חפש מאמרים:
שלום אורח
25.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

עורך דין תאונות עבודה – להקל על המכה הקשה

מאת: daronetדיני עבודה16/08/20121233 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בטחונו ובטיחותו של העובד חשובים ביותר, ומעסיקים רבים משקיעים לא מעט משאבים על מנת לשמור על העובדים שלהם. ועם זאת, תאונות עבודה עלולות לקרות למרות הכל. אם וכאשר עובד נופל קורבן לתאונת עבודה, ואם הפציעה שלו כתוצאה ממנה הינה משמעותית, הרי שהכרה בו כנפגע תאונת עבודה יכולה להביא איתה הטבות כלכליות ניכרות. עורך דין תאונות עבודה מסייע לעובדים שנפגעו במהלך עבודתם למקסם את ההטבות המשולמות הן על ידי המעביד והן על ידי הגורמים האחרים, כגון ביטוח לאומי או גורמים אחרים.

מהי תאונת עבודה?

תאונת עבודה היא כל תאונה שאירעה במהלך שעות העבודה של העובד ובעת שנכח במקום העבודה, כתוצאה מביצוע המטלות שהוטלו עליו על ידי הממונים עליו. דוגמאות לכך לא חסרות: טבח שחתך את ידו בסכין תוך כדי ביצוע העבודה, איש אחזקה שנפל ונחבט או שנפל עליו מטען כבד, עובד שהחליק ונפל ועוד. המחוקק יוצא מנקודת הנחה שהמעביד דאג לצייד את העובד בכל האמצעים הנדרשים לשמירה על בטיחותו, שכן אם לא כך הדבר הוא צפוי לשאת באחריות פלילית חמורה. עורך דין תאונות עבודה מסייע לנפגעי תאונות עבודה לעבור את כל השלבים עד להכרה בהם כנפגעי תאונת עבודה ועד לקבלת התמורה הכספית המגיעה להם. במקרים שהפגיעה היא קשה, ניתן לתבוע את חברת הביטוח של המעביד או אותו עצמו.

חשוב לדעת שהנסיעה מהבית לעבודה ובחזרה נחשבת נוכחות בעבודה ובמקרה שאירעה תאונת דרכים או שהעובד נפגע בצורה אחרת, הדבר נחשב כתאונת עבודה. עם זאת, התנאי לכך הוא שהעובד לא סטה מדרכו ולא עצר בדרך לשום מטרה אחרת.

עורך דין תאונות עבודה - דברים שחשוב לדעת:

הדבר החשוב ביותר לאחר שאירעה תאונת עבודה הוא, כמובן, לדאוג לטיפול נאות בעובד, להעברה שלו לבית חולים, אם צריך, ולבצע בדיקות מקיפות על מנת לעמוד בצורה מדויקת על הנזקים שנגרמו לו. אם העובד הופנה לחדר המיון, חשוב שיספר לרופאים במקום בדיוק מה אירע. לתיעוד של הרופאים האלה עשויה להיות משמעות רבה באשר לקביעת בית המשפט, אם יגיעו הדברים ליד כך. מעבר לכך, חשוב למלא בצורה מדויקת את הטפסים שנועדו לכך וכמו כן לכתוב בצורה מדויקת את השתלשלות העניינים, תוך תשאול העובד עצמו ואחרים שהיו בסביבתו. עורך דין תאונות עבודה יבקש, בראש וראשונה, לקבל לידיו את הרישומים שנעשו מייד לאחר התאונה.

נקודה נוספת שחשוב לציין היא כי זכותו של העובד לקבל לידיו את המסמכים הללו או עותקים מהם בלא דיחוי. גם גורמים אחרים כמו המוסד לבטיחות וגיהות שיגיעו לחקור את התאונה, ירצו להניח ידם על מסמכים אלה. אם וכאשר תוגש תביעת נזיקין כנגד המעסיק, העסק או חברת הביטוח שלהם, יהיו מסמכים אלה נדבך חשוב בתביעה.

עורך דין תאונות עבודה וקיצור זמן התביעה

במקרים מסוימים אורך תהליך התביעה זמן לא קצר. עם זאת, עורך דין תאונות דרכים מומחה יכול לקצר את התהליך בצורה משמעותית- הוא ינחה את העובד במגעיו עם הרשויות ויתלווה אליו במקרה הצורך.  אחת המחלוקות המתעוררות בדרך כלל הינה קביעת חומרת הפגיעה ורמתה, כאשר המעסיק ו/או חברת הביטוח המייצגת אותו תנסה להמעיט מחומרת הפגיעה, מה שישליך, כמובן, על גובה הפיצויים. מי שמייצג את העובד יעשה הכל על מנת להציג דברים כהווייתם ולגרום לכך שלא ימעיטו בערכה ובחומרתה של הפגיעה. לעיתים מזומנות מנסים נציגי המעסיק להגיע להסדר עם הנפגע, כאשר במקרים כאלה תפקידו של עורך הדין לדאוג שגם אם יהיה הסדר הוא ייטיב עם העובד.

הגופים המטפלים בנפגעי תאונת עבודה

הגוף העיקרי והחשוב ביותר בנושא הינו המוסד לביטוח לאומי. זהו למעשה הגוף הראשון שנתבע, בעיקר אם העובד נאלץ להיעדר ממקום עבודתו תקופה ארוכה. ביטוח לאומי משלם עד 90 ימי היעדרות, כאשר אם נוצרה נכות כתוצאה מהתאונה, משלם הביטוח הלאומי קצבת נכות לנפגע, בלא קשר לתמורה המתקבלת ממקומות אחרים, דוגמת קרנות הפנסיה למיניהן. עובד שנהרג כתוצאה מהתאונה – ייהנו שאריו מקצבת שארים.

עורך דין תאונות עבודה מסייע לנפגע הן במגעיו עם המוסד לביטוח לאומי והן בהגשת תביעות נוספות עד למיצוי הדין, בעיקר אם המעביד נהג ברשלנות ולא סיפק לעובד אמצעי בטיחות נאותים או סביבת עבודה בטוחה והוכח כי התאונה אירעה כתוצאה מאלה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דרונט חברת בניית אתרים מאז 1999 כאשר בתקופה זו הקימה אתרים רבים עבור לקוחות בגדלים שונים החל מחברות קטנות ועד לחברות בינלאומיות, כולל מוסדות וארגונים מובילים בישראל.

בנוסף לשרותי בניית אתרים, מציעה החברה שרותי קידום אתרים במנועי חיפוש מובילים בעולם.

ניסיון עשיר בתחום ומתודולוגיה שנבחנה לאורך שנים, עושה את ההבדל ומשפרת מעמדיהם של אתרים בתוצאות חיפוש.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת daronet

מאת: daronetייעוץ משפטי26/05/144200 צפיות
זכויות רפואיות הוא מונח שאנו נוטים לשמוע פעמים רבות, אולם לא תמיד ולא כולם באמת מבינים במה מדובר. רבים מניחים כי מדובר במצב שבו רק אנשים החולים בסוג מסוים של מחלות יכולים ליהנות מתנאים כאלה ואחרים המגיעים להם על פי חוק, אולם לא כך הוא הדבר, אלא מדובר בפיצוי כספי חד פעמי ביחד עם פיצויים ארוכי טווח וקבועים שמגיעים למי שנפצעים, נפגעים או חולים במסגרות חייהם השונות.

מאת: daronetאופניים25/02/148067 צפיות
כל מי שהתנסה פעם ברכיבה על אופני הרים מקצועיות יודע כי ההבדל בינן לבין אופניים רגילות הוא הבדל של שמיים וארץ. נכון שלפדל על הכביש זה לגמרי לא רע, אבל אין כמו רכיבת שטח מלאת אדרנלין בטבע.

מאת: daronetניקיון20/02/14779 צפיות
אנו רגילים כי הזרמת מים בברז, הדחת המים בניאגרה או כל פעולה אחרת של זרימת מים לצנרת הביוב מסתיימת בהעברתם החופשית אל מערכת הביוב הראשית והרחק מהמבנה. משאבות ביוב נכנסות לתמונה כאשר אין כך הדבר וקיים החשש הגדול, אשר לעיתים מתממש, של הצפה.

מאת: daronetבניין ואחזקה - כללי31/12/13886 צפיות
למרות שרובנו סבורים כי קבלת טופס 4 מהווה את הפרוצדורה האחרונה בטרם אכלוס המבנה, הרי שע"פ ההנחיות מדובר בתהליך "מתגלגל" אשר אליו יש להתכונן בהתאם ובאופן מסודר לאורך כל שלבי הבנייה. להלן השלבים השונים שיש לעבור בטרם מקבלים טופס 4 חתום ומאושר.

מאת: daronetהורות27/11/13902 צפיות
כל הורה מכיר את תחושת החוסר אונים אשר אנו חשים בכל הקשור לתינוק הקטן שלנו. התינוק שלנו יתחיל לדבר ולחוות דעה רק בעוד שנים אחדות וכרגע אין לנו שום דרך לדעת באופן חד משמעי מה הוא צריך באמת.

מאת: daronetניקיון24/11/13847 צפיות
פינוי אשפה בידי חברות המתמחות בכך ניתן לביצוע גם עבור מבני מגורים (אשפה ביתית) כגיבוי לשירותי העיריות, כנ"ל לגבי אירועים המופקים מתחת לכיפת השמיים ולמעשה, בכל מצב בו נוצרת פסולת גדולה ונפחית.

מאת: daronetבניין ואחזקה - כללי14/11/13849 צפיות
אחד הדברים השימושיים ביותר בעבודת הגינון הוא המפוח. מפוחים משמשים גננים, עיריות ומתחזקים של גנים בוטניים בתור מכשיר אולטימטיבי אשר עוזר לפנות פסולת גזם ועלים נושרים מהדרכים ו/או לשאוב את הפסולת ולצמצם את נפחה בצורה משמעותית

מאמרים נוספים בנושא דיני עבודה

מאת: איתמר כוכבידיני עבודה10/09/2061 צפיות
עובד המפוטר ממקום עבודתו זכאי לשכר של חודש כנגד כל שנת עבודה (אלא אם כן, הוסכם על שיעור גבוה יותר), בעת פיטוריו או בעת היותו מתפטר כדין מפוטר או כמוסכם בהסכם עבודה. תשלומי פיצויים מגלמים בתוכם את רכיב העמלות (בחישוב ממוצע של 12 החודשים האחרונים), ואת רכיבי השכר הקבועים, גם כאלה שלא נכנסים תחת הקטגוריה "שכר בסיס". עם זאת, פיצויים אינם משולמים עבור פרמיות, מענקים, בונוסים, החזרי הוצאות, משכורת 13 ותוספות מותנות. הכלל הבסיסי הינו (למעט במקרה של מתפטר בדין מפוטר), שעובד מפוטר בלבד, זכאי לפיצויי פיט

מאת: רונית בילרדיני עבודה14/03/18532 צפיות
חוק פיצויי פיטורים קובע, כי עובד אשר פוטר ממקום עבודתו לאחר שנת עבודה זכאי לפיצויי פיטורים מהמעביד. כמו כן, קובע החוק, כי בנסיבות מסוימות זכאי עובד לתשלום פיצויי פיטורים אף לאחר התפטרותו מעבודה. (הרעת תנאים, התפטרות לצורך טיפול בילד, מעבר מגורים לצורך עבודתו של בן הזוג ועוד).

מאת: tiloniדיני עבודה07/09/17896 צפיות
לעיתים, כמו בכל משפחה, יכולים להתגלע ויכוחים וחילוקי דעות, אולי אפילו להיאמר מילים קשות אך במקום העבודה, בניגוד למקרים דומים בתוך המשפחה הקרובה או לחברים הקרובים, עלול הצד השני לראות בדברים אלו כהוצאת לשון הרע בעבודה ולתבוע את אומרם בבית המשפט תחת חוק ""איסור לשון הרע התשכ"ה- 1965"

מאת: שירה אלהדיני עבודה20/12/16820 צפיות
במסגרת עבודתו, זכאי העובד לזכויות שונות, כגון חופשה שנתית, דמי הבראה, גמול שעות נוספות ועוד.

מאת: איתמר כוכבידיני עבודה01/08/161795 צפיות
אישור מרופא תעסוקתי המורה כי אין העובד מסוגל לחזור לעבודתו הקודמת, או מצב הזהה לה, וזאת בשל תפקוד לקוי של אחד מאברי הגוף. עובד הסובל מבעיות בריאותיות ומציג מסמכים מרופא מומחה, המציין את הלקות בכושר עבודתו ומגבלותיו הרפואיות בעבודתו. עובד הסובל ממגבלה בריאותית ומבצע עבודה אשר אינה מתאימה ליכולותיו הרפואיות עקב מצב בריאותי לקוי.

מאת: איתמר כוכבידיני עבודה02/06/162402 צפיות
החובה לשלם שכר בחגים לעובדים, עולה מתוקף צו ההרחבה להסכם המסגרת במגזר העסקי. בהתאם לכך, עובד חודשי ועובד שכר (בתנאים הרשומים להלן) זכאים לשכר רגיל, אף בימים אשר לא עבדו בהם בשל היותם ימי מנוחה בחגים.

מאת: אבי דוידידיני עבודה23/05/162520 צפיות
בקצרה על הרעת תנאים בעבודה לאלו המחליטים להתפטר ולאלו המחליטים להישאר במקום העבודה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica