חפש מאמרים:
שלום אורח
28.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

שיפור ביטחון עצמי

מאת: ביטחון עצמיחינוך ילדים22/08/20121095 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

ביטחון עצמי הוא מונח מורכב שקשה להגדירו. אחת הדרכים להבין מהו ביטחון עצמי, היא להבין מהי מידת השפעתו על חיינו היומיומיים. אדם שסובל מביטחון עצמי נמוך ומדימוי שלילי למעשה מעריך את עצמו בצורה פחותה לעומת הסביבה ולכן מעז פחות מארחרים בנטילת סיכונים וביצוע משימות מורכבות במהלך החיים. ביטחון עצמי נמוך מפריע לנו לנצל את היכולות שלנו ולעמוד באתגרים ולמעשה מרפה את ידינו מכל משימה שנקרית בדרכנו.

כיצד בא לידי ביטוי ביטחון עצמי נמוך?

ביטחון עצמי נמוך יכול לבוא לידי ביטוי בהתנהגות אלימה כלפי הקרובים לנו ופוגע פגיעה נרחבת בכל תחומי החיים, החל ממשפחה וזוגיות, בקריירה ובעבודה וכלה בקשרינו חברתיים. ביטחון עצמי נמוך יוצר בחיינו מעגל שקשה לשנות שבו ככל שהיכולת לבצע משימות יורדת כך עולים תחושות התסכול והמתחים. מדובר כמובן בכדור שלג שהולך ומתגבר ככל שעוברות השנים, ולכן פעמים רבות כדי לעזור לאדם לצאת ממצב של קשיים כלכליים, מתח נפשי, מצוקה חברתית או מצב משפחתי מורכב ראשית התהליך היא בשיפור הביטחון העצמי.

אימון אישי

אימון אישי הוא אחת הדרכים הפופולאריות כיום לשיפור הביטחון העצמי. באימון אישי שניעד לחזק את הביטחון העצמי המבט הוא קדימה, כלומר מכוון מטרה ופחות מתרכז בעבר. התמה שמנחה מאמנים אישיים רבים היא שפחות חשוב להתעסק בשאלה מדוע אדם הוא בעל ביטחון עצמי נמוך, אלא חשוב יותר לפעול במטרה לשפר את הביטחון העצמי. לא רק הידיעה של אדם שהוא בעל יכולות ביצועיות מרשימות, אלא גם ההפנמה של ידיעה זו שתלווה אותו במשוכות השונות שיזמנו לו החיים. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא להתמקד בהצלחות קודמות של אדם ולחלץ מתוכן את היכולות הטובות שבאו לידי ביטוי בהן.

ביטחון עצמי של ילדים

הגברת ושיפור הביטחון העצמי אצל ילדים היא חשובה מאין כמוה וכאמור מידת ביטחונם בעצמם היא בעלת השפעה מכרעת על המשך חייהם כבוגרים. באתר האינטרנט רבים תוכלו לקבל כלים שונים והדרכות בדרך לשיפור הביטחון העצמי של ילדיכם בדרכם מגוונות, כאשר הכל נעשה בדרכים חווייתיות ובשיתוף פעולה מלא עם הילדים.

ההדרכות באתרי אינטרנט

בעזרת ההדרכות באתר תוכלו לדעת כיצד לעזור לילדיכם להעלות את הביטחון העצמי, מהו הקשר בין ביטחון עצמי ובין גילויי אלימות בקרב ילדים, מהי הדרך הטובה ביותר לחזק את הביטחון העצמי של ילדיכם במטרה למנוע היגררות אחרי לחצים חברתיים, מהו הקשר בין מידת האופטימיות או הפסימיות של ילדיכם ובין ביטחונם בעצמם ועוד.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ביטחון עצמי, הדרכת הורים, דימוי עצמי

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ביטחון עצמי

מאת: ביטחון עצמיחינוך ילדים23/12/12730 צפיות
מה זה בכלל ביטחון עצמי ומדוע צריך "לעבוד" עליו, לשפר אותו, להעלות אותו? יש דיון שלם בעולם הפסיכולוגיה האם ביטחון עצמי הוא תכונה מולדת (שאפשר לשפר או לשנות במהלך החיים) או האם הוא בכלל משהו אחר שמרכיב אישיות, כמו חוויות חיים וזיכרונות?

מאת: ביטחון עצמיחינוך ילדים23/12/12593 צפיות
הבאתם אותם לעולם, החלפתם להם חיתולים, קמתם בלילות להאכיל אותם ושיחקתם איתם שעות במהלך הימים. את נשמתכם נתתם לילדים שלכם ואין גבול לאהבתכם והרצון שלכם לגונן עליהם. אז בהתחלה הם גדלים מתחת חסותכם והגנתכם כמו קנגורו קטן בכיס אמו. אבל זה לא נמשך לנצח.

מאת: ביטחון עצמיחינוך ילדים20/11/12735 צפיות
אם אתם נמצאים בשלב שבו אתם מרגישים שאתם זקוקים לעזרה בנוגע לחינוך של הילדים שלכם, הגעתם למקום הנכון. זו לא בושה לומר שאתם רוצים לקבל ייעוץ בתחום של חינוך ילדים, כי דווקא על האחריות הכי גדולה בחיים שלנו, כלומר על חינוך ילדים, אף אחד לא עושה לנו בחינה. כל אחד הופך להיות הורה פחות או יותר מתי שהוא רוצה, ומאותו שלב הוא מוצא את עצמו עם הרבה מאוד אחריות של חינוך ילדים, ועם מעט מאוד ניסיון.

מאת: ביטחון עצמיחינוך ילדים29/10/122268 צפיות
את המושג לחץ חברתי מכיר כמעט כל אדם. נראה כי לאורך חיינו כל אחד מאתנו חווה לחץ כזה בצורה מסוימת ובעוצמות שונות, כשתוצאת הלחץ הייתה לעתים ביצוע מעשים שמאוד לא רצינו לעשות. כייצור חברתי חווה האדם לא מעט לחצים מצד הסובבים אותו ולכן די ברור שללא התמודדות נכונה עם מצבים אלו התוצאות יכולות להיות לעתים כאלה שיש להן השלכות שליליות מאוד.

מאת: ביטחון עצמיחינוך ילדים30/09/121014 צפיות
ש הרבה דברים שיכולים לקרות לנו במהלך החיים שלנו, חלק טובים וחלקם פחות, ומה שמשנה לעיתים, הוא איך אנחנו מגיבים לכל מה שקורה לנו. הדרך שבה אנחנו, וגם הילדים שלנו, מגיבים לכל מה שקורה, קשור בביטחון העצמי שלנו ובדרך שלנו לראות את העולם. ביטחון עצמי הוא הבסיס לכל מה שאנחנו עושים, וכאשר חסר לנו ביטחון עצמי, אנחנו עלולים לסבול מעט ולהפסיד חוויות טובות. מאוד לא פשוט להיות הורים, כי אף אחד לא עשה לנו שום קורס הכנה לכך, אך יחד עם זאת, היום יש כל מיני סדנאות שאפשר לקחת בהן חלק.

מאת: ביטחון עצמיחינוך ילדים30/09/122194 צפיות
הדימוי העצמי שלנו הוא אחד הדברים היותר חשובים שיש לנו בחיים, והוא אחד הדברים שאנחנו חייבים לטפח כבר מהרגעים הראשונים של החיי. כאשר אנחנו היינו קטנים, להורים שלנו היה חלק גדול מאוד בפיתוח הדימוי העצמי שלנו, והם יכלו לעזור לנו בכך מאוד. בימינו, כאשר אנחנו כבר הפכו להורים, יש יותר סדנאות ויש יותר מודעות לעובדה כי דימוי עצמי הוא עניין חשוב ביותר.

מאת: ביטחון עצמיחינוך ילדים22/08/122213 צפיות
דימוי עצמי נמוך הוא אחד החולשות הגדולות ביותר מבחינה פסיכולוגית. השפעתו של הדימוי העצמי הנמוך על אורח החיים באופן כללי הוא גדול ואנשים רבים אשר סובלים מדימוי עצמי נמוך סובלים מקשיים רבים בכל תחומי החיים. הסיבות לדימוי עצמי נמוך הן רבות החל ממראה חיצוני ועד לחוויות ילדות שונות.

מאמרים נוספים בנושא חינוך ילדים

מאת: בתיה כץחינוך ילדים18/09/191016 צפיות
לפעמים אנו עומדים נדהמים כשילדינו מתנהגים בצורה הפוכה מזו שבקשנו מהם, ולא מעלים על דעתנו את האפשרות הפשוטה: הם לא הבינו אותנו

מאת: בתיה כץחינוך ילדים18/09/191008 צפיות
נטל הילד את הסל, וכשהוא מצויד במיטב אזהרותיה של אמו יצא לחנות, העפיל על שתי המדרגות בפתח ופנה למוכר בקול צייצני: "אמא בקשה שני בקבוקי חלב"

מאת: בתיה כץחינוך ילדים18/09/19980 צפיות
מדוע דווקא השולחן הישן והרעוע האריך ימים יותר מאחיו החדש והנוצץ? ואיך כל זה קשור לחינוך?

מאת: בתיה כץחינוך ילדים18/09/191001 צפיות
"לא המדרש עיקר אלא ה'מעשה'" – הסיפור שאותו מספרים כדי להעביר את המסר. למה חשוב לספר סיפורים, ואיך מספרים סיפור טוב?

מאת: בתיה כץחינוך ילדים17/09/19999 צפיות
חייכתי למראה היצירה של בתי הבכורה. אולם כשראיתי מה חולל הפתק הקטן, נמחק החיוך והפך להבעת השתאות

מאת: בתיה כץחינוך ילדים17/09/191023 צפיות
"סימן לבנים" – מה שלמדתי מזגג ביום סוער

מאת: בתיה כץחינוך ילדים17/09/19996 צפיות
יכולת זו של ניתוח דברים, יכולת נרכשת היא. תלויה היא בהרגל של הפניית תשומת הלב לכיוון חשיבה זה, ובעקביות

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica