חפש מאמרים:
שלום אורח
04.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

עמלות פרעון מוקדם - או מה זה הקנס הזה ?...

מאת: עוזי ברמשכנתא24/07/2012793 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

על פי פקודת הבנקאות רשאי מי שקיבל מבנק הלוואה לרכישת דירה לפרוע אותה לפני המועד שנקבע, תוך תשלום שנקבע בצו של נגיד בנק ישראל. פרעון מוקדם יכול להיות פרעון סופי של כל ההלוואה, או פרעון חלקי. נדגיש כי סכום הפרעון המוקדם לא יפחת מ- 10% מסכום ההלוואה המקורי או מיתרת ההלוואה המשוערכת (הגבוה מביניהם). עמלת הפרעון המוקדם נועדה לצמצם את ההפסד הנגרם לבנקים מהחזרי הלוואות לפני מועד פרעונן.

סוגיית עמלת הפרעון המוקדם מתעוררת בעיקר בתקופה של ירידה ממושכת בשערי הריבית. הבנק, מצד אחד - חייב להמשיך לשלם ריבית גבוהה גם על פקדונות, שהתקבלו מקופות גמל, חב' ביטוח, מלכ"רים ואחרים, וגם על אגרות חוב שהנפיק, ולקבל חזרה כספי הלוואות, שהיו אמורים להצמיח ריבית המותאמת לרמת הריבית שהוא משלם למקורותיו כאמור, ומצד שני - נאלץ למחזר אותם באמצעות הלוואות ללווים חדשים בריבית הנמוכה משמעותית מהריבית המקורית שקבל. בכך נוצר לבנק הפסד משמעותי. התמשכות של תהליך כזה עלולה להביא את הבנקים בישראל לחוסר יכולת לעמוד בהתחיבויות בדומה למה שקרה לבנקים בארה"ב.

כדי לפתור את הבעיה קבע נגיד בנק ישראל נוסחה לחישוב הפרעון המוקדם המביא לידי ביטוי חלק מן העלות הכלכלית שהפרעון המוקדם עולה לבנק. מרכיבי עמלות הפרעון המוקדם:

עמלה תפעולית: עמלה חד פעמית עבור חישוב עמלת הפרעון המוקדם בסכום של 60 ש"ח (המפקח על הבנקים רשאי לעדכן סכום זה מעת לעת על פי השינויים במדד המחירים לצרכן).

עמלת אי הודעה מוקדמת: עמלה בשיעור 0.1% מהסכום הנפרע. ניתן להימנע מתשלום זה אם מודיעים לבנק בכתב על הכוונה לבצע פרעון מוקדם לפחות 10 ימים מראש לפני הביצוע בפועל, אולם לא יותר מ- 30 יום. שימו לב - הודעתם על פרעון מוקדם ולא בצעתם, לא תוכלו למסור הודעה נוספת במשך 6 חודשים !

עמלת היוון בגין הפרשי ריבית: עמלה המחושבת על ההפרש בין שערי הריבית על פי הסכם ההלוואה הנפרעת לבין "הריבית הממוצעת" (נקבעת מעת לעת ע"י בנק ישראל בהתאם לתקופות ולמגזרים שונים).

עמלת "מדד ממוצע": עמלה בשיעור מחצית מהשיעור הממוצע של השינוי במדד ב-12 המדדים האחרונים שפורסמו לפני הפרעון המוקדם. נגבית רק בהלוואות הצמודות למדד המחירים לצרכן ורק אם הפרעון מבוצע בין ה-1 ל-15 לחודש.

עמלת "הפרשי שער": עמלה בגובה הפרשי השער שבין שער מטבע חוץ ביום הפרעון המוקדם ובין השער שיהיה 2 ימי עסקים מאוחר יותר. נגבית רק בהלוואות במט"ח או בהלוואות צמודות מט"ח. פטורים מעמלה זו באם מודיעים על הפרעון שני ימי עסקים לפחות טרם ביצועו בפועל.

* הלוואות מוכוונות (הלוואות לזכאי משרד השיכון באחריות הממשלה) פטורות מכל עמלה בגין פרעון  מוקדם.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

בברכה,
עוזי בר, מנהל כללי ספירלי בע"מ פתרונות מימון יעילים - בקלות, במהירות ובריבית ללא תחרות
054-555-45-88spiraly4u@gmail.com 04-870-67-67www.spiraly.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עוזי בר

מאת: עוזי ברמשכנתא12/01/13770 צפיות
גרים בכפרים או ביישובים ערביים ? זקוקים לכסף בסכום גבוה משמעותית ? יש לנו בשבילכם משכנתא החוסכת לכם גם כסף, גם זמן וגם עגמת נפש ! גם לבעלי משכנתא קיימת.

מאת: עוזי ברמשכנתא13/08/121159 צפיות
אין קיפוח - יש פתרון! משכנתא לכל מטרה לתושבי הכפרים והישובים הערביים - בסכום גבוה משמעותית...

מאת: עוזי ברמשכנתא24/07/12829 צפיות
משכנתא חדשה? מיחזור משכנתא קיימת? חיסכו עשרות אלפי שקלים בעזרת טיפים קטנים ומשמעותיים, וזכרו: לא כל הנוצץ... יועץ!

מאת: עוזי ברמשכנתא24/07/121078 צפיות
מאסטר שף מציגה: טעימה קטנה מסלט המושגים של עולם המשכנתאות (רצוי לדעת לפני שפקידי הבנק מבשלים לכם מרק וצולים לכם את המוח... )

מאת: עוזי ברמשכנתא24/07/121671 צפיות
מהי ריבית הפריים?, מהם הגורמים העיקריים המשפיעים על החלטות הריבית של בנק ישראל ? ולמי עדיפה הלוואה / משכנתא בריבית צמודת פריים ? ...

מאמרים נוספים בנושא משכנתא

מאת: דרור אטרימשכנתא16/02/171500 צפיות
משכנתא היא איננה בגדר הטבה או פריווילגיה שמעניק לכם הבנק בגלל שאתם זכאים לה. חשוב לזכור שכל עוד מדובר בלקיחת משכנתא מדובר הלכה למעשה בסוג רכישה של מוצר מדף שהבנק מוכר לכם. בדיוק כשם שאתם שוקלים תנאים מסוימים בבואכם לרכוש רכב חדש או דירה, עליכם גם לשקול תנאים כאלה ואחרים ולנהל משא ומתן בעת רכישתה של המשכנתא עם הבנק ממנו אתם עתידים לרכוש את המשכנתא.

מאת: SEONET קידום אתריםמשכנתא18/05/16897 צפיות
יועץ משכנתאות פרטי הוא אדם בעל ידע נרחב במשכנתאות המייצג אתכם ולא את הבנק, אין לו אינטרס להחתים אתכם או לשכנע אתכם שהמשכנתא שלו היא הטובה ביותר. יועץ משכנתאות פרטי יסייע לכם לבחור את המסלול המתאים לכם ולהגיע מוכנים טוב יותר לבנק ללקיחת משכנתא

מאת: וידר מאירמשכנתא12/07/151712 צפיות
סיכום של חמישה צעדים שיעזרו לכם לקחת את המשכנתא הטובה ביותר בעבורכם באופן אישי, על מה יש להקפיד ואסור בשום פנים ואופן לדלג...

מאת: וידר מאירמשכנתא29/03/151174 צפיות
בדרך לקחת משכנתא? אתם לא חייבים לעשות את זה לבד! הלוואת משכנתא היא כנראה ההלואה הגדולה שתיקחו בימי חייכם, עליה תשלמו בממוצע כ 50% מערכה בריביות. אם תשכילו לקחת הלוואה מתאימה, בגובה מינימאלי ובתנאים אופטימאליים - תוכלו לצלוח את תשלומי המשכנתא וגם לנהל חיים במקביל :-)

מאת: וידר מאירמשכנתא09/10/141952 צפיות
מהם היתרונות ומהם החסרונות של מסלול ריבית קבועה לא צמודה במשכנתא כיום?

מאת: וידר מאירמשכנתא10/09/142008 צפיות
מה הכי חשוב לדעת כאשר בוחרים קורס יועצי משכנתאות ואיך מודדים את איכותו של קורס כזה?

מאת: איציקמשכנתא18/02/147687 צפיות
אחד הדברים החשובים שצריך לעשות אם וכאשר מחליטים ללכת על מהלך של מחזור משכנתא הוא לדעת לנהל את הסיכונים הקיימים בשוק כדי לא להגיע למצב שבו אנו עלולים לשלם יותר ולא פחות. הסיבה לכך היא שאחד הקשיים הגדולים של השוק הפנסיוני

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica