה הנחוץ לעם. חיפוש דרך ולא דרך לחימה. שיטות אלו: קראטה-דו,ג'ודו,אייקידו,קנדו התבססו על תורות לחימה אתיקות כמו: אקינאווה-טא,ג'יו-ג'יטסו,אייקי-ג'יטסו ואחרות,אך בחרו פילוסופיה שונה מפילוסופיית הבושידו. בעולם המודרני לא נשאר מקום לנושאי חרב,לאלו שהיו נותנים את חייהם למען הקייסר,לאלו שחיפשו יופי בצמיחת הסאקורה,לאלו שכל חייהם חיפשו דרך הלוחם.כך עולם המודרני הביס ערכים של עולם העבר.
עברו שנים והעולם פתאום מתאפך.יותר ויותר אנשים מחפשים לא רק דרך,אלה דרך הלוחם. יום אחר יום הם הולכים לדוג'ו-אולם חיפוש הדרך ומתאמנים באחד מאומנויות לחימה אך כבר לא כדי להיות בזרם האופנה.הם מוכנים להקריב את זמנם למען זה. משפחה,חברים,ילדים הולכים למקום שני בחייהם. בנפשם הם כמו הלוחמים האתיקים מוכנים ללכת ולהלחם למען צדק.הם מחפשים אחרי מורים,מנסים שיטות שונות וכל הזמן נמצאים בחיפושי הדרך.
ככל הנראה זיכרון גינטי לא נותן להם מנוחה.אדם נולד להיות לוחם מהרגע הראשון בחייו.עולם המודרני לוקח ממנו את החשוב-כוח לשרוד.
בשיטת הלחימה אשר מתבססת על תורת הג'יו-ג'יטסו ישנם כל הדברים הנחוצים כדי ללמוד איך לשרוד. בלחימה לומדים להגיב בהתבססות על אינסטינקטים. תגובות בסיסיות אשר נבנות שלב אחר שלב כדי להחזיר את המתאמן למקורות,ללמדו מחדש לשרוד.
בלחימה אין גיל שלא ניתן להתחיל להתאמן בו,ואין מטרה שלא ניתנת להשגה. הכל תלוי אך ורק במתאמן עצמו.כל אחד בוחר את המתאים לו. לאלו שמחפשים ספורט אפשרות להתקדם בגרסה ספורטיבית ולהכין את עצמם לתחרויות על פי שיטה מודרנית שאינה מגבילה את המתאמן לחוקה מסויימת.מתאמני הלחימה זכו באליפויות רבות ובשיטות שונות כגון:ג'יו-ג'יטסו,קראטה,טאקוונדו,פאנקראטיון. השיטה מאפשרת להכין לוחם אוניברסלי ולהגיע לעיקר.מתאמני הלחימה הם הסמוראים של היום. מדע לצד חוכמה של מאות שנים יוצרים שילוב ששמו-לחימה.

דר' דוד דרפק
חגורה שחורה דאן 6
בג'יו-ג'יטסו
http://www.lehima.org

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דר' דוד דרפק
חגורה שחורה דאן 6
בג'יו-ג'יטסו
http://www.lehima.org

מטפל בכיר בדיקור קוריאני בשיטת סאעם

http://www.dikur4u.com

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דוד דרפק

מאת: דוד דרפקרפואה משלימה07/11/171385 צפיות
לפני כ- 400 שנים, בתקופת שושלת קוריאנית ג'וסון , לאחר התבודדות וסגפנות של 13 שנים במערה, המציא, תוך שימוש בתורת היין ויאנג, וחמשת האלמנטים, נזיר המוכר בשם סאעם, את נוסחאות הדיקור החדשות. עם שיטת הדיקור שהמציא אשר הייתה ייחודית וחדשנית, הוא טיפל בהצלחה באלפי חולים. לפניו, תורת היין והיאנג, ותיאוריית חמשת היסודות (אלמנטים), מעולם לא היו כל כך ברורות ושימושיות לטיפולי אקופונקטורה. למרבה הצער, ספריו ורישומיו של נוסחאות וטיפולים נקברו ברעידת אדמה, ולא התגלו עד לשנות ה-50 של מאה ה-20.

מאת: דוד דרפקאומנויות לחימה25/09/132364 צפיות
מאמר זה הוא חלקו הראשון של עבודה רבת שנים שמתרכזת בחיפוש אחרי סודות של אומנות לחימה יהודית. קשה לאמין שלא היה דבר כזה, אבל מצד שני גם אין כל זכר לכך. המסע הוא ארוך ואולי גם אין לו סוף.

מאת: דוד דרפקאומנויות לחימה07/01/111338 צפיות
איך לבחור אומנות לחימה המתאימה לילדים? שאלת השאלות של הורים.

מאת: דוד דרפקאומנויות לחימה03/11/091176 צפיות
על התפתחותן של אומנויות הקרב ביפן.

מאת: דוד דרפקאומנויות לחימה07/10/091284 צפיות
אומנויות לחימה לילדים. ג'יו ג'יטסו כמקור ללימוד אומנויות לחימה לילדים. הורים וילדים ביחד.

מאת: דוד דרפקאומנויות לחימה02/10/091615 צפיות
ג'יו-ג'יטסו כמקור של אומנויות לחימה רבות. היסטוריה,עקרונות ויסודות השיטה.הבדלים בין שיטות שונות.

מאת: דוד דרפקאומנויות לחימה02/10/091365 צפיות
מה הם אומנויות לחימה? איך נוסדו והתפתחו? מה הבדל בין מזרח למערב?

מאמרים נוספים בנושא אומנויות לחימה

מאת: ליאת מנדלסוןאומנויות לחימה02/10/132446 צפיות
לא פשוט לחיות בתחושת פחד באופן יומיומי בין אם מדובר על חשש כאשר הולכים ללימודים, מטיילים עם הכלב ברחוב או שפשוט לא מרגישים בנוח מספיק ללכת למועדון. אז מה עושים? ובכן, על מנת לפתור את הסוגיה הנ"ל ולשנות אותה מהשורש, ישנה אפשרות יוצאת מן הכלל היכולה לשפר באופן יוצא דופן את תחושת הביטחון וכן, להקנות ללומדים אותה שיטות הגנה עצמית יעילות ביותר.

מאת: דוד דרפקאומנויות לחימה25/09/132364 צפיות
מאמר זה הוא חלקו הראשון של עבודה רבת שנים שמתרכזת בחיפוש אחרי סודות של אומנות לחימה יהודית. קשה לאמין שלא היה דבר כזה, אבל מצד שני גם אין כל זכר לכך. המסע הוא ארוך ואולי גם אין לו סוף.

מאת: ליאת מנדלסוןאומנויות לחימה09/09/131927 צפיות
ניתן למצוא כל מיני שיטות של אומנויות לחימה אשר קיימות שנים רבות אך ניתן למצוא שיטה אחת ומיוחדת שנחשבת כבעלת יתרון על אחרות – שיטת קרב המגע. רגע לפני שנדבר על היתרונות של השיטה, בואו נברר קצת אודות ההיסטוריה שלה.

מאת: מיכאל רומנסקיאומנויות לחימה15/07/131965 צפיות
ההיסטוריה של אומנויות הלחימה ארוכה ועשירה. למרות שחלק גדול מאומנויות אלה הגיעו מהמזרח הרחוק, הרי שכיום ניתן ללמוד מגוון של שיטות וטכניקות שהתפתחו והשתכללו בעולם כולו. אומנויות לחימה ידועות בתרומתן העצומה לחיזוק הביטחון העצמי, שיפור הקואורדינציה, שיפור הכושר הגופני, והן כמובן מקנות את היכולת הטובה ביותר להגנה עצמית במצבי חירום.

מאת: ליאת מנדלסוןאומנויות לחימה08/07/131861 צפיות
עם זאת חשוב לציין שהאימונים אינם אותו הדבר אצל כל קבוצה וקבוצה. לדוגמא: אם מגיעים בני נוער הרי שהמדריכים מתמקדים איתם ומלמדים אותם תחומים שונים לעומת אנשים בשלב השלישי לחייהם. על מנת להצליח למצוא את המקום הטוב ביותר ללמוד בו את שיטת קרב המגע מומלץ לבצע סקר שוק מעמיק ובו לבדוק אודות המקום, האם למקום יש את הרישיונות הנדרשים, האם למקום יש מדריכים מנוסים וכמובן האם המחיר שנלקח מהחניכים הוא מחיר הוגן ולא פחות חשוב מכך – מחיר משתלם.

מאת: נטלי אלוניאומנויות לחימה03/05/131861 צפיות
אומניות הלחימה הסינית הם הראשונות ואלו היו מודל ודוגמה לאומניות לחימה בכל העולם וגם בארצות המערב. מדרכים להגנה עצמית התפתח מאוד הנושא של אומניות לחימה לכיוון ספורטיבי חדשני.

מאת: ליאת מנדלסוןאומנויות לחימה21/04/131738 צפיות
אין דבר יותר נורא מלשבת בבית ולפחד לצאת לקנות משהו מהמכולת רק בגלל שחשוך מעט בחוץ וכעת מסתובבים יותר אנשים חמומי מוח. אין יותר מתסכל מכך שהכלב מיילל כי הוא רוצה לצאת לטיול בחוץ אך אתה מפחד לקחת אותו לטיול ארוך. אחד הפתרונות הטובים ביותר לבעיה היא שיטת קרב המגע.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica