חפש מאמרים:
שלום אורח
06.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מדוע בוחרים בלימודי משפטים?

מאת: גל ביאליקחוק ומשפט - כללי03/10/2009838 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כל סטודנט שתפנו אליו כיום הלומד במסגרת תואר ראשון במשפטים יגיד לכם שנמאס לו כבר לקרוא כל היום פסקי-דין, אבל המטרה מקדשת את האמצעים.

השאלה היא על איזו מטרה בדיוק מדברים אותם סטודנטים המקדשת את כל האמצעים עבור הסטודנטים היום לתואר ראשון במשפטים.

המטרה היא משתנה בהתאם לכל סטודנט כמובן, אך יש מטרות משותפות להרבה מאוד סטודנטים שלומדים משפטים:

ללמוד משפטים בשביל הממון: סטודנטים שמאמינים שאפשרויות התעסוקה במקצוע המשפטים תאפשר להם הזדמנויות להשיג כסף וממון רב, ולכן החליטו שכדאי להם להשקיע את זמנם וללמוד את המקצוע.

ללמוד משפטים למען הגנה על חלשים – אותם סטודנטים לומדים משפטים כדי להגן על זכויות החלשים, אוכלוסיות חלשות וכו' מתוך תחושת שליחות.

הם מבינים שכיום ידע משפטי מאפשר הגנה ולחימה על זכויות שונות, ולכן כדי לעזור לאותם חלשים יש להכיר את כללי המשחק.

ללמוד משפטים כדי להגשים חלום ילדות – מחזיקים בחלום ילדות ישן להיות עו"ד.

בדר"כ בעקבות צפייה לאורך הילדות בסדרות אמריקאיות, נוצר רצון להגשים את עצמם בתחום המשפטי ולהיות עו"ד ממולח ולוחמני כמו בסרטים.

ללמוד משפטים ללא מטרה אמיתית – הרבה מאוד סטודנטים לא יודעים או מבינים בכלל מה הם רוצים לעשות עם התואר שלהם, ולומדים לתואר במשפטים באופן כללי כדי שיהיה להם בסיס כלשהוא לעתיד.
אותם סטודנטים מאמינים כי לימודי משפטים הם כוח מסוים כיום, אך לא באמת מבינים השלכות של הלימודים על החיים שלהם ומחליטים ללמוד רק כדי שתהיה להם אלטרנטיבה מסוימת כלשהי בחיים.

כמובן שיש סטודנטים למשפטים שמשלבים כמה מטרות ביחד, אך אלו הן הסיבות, פחות או יותר, המובילות אנשים ללמוד משפטים בפקולטות השונות ברחבי הארץ.

 תגיות המאמר: תואר ראשון במשפטים


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

כותב המאמר הינו משפטן חובב הלומד במסגרת תואר ראשון במשפטים

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת גל ביאליק

מאת: גל ביאליקיין ואלכוהול26/09/091340 צפיות
"מאלט, סינגל מאלט. מעט מים, ללא קרח." –ג'יימס בונד אומנם המשקה הידוע של בונד הוא המרטיני המפורסם, אבל מסתבר שאפילו בונד בכבודו ובעצמו חבב את הויסקי לא פחות. זאת ועוד, הוא הגדיר במדויק את הדרך שבה הוא רוצה שהויסקי יוגש לו, וכך גם רבים אחרים לפניו ואחריו.

מאת: גל ביאליקאימון לאיכות חיים26/09/091036 צפיות
ביטחון עצמי היא תכונה חשובה. כל כך חשובה שהיא מובילה אותנו בחיים ממקום למקום באופן כזה ששום תכונה אחרת לא יכולה להוביל. היא יכולה לפתוח לנו דלתות או לטרוק אותם בפניהם של אנשים. היא יכולה לאגד סביבנו חבורת אנשים בשביל ליצור דבר מה חדש או בשביל להרוס את הקיים. היא יכולה להיות ההבדל בין ניצחון להפסד ובין חיים למוות – הכל ביד הלשון ובשפע ביטחון עצמי.

מאת: גל ביאליקתורת המשפט19/09/098189 צפיות
מהו משפט? המשפט הוא הבסיס הערכי והמוסרי לבניית תשתית דמוקרטית, כאוכף הסדר הטוב. המשפט מקיים את אחד היסודות המהותיים של חיינו, כמסדיר הסדר הבסיסי ביותר. מהו יחסה של החברה כיום במדינת ישראל למשפט וכיצד ניתן לשנותו?

מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט - כללי

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי16/06/2098 צפיות
צו הריסה ללא הליך פלילי לפי סעיף 239 כן יש הליך כזה! סעיף 239 לחוק התכנון והבנייה, תשכ"ה-1965 מקנה לבית המשפט את הסמכות להורות על מתן צו להריסת בנייה בלתי חוקית גם ללא קיום של הליך פלילי והגשת כתב אישום וזאת בעיקר בנסיבות שבהן לא ניתן להעמיד לדין פלילי את מי שאחראי לאותה בנייה בלתי חוקית וכן על מנת לאפשר למוסדות התכנון ולרשויות האכיפה להתמודד עם עבירות בנייה שהתיישנו וכדי למנוע את הנצחתן.

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי13/04/20329 צפיות
הרבה אזרחים תמימים בנו פרגולה בחשיבה שעמדו בתקנות הפטור והופתעו כאשר קבלו צו הריסה בעקבות קרוי של הותקן נגד הגשם בעיקר. הוצאו אלפי צווי הריסה בנושא זה שסוף סוף מקבל מענה הולם בתיקון תקנות הפטור.

מאת: רוי ורלחוק ומשפט - כללי13/04/20285 צפיות
כשאתה מתמודד עם סוגיה זו, הצעד הראשון שלך הוא להכיר את תקנות פשיטת הרגל המקומיות שלך. מדינות שונות משתמשות בחוקים שונים הנוגעים לפשיטת רגל. לדוגמה, במדינות מסוימות אתה יכול להחזיק את הבית ואת המכונית שלך, אבל באחרים לא. עליכם להכיר את החוקים לפני הגשתם לפשיטת רגל.

מאת: רוי ורלחוק ומשפט - כללי25/03/20344 צפיות
נדל"ן יכול לספק לך אפשרות השקעה נהדרת. ישנם דברים רבים שיש לקחת בחשבון לפני שרוכשים נכס להשקעה. המידע הבא יעזור לכם למצוא הצלחה.

בית המשפט העליון מחק בימים אלו עתירה שהגיש ח"כ אביגדור ליברמן נגד הרבנות הראשית

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי14/09/19578 צפיות
הסוגיה משפטית בעניין צו הריסה 1. האם מהנדס הוועדה המקומית לתכנון ולבניה (להלן: מהנדס הוועדה המקומית) רשאי להאציל את הסמכות הנתונה לו בסעיף 221 לחוק התכנון והבניה, התשכ"ה-1965 (להלן: חוק התכנון והבניה או החוק) לחתום על צווי הריסה מינהליים? הרקע לבקשה והחלטות הערכאות הקודמות 2. ביום 13.11.2017, ניתן צו הריסה מינהלי לגבי בנייה ללא היתר של תקרות בטון ובריכת שחייה בדירת הדופלקס של המשיב בתל-אביב. צו ההריסה המינהלי (להלן: הצו) הוצא מכוח סעיף 221 לחוק התכנון והבני

מאת: אברהם פכטרחוק ומשפט - כללי21/03/19364 צפיות
שרת המשפטים שקד מציגה תכנית מהפכנית לבניית בית-משפט העליון, ביטול הוועדה למינוי שופטים ושימוע בכנסת בנוסח ארה"ב. אם אכן יבוא שינוי – בג"צ יכול להאשים את עצמו כי פסיקותיו וחוסר האיזון תוך התערבות בנושאים לא שפיטים, הם תוצר הביקורת.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica