חפש מאמרים:
שלום אורח
28.03.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הריון ולידה

מאת: siteserpהריון ולידה09/09/2012562 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

 

הריון - מילה קצרה כביכול, אשר טומנת בחובה כל כך הרבה! הרבה שבועות הריון, הרבה חודשים ארוכים, הרבה תהליכי התפתחות שעובר העובר, הרבה דאגות, הרבה קילוגרמים שמתווספים, הרבה התרגשות, הרבה שינויים פיזיים, הרבה רגשות, הרבה דאגות, הרבה תקוות, הרבה מצבי רוח ועוד הרבה אחרים...

תופעות מלוות הריון

את הריון האישה מלווים תופעות וסימפטומים רבים הכוללים, בין היתר, תופעות נראות לעין כמו גדילת הבטן או שינויים הורמונליים חיצוניים לצד תופעות שאינן נראות לעין כמו תהליכי ההתפתחות השונים שעובר העובר, מצבי הרוח המגוונים (במילים עדינות) שעוברת ההריונית. אצל כל אחת מהנשים התרחשות התופעות נעשית באופן אינדיבידואלי, כך שלא מחייב שכל אחת תחווה בדיוק את מה שחברתה חוותה.

בעוד חלק מהנשים יעידו כי סבלו במהלך תקופת ההריון שלהן מבחילות בוקר, צרבות, חשקים מוזרים או מצברי רוח קיצוניים יהיו אחרות, שיטענו כי הן מאידך חוו רק חלק מהתופעות המצוינות או שלא חוו אף אחד מהם כלל. כמו כן, בעוד חלק מהנשים יעדיפו לסבול את בחילות הבוקר, הצרבות והשינויים הרגשיים ולהימנע מעלייה דרסטית במשקל, ישנן נשים אחרות המעידות כי הן היו מעדיפות דווקא לקבל על עצמן עוד כמה קילוגרמים חביבים במקום כל "הסבל" שסבלו לאורך ההריון (הבחילות, הצרבות, השלשולים, השינויים ההורמונליים והרגשיים וכו').

תופעות מלוות לידה

גם הלידה מלווה בכמה וכמה תופעות שונות כמו למשל הרגשות המעורבים שמציפים את היולדת של שמחה והתרגשות לצד כאב וחששות מהעתיד לבוא עם התינוק החדש. גם כאן הדבר נעשה באופן אינדיבידואלי המשתנה מאישה אחת לאישה אחרת, אולם כאשר מדובר בלידה ישנן כמה תופעות העוברות על כלל הנשים כמו ההתרגשות והשמחה לקראת התהליך או כמו הכאבים שלצערנו מלווים את הלידה (שוב, אצל כל אחת באופן אחר- ישנן נשים שנאלצו לשהות בחדר לידה עם צירים מעל 14 שעות לעומת אחרות שהגיעו לחדר הלידה ותוך שעתיים היו בחוץ).

כך או אחרת, בתום תקופה ארוכה של ציפייה לתינוק החדש, המלווה בתחושות פיסיות ונפשיות לא קלות, ברוב רובם של המקרים, ניתן יהיה לשמוע מהיולדת את המשפט הנפוץ "זה היה שווה את זה"!. כנראה שאחרי הכל, מראה היצור הקטן והחמוד והתבוננות בפלא הבריאה המדהים הזה, הופך את אותן חוויית הריון ולידה למשתלמות ומספקות ביותר.

 

 תגיות המאמר: הריון, לידה, הריון ולידה


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת siteserp

מאת: siteserpהריון ולידה23/09/12509 צפיות
תהליכי ההריון כוללים מגוון עשיר של שלבי התפתחות שונים החלים בגוף האישה ובגוף העובר. בכל אחד משבועות ההריון הרבים (עד 42 במספר) חל שינוי משמעותי התפתחותי אחר בעובר. את שבועות ההריון מחלקים לשלישים הכוללים את שליש ההריון הראשון, שליש ההריון השני ושליש ההריון האחרון. בכל אחד מהשלישים ניתן לבצע בדיקות הריון אחרות שיעידו על מצבו ההתפתחותי של התינוק (תקין או בעייתי). אחת מהבדיקות הרבות הקיימות הינה בדיקת שקיפות עורפית.

מאת: siteserpאימון אישי28/05/12572 צפיות
אימון אישי ועסקי הינו תהליך אשר עוזר לאדם להכיר יותר טוב את עצמו והעסק שלו. בתחילת התהליך, המאמן בוחן את שביעות הרצון של האדם מהמצב המצוי בחייו במישור האישי והעסקי

מאת: siteserpאימון אישי14/05/12541 צפיות
קואצ'ינג היא שיטה שהתפתחה לפני כ-30 שנה בארה"ב בתחום הספורט כאשר "קואצ'רים", מאמנים אימנו ספורטאים מקצועיים להשיג תוצאות טובות יותר מאשר שהשיגו בעבר. לאור התוצאות המדהימות שהשיגו הספורטאים, החלו להתבצע מחקרים אשר בדקו כיצד שיטת הקואצ'ינג עובדת והאם ניתן ליישם אותה בתחומים אחרים בחיים.

מאת: siteserpהריון ולידה30/04/12597 צפיות
בדיקת אולטראסאונד הינה בדיקה לא פולשנית, שאינה מעמידה בסיכון את האם או את העובר ועל כן נחשבת לאחת מבדיקות ההריון האהודות והנפוצות ביותר ברחבי העולם. מטרת בדיקת האולטראסאונד היא לאתר הפרעות כרומוזומליות שונות שעלולות להתקיים בעובר ולעקוב אחר התפתחותו לאורך שלבי ההריון השונים. במאמר שלפניכם, נסביר כיצד בדיקת אולטראסאונד מתבצעת ואף נציג מספר בדיקות הריון שונות המבוצעות באמצעות טכנולוגיית האולטראסאונד.

מאת: siteserpהריון ולידה30/04/12538 צפיות
בדיקת סיסי שליה הינה אחת ממגוון בדיקות הריון שונות, המבוצעות בשלב מוקדם יחסית של ההריון (בשליש הראשון, בין השבוע ה10 לשבוע ה12 להריון). מטרת בדיקה זו לאתר בשלב מוקדם הפרעות כרומוזומליות או בעיות גנטיות שונות שעלולות להתרחש בעובר. בדיקת סיסי שליה נחשבת אומנם לבדיקה פולשנית, ועל כן היא בעלת סיכון (נמוך ככל שיהיה) והיא מבוצעת באמצעות הכוונה צמודה של אולטראסאונד, מה שמאפשר לבקר על תהליכי הבדיקה לאורך כל הבדיקה, לוודא את תקינותה, ולמנוע סיבוכים.

מאת: siteserpהריון ולידה12/04/12482 צפיות
דם טבורי הינו הדם שנותר בחבל הטבור ובשלייה בתום הלידה. בעבר דם טבורי זה, נחשב לפסולת ונותר ללא כל שימוש. אולם, בשנים האחרונות, מאז נערכו מחקרים בהם התגלה כי הדם הטבורי, בדומה למח העצם, הינו מקור עשיר של תאי גזע, הדם הטבורי נאסף לאחר הלידה ומסייע בהצלת חיים באמצעות מגוון טיפולים שונים דוגמת השתלות לחולי סרטן (בעיקר לוקמיה ולימפומה) או ריפוי של כשלים חיסוניים גנטיים כאלה ואחרים. במאמר קצר זה, נפרוש בפניכם את שלל יתרונות השימוש בדם טבורי, את הפרוצדורות הנדרשות לכך ואף את דרכי האיסוף והשימור שלו.

מאת: siteserpאימון אישי22/02/12673 צפיות
אימון אישי הפך כבר מזמן לתהליך נפוץ ושגרתי בקרב רבים וטובים בארץ ובעולם. הדבר שהתחיל בקטן כאימון אישי כללי ומעצים אצל מספר בודדים בלבד שהתוודעו לקיומו, השתכלל והתפתח למגוון ענפים ייעודיים ולמגוון אוכלוסיות שונות וזוכה להכרה גם בענפים תקשורתיים שונים דוגמת עיתונות, אינטרנט וטלוויזיה. במאמר הקצר שלפנינו נסקור את סוגי האימון האישי השונים שקיימים כיום.

מאמרים נוספים בנושא הריון ולידה

מאת: אלעד אוחנההריון ולידה23/11/19512 צפיות
צילומי ניו בורן נערכים על-מנת ליצור עבורכם זיכרונות בלתי נשכחים מהימים בהם הרך הנולד היה עדיין רך, עדין וחמוד. על מנת שרגעים אלו באמת ייזכרו כצבעוניים ויפים, כדאי להתכונן מבעוד מועד.

מאת: moraleהריון ולידה08/04/181565 צפיות
לכל אחד מאיתנו יש תקופות רבות שיכולות להיות מרגשות מאוד בחיים אך האמת היא שאין עוד תקופה כמו ההיריון. זו תקופה שבה לא רק הגוף משתנה אלא גם הרגשת הפנימיים וזו תקופה שמגיעה תמיד עם הרבה תקווה והתרגשות. לכן ברור מדוע כל אישה תרצה לעשות הכול כדי לזכור את הרגעים האלה ולכן צילומים של היריון זה לא מהדברים שכדאי לוותר עליהם.

מאת: moraleהריון ולידה08/04/18801 צפיות
בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות יותר ויותר נשים אשר נמצאות בתקופת הריון, אשר מבקשות לתעד את עצמן בעזרת צילום הריון. בין אם מדובר בנשים נשואות ובין אם לא, בין אם מדובר בנשים שזה הריונן הראשון או הריון אחר.

מאת: moraleהריון ולידה28/01/18806 צפיות
התפתחות של תינוק היא דבר מופלא שכל הורה נהנה לצפות בה ומתרגש ממנה, לא משנה אם מדובר בתינוק ראשון או חמישי. השלבים אותם הוא עובר, בין אם זה עד למצב בו הוא יכול לדבר בצורה חופשית, ללכת, לשבת, ולעשות דברים נוספים אשר עבורנו כאנשים בוגרים הם ברורים מאליהם, אך אנו יודעים שגם אנחנו עברנו את אותו תהליך בדיוק כשהיינו תינוקות וגם ההורים שלנו הסתכלו עלינו בהתרגשות ובציפייה, בשביל לראות את תהליך ההתפתחות שלנו.

מאת: moraleהריון ולידה16/11/171518 צפיות
אחת הבעיות המוכרות ביותר אצל תינוקות היא בעיית גזים. אומנם אין הסבר מדעי מדוע זה קורה, חוקרים רבים בוחנים את הנושא ולא תמיד יודעים להסביר למה הבעיה קיימת אצל תינוקות יותר מאשר אצל אנשים מבוגרים, למרות שהערכה היא,

מאת: רונןהריון ולידה20/06/172453 צפיות
נשים רבות סובלות מתופעה של בחילות בשליש הראשון של ההריון. יש כמה דברים שניתן לעשות כדי להפחית את התופעה

מאת: moraleהריון ולידה13/06/173375 צפיות
אחת הבחירות שעומדות בפני נשים אשר מעוניינות לעשות בוק הריון היא, האם לערוך צילומים בסטודיו של הצלמת או להעביר את הצילומים לטבע. לא מעט צלמות ממליצות על צילומי הריון בטבע, שכן יש לצילומים שכאלה יתרונות רבים אשר באים לידי ביטוי בכל תמונה ותמונה. במאמר זה נדון ביתרונות של צילום הריון בטבע.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica