חפש מאמרים:
שלום אורח
01.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תביעות ביטוח - מה תאגידי הביטוח לא רוצים שנדע ?

מאת: lawtipביטוח01/08/20128114 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

תביעות ביטוח ודחייתן על ידי החברות המבטחות

אנשים רבים המבקשים לקבל פיצויים מחברת הביטוח שבה הם מבוטחים, אם כנגד תאונות דרכים או תאונות עבודה, ביטוח חיים או ביטוח בריאות, מגלים להפתעתם כי ברגע האמת, החברה שאמורה הייתה לדאוג לצרכיהם הפיננסיים לאחר פגיעה, ואשר אליה הפרישו כספים נכבדים מדי חודש ממשכורתם, מסרבת לשלם את כספי התביעה המבוקשים בטענות שונות. למרבה הצער, תופעה זו נפוצה גם בארץ והאומדנים מראים כי חלק לא מבוטל של התביעות נדחות על ידי חברות הביטוח. במצבים כגון אלו החשוב ביותר הוא לא להיכנע לטענות החברה ולפנות לעורך דין מקצועי המתמחה בהליכים של תביעות ביטוח אשר ידע לומר לכם האם קיימת האם קיימת עילה לתביעת הביטוח ואילו תהליכים עליכם לעבור על מנת לקבל את הפיצויים המגיעים לכם.

תביעות עיקריות שנדחות על ידי חברות הביטוח

באמתחתן של חברות הביטוח מצוי ארסנל שלם של אמתלות מדוע לדחות את תביעת המבוטח, והן משתמשות ברשת של גופים משפטיים המסייעים לביסוס טענותיהן. קיימות מספר טענות נפוצות לדחיית התביעה על ידי חברת הביטוח, הכוללות בין היתר:

  • אי גילוי- אחת הטענות הנפוצות ביותר של חברותביטוח לדחיית תביעות, הינה חוסר כנות ושקיפות של הלקוח מול החברה. טיעון זהשכיח במיוחד בתחום תביעות ביטוח גוף, כאשר חברת הביטוח טוענת שהניזוק הסתירממנה במכוון מידע אודות מצבו הרפואי והבריאותי בעת מילוי הסכמי הפוליסה, וכימידע זה היה משנה את אישור ותנאי הפוליסה. אי לכך טוענת החברה שההסכם לא תקף,אך חשוב לדעת שאת הטענות הללו ניתן להפריך בעזרת עורך דין מקצועי.
  • סעיף חריגים - הסכם פוליסת ביטוח הינו דו"חעב כרס עם הרבה תוספות, הערות ונספחי חריגים. תוספות אלו לרוב מוצגות למבוטחכבעלות מטרה להגן עליו, אולם בפועל חריגים אינם מכסים במקרים רבים את המבוטחומשאירים אותו ללא זכאות לפיצויים בשעת הצורך, כדוגמת אי מתן פיצויים בעת מצבסיעודי הנובע מבעיות הכרוכות בלידה. עורך דין מיומן יוכל להוכיח במצבים אלוכי פרטי החריגים לא היו ידועים לניזוק ולכן הם אינם חוקיים.

ייצוג משפטי הולם

מכיוון שחברות הביטוח הינן גוף יעיל ומיומן הפועל תדיר לדחיית תביעות ביטוח, חשוב להשיג במצבים אלו ייצוג משפטי הולם מטעם עורך דין ביטוח המתמחה בתביעות אלו ושהינו בעל ניסיון רב בנושא. עורך הדין זה ידע לנצל לטובת לקוחותיו את העובדה שבמצבים אלו חובת ההוכחה מוטלת על כתפי החברה, ופעמים רבות על ידי הגשת טיעונים נגדיים מבוססים יוכל לדחות את טענותיה ולזכות את הניזוק בפיצויים המגיעים לו כחוק.

דוגמא לתביעת ביטוח

ביטוח חיים מזכה במקרה של אובדן חיים את קרובי המבוטח בסכום כסף חד פעמי שנקבע מראש בפוליסת הביטוח. חברות הביטוח עשויות לדחות תביעות אלו ממספר סיבות, וביניהן אי גילוי מצבו הרפואי של המבוטח טרם חתימת ההסכם, או בגלל אי תשלום דמי הפוליסה במלואם. עורך דין מיומן ומקצועי יוכל במקרים רבים להפריך טענות אלו ואחרות של חברות הביטוח.

סיכום

חברות הביטוח עושות ככל שביכולתן על מנת למזער את סכומי הפיצויים שהן נדרשות להעביר כחוק ללקוחותיהן, וזאת בשל אינטרסים כלכליים. ניתן לנסות להתמודד מול טענות החברה באופן עצמאי, אך מכיוון שהזמן, האמצעים והידע עומדים לרשותה, סביר להניח שבתום מאבק כואב וממושך לא תזכו במלוא הפיצויים המגיעים לכם. ייצוג משפטי הולם הניתן על ידי עורך דין שמתמחה בתביעות ביטוח, המכיר את דרכי ההתנהלות של החברות ואת הפוליסות השונות הקיימות בשוק, והיודע כיצד להתמודד מול גופים אלו, יוכל לסייע לכם לזכות בתביעתכם במהירות וביעילות עם מינימום כאבי ראש והתרוצצות מצידכם.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

LawTip.co.il - הדרך למימוש זכויותיך מתחילה כאן !

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת lawtip

מאת: lawtipרשלנות רפואית22/06/12888 צפיות
מקרה מהפסיקה של תביעת רשלנות רפואית אשר הוגשה בגין כשלים / מחדלים שהתקיימו בניתוח להקטנת חזה. היכנסו למאמר על מנת לקרוא את נסיבות המקרה ופסיקת בית המשפט באותו מקרה.

מאת: lawtipרשלנות רפואית15/04/12826 צפיות
רשלנות רפואית עורכי דין - מתי נפנה אליהם ? כיצד יוכלו לסייע לנו במימוש זכויותינו. על תחום משפטי זה ועל מידע חשוב בדרך אל מימוש זכויותיכם בשל טיפול רשלני, בכתבה הבאה.

מאת: lawtipנזיקין13/01/12824 צפיות
אם סבלת מנזק גוף או רכוש, הרי שלצורך מימוש זכויותיכם עליכם להיוועץ עם עורך דין נזיקין. על מנת לקבל מענה על השאלות הבאות: מי הוא עורך דין נזיקין ? על איזה תחום חולש ? ועוד... כנסו למאמר הבא.

מאת: lawtipרשלנות רפואית19/12/11818 צפיות
במהלך הלידה בריאותכן ובריאות ועוברכן תלוי בבדיקות וטיפולים שונים מצד הגורמים הרפואיים. למרבה הצער, מקרים רבים של רשלנות רפואית בהריון מתרחשים ביום יום, פעמים אף מבלי שנהיה מודע לכך. במאמר הבא אשר נערך עבורכם על ידי צוות פורטל LawTip נפרט על תביעות אלה ועל הדרך למימוש זכויות עקב נזקים שנגרמו במהלך ההריון והלידה. קריאה נעימה, ככל שניתן. בברכה, צוות LawTip.

מאת: lawtipרשלנות רפואית20/11/11794 צפיות
בפסק דין שניתן, נקבע כי בית החולים הפסיק בצורה רשלנית את הטיפול האנטיביוטי שניתן למטופלת, וחויב במתן פיצויים על הנזקים החמורים שנגרמו לה. רוצים לדעת מה היו הנסיבות שהובילו את בית המשפט לקבוע זאת ? כנסו למאמר המלא אודות פסק הדין. קריאה מהנה ופוריה.

מאת: lawtipרשלנות רפואית07/11/11719 צפיות
כל אדם בר דעת מבין כי הליך לידה אינו קל וכולל בתוכו סיכונים. עם זאת, פעמים רבות נגרמים נזקים במהלך הלידה, לאם ו/או לעובר, אשר מקורם לאו דווקא בסיכון שמתממש, אלא בהתנהלות הצוות הרפואי. במילים פשוטות - רשלנות רפואית. במקרה הבא, דן בית המשפט העליון בשאלת קיומה של רשלנות רפואית של רופא מיילד ובשאלת נטלי ההוכחה. כנסו לכתבה ושתפו בדעתכם. קריאה מהנה.

מאת: lawtipרשלנות רפואית05/10/11865 צפיות
בפסק דין שניתן לאחרונה פסק בית המשפט כי הרופא המטפל התרשל באי רישום המעקב הרפואי כדבעי ובכך גרם למטופל נזק ראייתי בהוכחת הקשר הסיבתי שבין רשלנות הרופא והנזק שנגרם לו.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח

מאת: רוי ורלביטוח29/01/20264 צפיות
נדל"ן מסחרי הוא עסק רווחי מאוד עבור אנשים רבים. אין בזה שום קסם. אתה צריך ידע, מוסר עבודה טוב ויש לך את הדחף להצליח. במאמר זה יש כמה הצעות שיעזרו לכם בנדל"ן. לפני שאתה רוכש נכס כלשהו, ​​התבונן ברמות ההכנסה המקומיות, בשיעור האבטלה והאם האזור הזה גדל או לא. אם אתה מסתכל על נכס שקרוב לדברים כמו אוניברסיטה, מרכזי תעסוקה, אוניברסיטאות או חברות גדולות, ייתכן שתוכל למכור אותו מהר יותר ובכסף רב יותר.

מאת: מגניב ביטוח09/08/161291 צפיות
ובכן, התשובה היא לא עניין של כדאיות אלא של אפשרות. יש לכם בהחלט את האפשרות לרכוש פוליסת ביטוח נסיעות לחול מקופת החולים בה אתם חברים, אם כי עליכם לזכור שקופת חולים הוא גוף ציבורי שלא תמיד מעניק את השירות הטוב ביותר, בזמן שאתם הכי צריכים אותו, וכן קופת חולים מתמחה בתחום של ביטוחי נסיעות בהקשר הרפואי, בעוד שאתם זקוקים לפתרון גם בהיבט של רכוש וכסף שאותם אתם לוקחים יחד איתכם לטיול.

מאת: מאיר סוויסה ביטוח05/11/153148 צפיות
טיפים לבחירת חברת הובלות בקריות תושבי חיפה והצפון זקוקים מדי פעם לשירותי הובלה מחברה מקצועית ואמינה. חברת הובלות בקריות מציעה שירות מקצועי לכלל לקוחותיה ומכירה את כל שכונות ורחובות העיר ואת כל אזור הצפון. לחברת הובלות בקריות יש צי חדש של רכבי הובלה וצוות מקצועי ומנוסה מבצע את העבודה במהירות וביעילות לשביעות רצונו המלאה של הלקוח.

מאת: רוי ורלביטוח22/09/152618 צפיות
Purchasing life insurance policy is a wise decision.This can make you to wonder where to begin to start with your research. Your beneficiary can pay the mortgage, including your mortgage, as well as be able to provide for your spouse's well-being and finance your children's education.

מאת: Shiraביטוח17/06/147506 צפיות
חברות ביטוח רבות נעזרת במשרדי חקירה פרטיים על מנת לאמת הצהרות של מבוטחים התובעים מן הביטוח סכומי כסף בגין פגיעה שנפגעו בה בהיותם מבוטחים. רבות מחקירות ביטוח אלה נעשות בתחום ביטוח הרכב כאשר אנשים מעורבים בתאונות דרכים והם תובעים את הביטוח באשר לנזק שנגרם להם.

מאת: יעקב שקלארביטוח08/01/148588 צפיות
מהי תאונת דרכים? כל פגיעה הנגרמת משימוש ברכב מנועי כגון מכונית, אופנוע, קטנוע, אוטובוס, משאית או טרקטור אשר נועד לנסיעה על הקרקע, נכנסת להגדרת "תאונת דרכים".

מאת: אורי תבורביטוח01/12/138136 צפיות
בטרם שתרכשו פוליסת נכות מתאונה, רצוי לבחון האם ביטוח נכות מתאונה נחוץ לכם והאם אין ברשותכם כבר פוליסת ביטוח אחרת אשר מכילה בתוכה כיסוי נכות מתאונה בסכום ראוי. צעדיכם הם שיכריעו מה תקבלו, אם בכלל, ביום הגשת התביעה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica