חפש מאמרים:
שלום אורח
20.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

עובדות חדשות שלא ידעתם על חינוך ילדים

מאת: ביטחון עצמיחינוך ילדים20/11/2012714 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

 

 

 

אם אתם נמצאים בשלב שבו אתם מרגישים שאתם זקוקים לעזרה בנוגע לחינוך של הילדים שלכם, הגעתם למקום הנכון. זו לא בושה לומר שאתם רוצים לקבל ייעוץ בתחום של חינוך ילדים, כי דווקא על האחריות הכי גדולה בחיים שלנו, כלומר על חינוך ילדים, אף אחד לא עושה לנו בחינה. כל אחד הופך להיות הורה פחות או יותר מתי שהוא רוצה, ומאותו שלב הוא מוצא את עצמו עם הרבה מאוד אחריות של חינוך ילדים, ועם מעט מאוד ניסיון.  לחנך ילדים זה בכלל לא עניין פשוט, כי צריך לשים לב לעובדות שונות כמו סקרנות, ביטחון עצמי, הערכה עצמית, פיתוח הדמיון, פיתוח היצירתיות, ועוד הרבה מאוד עובדות ועניינים שיש לחשוב עליהם כאשר אנחנו רוצים לחנך את הילדים שלנו.

הביטחון העצמי של הילדים

אחת העובדות החשובות ביותר שאתם צריכים לדעת על ביטחון עצמי ועל חינוך הילדים שלכם, היא שלכם, בתור ההורים, יש השפעה אדירה על כך. אם אתם תגדלו את הילדים שלכם בתנאים של ביטחון ושלווה, הם יגדלו להאמין שהעולם הוא מקום טוב שאפשר לסמוך עליו. לעומת זאת, ילדים שגדלים ללא תחושה של ביטחון וללא דמויות שגורמות להם להאמין שהם שווים משהו, הם עלולים לגדול להיות אנשים עם מעט מאוד ביטחון עצמי. הביטחון העצמי הוא עניין שמאוד כדאי לכם להשקיע בו ולעבוד עליו עם הילדים, כי ילדים שיש להם ביטחון גדלים להיות אנשים שיש להם ביטחון, ואז הם הופכים להיות יותר פעילים ומעורבים בחברה שבה הם חיים.

ייעוץ והכוונה

אם אתם מרגישים שאתם זקוקים לייעוץ והכוונה בנושא של כיצד לתת ביטחון לילדים שלכם, או בכלל, אם אתם מרגישים שדרושה לכם עזרה בחינוך הילדים, אתם יכולים גם להחליט להשתתף בסדנאות שונות. זה לא נכון לומר שיש נוסחא אחת שהיא הנכונה לחינוך ילדים, כי יש הרבה מאוד דרכים לעשות את זה, אך אם, לדוגמא, תשלבו דגשים כמו פעילות גופנית, פעילות מחשבתית ופיתוח של כל מיני תחביבים, סביר להניח שתוכלו לתת לילדים שלכם את מה שהם צריכים. יש היום הרבה קורסים של הדרכה להורים, והשתתפות בקורסים כאלה יכולה לתת לכם בדיוק את מה שאתם מרגישים שחסר לכם. זכרו שאף אחד מאיתנו לא באמת נולד הורה, וכולנו למדו איך לעשות את זה תוך כדי. היום העולם השתנה, והיום אתם יכולים ללמוד הרבה מניסיון של אחרים, אז למה לא בעצם?


 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ביטחון עצמי, הדרכת הורים, דימוי עצמי

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ביטחון עצמי

מאת: ביטחון עצמיחינוך ילדים23/12/12697 צפיות
מה זה בכלל ביטחון עצמי ומדוע צריך "לעבוד" עליו, לשפר אותו, להעלות אותו? יש דיון שלם בעולם הפסיכולוגיה האם ביטחון עצמי הוא תכונה מולדת (שאפשר לשפר או לשנות במהלך החיים) או האם הוא בכלל משהו אחר שמרכיב אישיות, כמו חוויות חיים וזיכרונות?

מאת: ביטחון עצמיחינוך ילדים23/12/12561 צפיות
הבאתם אותם לעולם, החלפתם להם חיתולים, קמתם בלילות להאכיל אותם ושיחקתם איתם שעות במהלך הימים. את נשמתכם נתתם לילדים שלכם ואין גבול לאהבתכם והרצון שלכם לגונן עליהם. אז בהתחלה הם גדלים מתחת חסותכם והגנתכם כמו קנגורו קטן בכיס אמו. אבל זה לא נמשך לנצח.

מאת: ביטחון עצמיחינוך ילדים29/10/122178 צפיות
את המושג לחץ חברתי מכיר כמעט כל אדם. נראה כי לאורך חיינו כל אחד מאתנו חווה לחץ כזה בצורה מסוימת ובעוצמות שונות, כשתוצאת הלחץ הייתה לעתים ביצוע מעשים שמאוד לא רצינו לעשות. כייצור חברתי חווה האדם לא מעט לחצים מצד הסובבים אותו ולכן די ברור שללא התמודדות נכונה עם מצבים אלו התוצאות יכולות להיות לעתים כאלה שיש להן השלכות שליליות מאוד.

מאת: ביטחון עצמיחינוך ילדים30/09/12988 צפיות
ש הרבה דברים שיכולים לקרות לנו במהלך החיים שלנו, חלק טובים וחלקם פחות, ומה שמשנה לעיתים, הוא איך אנחנו מגיבים לכל מה שקורה לנו. הדרך שבה אנחנו, וגם הילדים שלנו, מגיבים לכל מה שקורה, קשור בביטחון העצמי שלנו ובדרך שלנו לראות את העולם. ביטחון עצמי הוא הבסיס לכל מה שאנחנו עושים, וכאשר חסר לנו ביטחון עצמי, אנחנו עלולים לסבול מעט ולהפסיד חוויות טובות. מאוד לא פשוט להיות הורים, כי אף אחד לא עשה לנו שום קורס הכנה לכך, אך יחד עם זאת, היום יש כל מיני סדנאות שאפשר לקחת בהן חלק.

מאת: ביטחון עצמיחינוך ילדים30/09/122134 צפיות
הדימוי העצמי שלנו הוא אחד הדברים היותר חשובים שיש לנו בחיים, והוא אחד הדברים שאנחנו חייבים לטפח כבר מהרגעים הראשונים של החיי. כאשר אנחנו היינו קטנים, להורים שלנו היה חלק גדול מאוד בפיתוח הדימוי העצמי שלנו, והם יכלו לעזור לנו בכך מאוד. בימינו, כאשר אנחנו כבר הפכו להורים, יש יותר סדנאות ויש יותר מודעות לעובדה כי דימוי עצמי הוא עניין חשוב ביותר.

מאת: ביטחון עצמיחינוך ילדים22/08/121061 צפיות
ביטחון עצמי הוא מונח מורכב שקשה להגדירו. אחת הדרכים להבין מהו ביטחון עצמי, היא להבין מהי מידת השפעתו על חיינו היומיומיים. אדם שסובל מביטחון עצמי נמוך ומדימוי שלילי למעשה מעריך את עצמו בצורה פחותה לעומת הסביבה ולכן מעז פחות מארחרים בנטילת סיכונים וביצוע משימות מורכבות במהלך החיים.

מאת: ביטחון עצמיחינוך ילדים22/08/122170 צפיות
דימוי עצמי נמוך הוא אחד החולשות הגדולות ביותר מבחינה פסיכולוגית. השפעתו של הדימוי העצמי הנמוך על אורח החיים באופן כללי הוא גדול ואנשים רבים אשר סובלים מדימוי עצמי נמוך סובלים מקשיים רבים בכל תחומי החיים. הסיבות לדימוי עצמי נמוך הן רבות החל ממראה חיצוני ועד לחוויות ילדות שונות.

מאמרים נוספים בנושא חינוך ילדים

מאת: בתיה כץחינוך ילדים18/09/19665 צפיות
לפעמים אנו עומדים נדהמים כשילדינו מתנהגים בצורה הפוכה מזו שבקשנו מהם, ולא מעלים על דעתנו את האפשרות הפשוטה: הם לא הבינו אותנו

מאת: בתיה כץחינוך ילדים18/09/19661 צפיות
נטל הילד את הסל, וכשהוא מצויד במיטב אזהרותיה של אמו יצא לחנות, העפיל על שתי המדרגות בפתח ופנה למוכר בקול צייצני: "אמא בקשה שני בקבוקי חלב"

מאת: בתיה כץחינוך ילדים18/09/19637 צפיות
מדוע דווקא השולחן הישן והרעוע האריך ימים יותר מאחיו החדש והנוצץ? ואיך כל זה קשור לחינוך?

מאת: בתיה כץחינוך ילדים18/09/19650 צפיות
"לא המדרש עיקר אלא ה'מעשה'" – הסיפור שאותו מספרים כדי להעביר את המסר. למה חשוב לספר סיפורים, ואיך מספרים סיפור טוב?

מאת: בתיה כץחינוך ילדים17/09/19651 צפיות
חייכתי למראה היצירה של בתי הבכורה. אולם כשראיתי מה חולל הפתק הקטן, נמחק החיוך והפך להבעת השתאות

מאת: בתיה כץחינוך ילדים17/09/19683 צפיות
"סימן לבנים" – מה שלמדתי מזגג ביום סוער

מאת: בתיה כץחינוך ילדים17/09/19652 צפיות
יכולת זו של ניתוח דברים, יכולת נרכשת היא. תלויה היא בהרגל של הפניית תשומת הלב לכיוון חשיבה זה, ובעקביות

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica